Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22

Wątek: Problem z dogrzewaniem.

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2016
    Posty
    62
    BMW
    BMW 7 E65 730D 2006r
    Skąd
    Jarosław(Podkarpacie)/Hemsworth(Wielka Brytania)

    Problem z dogrzewaniem.

    Witam wszystkich. Wiem, że temat poruszany wielokrotnie na forum ale nigdzie nie znalazlem podobnego problemu, dlatego postanowilem napisać. Mam problem z dogrzewaniem się w E65 3.0d 231km, a mianowicie samochód grzeje się tylko do około 70 st. Przeczytałem kilkakrotnie chyba wszystkie tematy na różnych forach ale niestety bez efektu. Termostaty nowe firmy Behr. Po wymianie przez okolo 2 tygodnie temperatura była prawidłowa 89-91 stopni ale niestety nagle samochód zaczął się grzac jedynie do 70. Dogrzewacz Webasto jest sprawny, elektryczna pompka dodatkowa też. Ponownie zmienilem oba termostaty bo stwierdzilem ze któryś padł (typowalem EGR), ale bez żadnego efektu. Podejrzenie padło na wymiennik ciepła. Wyczytałem gdzieś żeby zacisnąć opaskę na wężu idacym do wymiennika ale to tez nie przynioslo zadnych efektów. Węże doprowadzające płyn do wymiennika pozostają zimne. Płyn oczywiście w normie i układ raczej odpowietrzony bo po kilkudniowej jeździe poziom utrzymuje sie na max. Skończyły mi sie juz pomysły co może być przyczyną, dlatego zwracam się z prośbą o pomoc do Was. Może wspolnymi siłami uda sie jakoś rozwiazac ten problem bo walczę z nim od dłuższego czasu niestety bez efektu. Z góry dziękuję za wszelką pomoc. Pozdrawiam

    Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2014
    Posty
    783
    BMW
    e65 730d
    Skąd
    UK
    Który waż dokładnie zacisnąłes?
    Trzeba zacisnąć ten co idzie pionowo do góry od wymiennika, bardzo mocno zacisnąć zeby zostawic znikomy przepływ.
    Odkąd kilka miesięcy temu założyłem ten dodatkowy termostat na ten waż temperaturę mam wzorowa i osiągana w bardzo krótkim czasie mam auto 5 lat i nigdy tak szybko sie nie grzało.

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2016
    Posty
    62
    BMW
    BMW 7 E65 730D 2006r
    Skąd
    Jarosław(Podkarpacie)/Hemsworth(Wielka Brytania)
    Zaciskałem wlaśnie ten pionowy wąż na którym masz dodatkowy termostat, ale nie zauważyłam żadnego efektu. Do zaciśnięcia użyłem metalowej opaski i zaciskalem mniej więcej w połowie węża. Myślę że wystarczająco zmniejszyłem przepływ płynu żeby temperatura zwiększyła się chociaż o kilkanaście stopni. Mogę spróbować jeszcze raz zacisnąć wąż albo chwilowo zaślepić go całkowicie, ale nie bardzo mam pomysł jak to zrobić skuteczniej niz opaską.

    Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2014
    Posty
    783
    BMW
    e65 730d
    Skąd
    UK
    Ja za pierwszym razem zacisnąłem za słabo i nie było różnicy i następnym razem użyłem grzechotki i zacisnąłem opaskę najmocniej jak sie dało i dopiero wtedy temperatura wróciła do normy.

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2016
    Posty
    62
    BMW
    BMW 7 E65 730D 2006r
    Skąd
    Jarosław(Podkarpacie)/Hemsworth(Wielka Brytania)
    Ponownie dzisiaj na szybko zacisnąłem opaskę na wężu, dokręciłem ją praktycznie do oporu ale nic sie nie zmieniło. Więc przyczyna chyba musi leżeć gdzieś indziej. Przy większej ilości czasu zobaczę jeszcze dla pewności jak wyglądają te grzybki w wymienniku. Dodam jeszcze że przy temp zewnętrznej powyżej 0 (dzisiaj +1.5) auto nagrzewa sie do około 75 stopni. Temperatura w zależności od stylu jazdy w zakresie 69-75 stopni.

    Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

  6. #6
    Początkujący Użytkownik Awatar zjawax
    Dołączył
    Feb 2018
    Posty
    67
    BMW
    E65 745i
    Skąd
    Bydgoszcz-BHV

    Post

    Pewnie zaciety (otwarty) termostat przy tej malej chlodnicy oleju automatycznej skrzyni biegow. Wymiana prosta, stojac przed otwarta maska, po prawej stronie na dole.
    Pozdrawiam Chris

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2016
    Posty
    62
    BMW
    BMW 7 E65 730D 2006r
    Skąd
    Jarosław(Podkarpacie)/Hemsworth(Wielka Brytania)
    Sprawdzę to w najbliższym czasie i dam znać czy coś się zmieniło. Zastanawia mnie tylko czemu zaciśnięcie opaski na wężu od tej chłodniczki niczego nie zmienilo skoro odciąłem albo przynajmniej dość mocno ograniczyłem doplyw plynu do niej. Mimo wszystko będę próbował tam zajrzeć bo nic lepszego nie przychodzi mi do głowy.

    Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

  8. #8
    Początkujący Użytkownik Awatar zjawax
    Dołączył
    Feb 2018
    Posty
    67
    BMW
    E65 745i
    Skąd
    Bydgoszcz-BHV
    Pozdrawiam Chris

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2016
    Posty
    62
    BMW
    BMW 7 E65 730D 2006r
    Skąd
    Jarosław(Podkarpacie)/Hemsworth(Wielka Brytania)
    Cytat Zamieszczone przez zjawax Zobacz posta
    Powiem Ci kolego że teraz to mnie zaskoczyłeś bo pierwszy raz widzę to na oczy. Mam rozumieć że pisząc chłodnicza oleju skrzyni miales na myśli wymiennik ciepła a ten termostat jest przykręcony właśnie do niego zgadza się?

    Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

  10. #10
    Początkujący Użytkownik Awatar zjawax
    Dołączył
    Feb 2018
    Posty
    67
    BMW
    E65 745i
    Skąd
    Bydgoszcz-BHV
    Ten termostat jest przykrecony do chlodnicy oleju ASB, tylko niewiem czy 730D tez taki ma. Ja w mojej 745i taki mam i on wlasnie tez ma duzy wplyw na temperature cieczy, oprocz glownego termostatu przy pompie wody.
    Pozdrawiam Chris

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 04-12-2014, 22:42
  2. [audio/video] Logic 7 - problem z gosnikiem/glosnikami - dziwny problem...
    Przez baran13 w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 16-06-2014, 23:25

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •