Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 33

Wątek: Brak mocy po nocnym postoju na chodniku... | M60B40

  1. #21
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2012
    Posty
    86
    BMW
    E38 740i 6gang, tylko benzynka
    Skąd
    Gdynia
    Tematu korka osobiście nie przerabiałem, tylko o tym czytałem m.in. https://www.bmw-klub.pl/forum/viewto...?f=75&t=167364
    Czytałem też kiedyś, że ktoś rozebrał ten korek i tam jest coś jakby zaworek przepuszczający powietrze do baku. Filtr węglowy i zbiornik wyrównawczy to na nadmiar paliwa lub ciśnienia. Tak czy inaczej, samochód powinien normalnie pracować z korkiem czy bez. Oczywiście pomijając akustykę zbiornika.
    Wracając do usterki under'a i biorąc ostatnie info jakie zapodał, jestem co raz bardziej przekonany do regulatora ciśnienia na listwie. Ja często jeżdzę na kilku litrach i równie często leję pod korek, plus 5 litrów (Rosja blisko :) ). Chodzi tak samo na kilku litrach jak i na 95l w baku.
    Zbiornik miałem trochę nieszczelny i go robiłem latem. Po naprawie jak odkręcałem korek to aż syczało i było słychać jak się blachy luzują, takie robiło się podciśnienie. Teraz po paru miesiącach jest trochę inaczej, pewnie zaworek w korku się rozruszał. Przy nieszczelny zbiorniku się trochę zastał.

    #under, regulator póki chłodniejszy pewnie jakoś jeszcze daje radę. Rozgrzewa się i głupieje. Gasisz, zmieniasz pompę, to trochę trwa, regulator się wychładza i znowu na parę minut masz ciśnienie....
    Ostatnio edytowane przez ArekB ; 10-03-2018 o 15:23

  2. #22
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2018
    Posty
    42
    BMW
    740i
    Skąd
    Białystok

    Post

    Panowie, sytuacja się zupełnie zmieniła jeśli chodzi o diagnoze.
    Pogmerałem troche z inpa i udało mi się podłączyć do auta.
    Zczytałem błedy i na początku były 4 wszystkie dotyczące sond lambda, ale niestety nie zrobiłęm zrzutu i usunąłem je.
    Odłączyłem interfejs i odpaliłem samochód, wszystko cacy jak poprzednio, przejechałem 100m i znowu powrót do usterki.
    Ponowne podłączenie inpa i tym razem 1 błąd sondy:



    Ponownie go usunąłem, uruchomiłęm auto, pracowało chwile dobrze i znowu to samo, więc podłączam inpa, zczytuje błędy i ponownie 1 błąd sondy z tymże z innymi wartościami:



    Czy to jednoznaczna diagnoza padnietej sondy ?

    ____________

    Edit:

    Znalazłem właśnie na innym forum wypowiedź właśnie co do tych błędów, troche się jakby pokrywa z moimi.

    Co sądzicie?

    Ostatnio edytowane przez under ; 10-03-2018 o 15:54

  3. #23
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2012
    Posty
    86
    BMW
    E38 740i 6gang, tylko benzynka
    Skąd
    Gdynia
    to sprawdzaj i ew. wymieniaj... https://www.youtube.com/watch?v=kKNeN8tR3wM

  4. #24
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2018
    Posty
    42
    BMW
    740i
    Skąd
    Białystok
    Wyczytałem że jeśli jest zasysanie bagnetu na odpalonym to odma sprawna a jeśli jest wypychani to nie sprawna.
    U mnie jest wlasnie zasysanie czyli wychodzi ze odma sprawna. Olej wymieniałem na początku stycznia i nie wzieło ani grama, żadnego wycia w silniku tez nie ma.
    Szukałem na necie opisu tych błędów ale nic konkretnego nie moge znaleźć

  5. #25
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2012
    Posty
    86
    BMW
    E38 740i 6gang, tylko benzynka
    Skąd
    Gdynia
    Ja mam u siebie podejrzenie zasyfionej odmy, zajrzeć nie zaszkodzi. Dziś robiłem drążek środkowy i końcówki, nie chciało mi się dalej dłubać, bo chłodno w garażu. We wtorek delikatnie zdejmę pokrywkę i zobaczę co i jak. Gdyby coś ciekawego wyszło, zrobię fotki.
    Raz piszą, że zasysa, raz że dmucha... Sprawdzę w kwadrans i coś potwierdzę lub wyeliminuję.

