Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 63

Wątek: Xdrive czy ma sens

  1. #11
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    244
    BMW
    E38 750iL 2001
    Skąd
    Bydgoszcz
    Miałem AWD w Jaguarze. Przez 3 lata posiadania chyba tylko raz czy dwa udało mi się zerwać przyczepność, z czego raz przy wejściu 80km/h w małe rondko. W E38 750 DSC załącza się niemal przy każdym włączaniu się do ruchu (i nie jest to wina chińskich opon). Nie wiem, jak się ma do tego napęd dołączany, ale na pewno moje następne auto będzie miało stałe AWD (Torsen albo coś).

  2. #12
    Zaawansowany Użytkownik Awatar JustBringIt#
    Dołączył
    Oct 2013
    Posty
    443
    BMW
    E38 728iA 99'
    Skąd
    OP
    Ogólnie nie da się xDrive z BMW porównać do Quattro w Audi. W BMW większość i tak jest przekazywana na tylne koła (np. 70% tył, 30% przód) - niestety nie wiem ile dokładnie ale mniej więcej będzie to tak wyglądało MIMO to, zawsze to coś na śliskiej drodze. W Audi jest AWD tak na prawdę, czyli 50/50 przód/tył - a bynajmniej w A8 D2 tak było :D

    Pytanie tylko czy ten napęd w BMW jest stały czy przód się dołącza przy poślizgu ?

  3. #13
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,434
    BMW
    530e, 118i
    Skąd
    Wrocław

    Post

    @ghrh: To mogę tyle powiedzieć, że parametrami mamy zbliżone auta. Moc ta sama. E38 ma wyższy moment w pewnym przedziale obrotów. eFa ma 450Nm przy 1500obr/min już i nie zrywa mi przyczepności przy włączaniu się do ruchu. Muszę dobrze depnąć, żeby zaświeciła się kontrola trakcji. Być może jest to różnica w zawieszeniu i pewnie oprogramowaniu, stąd wygląda, że obecnie RWD jest bardziej przewidywalne w zachowaniu od aut sprzed kilkunastu lat. Może więc ten xDrive nie jest aż taki ważny.

    @Jaro: w miniony weekend jeździłem po śniegu trochę. Dwa razy władowałem się w taki głębszy śnieg (głębszy niż ten, co pokazałeś rok temu na zdjęciach), że wydygałem, czy ruszy, ale auto zwyczajnie ruszyło bez problemów, a nie ufam swoim oponom. To jest ich 4-ty sezon. Nexeny i pierwszy raz taki śnieg widziały. Myślę, że trzeba byłoby wziąć dwa auta. Jedno z Xem, drugie bez i sprawdzić w takich samych warunkach.

  4. #14
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2017
    Posty
    418
    BMW
    BMW 740i F01
    Skąd
    Warszawa

    Post

    Nie no na śniegu moje F01 to jest porażka, mimo dobrych i świeżych opon :D Jak byłem ostatnio w Nowym Targu, to co górka modliłem się o to, czy podjadę :D Może dlatego, że ja mam 19 cali na zimę, 255 opona...

  5. #15
    Vip Vip Awatar Dzuda
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    10,285
    BMW
    E32 735i ; MB 560 SEC 88'
    Skąd
    Sandomierz
    Cytat Zamieszczone przez damned1 Zobacz posta
    @Jaro: w miniony weekend jeździłem po śniegu trochę. Dwa razy władowałem się w taki głębszy śnieg (głębszy niż ten, co pokazałeś rok temu na zdjęciach), że wydygałem, czy ruszy, ale auto zwyczajnie ruszyło bez problemów, a nie ufam swoim oponom. To jest ich 4-ty sezon. Nexeny i pierwszy raz taki śnieg widziały. Myślę, że trzeba byłoby wziąć dwa auta. Jedno z Xem, drugie bez i sprawdzić w takich samych warunkach.
    Na tym podjezdzie o ktorym mowisz tez nie miałem problemu , Milosz zas x-drivem krecil nosem jak go o to pytalem. Moze sie wypowie

  6. #16
    Doświadczony Użytkownik Awatar bombel89
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    1,234
    BMW
    E32 735iA 92' E39 528iAT 97'
    Skąd
    Białystok
    E60 535ix wspominam źle. Mechanizm elektryczny reduktora się psuł, sypał błędami, trzeba było go rozebrać i przeczyścić. Dobra, spokój. Ale autem ciągało w koleinach strasznie. Mam wrażenie że E32 czy E39 które mam się lepiej prowadzą niż tamto z iksem. Co do dołączania, to chyba stały napęd, bo na podnośniku 4 koła się kręciły.

    Jednak na pewno nie można porównać tego Xdrive z E60 do takiego w F01. Duży progres.

  7. #17
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa

    Post

    Nie chce mi się czytać, ale wątpię czy obecny xdrive to stały napęd. Jeździłem X5 pierwszej generacji I pierwsze miało stałe 4x4 z reduktorem na łańcuchu I właczał to kierowca. Polift już się nazywał xdrive I miał tylko automatycznie dołączany napęd AWD.

    W nowszych nie wiem. Z drugiej strony stały napęd to większe straty, czyli spalanie. Do tego dodatkowe klamoty się szybciej zużywają, a przeguby z przodu w takim silniku pewnie padałyby co 50kkm.
    Ostatnio edytowane przez ttrol ; 14-02-2018 o 14:43
    pozdrawiam Bartek

  8. #18
    Doświadczony Użytkownik Awatar jaro5
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    2,688
    BMW
    F01 750i 540km 850N x-drive,ML 3,2CDI
    Skąd
    radom
    Ja tamto zdjęcie co pokazałem rok temu,to pokazałem że był śnieg.Z tego miejsca co stało moje auto to inne auta też dawały sobie rade z wyjazdem.ALE żeby tam pod dom podjechać to było wyzwanie.Droga w Kościeliskach bardzo stroma i wąska,a w pewnym momęcie trzeba było skręcić jeszcze w inną dróżkę pod ostrym kątem i baaardzo stromym podjazdem.I właśnie wtedy tam podjechały tylko auta 4x4.Ja też się znalazłem w tej elicie.Żadne auto z napędem na jedą oś nie dawało rady.Śmieszne plastikowe opaski na oponach się im rwały i nic.E65 też dawałem rade po śniegach,ale po bardziej płaskich terenach.W F01 mam opony 245 i 275 tył w 19 calach.
    było E21 316,E30 320,E32 730,E32 750,E34 540,E38 740i,E36 M3 3.0,E39 ALPINA 3.2.E65 745i, X3 3,0si

  9. #19
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,603
    BMW
    740iA e-32
    Skąd
    Rawicz Wlkp
    Blog
    1
    Damned w f01 trakcja ci nie mruga bo masz biturbo które generuje moment całkiem inaczej jak v12. Xdrive jak jest mokro to zawsze zaleta zwłaszcza w takich potworach jak nowe 759

  10. #20
    Vip Vip Awatar moloko5
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    3,075
    BMW
    E32 730i R6 ' 87
    Skąd
    Nowy Sącz
    Blog
    7
    Skoro Łukasz mnie wzywa, to opisze wrażenia z jazdy zimą X3 E83 z 3 litrowym 204 konnym dieslem pod maską i manualną skrzynią.
    Aczkolwiek uważam, że porównanie tego X-a do 7er X-drive w automacie nie ma sensu, bo to technologiczna przepaść.

    X3 jeździ się dość dobrze w lecie. Mokro czy sucho przyczepność jest zawsze.
    Ale zimą już tak różowo nie jest...
    Przy normalnej jeździe po śniegu jest ok. Ale jak chcemy sobie trochę poszaleć, to robi się ciekawie...
    Bo tył auta staje się bardzo nerwowy i zachowuje się nieprzewidywalnie. Często tańczy nawet na prostej, a w zakręcie jak pociągnie z nienacka, to ciężko nad nim zapanować.
    Pewnie to wina niedziałającego DSC, albo ja nie umiem okiełznać tego X-a...

    Dla porównania jeździłem też XC90 z ASB, 180 koni także w dieslu, ale z działającym DSTC.
    Auto łagodne jak baranek i przewidywalne w każdym calu. Tylko bardzo nudne...

    Ogólnie 4x4 to fajna opcja na zimowy wypad w góry i tyle. A że śniegu z roku na rok mamy coraz mniej, to na co dzień wybrałbym zdecydowanie RWD.

Podobne wątki

  1. BMW M760Li xDrive
    Przez BarteG w dziale Seria G11 / G12
    Odpowiedzi: 167
    Ostatni post / autor: 10-07-2017, 15:17
  2. BMW M760 Li xDrive
    Przez bladyatl w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 12-02-2016, 15:51
  3. Ustawienie TV 740d xdrive
    Przez lpawel w dziale Seria F01 / F02
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-01-2016, 23:03
  4. [F01/02] 750 i XDRIVE
    Przez bitek-bitek w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 21-08-2013, 10:33

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •