Strona 6 z 8 PierwszyPierwszy ... 45678 OstatniOstatni
Poka¿ wyniki od 51 do 60 z 71

W±tek: E38 jako wielkomiejski daily driver - czy kto¶ tak ¶miga na co dzieñ np. po stolicy?

  1. #51
    Do¶wiadczony U¿ytkownik Awatar bombel89
    Do³±czy³
    Jan 2012
    Posty
    1,234
    BMW
    E32 735iA 92' E39 528iAT 97'
    Sk±d
    Bia³ystok
    Cytat Zamieszczone przez xedossfm Zobacz posta
    Uderz w stó³ a no¿yce siê odezw±.

    Nie chcia³em siê czepiaæ ale skoro wezwano mnie do tablicy:


    Argument, ¿e tak powiem - zajebisty.


    Szczególnie jak 99% tego przejazdu mo¿esz zrobiæ na tañszym paliwie. Przejazd taki bywa czasem baaardzo d³ugi-w czasie.


    czyli LPG ma jak±¶ specjaln± funkcjê katowania silnika przy tych temperaturach

    Przy paliwo¿ernym silniku pierwszy z brzegu kalkulator zwrotu instalacji poka¿e Ci sens.


    Zasiêg powy¿ej 400km bez problemu. ci±g³e szukanie? Raz na ca³y dzieñ jazdy zatankowaæ na którejkolwiek stacji(bo niemal wszytkie maj± LPG) to problem?


    3kG butla turystyczna?


    Mamy 2018 rok. Proponuje zrewidowaæ ceny, przy okazji rozwój technologii od tamtego czasu. Ju¿ nie krêcimy ¶rubk± przy mikserze.

    Jak chcesz kogo¶ zniechêcaæ do LPG to u¿ywaj normalnych argumentów typu:
    - dro¿szy przegl±d co roku
    - dodatkowe koszta eksploatacyjne
    - koszta ewentualnych regulacji lub napraw
    - pomniejszona objêto¶æ baga¿nika
    - zakaz parkowania w wiêkszo¶ci podziemnych parkingów
    itp.

    Piêknie opisane.
    Zgadzam siê.

    Co do zakazów parkowania w parkingach podziemnych, wynika to z tego ¿e gaz butlowy LPG jest ciê¿szy od powietrza i opada w dó³, przez to w razie nieszczelno¶ci jest nie do wywietrzenia - samoistnie. Z kolei czego siê ostatnio dowiedzia³em, zwyk³y gaz ziemny, taki jak w kuchence, to idzie do góry.

    Odnosz±c siê do parkowania co chwilê, to wszystko zale¿y jakie kto ma przebiegi, wolê oszczêdzania PLN vs czas :D Mi butla starcza na miesi±c jazdy po mie¶cie nawet. Ca³e ¿ycie na gazie je¿dzê, wiêc przywyk³em do tego, ¿e zajadê gdzie¶ i muszê zatankowaæ. Ale jako¶ ujmy mi to nie przynosi. Akurat przy moich zarobkach oszczêdno¶æ przy dystrybutorze jest du¿o wiêksza ni¿ strata czasu. I mo¿e to jest w³a¶nie klucz.

  2. #52
    Do¶wiadczony U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Aug 2008
    Posty
    2,603
    BMW
    740iA e-32
    Sk±d
    Rawicz Wlkp
    Blog
    1
    Mi z gazu na miesi±c zostawa³o z 100-200zl to dzi¶ ¿aden pieni±dz bardziej sobie ceniê czas. Po drugie mo¿na kupiæ 730d i mieæ i ekonomia i zasiêg

  3. #53
    Pocz±tkuj±cy U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Apr 2016
    Posty
    39
    BMW
    W planach- e38
    Sk±d
    +4822
    To mamy ró¿ne podej¶cia, dla mnie mieæ a nie mieæ w portfelu 100-200 z³ to jednak jest ró¿nica. W skali roku zostaje na niez³y komplet opon, wole wydaæ na to ni¿ jeszcze wiêcej wypu¶ciæ do atmosfery.

  4. #54
    Zaawansowany U¿ytkownik Awatar xedossfm
    Do³±czy³
    Apr 2015
    Posty
    230
    BMW
    ST220, by³o 735i m62b35 '98
    Sk±d
    Zamo¶æ
    Cytat Zamieszczone przez Zdzira 850I Zobacz posta
    Mi z gazu na miesi±c zostawa³o z 100-200zl to dzi¶ ¿aden pieni±dz bardziej sobie ceniê czas. Po drugie mo¿na kupiæ 730d i mieæ i ekonomia i zasiêg
    Czas ustaliæ zeznania. 100z³ zostaje z jednego tankowania. Jak to siê ma do "je¿d¿ê du¿o, nie mam czasu staæ co chwile przy dystrybutorze"? Wygl±da na to, ¿e tych stów by³oby sporo.

  5. #55
    Zaawansowany U¿ytkownik Awatar Prima
    Do³±czy³
    Mar 2017
    Posty
    157
    BMW
    e38 728
    Sk±d
    Warszawa
    Hej, ju¿ po kilku postach odechcia³o mi siê czytaæ ca³± dyskusjê bo ka¿dy ma swoje do¶wiadczenia i bêdzie przekonywa³ do swojego.
    Opiszê swój przypadek, mieszkam w Warszawie, do pracy jadê z weso³ej na szyszkowa, dzieñ w dzieñ 30km w jedn± stronê co zajmuje mi godzinê, ¶wiat³a, ruszanie, hamowanie, tu 10km/h to na S2 chwilê i 160-180 i tak w kó³ko...
    wcze¶niej je¼dzi³em e36 cabrio, ale ¿e rodzina siê powiêkszy³a chcia³em co¶ wiêkszego, a ¿e e39 uwa¿am za paskudne, pad³o na wymarzon± limuzynê E38.

    Sta³em przed wyborem takim jak Ty czyli z jednej strony bogato a z drugiej ekonomicznie ¿eby nie zrujnowa³o...
    Poszukiwania ograniczy³em do - 2.8, automat, bez rdzy, fotele ³amane, podwójne szyby, rolety to by³a podstawa która auto musia³o mieæ.

    Trafi³o siê takie akurat w Warszawie tyle ¿e przedlift, ale opcji nawet wiêcej ni¿ zakladalem, da³em 17 za³o¿y³em gaz za 3 do³o¿y³em co¶ tam jeszcze i ¶migam jako daily, jedyne auto u nas w domu.
    Jak narazie siê sprawdza.
    Co do spalania, kilometrów robiê du¿o wiêc gaz by³ dla mnie oczywistym wyborem, fakt faktem jest trochê upierdliwe tankowanie co 3-4 dni, ale co¶ za co¶.
    I wychodzi mi tak:
    290-330km za ok 110-120zl (w trasie 400-470km)
    Zbiornik zabiera 52l LPG, no to wychodzi mi zazwyczaj 16-17litrow.
    Jak je¼dzi³em na pocz±tku na samym PB, to wychodzi³o mi 13-15l.
    Wiadomo - warunki pogodowe te¿ tutaj maj± znaczenie.
    Dochodzi do tego utrzymanie, co w przypadku starego 7 mo¿e byæ kosztowne, kilka rzeczy ju¿ wymieni³em ale kilka zosta³o, wiêc parê tysiakow trzeba szykowaæ ¿eby zrobiæ na tip top np. zawias przód i tyl, do tego rzeczy niespodziewane jak np. zbiornik paliwa który bêdzie mnie 1k kosztowa³.

    Ogólnie jestem zadowolony, wygodne auto, ma opcje takie które ciê¿ko znale¼æ w nowszych i dro¿szych autach. Przyjemnie siê stoi wygodnie w korkach, do ruchu miejskiego i startów ze ¶wiate³ 728 spokojnie wystarcza, a i tak jestem zazwyczaj najszybszy, parkowanie w centrach handlowych czasem upierdliwe i siê obawiam czy jakas menda mnie nie odbije, mo¿e i brakuje trochê mocy i d¼wiêku V8 ale jak pomy¶lê ile jeszcze musia³bym do tego miesiêcznie do³o¿yæ w paliwie i kosztach, to ja wole wydaæ na inne rzeczy ni¿ auto. Kwestia co kto lubi i na co kogo staæ, ja uwa¿am ¿e 1k miesiêcznie na samo auto to i tak stanowczo za du¿o i jest to granica której nie przekrocze, a z V8 napewno byloby wiêcej w moim przypadku... Bo wiadomo ¿e jak siê ma pod nog± to siê z tego korzysta.
    A i tak na lato kupiê chyba skuter 125 i pali ma³o i czas przejazdu zmniejszy siê o po³owê :-P

    Dziêkujê za uwage. :-)


    Ps. Tak czytam i chyba trochê przesadzacie z tym rozwodzeniem siê nad LPG. I nie wiem jak u was ale mi wskazówka od odpalenia zimnego silnika do pionu zajmuje dos³ownie chwilê, porównuj±c czas rozgrzewania do np. auta którym je¼dzi³em kiedy¶ z D4D 2.0 - zajmuje to 1/4 czasu ile potrzebowa³ ten diesel...
    Dro¿sze utrzymanie? Raz do roku 100 za wymianê filtrów gazu i kalibracjê? Zu¿ycie silnika - najwy¿ej wymienie na drugi jak siê nie da uratowaæ przecie¿ silnik BMW to grosze? Mój ma 400tysiecy i ma siê bardzo dobrze. Odrobinê wiêcej na przegl±d? Jedyne czego mi brakuje to brak ko³a zapasowego jak wale trasê 1000km, ale jak narazie siê udawa³o.



