Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Poka¿ wyniki od 1 do 10 z 25

W±tek: [elektronika] Wy³±czaj± siê po kolei wszystkie modu³y - pomocy

  1. #1
    Pocz±tkuj±cy U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Sep 2016
    Posty
    11
    BMW
    e66 745iL
    Sk±d
    £ód¼

    Post [elektronika] Wy³±czaj± siê po kolei wszystkie modu³y - pomocy

    Witam

    Zaczynam byæ w desperacji. Od pa¼dziernika próbuje zrobiæ cokolwiek, ¿eby moje 745i przesta³o byæ meblem. Problem jest natury elektronicznej, a sytuacje komplikuje fakt, ¿e samochód kiedy¶ by³ anglikiem. B³êdów komputer na ka¿de przywitanie wywala co nie miara co daje pole do popisu na pseudodiagnozy

    Samochód krótko po zresetowaniu komputerem (przez warsztat, wiêc nie wiem dok³adnie co to znaczy to zresetowanie) wraca na chwilê do sprawno¶ci - pe³nej, albo czê¶ciowej. Niestety bardzo nied³ugo po uruchomieniu po kolei wy³±czaj± siê kolejne systemy za które odpowiada elektronika - tj. kontrola trakcji, abs, wspomaganie kierownicy, aktywny stabilizator, elektryczny rêczny, tacho, licznik.
    Raz wy³±czy³a siê skrzynia - auto trafi³o do znanego £ódzkiego Elektronika od BMW, który po trzech tygodniach postanowi³ w ogóle podej¶æ do samochodu i podpi±æ komputer. Stwierdzi³, ¿e alternator do wymiany, bo w historii s± b³êdy pr±dnicy (jak i wszystkiego innego). Po resecie auto trafi³o do innego warsztatu, gdzie sprawdzono ³adowanie w komputerze i przyrz±dem, i stwierdzono, ¿e alternator jest dobry.

    Znalaz³em gdzie¶ na amerykañskim forum jednego jedynego go¶cia, który mia³ identyczny problem. Zasugerowano mu wymianê ' modu³u PWM ' czy co¶ takiego, ale nie wiem jak skoñczy³a siê sprawa. Co mogê zrobiæ? Pomocy!

  2. #2
    Zaawansowany U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Nov 2014
    Posty
    602
    BMW
    E65 4.4
    Sk±d
    £ód¼
    Znanego ³ódzkiego to znaczy "kapsel" czy Rafa³ przy tym d³uba³?

    Wys³ane z mojego SM-J510FN przy u¿yciu Tapatalka

  3. #3
    Pocz±tkuj±cy U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Sep 2016
    Posty
    11
    BMW
    e66 745iL
    Sk±d
    £ód¼
    Rafa³ to przy nim d³uba³ w ten sposób, ¿e po tym jak auto trafi³o na lawecie, przez 3 tygodnie do samochodu nawet nie podszed³. Jak ju¿ podszed³, to z komputerem na drug± stronê ulicy, tam gdzie auto sta³o. Zrobi³ reset, odczyta³ litaniê b³êdów i wymy¶li³ sobie, ¿e do wymiany jest alternator. A tu jest jeszcze wodny, wiêc nieregenerowalny, wiêc kaza³ mi kupiæ sobie nowy. I tyle, wzi±³ za to zreszt± ze 60 z³ a ja jak przyszedlem po auto po 3 tygodniach napotka³em roz³adowany samochód z ponownie tymi samymi b³êdami. Rafa³a od zawsze zna³em z tego, ¿e nie chcia³o mu sie nigdy nawet trochê przyjrzeæ temu o co go prosi³em. Zawsze mnie sp³awia³ byle czym - niby nic dziwnego, bo robi fury po pó³ bañki, ale zaczyna siê robiæ irytuj±ce, ¿e w tak du¿ej aglomeracji nie ma nikogo kto by wzi±³ i naprawi³. By³em ostatnio w warsztacie na ul. Rozleg³ej - ch³opaki sympatyczni, pieniêdzy nie wziêli, powiedzieli ¿e tu to jest mnóstwo b³êdów, w tym b³êdy komunikacji z magistral±, i ¿e to wszystko przez to, ¿e to by³ anglik i ¿e masakra.

    Przeczyta³em ca³y internet cztery razy, ¶ci±gn±³em wszystkie mo¿liwe narzêdzia i zapozna³em siê z instrukcjami. Potencjalne przyczyny:
    1. Problem z bateri± (wszyscy tak mówi±, ale ja kupowa³em now± bateriê zesz³ej wiosny. I tak nigdy jej nie do³adowywa³ za bardzo, ale w serwisie Bosch na Maratoñskiej ponoæ ostatnio jeszcze raz na wszelki wypadek wkodowali now± bateriê.
    2. Problem z alternatorem - tyle ¿e alternator sprawdzany zarówno przyrz±dem jak i interfejsem daje podrêcznikowe napiêcie.
    3. Problem z hamulcem postojowym - W aucie zbiera siê woda, biorê pod uwagê, ¿e mog³o przylaæ który¶ modu³ - forumowicze typuj± ten. Je¿eli tak, jak go wy³±czyæ? Jak sprawdziæ czy to on powoduje problem
    3. Problem z modu³em zasilania PM - jak wy¿ej ?
    4. Problem z ABS? - jak wy¿ej
    5. Lu¼ny kabel?

    Od³±czaj±ce siê systemy (staralem sie zachowac kolejnosc, ale nie ¶ci¶le) - hamulec postojowy ( albo ABS/DSC?) - DSC( albo ABS,EPB?) - ABS - Aktywny stabilizator - Cruise Control - Tacho. Mam wra¿enie, ¿e samochód gorzej sobie radzi ze zmian± biegów. Zostaje na koñæu obrotomierz i tyle. Wtedy, kiedy trafi³ na lawecie do Candera pad³a równie¿ skrzynia w tryb failsafe.

    O ile pamiêtam, problem komunikacji z CAN wystêpowa³ od zawsze. Problemem by³y równie¿ wypadaj±ce zap³ony na 2 cylindrach na zimnym silniku (stwarza³o równie¿ problemy instalacji gazowej, pomaga³o zwykle zgaszenie i odpalenie) - mo¿liwa usterka vanos, bo wszystkie czujniki wa³ków sprawdzone, cewki sprawdzone i niepotrzebnie czê¶æ wymieniona, tak samo jak ¶wiece. Po regulacji rozrz±du u b±czków auto odzyska³o normalne spalanie, ale zacz±³ nawracaæ komunikat o zmniejszeniu mocy (czasem do ~3 KM). Wystarczy³o wy³±czenie i w³±czenie silnika.

    Problem pojawi³ siê i nasili³ w ci±gu jednego dnia, pocz±tkowo wy³±cza³y siê jakie¶ 1-2 systemy i pomaga³o wy³±czenie i w³±czenie silnika. Auto nie mia³o w tamtym czasie kontaktu z wod±.

    Co mam sprawdziæ? Gdzie siê udaæ? Jak to zrobiæ? Jestem z wykszta³cenia in¿ynierem,poradzê sobiê z obs³ug± tych wszystkich programów, mam kabel - interfejs, ale trochê b³±dzê we mgle.

  4. #4
    Zaawansowany U¿ytkownik Awatar ARIE(L)
    Do³±czy³
    Aug 2015
    Posty
    397
    BMW
    BMW E66 - 750 LI, FORD TRANSIT 2.0 ECOBOOST
    Sk±d
    DROBIN
    Szczerze po przeczytaniu tego wszystkiego to wspó³czujê. Ostatnio jak wraca³em od Sebka z wymiany rurki to mia³em przygodê na trasie i te¿ wszystkie modu³y mi siê po kolei wy³±czy³y tak jak u Ciebie w podobnej kolejno¶ci ze skrzyni± w³±cznie. Tylko pierwszym b³êdem jaki siê pojawi³ to by³o brak ³adowania i czerwony akumulatorek na wy¶wietlaczu. Pech chcia³, ¿e skoñczy³ mi siê alternator 120 km od domu :) Alternator mam zwyk³y nie wodny i po regeneracji jest wszystko w porz±dku. Dodam na marginesie, ¿e jak ch³opacy mierzyli napiêcie przed wyjêciem alternatora to czasami pokazywa³o dobre ³adowanie. Ale alternator jednak poszed³ do ca³kowitej regeneracji i jest gitara.

  5. #5
    Pocz±tkuj±cy U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Sep 2016
    Posty
    11
    BMW
    e66 745iL
    Sk±d
    £ód¼
    Spojrza³em elektronikowi (ktory nic nie wskoral i pojechal) przez ramiê do INPY, ¿e nie dzia³aj± wszystkie rzeczy zawarte w ramach jednego podmenu, bodaj "modu³ jezdny" czy "uk³ad jezdny". Czy taki modul fizycznie istnieje, czy to tylko w ramach uporz±dkowania? Jak zresetowaæ kompjuter zeby chociaz na chwile poznika³y b³êdy?

  6. #6
    Zaawansowany U¿ytkownik
    Do³±czy³
    May 2016
    Posty
    650
    BMW
    E66 750Li, E66 760Li, G31 530xD, G05 45E
    Sk±d
    Poznañ
    To ¿e to by³ angol nie poprawia nam sprawy, ale zak³adaj±c ¿e przek³adka zrobiona w miare. To takie wygaszanie auta jest spowodowane z³ym zarz±dzaniem energi w aucie, mo¿e to byæ s³abe ³adowanie lub jego brak, walniêty PM. Albo przek³adka jest spieprzona i trzeba j± zrobiæ od nowa poprawnie. Gdzie w przypadku zakupu E65 angola za 9k to s± koszty oko³o 7000z³ w górê u porz±dnego warsztatu.

  7. #7
    Pocz±tkuj±cy U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Sep 2016
    Posty
    11
    BMW
    e66 745iL
    Sk±d
    £ód¼
    Przek³adka by³a robiona 1.5 roku temu w Krakowie na Górnickiego. Problemy te nie wystêpowa³y nigdy wcze¶niej. Od zawsze mialem problemy z rozladowywaniem sie akumulatora i nadmiernym poborem pr±du na postoju. Do tego niestety walcze bezskutecznie z wilgoci± (obecnie tafla lodu pod nogami pasazera z ty³u - ale to stan by³ niestety pernamentny.) W dniu, kiedy siê to zaczê³o psuæ (i skoñczy³o pod jego koniec skrzyni± w trybie failsafe) pocz±tkowo wystarczy³o wy³±czyæ i w³±czyæ samochód.

    ponizej zapis z deepobd for bmw. Nie moge odpaliæ inpy, ale to raczej kwestia wadliwego interfejsu. Ostatnio jak wszystko wsta³o, to nakrêci³ do 201011 km, wnioskuje ¿e przejecha³ 3 km od pierwszego b³êdu do momentu jak auto straci³o sygna³ prêdko¶ci

    ARS/SVT:
    CAN the acceleration of the vehicle Transverse DSC, Error currently available and already stored
    201008 km

    ARS/SVT:
    CAN angle speed yaw DSC, Error currently available and already stored
    201008 km

    ARS/SVT:
    CAN the speed of the vehicle, Error currently available and already stored
    201008 km

    ARS/SVT:
    CAN Status DSC, Error currently available and already stored
    201008 km

    ASK:
    The Central Registry does not match the target configuration. (Error_Registry_New)., Error currently not available, but already stored
    201008 km, 201008 km, 201008 km

    ASK:
    Power amplifiers IC defect (Error_Audio_Amplifier_IC) , Error currently not available, but already stored
    201008 km, 201008 km, 201008 km

    BZM/SZM:
    CAN-Low, Physical bus error, Error currently not available, but already stored
    408 km, 34840 km

    BZMF:
    CAN-Low, Physical bus error, Error currently not available, but already stored
    408 km, 34840 km

    CAS:
    Signalerkennung_Geschwindigkeit_fehler, Error currently available and already stored
    201008 km, 201008 km

    CAS:
    SG_Eingang_Bremslicht, Error currently not available, but already stored
    201008 km, 201008 km

    CAS:
    K_CAN_LOW_PER, Error currently not available, but already stored
    201008 km, 201008 km

    CIM:
    Speed, Error currently available and already stored
    201008 km

    DME/DDE:
    CDKELS - control E-Box fan, Error currently available and already stored
    201008 km, 201008 km, 201008 km

    DME/DDE:
    CDKCAS - CAN ASC/DSC signal error, Error currently available and already stored
    201008 km

    DME/DDE:
    CDKVFZ - vehicle speed, Error currently available and already stored
    201008 km

    DME/DDE:
    CDKDVFSG2 - VVT-control unit internal failure (Bank2), Error currently available and already stored
    201008 km

    DME/DDE:
    CDKDVPMN performance limit VVT-emergency, Error is not occurred so far
    201008 km

    DSC: No response

    EGS:
    CAN Timeout EMF, Error currently available and already stored
    201008 km

    EGS:
    CAN Timeout DSC, Error currently available and already stored
    201008 km

    EHC:
    K-CAN message(SPEED,1A0h), Error currently available and already stored
    201008 km

    EMF: No response

    KLIMA:
    Auxiliary water pump, Error currently not available, but already stored
    201008 km

    KLIMA:
    KCAN: mileage ( COMBINED ), Error currently available and already stored
    201008 km

    KLIMA:
    KCAN: vehicle speed ( DSC ), Error currently available and already stored
    201008 km

    KLIMA:
    Stratification temperature on the left, Error currently available and already stored
    201008 km

    KLIMA:
    Stratification temperature on the right, Error currently available and already stored
    201008 km

    KOMBI:
    CAN_ID_1A6_ERROR_Ausfall_Botschaft_wegstrecke, Error currently available and already stored
    201008 km

    KOMBI:
    CAN_ID_19E_ERROR_Ausfall_Botschaft_status_dsc, Error currently available and already stored
    201008 km

    KOMBI:
    CAN_ID_0AE_ERROR_Ausfall_Botschaft_alive_emf, Error currently available and already stored
    201008 km

    NAV:
    Navi was disconnected from voltage., Error currently not available, but already stored
    524280 km

    POW:
    Error Battery Separation (Idle Current), Error currently not available, but already stored
    201008 km

    TMBTH:
    CAN_Low, Physical Error, Error currently available and already stored
    201008 km, 0 km

    TMFTH:
    CAN_Low, Physical Error, Error currently available and already stored
    201008 km, 0 km

    ZBE:
    CAN error physical error, Error currently not available, but already stored
    35224 km

  8. #8
    Pocz±tkuj±cy U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Sep 2016
    Posty
    11
    BMW
    e66 745iL
    Sk±d
    £ód¼
    i teraz zauwa¿y³em -
    NAV:
    Navi was disconnected from voltage., Error currently not available, but already stored
    524280 km

    Czy to efekt jakiego¶ b³êdu, czy mam przekrêcony licznik o 300 ty¶? ;]

  9. #9
    Zaawansowany U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Nov 2014
    Posty
    602
    BMW
    E65 4.4
    Sk±d
    £ód¼
    Nie masz.
    Tsk niestety INPA pokazuje.
    Pisa³em o tym w innym temacie ale nie którzy w to nie wierz±. Miro specjalnie dla Cirbie kolega wklei³ b³±d z modu³u NAV - 524tys. Chodzi o przrbieg w 7er

    Wys³ane z mojego SM-J510FN przy u¿yciu Tapatalka

  10. #10
    Zaawansowany U¿ytkownik
    Do³±czy³
    May 2016
    Posty
    650
    BMW
    E66 750Li, E66 760Li, G31 530xD, G05 45E
    Sk±d
    Poznañ
    Jak sterownik traci komunikacje lub zasilanie wywali taki przebieg lub zerowy przebieg.
    Ewidentnie co¶ z canem masz, poczytaj tematy kolegów z forum. Mieli podobne przypadki.

    E65 ma takie miejsca z CAN gdzie wilgoæ potrafi napsuæ wiele.
    Ostatnio edytowane przez LogiHu¶ ; 11-02-2018 o 17:01

Podobne w±tki

  1. bmw e38 740 m62 4.4 POMOCY PRZESTA£ PALIÆ NA WSZYSTKIE GARY
    Przez wojtas23011990 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 17-02-2016, 17:06
  2. [silnik] 735 e38 auto raz pali ³adnie na wszystkie cylindry raz nie pomocy
    Przez siiwy23 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 01-08-2012, 10:39
  3. [karoseria] Spryskiwacze w e32 nie wy³±czaj± sie
    Przez GRABS w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 06-10-2011, 16:08
  4. [e38] Przyszed³ czas na 3ci± ju¿ z kolei czarna e38...
    Przez Silent w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 01-08-2011, 15:53
  5. [elektryka] Nie wy³±czaj± siê ¶wiat³a mijania
    Przez Cychol w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 03-12-2009, 08:35

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów
  •