Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Serwomechanizm układu hamulcowego w 750i

  1. #1
    Vip Vip Awatar Val
    Dołączył
    Feb 2017
    Posty
    106
    BMW
    BMW E32 730i, BMW E32 750i
    Skąd
    Brzeg

    Post Serwomechanizm układu hamulcowego w 750i

    Panowie, kolejny problem.

    Mała retrospekcja: jakiś czas temu zapalił mi się komunikat na desce o niskim poziomie płynu wspomagania. Ponieważ oryginalnie mam zalany Pentosin CHF 11S (i taki tez powinien być - jest napisane na korku) - kupiłem w ASO dwa baniaki. Podczas dolewania okazało się że prawie cały zbiornik jest pusty - wszedł cały baniak (1 litr). Komunikat zniknął. Po chyba miesiącu (przez ostatni tydzień tym autem nie jeździłem, bo akurat kupiłem drugie) zauważyłem że dookoła auta rozlała się wielka plama. Patrzę - kolor zielony, płyn oleisty - wiadomo, Pentosin. Otwieram zbiorniczek - prawie pusty. Odpalam auto - po chwili głośny szum. Wezwałem kolegę z lawetą i odwieźliśmy auto do niego do warsztatu. Tam zalałem jeszcze raz Pentosin, i zaczęliśmy badać skąd cieknie. Pod zbiorniczkiem Pentosinu - sucho. Podnieśliśmy auto, zdemontowaliśmy dolne osłony - znowu nic nie widać. Wreszcie siadłem do środka, kolega podniósł auto razem ze mną i ja zacząłem pompować pedałem hamulca, a on obserwował. Ledwo zauważyliśmy - okazało się że to hydrauliczne wspomaganie hamulców. Wymontowaliśmy go.

    I teraz pytanie: co można zrobić?
    - nowy w ASO kosztuje 4.600 zł - trochę drogo
    - używek jest mało, i są one jakieś zagnojone
    - zestawów naprawczych nie ma
    - zamiennika też nie ma (chociaż to ATE)

    Okazało się też że są ich dwa rodzaje - na 2 i na 3 śruby (ja mam na dwie). Podobno to przypadłość tych układów (takie rozwiązanie posiadały tylko pięciolitrówki).

    Co można zrobić? A może z was ktoś go ma?

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2014
    Posty
    258
    BMW
    e32 735iA 87r
    Skąd
    Poznań

    Post

    mam ten sam układ u siebie, niestety
    tez miałem wyciek, naprawiłem :)
    po rozebraniu masz taką dużą czarną plastikową tulejkę, samą tulejkę dorobisz u tokarza, dobierz oring uszczelniający taki duży, do tego simering do grubośći trzpenia który porusza pompą hamulcową, teraz tokarz musi Ci ładnie wszystko dorobić zwłaszcza pod ten simering bo bedzie miał inna srednice zew. niż ten stary, ja już nie mogłem dostać o takim samym wymiarze zew., ważny jest ten wymiar wew. bo w nim porusza się ten trzpień i on musi być ciasno spasowany.
    Tulejkę musisz dorobić z tego wzgledu,że przy wyjmowaniu simeringu tulejka Ci pęknie, tak mi sie stało, poza tym, jak pisałem wyzej, nie dostaniesz simeringu o takiej średnicy zew.. śmigam tak już 2 lata i gitara ;)

    a tak na marginesie, w naszych pompach hamulcowych, też można wymienić uszczelnienia :) w tamtym roku przechodziłem przez to, zero wycieków, bajka ;)
    Ostatnio edytowane przez Piciu ; 06-02-2018 o 06:50

  3. #3
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa

    Post

    pisałem o rozwiązaniu tematu

    jest gość w USA, który to regeneruje całkowicie, ogarnia temat błyskawicznie

    poszukaj

    koszt około 1k PLN, tylko przy wysyłce wypełnij dokumenty celne, bo zapłacisz od tego cło I vat jak gość będzie odsyłał...przekonałem się na własnej skórze
    Ostatnio edytowane przez ttrol ; 06-02-2018 o 09:24
    pozdrawiam Bartek

  4. #4
    yazg.o.t. Vip Awatar yaz
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    2,646
    BMW
    e2431gt
    Skąd
    inąd
    Blog
    14
    Odpowiedni temat w dziale INSTRUKCJE/SCHEMATY.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 17-11-2018, 17:27
  2. [hamulce] LSH80 serwomechanizm układu hamulcowego
    Przez rosomak79 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 14-08-2014, 17:20
  3. wymiana płynu hamulcowego
    Przez Kazikm3 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 28-05-2014, 20:06
  4. Zbiorniczek płynu hamulcowego.
    Przez koker w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 11-07-2011, 16:27
  5. demontaz SERVA hamulcowego
    Przez bialydaro w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 20-04-2010, 22:45

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •