Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 33

Wątek: Brak mocy po nocnym postoju na chodniku... | M60B40

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2018
    Posty
    42
    BMW
    740i
    Skąd
    Białystok

    Post Brak mocy po nocnym postoju na chodniku... | M60B40

    Witam.

    Więc opiszę jak to się stało.

    Pojeździłem troche po mieście, pare km. Przyjechałem do domu i jak to w godzinach wieczornych bywa pod blokiem full aut więc musiałem zaparkować na chodniku, przechylony na prawą stronę.
    Następnego dnia odpalam auto, odpalilo cacy, ja odpalilem papierosa, postałem chwile by się rozgrzało i pojechałem, juz przy pierwszych kilkudziesięciu metrach odczułem brak pełnej mocy, tak jakby coś zapchało pompke.

    Dodam, że tydzień wcześniej wymieniałem pompke + filtr paliwa, bo wcześniejsza się zatarła i nie miał prawie w ogóle mocy (stało się to od razu po tankowaniu), ALE w zestawie do wkładu pompki typ zapomniał zapakować filterek który zakłada się na wkład by nie brała razem z syfem z dna, powiedział że dośle w ciągu kilku dni. Potrzebowałem auta więc założyłem wkład ze starym filterkiem, oczywiście wcześniej go czyszcąc jak tylko się da benzyna, szmatka i kompresorem. Założyłem go, odpaliła i żyła normalnie, miała moc, przez tydzień zanim pierwszy raz nie zaparkowałem jej na pochyłej.

    Pompka jest z prawej strony pod kanapą, bmka stała przechylona na prawą stronę - czy możliwe jest, że w lewej strony baku napłyną jakiś syf i przytkało ten filterek? Czy to się zdarza? Czy raczej to coś innego?
    Myślałem już o sondzie bo może padnięta, ale pod kompa nie podpinałem jeszcze, zrobię to pewnie w sobotę. Mam już nowe świece, od razu wymienię, to ten element będzie można wykluczyć.

    Czy sonda może paść od tak z dnia na dzień bez wcześniejszych objawów? Czy raczej kwestia pompki i małej wydajności paliwa?

    Jak myślicie? Do soboty trochę czasu więc myśle cały czas

    Pozdro

    Edit:

    Zapomniałem dodać, że teraz nie straciła całkowicie mocy, ale z dołu jest przymulona i dłużej się wkręca, powyżej 3500 rpm jest już o wiele lepiej
    Ostatnio edytowane przez under ; 06-02-2018 o 20:56

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN

    Post

    Wszystko jest możliwe. Diagnoza kompem w takim aucie to podstawa i będąc użytkownikiem takiego czy innego posiadanie inpy czy isty to wręcz obowiązek :)
    Kup sobie przynajmniej coś takiego https://archiwum.allegro.pl/oferta/s...992657692.html
    Obsługuje silnik i automatyczną skrzynie. Jest małe i legalne więc możesz wozić w schowku w aucie i masz zawsze pod ręką. Dodatkowo na plus jest fakt ,że obsługuje wszystkie marki samochodów. Na pewno będzie Ci to dzialało na wtyczce pod radiem.
    Wracając do Twojego pytania to będzie to najprawdopodobniej ów pompka czy filterek problemem, bo skoro już miałeś z tym problem a i grzebałeś przy tym więc to raczej to.
    Od stania na krzywiźnie auto sie raczej nie psuje no chyba ,ze kuna przyszła sobie na przekąskę i jakieś kabelki pogryzła.

    EDIT !!! Nawet sie nie zastanawiaj . Aktualna oferta https://viaken.pl/pl/skaner-diagnostyczny-obd2-z-can-autel-autolink-al329-pro-aktualizacja-j-polski.html


    Ostatnio edytowane przez miro ; 06-02-2018 o 21:27

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Odepnij jeszcze wtyczkę z przepływomierza i się przejedź . Wracając do diagnoz kompem dodatkowo załatw sobie inpe
    Inpa jest na chomiku. Interfejs jest tu https://viaken.pl/pl/interfejs-diagnostyczny-bmw-usb-1996-2006-inpa-pl.html
    plus to
    https://viaken.pl/pl/adapter-z-obd2-na-bmw.html
    Ostatnio edytowane przez miro ; 06-02-2018 o 21:28

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2018
    Posty
    42
    BMW
    740i
    Skąd
    Białystok
    Może to jednak sonda padła bo i zaczął odczuwalnie więcej palić.
    Zamawiam dziś interfejs z polską inpa na plycie i w sobote obczaje co jest, od razu końcwki drążków wymienie, olej wsomagania, regeneracjia lewego zacisku (prawy zrobiony), świece..
    Jeszcze pytanie, bo mam problem z prędkościomierzem, który nie działa od razu, a dopiero zaczyna wskazywać po kilkunastu km, tak jest za każdym razem przy zimnym aucie i co jakiś czas, czasami i przez 2-3 dni z rzędu w czasie jezdy zapala się kontrolka ASC i ABS. Może być brudny albo uszkodzony czujnik ale czy praca prędkościomierze tez zależna jest od czujnika abs?

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2013
    Posty
    244
    BMW
    E38 M60B40 Manual
    Skąd
    Mielec
    Tak prędkościomierz jest uzależniony od czujnika abs-u
    A dokładniej od lewego tylnego (jeśli dobrze pamiętam) Być może coś z wtyczką ? nie łączy...

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2012
    Posty
    86
    BMW
    E38 740i 6gang, tylko benzynka
    Skąd
    Gdynia
    Temat pompki paliwa przerabiałem w sierpniu i wczoraj. W sierpniu założyłem jakieś chińskie gówno za 150 zł (niby Magneti Marelli), bo nic innego nie było na szybkiego. Ciśnienie było, paliwa szło dobrze (ponad 2l/min), była dosyć głośna. Przedwczoraj mróż -12, odpalił i zdechł po paru metrach. Myślałem, że zabrakło paliwa, dolałem prawie 10l i nic. Wczoraj założyłem IT Automotive (=Pierburg) za 430 zł i zupełnie inna kultura pracy i jazdy. Jak chcesz potwierdzić lub wyeliminować pompkę to podnieś kanapę, dokop się do pokrywy pompki (prawa strona), odłącz wyjście paliwa, podłącz metr węzyka (śr. wew. 6mm), wężyk do litrowej butelki i załącz pompkę na krótko (seledynowym przekaźnikiem na akumulatorem). Pompka musi wyrzucić litr paliwa w max. 30 sekund, teoretycznie ma wydajność 135l/h. W mojej pierwotnej w taki sposób mierząc, wyszła mi wydajność coś koło 70/h, wyła niemiłosiernie, auto jakoś szło.

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2018
    Posty
    42
    BMW
    740i
    Skąd
    Białystok
    Arek dzięki za tego posta, bo ja właśnie na szybko kupiłem jakiegoś chińczyka za 140 zl by zobaczyc czy to rzeczywiście pompka padla, no ale przez prawie tydzien było okej zanim nie postawilem auta na chodniku wlasnie przechylonego na prawy bok, czy mogło ją przytrzeć? zrobie ten test co pisałeś. Wielkie dzięki !

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2012
    Posty
    86
    BMW
    E38 740i 6gang, tylko benzynka
    Skąd
    Gdynia
    Pompki paliwa nie lubią zimna a w Białymstoku chyba jeszcze daleko do lata :). Jak przechylenie było spore, to paliwo mogło się przelać w róg i pompka mogła być trochę "odkryta". Zbiornik w E38 jest dosyć specyficzny, jak jest mniej paliwa to po jeździe masz sporo w prawej komorze, ale po postoju się przelewa do lewej (naczynia połączone). Pompka jest w prawej. A jak masz mało z prawej strony to nie działają pompy strumieniowe. Chińska pompka polata parę sekund na sucho i zaczyna strajkować. Mi się zdarza, że muszę mieć mało paliwa, ale wtedy zanim ruszę dolewam ze 2 litry, żeby zassało z lewej komory do prawej.
    Także sprawdź chińczyka a potem pomyślimy co dalej.

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    358
    BMW
    ex e38 750 [m73n] 2000r.
    Skąd
    Hessen/DE
    To jest kara za parkowanie na chodniku. Na następny raz zaparkuj jak człowiek na parkingu:)
    monster_pl

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN

    Post

    Cytat Zamieszczone przez monster_pl Zobacz posta
    To jest kara za parkowanie na chodniku. Na następny raz zaparkuj jak człowiek na parkingu:)
    Hehehe Dobre. Uśmiałem się. Jak to się mówi..."Kara musi być"

Podobne wątki

  1. [silnik] 745i - brak mocy, brak bledow
    Przez kogutu w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 08-04-2017, 11:02
  2. [audio/video] e65 logic7 po postoju nie działa brak basów
    Przez IMPEX1950 w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 08-03-2015, 16:51
  3. [silnik] brak mocy m60b40 po swapie
    Przez krzywy191 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 14-10-2014, 11:36
  4. Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 01-10-2013, 19:10
  5. [mechanika] Słabo grzeje na postoju m60b40
    Przez 525d w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 06-01-2011, 13:13

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •