Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 33

Wątek: Brak mocy po nocnym postoju na chodniku... | M60B40

  1. #11
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2018
    Posty
    42
    BMW
    740i
    Skąd
    Białystok
    Hehe sam nie lubie stawiać na chodniku ale jak parkingi zawalone to niestety nie ma wyjścia :)

    W sobote wymieniłem koncówki drązków i olej wspomagania, inpa niestety nie dotarła przed weekendem, ale sprawdzilismy pompke, na wolnych obrotach wyje bardzo głośno, słychać ją z kilku metrów, po dodaniu gazu przestaje. Szukam teraz innej na Allegro. Używki w dobrym stanie wchodzą w gre?

    Edit:

    Czy:

    " producent części: bMW (oryginalne OEM) " - tzn że to Pierburg?, na foto nie widać żadnego napisu.
    Ostatnio edytowane przez under ; 11-02-2018 o 15:29

  2. #12
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2012
    Posty
    86
    BMW
    E38 740i 6gang, tylko benzynka
    Skąd
    Gdynia

    Post

    Na wolnych po prostu silnik nie zagłusza :). Nie kupuj używanej (używaną już miałeś), ani taniego goowna (to już chyba wiesz :) ). Ja poszedłem tym razem do sklepu i koles mi dobrał wg katalogu samą tą metalową cześć (właściwą pompkę). Na allegro i na różnych stronach znajdziesz cały kosz z pompką i rurką za 600-800 zł. W sklepie miałem do wyboru coś za 220 i BOSCH za 430. Wybrałem BOSCH, Bosch to pakowacz i w środku był IT AUTOMOTIVE, czyli firma wykupiona przez PIERBURG. Na pompce numery wg katalogu PIERBURG. Na allegro też znajdziesz Pierburg za 419+10 przesyłka. Moj oryginał to było VDO (VDO/SIEMENS). Zdjęcia mojego Boscha/Pierburga już ci nie wyśle, ale ma na pewno dodatkowe sitko na okrągłym wejściu. Mój chinol to niby miał być Magneti Marelli, a od nowego wył jak tajska dziwka i wytrzymał pół roku. Najważniejsze: wyjście w bok, wydajność 135l/h, ciśnienie 3,5bar, średnica 43mm.
    Czasami lepiej spytać w zwykłym sklepie i tam przed odbiorem jeszcze możesz zobaczyć co masz w pudełku. Mojej nowej pompki kompletnie nie słychać, nawet jak podniesiesz kanapę. Dopiero ledwo co słychać jak silnik wyłączony, a pompa załączona na krótko.

    EDIT:
    to goowno zdechło po pół roku: http://allegro.pl/magneti-marelli-po...838724930.html
    a to najprawdopodobniej mam teraz: http://allegro.pl/pompa-paliwa-bmw-e...800379638.html
    cena podobna, a na puszce pewnie IT AUTOMOTIVE, moja była w pudełku BOSCH
    Ostatnio edytowane przez ArekB ; 12-02-2018 o 12:30

  3. #13
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2012
    Posty
    86
    BMW
    E38 740i 6gang, tylko benzynka
    Skąd
    Gdynia
    Udało się temat wyjaśnić? Ja odesłałem swojego MM do reklamacji i dziś przyszła nowa pompka. Oczywiście nie zamierzam jej zakładać, bo teraz pracuje pięknie IT Automotive. Będzie w zapasie na najczarniejszą godzinę lub sprzedam za 100,00 zeta komuś, kto lubi zastrzyki adrenaliny hehe.

  4. #14
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2018
    Posty
    42
    BMW
    740i
    Skąd
    Białystok
    Zmieniłem pompke na VDO, ale co jakiś czas mam tak (bez względu na ilość paliwa), że ledwo jedzie tak jakby pompka dostawala slaby prąd i ledwo pompowala, może coś z przekaźnikiem? gdzie szukać jeżeli chodzi o elektryke?

  5. #15
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2018
    Posty
    42
    BMW
    740i
    Skąd
    Białystok
    Jeszcze zapytam bo mnie to ciekawi. Mojej pompki nie słychać w ogóle tak jak pisałeś, to ok, ale slychać po drugiej stronie kanapy wycie. Tak się zastanawiam bo do komory prawej baku czyli tej z pompka jest przelew paliwa z lewej komory i pytanie czy w lewej komorze też jest druga pompka co mi wyje czy to jakiś zawór? Nie odkrywałem drugiej komory, nawet nie zaglądałem jak to wygląda z tej strony.
    Czy może być że mi znów napompowało syfu z lewej do prawej komory i zatkało filterek? Wczoraj znowu to samo jak ostatnio i nie wiem już jak to rozgryźć, może te 3 pompki są jednak sprawne tylko tak coś? Już myśle nawet od wtryskiwaczach czy nie jebły, ale czy tak nagle?
    Pojechałem wczoraj na centrum i było wszystko git, zaparkowałem, zgasiłem, postał z 30 min, odpalam i już nie jedzie, strzela z wydechu jakby nie pprzepalało, ledwo pracuje.

    Zaraz ide nagrac filkim z pracy siódemki, wrzuce na YT to może coś więcej będzie wiadomo

    Edit:



    Słaba jakość i trzba troche podgłośnić.

    Słychać na początku po uruchomieniu te dziwne wycie/pisk, to właśnie wydobywa się z prawej komory, słychać tylko na postoju.
    Ostatnio edytowane przez under ; 09-03-2018 o 16:42

  6. #16
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2012
    Posty
    86
    BMW
    E38 740i 6gang, tylko benzynka
    Skąd
    Gdynia
    W skrócie opiszę Ci układ zasilania paliwem:
    1. Zbiornik paliwa jest jak dwie sakwy na koniu, bo jest zawieszony nad wałem. Posiada zatem komorę prawą (za pasażerem) i lewą (za kierowcą). Do obydwu komór można zajrzeć i w lewej znajdziesz pływak (wskaźnik poziomu paliwa) a w prawej, jak już wiesz, pompę paliwa i drugi pływak. Pompa jest JEDNA, z lewej komory paliwo jest wyciągane na zasadzie pompy strumieniowej. Hałasy ze zbiornika mogą wynikać z samej pompy (wycie), mały zaworek koło pompy (wycie) (Pressure Limiting Fuel Pump Check Valve - https://www.ebay.com/itm/NEW-BMW-E38...-/111113010833) lub stukanie/pukanie wynikające z wadliwego korka, który nie puszcza powietrza i wytwarza się podciśnienie w baku - niektórzy go po prostu nawiercają.
    2. Pompa MUSI dawać 3,5 BAR i 135l/h, bo takie ciśnienie musi być na listwie "wytryskowej :)". Na tejże listwie jest jeszcze regulator ciśnienia i on też jest na 3,5BAR. Jest bardzo ważny, bo jak padnie to nie masz ciśnienia na listwie i wtryskiwacze nie podają dobrze paliwa = brak mocy, nierówna praca, itd.
    3. Zasilanie pompy zabezpieczone jest dwoma bezpiecznikami, jeden pod maską, drugi nad akumulatorem, oraz przekaźnikiem. Jeden z forumowiczów niedawno miał problem z zasilaniem pompy (padał mu bezpiecznik 57 nad aku). Sprawdź dokładnie kabelek plusowy od pompy (chyba wychodzi z pinu 2) na odcinku pompa/kanapa, ew. profilaktycznie go dodatkowo zaizoluj. Możesz jeszcze podać na ten kabelek prąd bezpośrednio z aku (wsadź w obejście bezpiecznik 10A) i w ten sposób omijasz bezpieczniki i przekaźnik. Jeżeli dalej będzie doopa, problemem nie jest ani zasilanie pompy ani sama pompa. Możesz jeszcze wymienić filtr paliwa, ale raczej to nie w nim problem.
    4. Na listwie wtryskowej musi być 3,5BAR i odpowiada za to regulator ciśnienia. Jest dosyć upierdliwy w wymianie, więc najlepiej od razu weź pod uwagę wyjęcie go razem z listwą. Kilka śrubek więcej, ale niczego nie połamiesz :)

    Jak już wiesz, co skąd i dokąd to zauważysz, że to układ prosty jak cep. Ja mam jeszcze dodatkowo założony zaworek zwrotny 6mm przy wyjściu z pompy.

    edit:
    Jak będziesz grzebał przy kostkach, wtyczkach, przekaźnikach czy bezpiecznikach, czyść wszystko co się da drobnym papierem ściernym (360-400) a w szpary ładuj Contact Cleaner.
    Ostatnio edytowane przez ArekB ; 10-03-2018 o 09:13

  7. #17
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2018
    Posty
    42
    BMW
    740i
    Skąd
    Białystok
    Dzięki Ci za rady.
    Odkreciłem dekiel do pompki i odpalilem, słychać lekko pompke ale i słychać jednocześnie tlumione wycie i wydaje mi się że to włąśnie ten zaworek. Jeśli on jest jakośzapchany syfem czy coś i przez to wyje to może powodować słabą wydajność w ukłądzie i tym samym brak mocy? Czy on nie ma raczej wpływu na to mimo tego że wyje?

  8. #18
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2012
    Posty
    86
    BMW
    E38 740i 6gang, tylko benzynka
    Skąd
    Gdynia
    Ten zaworek reguluje ciśnienie dla przetaczania paliwa z lewej komory. W budowie jest banalny, rurka, kuleczka, sprężynka. Nie sądzę, by był brudny, po leci przez niego paliwo powrotne. On tylko może hałasować i nie wpływa na pracę silnika. Możesz go nawet wyjąć, ale wtedy chyba będzie zużywane paliwo tylko z lewej komory. Coś czuję, że bez grzebania przy listwie wtryskowej tematu nie zamkniesz...
    Z łatwych i tanich rzeczy to możesz jeszcze wymienić filtr paliwa. Jest od spodu mniej więcej pod pasażerem. Wymień przy okazji opaski i wężyki, pół metra przewodu paliwowego 6mm styka.

  9. #19
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2018
    Posty
    42
    BMW
    740i
    Skąd
    Białystok
    Podmieniłem pompke na stara, było to samo, co ciekawe, zgasiłem auto i mysle odpale jeszcze raz z ciekawości, odpalil i było wszystko normalnie, wkrecal się nic nie strzelało, było tak jak powinno przez kilka minut, później powrot usterki. Zgasiłem, zmieniłem pompke na nową poprzednią, odpaliłem i znowu wszystko gra, więc myśle przejade się kawałem, przejechałem ze 100 metrów i było wszystko ok, a po tym dystansie znowu usterka i to samo, ale jakby ciut mniej, tzn jakby cisnienie było większe bo wkrecal sie troszke lepiej i nie po prostu mial wiecej mocy, zgasiłem i pisze na forum.
    Nie wiem od czego zacząć, gadałem z kumplem to mowił że może cewka, zapłon wypada czy właśnie regulator ciśnienia paliwa.


    Mam interfejs i INPE ale nie chce mi coś trybić na win7, odpalam ją a przy wybierani np dme 3.3 wyskakuje błąd jakby byly jakieś uszkodzone pliki itp a instalowalem to już z 4 razy. Rozbraja mnie to auto

  10. #20
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    202
    BMW
    E38 740iA 97r
    Skąd
    WSC
    ArekB nie zgodzę się z tobą w kwestii, "wadliwego korka", co najwyżej zapchany układ odpowietrzania zbiornika paliwa. Proponował bym odkręcić korek paliwa i zobaczyć wtedy jak pracuje auto, sprawdzić ciśnienie paliwa na listwie(manometr), test numer 6 na zegarach(może mało paliwa w prawej komorze), wymiana filtra paliwa, (knecht).

Podobne wątki

  1. [silnik] 745i - brak mocy, brak bledow
    Przez kogutu w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 08-04-2017, 10:02
  2. [audio/video] e65 logic7 po postoju nie działa brak basów
    Przez IMPEX1950 w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 08-03-2015, 15:51
  3. [silnik] brak mocy m60b40 po swapie
    Przez krzywy191 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 14-10-2014, 10:36
  4. Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 01-10-2013, 18:10
  5. [mechanika] Słabo grzeje na postoju m60b40
    Przez 525d w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 06-01-2011, 12:13

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •