Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni
Poka¿ wyniki od 1 do 10 z 71

W±tek: E38 jako wielkomiejski daily driver - czy kto¶ tak ¶miga na co dzieñ np. po stolicy?

  1. #1
    Pocz±tkuj±cy U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Apr 2016
    Posty
    39
    BMW
    W planach- e38
    Sk±d
    +4822

    Post E38 jako wielkomiejski daily driver - czy kto¶ tak ¶miga na co dzieñ np. po stolicy?

    Witajcie Panowie!
    Wiem, ¿e pewnie dostanê z**bkê za to, ¿e by³a ca³a masa takich tematów, jednak wydaje mi siê, ¿e mój jest trochê bardziej sprecyzowany i specjalnie umieszczam go w dziale Off Topic, ¿eby nikomu nie przeszkadza³ :P. Od jaki¶ 2 lat chorujê na poliftowe E38, przegl±dam fora, obserwuje og³oszenia na portalach polskich i niemieckich. Jestem do¶æ m³odym kierowc± i na pocz±tku bra³em pod uwagê jedynie model 728i, jednak rynek nie rozpieszcza ³adnymi, nie¼le wyposa¿onymi egzemplarzami, wiêc chyba bêdê musia³ poszerzyæ poszukiwania o V8, jednak nie wiem, czy wtedy u¿ytkowanie tego auta na co dzieñ kompletnie nie minie siê z celem. Ze wzglêdu na to, ¿e wiêkszo¶æ czasu auto spêdzi w warszawskich korkach diesel odpada - w tym momencie je¿d¿ê autem w³a¶nie z dieslem i po prostu w porannych korkach siê to nie sprawdza, silnik nawet nie z³apie temperatury zanim dojadê na miejsce. Na co dzieñ poruszam siê obwodnic± Warszawy, robiê ni± jakie¶ 10 km, co rano zajmuje jakie¶ 20 minut przez korki, wracam t± sam± drog± z prêdko¶ciami 110-120 km/h. Poza tym krêcê siê trochê po mie¶cie, nie mam ciê¿kiej nogi, je¿d¿ê do¶æ spokojnie, nie dajê buta spod ¶wiate³ itp. Wiem, ¿e w internecie jest ca³a masa raportów spalania, jednak u¿ytkownicy czêsto maj± ró¿ne pojêcie na temat cyklu miejskiego - wiadomo, ¿e inaczej on wygl±da w Warszawie ni¿ np. w Ciechanowie. Dlatego proszê forumowiczów u¿ytkuj±cych swoje cuda na co dzieñ w du¿ych miastach (najlepiej WWA) o poradê - czy da siê ¿yæ z V8+LPG? W cyklu miejskim z domieszk± trasy da siê osi±gn±æ spalanie rzêdu jaki¶ 18-20 litrów LPG? Na zakup, instalacjê i pocz±tkowy przegl±d bêdê mia³ jakie¶ 30k z hakiem, wiêc chyba wystarczy na niez³y, poliftowy egzemplarz, który jeszcze trochê w miarê bezproblemowo poje¼dzi.
    P. S. Proszê nie piszcie mi "ch³opcze znajd¼ sobie E36/E46/E39/Civica/cokolwiek" - chorujê na poliftowe E38 i bêdzie tak czy inaczej, wiêc chcê choæ trochê uracjonalniæ t± decyzjê

  2. #2
    Zaawansowany U¿ytkownik Awatar JustBringIt#
    Do³±czy³
    Oct 2013
    Posty
    443
    BMW
    E38 728iA 99'
    Sk±d
    OP
    Skoro bêdziesz mia³ 30k z hakiem, to kup 728 za 10-12k byle blachê mia³o dobr± a reszta na czê¶ci :D i masz wtedy pewne xD

  3. #3
    Pocz±tkuj±cy U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Apr 2016
    Posty
    39
    BMW
    W planach- e38
    Sk±d
    +4822
    Dziêki, ale nie o to pyta³em generalnie pytanie jest o spalanie w du¿ych miastach

  4. #4
    Vip Vip Awatar ttrol
    Do³±czy³
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Sk±d
    Zgorza³a/Warszawa

    Post

    u mnie w pracy dwa e39 523, Wola oraz W³ochy, Instytut Lotnictwa

    ch³opaki maj± ¶redni± na kompach 13 litrów BP(jeden manual, drugi automat, auta dopieszczone z przebiegami oryginalnymi grubo poni¿ej 200kkm, sam kupowa³em :)), pewnie w e38 528 ze dwa litry dojd± spokojnie, bo masa I silnik wiêksze

    nie wiem w jakich godzinach je¼dzisz do pracy, ale oni zazwyczaj wcze¶nie, wiêc jako¶ mocno w korkach nie stoj± zapewne
    Ostatnio edytowane przez ttrol ; 15-02-2018 o 08:18
    pozdrawiam Bartek

  5. #5
    Zaawansowany U¿ytkownik Awatar winmediacenter
    Do³±czy³
    Jul 2013
    Posty
    534
    BMW
    E38 740i
    Sk±d
    Sulejowek

