Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Poka wyniki od 1 do 10 z 54

Wtek: E38 jako wielkomiejski daily driver - czy kto tak miga na co dzie np. po stolicy?

Pocztkujcy Uytkownik
    Doczy
    Apr 2016
    BMW
    W planach- e38
    Skd
    +4822

Post E38 jako wielkomiejski daily driver - czy kto tak miga na co dzie np. po stolicy?

Witajcie Panowie!
    Wiem, e pewnie dostan z**bk za to, e bya caa masa takich tematw, jednak wydaje mi si, e mj jest troch bardziej sprecyzowany i specjalnie umieszczam go w dziale Off Topic, eby nikomu nie przeszkadza :P. Od jaki 2 lat choruj na poliftowe E38, przegldam fora, obserwuje ogoszenia na portalach polskich i niemieckich. Jestem do modym kierowc i na pocztku braem pod uwag jedynie model 728i, jednak rynek nie rozpieszcza adnymi, niele wyposaonymi egzemplarzami, wic chyba bd musia poszerzy poszukiwania o V8, jednak nie wiem, czy wtedy uytkowanie tego auta na co dzie kompletnie nie minie si z celem. Ze wzgldu na to, e wikszo czasu auto spdzi w warszawskich korkach diesel odpada - w tym momencie jed autem wanie z dieslem i po prostu w porannych korkach si to nie sprawdza, silnik nawet nie zapie temperatury zanim dojad na miejsce. Na co dzie poruszam si obwodnic Warszawy, robi ni jakie 10 km, co rano zajmuje jakie 20 minut przez korki, wracam t sam drog z prdkociami 110-120 km/h. Poza tym krc si troch po miecie, nie mam cikiej nogi, jed do spokojnie, nie daj buta spod wiate itp. Wiem, e w internecie jest caa masa raportw spalania, jednak uytkownicy czsto maj rne pojcie na temat cyklu miejskiego - wiadomo, e inaczej on wyglda w Warszawie ni np. w Ciechanowie. Dlatego prosz forumowiczw uytkujcych swoje cuda na co dzie w duych miastach (najlepiej WWA) o porad - czy da si y z V8+LPG? W cyklu miejskim z domieszk trasy da si osign spalanie rzdu jaki 18-20 litrw LPG? Na zakup, instalacj i pocztkowy przegld bd mia jakie 30k z hakiem, wic chyba wystarczy na niezy, poliftowy egzemplarz, ktry jeszcze troch w miar bezproblemowo pojedzi.
    P. S. Prosz nie piszcie mi "chopcze znajd sobie E36/E46/E39/Civica/cokolwiek" - choruj na poliftowe E38 i bdzie tak czy inaczej, wic chc cho troch uracjonalni t decyzj

Zaawansowany Uytkownik Awatar JustBringIt#
    Doczy
    Oct 2013
    BMW
    Byo e32 735iA, e39 523iA, e36 323i coupe Jest: e36 328i coupe, Buick Park Avenue
    Skd
    OP
    Skoro bdziesz mia 30k z hakiem, to kup 728 za 10-12k byle blach miao dobr a reszta na czci :D i masz wtedy pewne xD

Pocztkujcy Uytkownik
    Doczy
    Apr 2016
    BMW
    W planach- e38
    Skd
    +4822
    Dziki, ale nie o to pytaem generalnie pytanie jest o spalanie w duych miastach

Vip Vip Awatar ttrol
    Doczy
    Jan 2009
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skd
    Zgorzaa/Warszawa

u mnie w pracy dwa e39 523, Wola oraz Wochy, Instytut Lotnictwa

chopaki maj redni na kompach 13 litrw BP(jeden manual, drugi automat, auta dopieszczone z przebiegami oryginalnymi grubo poniej 200kkm, sam kupowaem :)), pewnie w e38 528 ze dwa litry dojd spokojnie, bo masa I silnik wiksze

nie wiem w jakich godzinach jedzisz do pracy, ale oni zazwyczaj wczenie, wic jako mocno w korkach nie stoj zapewne
    Ostatnio edytowane przez ttrol ; 15-02-2018 o 08:18
    pozdrawiam Bartek

Zaawansowany Uytkownik Awatar winmediacenter
    Doczy
    Jul 2013
    BMW
    E38 740 M62TUB44 + 5HP24 + 3.15 RATIO
    Skd
    Sulejowek

Mam 740 FL z 4.4 V8 i miaem podobny problem co Ty. Zaczynaem zabaw z E38 w wieku 21 lat (teraz 27) i wnioski s nastpujce. 4.4TU to najlepsza opcja co do motorw. Miaem okazj jedzi M60B40 i M62B44 i zdecydowanie najbardziej elastyczny i dynamiczny jest TU przez niektrych nazywany "ten z nieszczsnym VANOSEM". Wybierajc auto z mniejszym motorem pozostanie niesmak. Mam zaoone LPG STAG na reduktorze KME TWIN i nie auj ani troch tej inwestycji (odradzam kupno zagazowanego egzemplarza). Jeli dbasz to nawet nie zauwaysz e masz gaz (poza momentem tankowania :) )

Spalanie - cykl podobnie jak mwisz , na niezbyt dugich odcinkach mj BC pokazuje 15,8 L/100km ale nie staram si zej nisko , jed w miar spokojnie od czasu do czasu dynamicznie przyspiesz ale wiadomo bez wydurniania si. Miaem wczeniej w tym aucie 3,5L ale pali tyle samo a dynamika sporo mniejsza. Co do 2,8 nie wypowiem si ale jak znam siebie - niedosyt :)

Nie liczyem od tankowania do tankowania ale sprawdzaem jak wyjdzie po zalaniu MAX gazu i wyjedeniu do zera. Tankujc ok 60L (okoo 130z) robi rednio w miecie 350km w trasie udao mi si doj do 450km ale to bya prba bicia rekordu na zbiorniku z czystej ciekawoci. Wiadomo naley doliczy koszty PB ale to ju zaley jak sobie ustawisz temp. przeczania na LPG (polecam nieco zwikszy np do 60st. C wtedy reduktor jest odpowiednio dogrzany)

Jazda E38 po miecie dla mnie jest OK. Parkowanie jest niekiedy duo wygodniejsze ni innymi mniejszymi autami. Podsumowujc - RADO Z JAZDY :)

Pozdrawiam i ycz znalezienia zadowalajcego egzemplarza :)
    Ostatnio edytowane przez winmediacenter ; 15-02-2018 o 08:28

Pocztkujcy Uytkownik
    Doczy
    Apr 2016
    BMW
    W planach- e38
    Skd
    +4822
    Dziki za odpowiedzi, w takim razie nie wyglda to tak le ;) chyba jednak w wakacje wjedzie V8 :D

Zaawansowany Uytkownik Awatar winmediacenter
    Doczy
    Jul 2013
    BMW
    E38 740 M62TUB44 + 5HP24 + 3.15 RATIO
    Skd
    Sulejowek
    Na pewno bdziesz zadowolony tylko poczytaj sobie o motorach eby si na min przy zakupie nie wpakowa

yazg.o.t. Vip Awatar yaz
    Doczy
    Jan 2011
    BMW
    e2439
    Skd
    ind
    Blog
    14

Przelicz sobie wszystko na spokojnie.
    Ile km bdziesz robi dziennie/miesicznie/rocznie.
    Ile bdzie kosztowao przejechanie 1km na Pb, a ile na Pb+LPG.
    Zrb symulacj opacalnoci LPG.
    - zestaw koszt montau instalacji z roczn kwot za LPG+Pb vs. kwot tylko za Pb
    - zobaczysz wtedy czy koszt instalacji si zwrci i po jakim czasie i czy, z ekonomicznego punktu widzenia, ma sens jej zakadanie

Dowiadczony Uytkownik
    Doczy
    Aug 2008
    BMW
    740iA e-32
    Skd
    Rawicz Wlkp
    Blog
    1
    ja wzibym 735i i nie zakada gazu eby nie sta p ycia pod dystrybutorem z lpg

Pocztkujcy Uytkownik
    Doczy
    Apr 2016
    BMW
    W planach- e38
    Skd
    +4822
    Nie mam duych dziennych przebiegw, wic nie bd musia codziennie si tankowa.

Podobne wtki

1. [e65/e66] Nie nowy ale wiey nabytek daily car :)
    Przez Dzuda w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 122
    Ostatni post / autor: 07-09-2017, 21:05
  2. [e38] Nowy daily car E38 728
    Przez KarolTSK w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 14-10-2016, 09:11
  3. Bd w INPA - OBD driver - Value start =2
    Przez macheck w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 16-10-2015, 15:12
  4. Spocik w Stolicy - powitanie Nowego Roku
    Przez Marynarz w dziale Archiwum spotka 7er
    Odpowiedzi: 41
    Ostatni post / autor: 08-01-2012, 13:26

Tagi dla tego wtku

Uprawnienia umieszczania postw