Strona 6 z 7 PierwszyPierwszy ... 4567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 63

Wątek: Xdrive czy ma sens

  1. #51
    Doświadczony Użytkownik Awatar HTN
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Skąd
    okolice Frankfurtu / Wrocław / Kotlina Kłodzka
    Cytat Zamieszczone przez Słowik Zobacz posta
    Żadnym autem w ośce nawet na najlepszych zimówkach nie miałem takiej trakcji jak w Quattro na letnich gumach.
    Nie zgodzę się z Tobą nigdy w tej kwestii. Pochodzę z górek (Kotlina Kłodzka). Nie masz szans tam na letnich oponach, nawet jakbyś miał 6x6 (chyba, że auto waży 3 tony). Już nawet nie tyle ruszanie z miejsca, co jazda po zakręcie jest sporym problemem. Lekka pochyłość i na letniej oponie jedziesz jak na sankach. Co byś nie zrobił, nie masz kontroli.


    Wrażeń z jazdy quattro nie ma co porównywać do BMW. Audi ma przede wszystkim zupełnie inny rozkład masy - silnik przed przednią osią, gdzie BMW w niemal każdym modelu ma za przednią osią.

    xDrive (podobnie, jak dzisiejsze quattro) nie jest stałym napędem. Moc jest przekazywana przez sprzęgło na tyle skrzyni biegów.

    4x4 ma sens tylko i wyłącznie, jak się mieszka w górach. Na doraźne dojazdy, nawet na ferie, bez sensu jest utrzymywać xDrive. Raz, że auto jest cięższe (pali więcej i ma ciut gorsze osiagi; proszę darujcie sobie porównania przyspieszenia 400-konnego auta do 100km/h, to nie era Dużego Fiata), do tego dochodzą opory toczenia (nawet rozpięte mechanizmy stawiają opór na przekładniach), to jeszcze xDrive jest dosyć kapryśny i potrafi odwalić kosztowną manianę. Lepiej już chyba zainwestować w dobre łańcuchy na takie wyprawy. Jak auto siądzie na brzuchu w głębokim śniegu, to i 4x4 nie pomoże, więc nie wszędzie się wjedzie (wiem z doświadczenia). Zachowanie w zakrętach jest tak dobrze opanowywane przez DSC, że xDrive tutaj ponownie jest zbędny, a raczej czas jego reakcji nie równa się zachowaniom aut ze stałym napędem 4x4. Same naprawy, jak ma się xDrive, są też bardziej problematyczne.

    Jazda na lodzie... Co z tego, że auto mi dobrze na nim przyspieszy, jak hamowało będzie tak samo, jak bez napędu 4x4.

    Nie wiem na czym jeździcie, że przy włączaniu się do ruchu Wam koła boksują, ale ja nawet na chińczyku nie miałem takich wrażeń. Na Pirelli P Zero, czy innej markowej 275 szerokiej oponie, musiałbym naprawdę mocno depnąć, żeby zerwało mi przyczepność, a mam 520Nm, więc tylko 80Nm mniej, niż w zaturbionej 750i F01, gdzie moment jest też bardzo nisko. Inna sprawa, że taka jazda wykończy konwerter w rok czasu, ale to temat już z nieco innej bajki. Jakby 4x4 było niezbędne przy mocnych silnikach, to by coś wymyślili, żeby upchnąć je w 760Li. Tymczasem opcja jest tylko z napędem na tył.

    xDrive fajna rzecz, ale specjalnie za nią dopłacać... Chyba tylko dla zabawy - czyli drifting, który na śniegu/lodzie jest dużo fajniejszy, niż autem z napędem na tył. Ja czasami zimą jestem "u siebie" i zawsze krążę po Zieleńcu, Czarnej Górze i tamtych rejonach. Problemu nie miałem nigdy. Owszem - jak sypnie gęsto śniegiem, to można się zakopać, przy parkowaniu też trzeba patrzeć, ale ile razy do roku takie warunki nas spotykają? Inna sprawa, że jednak często takie miejsca, jak Zieleniec są przygotowane pod przyjezdnych.

    Moim zdaniem kupować limuzynę z 4x4 w płaskim terenie ma taki sens, jak cabrio na północy Skandynawii :).
    Ja bym xDrive nie chciał, ale jak jest, to nie szkodzi :P.
    Ostatnio edytowane przez HTN ; 23-02-2018 o 16:50

  2. #52
    7er Freak Awatar Greg38
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,298
    BMW
    F02 750LxD E65 745i Prins VSI E38 740i Prins VSI
    Skąd
    DE/PL
    Blog
    18
    mam xdrive, 1 w mojej karierze i jestem zadowolony, jazda w zime jednak duzo lepsza jak standartowo do tej pory.
    Jednak juz zaczela padac VTG, Aso chcialo 50% materialu dolozyc, udzial wlasny 2850€.
    Zregenerowalem sam w 5 godzin z wymiana oleju w skrzyni. i dziala perfekcyjnie :D
    Pozdr.

    Greg38

    UWAGA! Pomagam poprzez forum a nie PW lub GG! Masz pytanie - załóż temat i prześlij link a postaram się odpowiedzieć!




    http://7er.pl
    http://bmw.n-sacz.pl
    http://bmw-diag.pl
    http://obd-can.pl
    http://auto-diag.de

  3. #53
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2017
    Posty
    62
    BMW
    X6M , F02 750 iL x-drive
    Skąd
    Polska

    Post

    naped 4x4 niezależnie od pory roku zdecydowanie poprawia trakcję i to jest fakt niezaprzeczalny. To nie fanaberia , a rozsadek i dbanie o własne zdrowie i życie. Na tzw. "płaskim" jak pisze HTN też są opady deszczu , jest śnieg , są górki i pagórki etc. więc dlaczego nie stosować 4x4 ? A co to cepry są gorsze od górali Od wielu jeżdżę cywilnie 4x4( ale też i wiele lat w offie ) jak równie ośką i jeżeli chodzi o trakcję to nawet nie ma co porównywać. Co z tego , że trochę wiecej pali? Jak komuś zależy na litrze oszczedności to niech kupi sobie autko z malutkim dieslem albo benzynką do ktorej JESZCZE zawsze może załozyć gaziora Bawią mnie teksty posiadaczy limuzyn z duzymi silnikami typu - " ty , stary , a ile ci pali ? " buhahahah... Jest oczywistym , że bez dobrych opon nie ma jazdy i to niezależnie od napędu . Na letnich oponkach zimą 4x4 szybciej się rozpędzisz , ale hamowanie czy jazda w łuku są dokladnie takie same jak oski. Zimą czy latem dobra opona to podstawa i wtedy róznice pomiedzy napedami są bardzo czytelne. Reasumując z 4x4 trakcyjnie jest po prostu bezpieczniej . A dlaczego producenci dają klientom wybór i robią różne wersje tego samego modelu? Kasa misiu , kasa !
    Ostatnio edytowane przez bodek1 ; 30-03-2018 o 07:09

  4. #54
    Doświadczony Użytkownik Awatar bombel89
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    1,234
    BMW
    E32 735iA 92' E39 528iAT 97'
    Skąd
    Białystok
    Amen. Opony to podstawa. Temu czy staroć, czy nowe auto, kupuję dobre opony premium, a nie chinczyki.

  5. #55
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Cytat Zamieszczone przez Greg38 Zobacz posta
    mam xdrive, 1 w mojej karierze i jestem zadowolony, jazda w zime jednak duzo lepsza jak standartowo do tej pory.
    Jednak juz zaczela padac VTG, Aso chcialo 50% materialu dolozyc, udzial wlasny 2850€.
    Zregenerowalem sam w 5 godzin z wymiana oleju w skrzyni. i dziala perfekcyjnie :D
    VTG to ta skrzynka do napędu? Jak to sam zregenerowałeś ??

  6. #56
    Doświadczony Użytkownik Awatar bombel89
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    1,234
    BMW
    E32 735iA 92' E39 528iAT 97'
    Skąd
    Białystok
    Tam jest serwomechanizm z tego co kojarzę. Czasami wystarczy go rozebrać, wyczyścić, przesmarować i chodzi.

  7. #57
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice

  8. #58
    7er Freak Awatar Greg38
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,298
    BMW
    F02 750LxD E65 745i Prins VSI E38 740i Prins VSI
    Skąd
    DE/PL
    Blog
    18
    Skrzynke rozebralem i podzepoly wraz z lozyskami wyminilem, do tego czyszczenie i nowy olej. same czyszczenie i olej sprawy nie zalatwia
    Pozdr.

    Greg38

    UWAGA! Pomagam poprzez forum a nie PW lub GG! Masz pytanie - załóż temat i prześlij link a postaram się odpowiedzieć!




    http://7er.pl
    http://bmw.n-sacz.pl
    http://bmw-diag.pl
    http://obd-can.pl
    http://auto-diag.de

  9. #59
    Doświadczony Użytkownik Awatar HTN
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Skąd
    okolice Frankfurtu / Wrocław / Kotlina Kłodzka
    Absolutnie się zgadzam - 4x4 to kwestia w zasadzie tylko i wyłącznie finansowa.



    Cytat Zamieszczone przez bombel89 Zobacz posta
    Amen. Opony to podstawa. Temu czy staroć, czy nowe auto, kupuję dobre opony premium, a nie chinczyki.
    Czyli zawsze premium i koniecznie w serii runflat?



    Cytat Zamieszczone przez bodek1 Zobacz posta
    Bawią mnie teksty posiadaczy limuzyn z duzymi silnikami typu - " ty , stary , a ile ci pali ? " buhahahah...
    Cieszy mnie, że są tacy, co takie rzeczy ich bawią (nie nabijam się, autentycznie mnie to cieszy), ale mnie na przykład kwestie finansowe bardzo interesują - spalanie, koszt opon, utrzymanie auta w innych kwestiach. Może i jestem "zubożałym arystokratą", ale "niech rzuci kamień ten, który...". Mnie cieszy posiadanie takiego auta - duży silnik, duża moc, choć nie powiem, że chce, żeby mało paliło i było tanie w utrzymaniu. Nie stać mnie? Chyba tak, ale bardziej mentalnie, bo na ASO i wszystko z top-półki mi szkoda. Raz, że ucieka mi fajna frajda z nauki czegoś ciekawego, a dwa, że mocno przecenione są usługi i towary oferowane przez podmiot tego typu. Chyba stąd się bierze też moje podejście do 4x4 - fajnie je mieć, może i bym kilka razy to wykorzystał, ale nie lubię za coś przepłacać, co nie ma dla mnie odpowiedniej wartości - mentalnej (taką ma np. silnik V8/V12), czy użytkowej (taką ma np. diesel).

    Stąd jeżdżę kilkunastoletnim BMW 7, według mnie z gorszą wsią, niż LPG (bez urazy) - dieslem, kupionym za 10% wartości nowego, na oponach klasy średniej z rozsądnymi prędkościami, ale tankuję prewencyjnie diesla premium, bo DPF, wtryski, pompy mają się lepiej i oleju nie zawalam siarą, robiąc na zbiorniku zatankowanym za 400zł ponad 1000km w komforcie klasy premium, choć czasami i pod autem muszę poleżeć w celu dokształcania się z zakresu "jak to działa?" i lejąc również prewencyjnie topowy olej silnikowy "codziennego użytku".

    Nie uderzam tutaj w nikogo. Każdy oczywiście może mieć własne zdanie na ten temat i nikogo nie przekonuję do swojego. Powiedzmy sobie, że mam coś ze sknery z zawyżonymi wymaganiami :P.
    Ostatnio edytowane przez HTN ; 30-03-2018 o 22:04

  10. #60
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Cytat Zamieszczone przez Greg38 Zobacz posta
    Skrzynke rozebralem i podzepoly wraz z lozyskami wyminilem, do tego czyszczenie i nowy olej. same czyszczenie i olej sprawy nie zalatwia
    A skąd częsci miałeś jak można wiedzieć :) ?

Podobne wątki

  1. BMW M760Li xDrive
    Przez BarteG w dziale Seria G11 / G12
    Odpowiedzi: 167
    Ostatni post / autor: 10-07-2017, 15:17
  2. BMW M760 Li xDrive
    Przez bladyatl w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 12-02-2016, 15:51
  3. Ustawienie TV 740d xdrive
    Przez lpawel w dziale Seria F01 / F02
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-01-2016, 23:03
  4. [F01/02] 750 i XDRIVE
    Przez bitek-bitek w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 21-08-2013, 10:33

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •