Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Poka¿ wyniki od 1 do 10 z 11

W±tek: Czy trzeba programowaæ sterownik DME 3.3 z M60B30, ¿eby dzia³a³ w M60B40

  1. #1
    Zaawansowany U¿ytkownik Awatar Prezeslaw
    Do³±czy³
    May 2013
    Posty
    637
    BMW
    E38 4.0 M60
    Sk±d
    Warszawa

    Post Czy trzeba programowaæ sterownik DME 3.3 z M60B30, ¿eby dzia³a³ w M60B40

    Jak w temacie. Wiem, ¿e bêdê musia³ oszukaæ EWS w nowym sterowniku, ale jest to do zrobienia. Pytanie, czy sterownik z silnika 3.0 nie bêdzie mia³ jakiego¶ innego dawkowania paliwa, sterowania wtryskami, odczytów z sond, etc? Czy po prostu wrzucaæ do 4.0 i siê nie martwiæ?

    edit:

    Pytanie fakultatywne: czy podejdzie sterownik z manuala?
    Ostatnio edytowane przez Prezeslaw ; 05-02-2018 o 23:21
    To co, ¿e diesel? Pewnie ¶wiece zalane;)

  2. #2
    Vip Vip Awatar melas
    Do³±czy³
    Aug 2013
    Posty
    278
    BMW
    CharlestizOB
    Sk±d
    Wrze¶nia
    Kup od 4.0 najlepiej w zestawie komp, ews,kluczyk.

  3. #3
    Vip Vip
    Do³±czy³
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Sk±d
    Racibórz(¦l±sk)
    Skrzynia biegów jak i pojemno¶æ definiowana jest programem w sterowniku silnika. wiêc odpowied¼ na Twoje pytanie brzmi: Tak, trzeba zmieniæ soft na w³a¶ciwy dla Twojego silnika, je¶li chcesz mieæ pewno¶æ ¿e wszystko dzia³a jak nale¿y

    By³y M60 bez EWS
    Celem wykszta³cenia nie jest nape³nienie umys³u cz³owieka faktami; zadaniem jest nauczyæ go, jak ma u¿ywaæ umys³u do.. my¶lenia. A czêsto zdarza siê, ¿e cz³owiek lepiej umie my¶leæ, nie bêd±c krêpowany wiedz± przesz³o¶ci.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz co¶, jest pw, mail, gg, w ostateczno¶ci sms

  4. #4
    Zaawansowany U¿ytkownik Awatar Prezeslaw
    Do³±czy³
    May 2013
    Posty
    637
    BMW
    E38 4.0 M60
    Sk±d
    Warszawa
    Dziêki. By³y bez EWS, np. moja, wiêc nie bêdê walczy³ z pestkami, tylko usunê EWS ze sterownika. Chodzi o to, co mogê najlepiej wrzuciæ wrzuciæ, ¿eby unikn±æ dotychczasowych problemów (poprawne dawkowanie paliwa). Zrobi³em ju¿ doktorat techniczny i finansowy z mo¿liwych przyczyn i zostaje tylko sterownik (w najgorszym wypadku wi±zka silnika). Wiem, ¿e na pocz±tku produkcji E38 te sterowniki bywa³y wadliwe. Wola³bym wiêc nawet wrzuciæ co¶ z pó¼niejszego M60 albo mo¿e z kolei lepszym pomys³em bêdzie wrzucenie sterownika z E32 lub e34 (nie wiem, czy tam bywa³y podobne problemy). Ja mam E38 z 1994 r. M60B40.

    I kolejne pytanie fakultatywne: czy sterownik od M60B40 aut., ale z auta bez ASC ogarnie moje auto równie¿ pod k±tem ASC+T, które mam na wyposa¿eniu?
    Ostatnio edytowane przez Prezeslaw ; 06-02-2018 o 16:32
    To co, ¿e diesel? Pewnie ¶wiece zalane;)

  5. #5
    Zaawansowany U¿ytkownik Awatar Prezeslaw
    Do³±czy³
    May 2013
    Posty
    637
    BMW
    E38 4.0 M60
    Sk±d
    Warszawa
    Up i jeszcze pytanko: Czy sterownik od auta z Irlandii nie bêdzie mia³ problemów ze wzglêdu na ró¿nicê jednostek mph -km/h?
    To co, ¿e diesel? Pewnie ¶wiece zalane;)

  6. #6
    Vip Vip
    Do³±czy³
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Sk±d
    Racibórz(¦l±sk)
    Z tego co kojarzê to ASC nie ma znaczenia
    W przypadku auta z kierownic± z prawej strony to w wielu przypadkach soft jest inny. Nie wiem jak w tym.

    Najpro¶ciej porównaæ numery soft na BMWStore lub BMW Asap(jest ogólnodostêpny login udostêpniony przez producenta)
    Celem wykszta³cenia nie jest nape³nienie umys³u cz³owieka faktami; zadaniem jest nauczyæ go, jak ma u¿ywaæ umys³u do.. my¶lenia. A czêsto zdarza siê, ¿e cz³owiek lepiej umie my¶leæ, nie bêd±c krêpowany wiedz± przesz³o¶ci.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz co¶, jest pw, mail, gg, w ostateczno¶ci sms

  7. #7
    Zaawansowany U¿ytkownik Awatar Prezeslaw
    Do³±czy³
    May 2013
    Posty
    637
    BMW
    E38 4.0 M60
    Sk±d
    Warszawa
    Dziêki. Mój elektryk twierdzi, ¿e przek³ada³ sporo sterowników od 'anglików' z tamtego okresu i nie by³o problemu.
    To co, ¿e diesel? Pewnie ¶wiece zalane;)

  8. #8
    Vip Vip
    Do³±czy³
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Sk±d
    Racibórz(¦l±sk)
    Cytat Zamieszczone przez Prezeslaw Zobacz posta
    Dziêki. Mój elektryk twierdzi, ¿e przek³ada³ sporo sterowników od 'anglików' z tamtego okresu i nie by³o problemu.
    To, ¿e b³êdów nie ma, nie oznacza, ¿e nie ma ró¿nic w sofcie.
    Z jakiego¶ powodu w ETK widniej± rozbie¿no¶ci
    Celem wykszta³cenia nie jest nape³nienie umys³u cz³owieka faktami; zadaniem jest nauczyæ go, jak ma u¿ywaæ umys³u do.. my¶lenia. A czêsto zdarza siê, ¿e cz³owiek lepiej umie my¶leæ, nie bêd±c krêpowany wiedz± przesz³o¶ci.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz co¶, jest pw, mail, gg, w ostateczno¶ci sms

  9. #9
    Zaawansowany U¿ytkownik Awatar Prezeslaw
    Do³±czy³
    May 2013
    Posty
    637
    BMW
    E38 4.0 M60
    Sk±d
    Warszawa
    Ciekawe, czego dotycz±. Mo¿e kalkulacji spalania, itp. Ponoæ nie ma k³opotów ze wskazaniami prêdko¶ci na europejskich licznikach. Dorwa³em w ka¿dym razie sterownik z europejskiego M60B40 z automatem o rok m³odszy. Tylko ASC nie mia³, a tak to siê zgadza (oczywi¶cie EWS trzeba wywaliæ). W poniedzia³ek siê oka¿e, czy co¶ to da³o. A tak przy okazji ma³e OT: czy zestaw EWS do tego sterownika (dwa jakie¶ modu³y plus jedna pestka do kluczyka) przedstawia jak±¶ warto¶æ bez DME z którym wcze¶niej pracowa³y?
    To co, ¿e diesel? Pewnie ¶wiece zalane;)

  10. #10
    Vip Vip Awatar melas
    Do³±czy³
    Aug 2013
    Posty
    278
    BMW
    CharlestizOB
    Sk±d
    Wrze¶nia
    Nie dopiszesz innego ews-a do innego dme ani pestki. Jedyna opcja to emulator do DME lub dopisanie pestki je¶li masz EWS od tego DME

Podobne w±tki

  1. [audio/video] E38 Zmiana Tunera trzeba programowaæ?
    Przez Tom' w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 01-09-2013, 13:59
  2. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 09-04-2013, 17:05
  3. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 04-04-2011, 12:07
  4. Ile trzeba mieæ, ¿eby miec...
    Przez M@rcin w dziale NA KA¯DY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 15-06-2009, 19:48
  5. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 10-12-2007, 21:16

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów
  •