    Wys³ane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy u¿yciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez Prima ; 19-02-2018 o 08:40

  6. #56
    Do¶wiadczony U¿ytkownik Awatar darekbb
    Do³±czy³
    Apr 2015
    Posty
    1,518
    BMW
    E38 730iA 1995
    Sk±d
    Czechowice-Dziedzice
    Ja mam m60b30 na daily, codziennie smiga, wiadomo eksploatacyjne rzeczy trzeba wymieniaæ, ale nigdy mnie ten silnik nie zawiodl. Najtañsze oleje 5w40 wlewam elfy, totale, ostatnio jakis wynalazek z kauflandu 5w40 po 70zl za 5l i silnik ¿yje. Zrobi³em juz 31 000 km tym autem. Skrzynia bez zarzutu, wiadomo amortyzatory sprê¿yny termostat jakis wahacz uszczelki silnika itp. Prze¿y³a uderzenie w s³up przednim slupkiem, naprawilem ja za smieszne pieniedze i jezdze dalej, bo bedzie ze mna az sie rozleci. Innej fury nie chce no chyba, ¿e trafi sie jaka¶ okazja m60b40 z lpg
    Ostatnio edytowane przez darekbb ; 19-02-2018 o 19:11

  7. #57
    Do¶wiadczony U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Aug 2008
    Posty
    2,603
    BMW
    740iA e-32
    Sk±d
    Rawicz Wlkp
    Blog
    1
    prawda jest taka, ¿e utrzymanie e38 w piêknym stanie jest na tyle drogie zazwyczaj ¿e koszt paliwa w tym niknie do tego ja mam dwójkê dzieci z zapatrywaniem na trzecie i wo¿enie zapasu w baga¿niku te¿ strasznie boli jak jeszcze wózek tam musi wej¶æ to praktycznie nie ma baga¿nika

    tak¿e jak kto¶ patrzy tylko na koszty to lpg tak jak patrzy na auto trochê szerzej to ju¿ nie jest to takie oczywiste a ogó³em e38 jak dailly jest bardzo mi³e i przyjemne jedyne co mog³oby byæ w e38 to 6 biegowy automat który wszed³ dopiero w e60/65

  8. #58
    Vip Vip Awatar ttrol
    Do³±czy³
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Sk±d
    Zgorza³a/Warszawa

    Post

    ale 7er nie by³ projektowany do wo¿enia grupy dzieci...

    od tego s± inne auta do tego przystosowane
    pozdrawiam Bartek

  9. #59
    Zaawansowany U¿ytkownik Awatar Prima
    Do³±czy³
    Mar 2017
    Posty
    157
    BMW
    e38 728
    Sk±d
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez ttrol Zobacz posta
    ale 7er nie by³ projektowany do wo¿enia grupy dzieci...

    od tego s± inne auta do tego przystosowane
    Tego nie wiemy czy kto¶ projektuj±cy o tym my¶la³ czy nie...
    Ja uwa¿am ¿e 7 jest bardzo dobrze przystosowane do transportu dzieci, a przynajmniej jednego w moim wypadku:

    Roleta w oknie i szybie tylnej
    Zapiêcie pasów od strony drzwi ¿eby fotelik zapi±æ
    Drzwi siê szeroko otwieraja
    Baga¿nik na wózek + gondola
    Usypiaj±ce mruczenie silnika ;-)

    Brakuje mi tylko isofix ale to niestety nie te lata :-(

    Wys³ane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy u¿yciu Tapatalka

  10. #60
    Pocz±tkuj±cy U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Apr 2016
    Posty
    39
    BMW
    W planach- e38
    Sk±d
    +4822
    No proszê, dla ka¿dego co¶ mi³ego :P dzieci na razie nie planuje, ale poczyta³em jeszcze trochê w temacie równie¿ na innych forach i chyba bêdê musia³ siê uzbroiæ w cierpliwo¶æ, ¿eby znale¼æ jak najlepiej wyposa¿one 728i po lifcie, mo¿e w Niemczech korzystaj±c z firm typu Auto Bawaria, mo¿e tu na forum. Bardzo dziêkujê wszystkim za odpowiedzi, nie zamykam w±tku - dziecie siê swoimi do¶wiadczeniami. My¶lê, ¿e ten temat mo¿e przydaæ siê niejednemu potencjalnemu nabywcy E38.

Podobne w±tki

  1. [E65/66] Nie nowy ale ¶wie¿y nabytek daily car :)
    Przez Dzuda w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 136
    Ostatni post / autor: 27-03-2018, 10:25
  2. [E38] Nowy daily car E38 728
    Przez KarolTSK w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 14-10-2016, 08:11
  3. B³±d w INPA - OBD driver - Value start =2
    Przez macheck w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 16-10-2015, 14:12
  4. Spocik w Stolicy - powitanie Nowego Roku
    Przez Marynarz w dziale Archiwum spotkañ 7er
    Odpowiedzi: 41
    Ostatni post / autor: 08-01-2012, 12:26

Tagi dla tego w±tku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów
  •