    Post

    Mam 740 FL z 4.4 V8 i mia³em podobny problem co Ty. Zaczyna³em zabawê z E38 w wieku 21 lat (teraz 27) i wnioski s± nastêpuj±ce. 4.4TU to najlepsza opcja co do motorów. Mia³em okazjê je¼dziæ M60B40 i M62B44 i zdecydowanie najbardziej elastyczny i dynamiczny jest TU przez niektórych nazywany "ten z nieszczêsnym VANOSEM". Wybieraj±c auto z mniejszym motorem pozostanie niesmak. Mam za³o¿one LPG STAG na reduktorze KME TWIN i nie ¿a³ujê ani trochê tej inwestycji (odradzam kupno zagazowanego egzemplarza). Je¶li dbasz to nawet nie zauwa¿ysz ¿e masz gaz (poza momentem tankowania :) )

    Spalanie - cykl podobnie jak mówisz , na niezbyt d³ugich odcinkach mój BC pokazuje 15,8 L/100km ale nie staram siê zej¶æ nisko , je¿d¿ê w miarê spokojnie od czasu do czasu dynamicznie przyspieszê ale wiadomo bez wydurniania siê. Mia³em wcze¶niej w tym aucie 3,5L ale pali³ tyle samo a dynamika sporo mniejsza. Co do 2,8 nie wypowiem siê ale jak znam siebie - niedosyt :)

    Nie liczy³em od tankowania do tankowania ale sprawdza³em jak wyjdzie po zalaniu MAX gazu i wyje¿d¿eniu do zera. Tankuj±c ok 60L (oko³o 130z³) robiê ¶rednio w mie¶cie 350km w trasie uda³o mi siê doj¶æ do 450km ale to by³a próba bicia rekordu na zbiorniku z czystej ciekawo¶ci. Wiadomo nale¿y doliczyæ koszty PB ale to ju¿ zale¿y jak sobie ustawisz temp. prze³±czania na LPG (polecam nieco zwiêkszyæ np do 60st. C wtedy reduktor jest odpowiednio dogrzany)

    Jazda E38 po mie¶cie dla mnie jest OK. Parkowanie jest niekiedy du¿o wygodniejsze ni¿ innymi mniejszymi autami. Podsumowuj±c - RADO¦Æ Z JAZDY :)

    Pozdrawiam i ¿yczê znalezienia zadowalaj±cego egzemplarza :)
    Ostatnio edytowane przez winmediacenter ; 15-02-2018 o 08:28

  6. #6
    Pocz±tkuj±cy U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Apr 2016
    Posty
    39
    BMW
    W planach- e38
    Sk±d
    +4822
    Dziêki za odpowiedzi, w takim razie nie wygl±da to tak ¼le ;) chyba jednak w wakacje wjedzie V8 :D

  7. #7
    Zaawansowany U¿ytkownik Awatar winmediacenter
    Do³±czy³
    Jul 2013
    Posty
    534
    BMW
    E38 740i
    Sk±d
    Sulejowek
    Na pewno bêdziesz zadowolony tylko poczytaj sobie o motorach ¿eby siê na minê przy zakupie nie wpakowaæ

  8. #8
    yazg.o.t. Vip Awatar yaz
    Do³±czy³
    Jan 2011
    Posty
    2,645
    BMW
    e2431gt
    Sk±d
    in±d
    Blog
    14

    Post

    Przelicz sobie wszystko na spokojnie.
    Ile km bêdziesz robi³ dziennie/miesiêcznie/rocznie.
    Ile bêdzie kosztowa³o przejechanie 1km na Pb, a ile na Pb+LPG.
    Zrób symulacjê op³acalno¶ci LPG.
    - zestaw koszt monta¿u instalacji z roczn± kwot± za LPG+Pb vs. kwot± tylko za Pb
    - zobaczysz wtedy czy koszt instalacji siê zwróci i po jakim czasie i czy, z ekonomicznego punktu widzenia, ma sens jej zak³adanie

  9. #9
    Do¶wiadczony U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Aug 2008
    Posty
    2,603
    BMW
    740iA e-32
    Sk±d
    Rawicz Wlkp
    Blog
    1
    ja wzi±³bym 735i i nie zak³ada³ gazu ¿eby nie staæ pó³ ¿ycia pod dystrybutorem z lpg

  10. #10
    Pocz±tkuj±cy U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Apr 2016
    Posty
    39
    BMW
    W planach- e38
    Sk±d
    +4822
    Nie mam du¿ych dziennych przebiegów, wiêc nie bêdê musia³ codziennie siê tankowaæ.

Podobne w±tki

  1. [E65/66] Nie nowy ale ¶wie¿y nabytek daily car :)
    Przez Dzuda w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 136
    Ostatni post / autor: 27-03-2018, 11:25
  2. [E38] Nowy daily car E38 728
    Przez KarolTSK w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 14-10-2016, 09:11
  3. B³±d w INPA - OBD driver - Value start =2
    Przez macheck w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 16-10-2015, 15:12
  4. Spocik w Stolicy - powitanie Nowego Roku
    Przez Marynarz w dziale Archiwum spotkañ 7er
    Odpowiedzi: 41
    Ostatni post / autor: 08-01-2012, 13:26

Tagi dla tego w±tku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów
  •