Strona 3 z 8 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Poka¿ wyniki od 21 do 30 z 71

W±tek: E38 jako wielkomiejski daily driver - czy kto¶ tak ¶miga na co dzieñ np. po stolicy?

  1. #21
    Zaawansowany U¿ytkownik Awatar winmediacenter
    Do³±czy³
    Jul 2013
    Posty
    534
    BMW
    E38 740i
    Sk±d
    Sulejowek
    Cytat Zamieszczone przez bombel89 Zobacz posta
    M62B44TU lub bez TU. W zale¿no¶ci od ilo¶ci vanosów.
    W zale¿no¶ci czy Vanosy s± czy ich nie ma - nie ma podwójnego vanosa w m62 a tylko pojedynczy na ka¿dej z g³owic - w sumie 2 sztuki które czêsto s± mylone z podwójnym Vanosem który dotyczy 2 sztuk na ka¿dej g³owicy

  2. #22
    Do¶wiadczony U¿ytkownik Awatar bombel89
    Do³±czy³
    Jan 2012
    Posty
    1,234
    BMW
    E32 735iA 92' E39 528iAT 97'
    Sk±d
    Bia³ystok
    Cytat Zamieszczone przez winmediacenter Zobacz posta
    W zale¿no¶ci czy Vanosy s± czy ich nie ma - nie ma podwójnego vanosa w m62 a tylko pojedynczy na ka¿dej z g³owic - w sumie 2 sztuki które czêsto s± mylone z podwójnym Vanosem który dotyczy 2 sztuk na ka¿dej g³owicy
    Racja. Zasugerowa³em siê z rozpêdu M52. Ale generalnie powiedzia³em dobrze :D Bo liczba vanos w TU i bez TU jest ro¿na :D

  3. #23
    Do¶wiadczony U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Aug 2008
    Posty
    2,603
    BMW
    740iA e-32
    Sk±d
    Rawicz Wlkp
    Blog
    1
    prawda jest taka ¿e jak codziennie robisz do pracy 3-7km to t± czê¶æ dystansu co auto ¿re najwiêcej na ssaniu i tak zrobisz na pb a na pozosta³y kilometr dwa po ki *** lpg?? do tego wywalisz siano na instalkê i to nie ma³e bo 4-5 klocka na sensowna instalkê trzeba daæ do V8 do tego zasiêg na poziomie biedy czyli 300km co jest wg mnie pora¿k± jak mia³em gaz to najbardziej mnie wkurza³o to ci±g³e szukanie stacji jak jecha³em gdzie¶ dalej to jeszcze dobrze nie wyjecha³em ju¿ szuka³em stacji ¿eby zn ow zatankowaæ a w pb w e38 przy jej zbiorniku w spokojnej traise masz 700-800km zasiêgu i jest bajka w pizdu

    mia³em ju¿ w ¿yciu pb, lpg , on i wolê pb lub on gaz nie ma uzasadnienia to ju¿ lepiej on i mieæ jeden uk³ad zasilania w 730d i pali mniej od razu tylko rechot diesla spod maski

  4. #24
    Pocz±tkuj±cy U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Apr 2016
    Posty
    39
    BMW
    W planach- e38
    Sk±d
    +4822
    @bombel89 oczywi¶cie masz racjê, chodzi³o mi o m62. Co do diesla to tak jak pisa³em - je¿d¿ê teraz mercedesem z silnikiem 2.2 CDI i nie chcê wiêcej diesla do miasta, wolê pój¶æ w LPG nawet kosztem czêstszego tankowania. Edit: proszê, wyja¶nijcie mi jeszcze jedn± kwestiê. Powiedzmy, ¿e trafiê auto z fabrycznym Webasto i odpalê je na jakie¶ pó³ godziny przed odjazdem. Czy da siê w taki sposób dogrzaæ silnik tak, ¿eby prze³±czenie na gaz zajê³o mniej czasu? Czy Webasto nagrzewa tylko kabinê?
    Ostatnio edytowane przez ksivvko ; 15-02-2018 o 15:05

  5. #25
    Zaawansowany U¿ytkownik Awatar Pawliko
    Do³±czy³
    Jul 2011
    Posty
    931
    BMW
    Audi A5 Coupe 2.7 TDI S-line
    Sk±d
    Szczecin / Gryfice
    Blog
    4
    Jak mia³em M62B35TU w E39, to latem prze³±czenie na gaz zajmowa³o chwilê. Generalnie zawsze odpalam auto, potem papierosa i dopiero ruszam. To w momencie ruszenia praktycznie ju¿ wrzuca³ LPG. Zim± pewnie d³u¿ej to trwa. Je¿eli masz je¼dziæ 5km w jedn± stronê to bez sensu zak³adaæ gaz, nie wyjdzie Ci to ekonomicznie. Ja je¿d¿e teraz po 14km do pracy i z powrotem, mam diesla, nastêpne auto raczej bêdzie w benzynie. I na pewno nie zak³ada³bym do niego gazu robi±c takie kilometry jak obecnie, to siê mija z celem, po cholerê.
    By³y:
    VW Jetta A2
    Opel Astra G Caravan
    BMW E32 730i[*][*]
    VW Passat B5 Variant
    BMW E38 728iA
    BMW E39 535iA
    Audi A3 8P 2.0T++
    Audi A6 C6 2.7 TDI++ Quattro
    BMW E91 318d+
    VW Phaeton 3.2
    Astra GTC OPC Line
    Mercedes CLK W209 200K lift
    BMW E90 320dA 177KM 08'

  6. #26
    Zaawansowany U¿ytkownik Awatar JustBringIt#
    Do³±czy³
    Oct 2013
    Posty
    443
    BMW
    E38 728iA 99'
    Sk±d
    OP
    Najzabawniejsze jest to, ¿e autor tematu skupia siê tylko na spalaniu, tylko dziwi mnie dlaczego ¿aden z u¿ytkowników nie powie jakie EWENTUALNE koszty mog± go czekaæ przy utrzymaniu V8 a R6... Spalanie to tylko czubek góry lodowej (przy V8). Jak powszechnie wiadomo jednostka przedliftowa M62 jest tañsza w utrzymaniu, co do M62TU - to ju¿ kwestia przebiegu, szczê¶cia i uczciwego sprzedawcy :P

    Co do samego spalania - tematów by³o tyle, ¿e odpowiedzi na pamiêæ niemal¿e znam :D nie licz, ¿e w korkach dobijesz do 15/16 litrów... taki wynik jest efektem tego, ¿e kto¶ je¼dzi trochê trasa i trochê miasto albo ma³o zat³oczone miasto. Kolejna sprawa - szeroko¶æ opon, wielko¶æ felg bo i tutaj uciekaj± litry jak zamiast 235 za³o¿ysz 275 albo co¶ :D

    Tak siak czy owak, najmniej awaryjne i najtañsze w naprawach bêdzie 2.8 przed liftem. Najekonomiczniejsze pod wzglêdem spalania ale ciut dro¿sze w naprawach bêdzie po liftowe 2.8. +dochodzi komplikacja z prawid³owym za³o¿eniem LPG bo s± 4 sondy a po³owa gazowników nie ma pojêcia co z tym zrobiæ dlatego CHECK engine na blacie po za³o¿eniu LPG niech ciê nie zdziwi, o V8 po lifcie nie chcê nawet my¶leæ, ale w Warszawie powiniene¶ kogo¶ ogarniêtego znale¼æ, to nie taki za¶cianek jak Opole :D

    Te¿ zastanawia³em siê nad V8 bo akurat trafi³a siê okazja w okolicy i ma³o brakowa³o bym j± kupi³ - Jednak potrzebowa³em auta do jazdy codziennie a nie od ¶wiêta. Mo¿esz zobaczyæ mój w±tek, koledzy z forum bardzo pomogli i dobrze mnie ukierunkowali (tylko to E36 328 Coupe muszê sprzedaæ...) >> http://7er.pl/showthread.php/50295-T...zi-M62-a-M62TU Masz tam te¿ odno¶niki w postach do innych tematów o V8.

    Mi³ej lektury :D

  7. #27
    Pocz±tkuj±cy U¿ytkownik Awatar mp240
    Do³±czy³
    Mar 2015
    Posty
    83
    BMW
    E38 740 4.4 Motor, 1996 rok.
    Sk±d
    Wroc³aw/Miêkinia
    Hm. Mam V8 w 4,4 z LPG je¿d¿ê g³ównie po Wroc³awiu trochê w trasie. W mie¶cie spalanie jest w okolicy 16 l. u¿ywam apki do liczenia spalania. W trasie jak nie cisnê czyli jadê trochê szybciej ni¿ limit na autostradzie to zdarza siê ¿e zejdzie do 13,2 l na setkê gazu. Ale to jak kolega pisze tylko czubek góry lodowej. Zale¿nie od tego ile zap³acisz za auto tyle w nie w³o¿ysz jak ju¿ w³o¿ysz awaryjno¶æ jest do¶æ niska :) Ale jak spodziewasz siê ze kupuj±c auto za okolice 10 tys nie w³o¿ysz w nie minimum 5 ty¶ to musisz mieæ mega szczê¶cie. Podstawa podstaw to znale¼æ mechanika z sercem a nie skarbonk± to tyle :)