  6. #26
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2018
    Posty
    42
    BMW
    740i
    Skąd
    Białystok
    Dziwna sprawa, było tragicznie. Myślę odepnę aku na godzinkę, włożyłem z powrotem, odpaliłem i odżył, nawet jakby więcej mocy niż wcześniej, a może to tylko złudzenie przez tą usterke.
    Jak myślisz Arek co to moze być? Bo już obstawiałem świece i chciałem jutro wymieniać, no ale skoro po resecie się coś odmuliło to wykluczam sprawy mechaniczne ale coś z elektroniką.
    Wcześniej odpiąłem czujnik położenia przepustnicy i krokowy i posikałem wd na wtyczki myśląc że to coś zmieni ale było to samo, więc wyjąłem aku i zdziwko bo wszystko teraz śmiga. Może faktycznie coś z regulatorem paliwa, zaciął się czy coś. Jak się powtórzy sytuacja to podjade na mierzenie manometrem no ale z drugiej strony skoro teraz działa to może coś przy wtyczce, ale on chyba nie jest podłączny elektrycznie, jedynie do podciśnienia, zgadza się? więc coś z elektryką tylko co i jak to zbadać?

  7. #27
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Mirant
    Dołączył
    May 2017
    Posty
    271
    BMW
    750il E38 , 120i E87
    Skąd
    Świętokrzyskie
    Z odma przerabiałem temat niedawno dokładnie opisałem objawy przed i po itd. Co prawda w 750 ale myśle ze bedzie podobnie
    http://7er.pl/showthread.php/52709-o...ilnika-m73-750
    Ile dajesz tyle dostajesz !!!


  8. #28
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2018
    Posty
    42
    BMW
    740i
    Skąd
    Białystok
    Odma wydaje siębyć w porządku. Oleju nie bierze, kopcenia nie ma, korek zasysa a nie wypycha i po odkręceniu zmienia prace.
    Gdzieś mam coś porobione z elektroniką, może przekaźnik od pompy wariuje

  9. #29
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Mirant
    Dołączył
    May 2017
    Posty
    271
    BMW
    750il E38 , 120i E87
    Skąd
    Świętokrzyskie
    Moze zapomnij na chwile o tej pompie paliwa , przejrzyj układ zapłonowy miałem juz przypadek ze inpa wywalala sondę nie pamietam która a winny był właściciel auta który przy wymianie świec nie docisnął 2 przewodów na świece a wypadania zapłonu inpa nie pokazała , a jeździło auto jak mu sie umyslalo
    To tylko sugestia ja zaczął bym od podstaw ciśnienie paliwa tez by wiele powiedziało zeby faktycznie ta pompę wykluczyć juz na 100%
    Ile dajesz tyle dostajesz !!!


  10. #30
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2018
    Posty
    42
    BMW
    740i
    Skąd
    Białystok
    Dzięki za wskazówki.
    Ciekawi mnie tylko dlaczego po resecie kompa tzn wyjeciu aku na godzię, wszystko wróciło do normy, świece czy przewody raczej same się nie zresetowały, a może jest gdzieś jakieś zwarcie a po resecie puściło. Nie wiem juz :D

Podobne wątki

  1. [silnik] 745i - brak mocy, brak bledow
    Przez kogutu w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 08-04-2017, 10:02
  2. [audio/video] e65 logic7 po postoju nie działa brak basów
    Przez IMPEX1950 w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 08-03-2015, 15:51
  3. [silnik] brak mocy m60b40 po swapie
    Przez krzywy191 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 14-10-2014, 10:36
  4. Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 01-10-2013, 18:10
  5. [mechanika] Słabo grzeje na postoju m60b40
    Przez 525d w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 06-01-2011, 12:13

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •