Strona 2 z 8 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Poka¿ wyniki od 11 do 20 z 71

W±tek: E38 jako wielkomiejski daily driver - czy kto¶ tak ¶miga na co dzieñ np. po stolicy?

  1. #11
    Zaawansowany U¿ytkownik Awatar winmediacenter
    Do³±czy³
    Jul 2013
    Posty
    534
    BMW
    E38 740i
    Sk±d
    Sulejowek
    Jestem pewny ¿e po zakupie E38 chêtnie polecisz w weekend w jak±¶ trasê :) a LPG zwróci siê szybciej ni¿ my¶lisz. no chyba ¿e nie wi±¿esz du¿ej przysz³o¶ci z autem. BTW Wolê postaæ 2 min d³u¿ej i zap³aciæ 150 z³ ni¿ 300 albo i wiêcej za ten sam przelot.
    Ostatnio edytowane przez winmediacenter ; 15-02-2018 o 09:41

  2. #12
    Do¶wiadczony U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Aug 2008
    Posty
    2,603
    BMW
    740iA e-32
    Sk±d
    Rawicz Wlkp
    Blog
    1
    taktylko jak du¿o je¼dzisz po mie¶cie to lpg jest o kant dupy bo a¿ siê nagrzeje i w³±czy to jeste¶ na miejscu lub w po³owie drogi no chyba, ¿e chcesz katowac silniki gazem przy temp 40-50 stopni to luz

  3. #13
    Zaawansowany U¿ytkownik Awatar winmediacenter
    Do³±czy³
    Jul 2013
    Posty
    534
    BMW
    E38 740i
    Sk±d
    Sulejowek
    To ju¿ kolega musi oceniæ sam co mu siê bardziej op³aca. W lato prze³±cza mi siê dos³ownie po przejechaniu kilometra wiadomo zim± jest inaczej. Je¿eli wiem ¿e nie nagrzeje siê do 90stC nie za³±czam wogóle LPG. By³em okropnie na NIE z gazem ale zmieni³em zdanie po za³o¿eniu (mia³em z³e do¶wiadczenia z u¿ywanym egzemplarzem ¿eby nie nazwaæ gruzem)

  4. #14
    Do¶wiadczony U¿ytkownik Awatar bombel89
    Do³±czy³
    Jan 2012
    Posty
    1,234
    BMW
    E32 735iA 92' E39 528iAT 97'
    Sk±d
    Bia³ystok
    Nie wiem co wy macie z tymi temperaturami gazu. Bo siê nie dogrzeje silnik do 90 to mu nie podawaæ gazu? Jakie to ma wg Was uzasadnienie. Wg mnie ¿adne. Gaz pracuje prawid³owo i silnik na nim od momentu gdy reduktor ma wystarczaj±c± temperaturê. Ustawianie na 60 stopni mija siê te¿ z celem je¶li przy 40 bêdzie git, a nawet przy 30. A to kwestia ju¿ dojechania do pracy zim± - taki rozrzut temp.

  5. #15
    Zaawansowany U¿ytkownik Awatar winmediacenter
    Do³±czy³
    Jul 2013
    Posty
    534
    BMW
    E38 740i
    Sk±d
    Sulejowek
    Ano taki ¿e przy 40 stopniach gaz który dostaje siê do reduktora przy prze³±czeniu powoduje jego och³odzenie i np podczas zimy potrafi niedopaliæ mieszanki. Podczas ciep³ych dni takie sytuacje nie wystêpuj±. Nikt tutaj sobie nie wymy¶la nie zmienia³bym bez powodu na okres zimowy.

    Poza tym biorê pod uwagê temperaturê z czujnika przy termostacie a tam zazwyczaj kilka do kilkunastu stopni ró¿nicy wystêpuje. U mnie LPG prze³±cza siê przy 40 st (Ustyawienie w sterowniku LPG) ale odno¶nikiem który ja widzê podczas prze³±czania jest wskazanie temperatury w te¶cie pod zegarami
    Ostatnio edytowane przez winmediacenter ; 15-02-2018 o 10:52

  6. #16
    Do¶wiadczony U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Aug 2008
    Posty
    2,603
    BMW
    740iA e-32
    Sk±d
    Rawicz Wlkp
    Blog
    1
    zazwyczaj silnik który ma 40 stopni to zimny kloc i olej jest nawet zimniejszy tak¿e mêczenie pieca

    do tego mia³em w e38 krótko gaz i wywali³em nie ma to sensu jak siê rocznie nie wali 30 ty¶ km co najmnije

  7. #17
    Zaawansowany U¿ytkownik Awatar winmediacenter
    Do³±czy³
    Jul 2013
    Posty
    534
    BMW
    E38 740i
    Sk±d
    Sulejowek
    Jak masz 7 do jazdy w niedziele do ko¶cio³a to owszem gaz jest tutaj grzechem

  8. #18
    Pocz±tkuj±cy U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Apr 2016
    Posty
    39
    BMW
    W planach- e38
    Sk±d
    +4822
    Czytaj±c Wasze posty widzê, ¿e dodatkowo muszê siê dokszta³ciæ o dzia³aniu instalacji LPG. Jak to jest z tym nagrzewaniem silnika w M52TUB44? Ile to zajmie, zanim siê prze³±czy na LPG? Jedyne do¶wiadczenie, jakie mam z podtlenkiem to okazjonalnie Fiat Punto i tam faktycznie prze³±czenie na gaz nastêpuje bardzo szybko a instalacja nie jest najwy¿szej jako¶ci.

  9. #19
    Zaawansowany U¿ytkownik Awatar winmediacenter
    Do³±czy³
    Jul 2013
    Posty
    534
    BMW
    E38 740i
    Sk±d
    Sulejowek
    Wszystko zale¿y od:

    Czy gara¿ujesz i w jakiej temperaturze (wiadomo im wy¿sza startowa tym szybciej sie nagrzeje)

    Sprawno¶ci twojego uk³adu ch³odzenia (dodatkowa pompa wody która jest w obiegu przyspiesza proces szczególnie na postoju - w wielu modelach jest uwalona komp wyrzuca b³±d Auxilary water pump w module klimatronika IHKA)

    Sprawno¶ci termostatu

    Dobrze odpowietrzonego uk³adu - to akurat bardzo wa¿ne tak samo jak i lokalizacja reduktora (jak daleko jest od miejsca "wciêcia" w uk³ad ch³odzenia)

    W lato dzieje siê to naprawdê szybko ¿eby nie sk³amaæ i nie naci±gaæ 2, 3 minuty jazdy i ¶migasz na LPG
    W zimê wiadomo mo¿e siê nawet do 10 min przed³u¿yæ jak auto stoi na mrozie przez noc

    V8 jest sporym piecem w którym stosunkowo szybko nagrzewa siê ma³y obieg

    Je¶li chcesz jakie¶ info o M62TUB to pisz na priv chêtnie pomogê

    Wszystkie te czasy poda³em na podstawie ustawieñ prze³±czenia LPG na 40stC
    Ostatnio edytowane przez winmediacenter ; 15-02-2018 o 12:06

  10. #20
    Do¶wiadczony U¿ytkownik Awatar bombel89
    Do³±czy³
    Jan 2012
    Posty
    1,234
    BMW
    E32 735iA 92' E39 528iAT 97'
    Sk±d
    Bia³ystok
    Cytat Zamieszczone przez ksivvko Zobacz posta
    Jak to jest z tym nagrzewaniem silnika w M52TUB44?
    Nie ma takiego tworu.
    Albo M52B28TU lub bez TU, albo M62B44TU lub bez TU. W zale¿no¶ci od ilo¶ci vanosów. Ja mam M52 w E39, to mogê powiedzieæ, ¿e do dobrego nagrzania, to zim± wiêcej jak 5km nawet trzeba. Auto trzymam w gara¿u, w którym jest 5 stopni, do pracy mam 4km i do pionu to jeszcze trochê. A nawet jak jest pion, to po sile grzania widaæ ¿e jeszcze sie nie dogrza³ silnik.

    Co do prze³±czania, to przy opisanych wy¿ej warunkach zim±, to oko³o 1-1,5km.
    Latem chwila.
    Ostatnio edytowane przez bombel89 ; 15-02-2018 o 12:11

Podobne w±tki

  1. [E65/66] Nie nowy ale ¶wie¿y nabytek daily car :)
    Przez Dzuda w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 136
    Ostatni post / autor: 27-03-2018, 10:25
  2. [E38] Nowy daily car E38 728
    Przez KarolTSK w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 14-10-2016, 08:11
  3. B³±d w INPA - OBD driver - Value start =2
    Przez macheck w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 16-10-2015, 14:12
  4. Spocik w Stolicy - powitanie Nowego Roku
    Przez Marynarz w dziale Archiwum spotkañ 7er
    Odpowiedzi: 41
    Ostatni post / autor: 08-01-2012, 12:26

Tagi dla tego w±tku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów
  •