  8. #28
    Do¶wiadczony U¿ytkownik Awatar bombel89
    Do³±czy³
    Jan 2012
    Posty
    1,234
    BMW
    E32 735iA 92' E39 528iAT 97'
    Sk±d
    Bia³ystok
    Cytat Zamieszczone przez ksivvko Zobacz posta
    Powiedzmy, ¿e trafiê auto z fabrycznym Webasto i odpalê je na jakie¶ pó³ godziny przed odjazdem. Czy da siê w taki sposób dogrzaæ silnik tak, ¿eby prze³±czenie na gaz zajê³o mniej czasu? Czy Webasto nagrzewa tylko kabinê?
    Mam webasto w moim E39. Przy temperaturze 0 czy -2 po odpaleniu na 10-15 minut, mia³em tak, ¿e samochód prychn±³, zakrztusi³ siê po odpaleniu, ale od razu wchodzi³ na gaz, bo p³yn by³ ju¿ trochê nagrzany. Niestety, co¶ siê spieprzy³o i ju¿ nie grzeje. Muszê naprawiæ to webasto.

  9. #29
    Pocz±tkuj±cy U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Apr 2016
    Posty
    39
    BMW
    W planach- e38
    Sk±d
    +4822

    Post

    Cytat Zamieszczone przez JustBringIt# Zobacz posta
    Najzabawniejsze jest to, ¿e autor tematu skupia siê tylko na spalaniu, tylko dziwi mnie dlaczego ¿aden z u¿ytkowników nie powie jakie EWENTUALNE koszty mog± go czekaæ przy utrzymaniu V8 a R6... Spalanie to tylko czubek góry lodowej (przy V8). Jak powszechnie wiadomo jednostka przedliftowa M62 jest tañsza w utrzymaniu, co do M62TU - to ju¿ kwestia przebiegu, szczê¶cia i uczciwego sprzedawcy :P
    Autor skupia siê na spalaniu, bo akurat tego chcia³ siê dowiedzieæ w tym temacie, resztê znalaz³ sam ;) ale dziêki za link, na pewno z nim te¿ siê zapoznam. Co do posta powy¿ej o kupnie auta za 10-15k, to sk±d ta informacja? Specjalnie, ¿eby zapobiec takim komentarzom napisa³em, ¿e bud¿et to ~30k.

  10. #30
    Zaawansowany U¿ytkownik Awatar JustBringIt#
    Do³±czy³
    Oct 2013
    Posty
    443
    BMW
    E38 728iA 99'
    Sk±d
    OP
    Okey, tylko jedyny problem jest taki, ¿e znaczna wiêkszo¶æ ludzi sprzedaj±cych te samochody nie maj± pojêcia o tym ile te auto mo¿e kosztowaæ tylko poje¼dzili rok/pó³ roku bo im siê podoba³o lub kupili od kolegi/rodziny i sprzedaj± za 20-25k bo takie ceny na otomoto... Masz jak±¶ gwarancjê, ¿e przy kupnie auta za 30k nie w³o¿ysz w nie nastêpnych 10k ? To tylko rzecz... w dodatku, która zu¿ywa siê z biegiem czasu.

    Osobi¶cie wychodzê z za³o¿enia, ¿e lepiej samemu co¶ wymieniæ ni¿ zaufaæ sprzedaj±cemu (chyba, ¿e faktycznie masz jakie¶ dowody... np. auto jest kilka lat na forum u jednej osoby). Niejednokrotnie by³ temat na forum jak kto¶ pojecha³ po "lalkê" E38 za 25-30 tysiêcy PLN a na miejscu okaza³a siê gorsza od "lumpa" za 15k z OLX... tylko ¿e mia³a 10 warstw wosku dlatego tak ³adnie wygl±da³a xD

    Ale ka¿dy ma swoje zdanie :D Trzymam kciuki za ciekawy egzemplarz :D

Podobne w±tki

  1. [E65/66] Nie nowy ale ¶wie¿y nabytek daily car :)
    Przez Dzuda w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 136
    Ostatni post / autor: 27-03-2018, 10:25
  2. [E38] Nowy daily car E38 728
    Przez KarolTSK w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 14-10-2016, 08:11
  3. B³±d w INPA - OBD driver - Value start =2
    Przez macheck w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 16-10-2015, 14:12
  4. Spocik w Stolicy - powitanie Nowego Roku
    Przez Marynarz w dziale Archiwum spotkañ 7er
    Odpowiedzi: 41
    Ostatni post / autor: 08-01-2012, 12:26

Tagi dla tego w±tku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów
  •