Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 39

Wątek: Amortyzatory standardowe Dynamic Drive F01

  1. #21
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,434
    BMW
    530e, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Jaro, DD to tylko i wyłącznie aktywne stabilizatory. Jak to się wyłączy (w jakikolwiek sposób) to auto zaczyna się zachowywać, jakby w ogóle stabilizatorów nie miało, na skutek braku ciśnienia w cylindrach stabilizatorów. Objaw jest taki, że buja się jak ponton, więc może to być mylnie odebrane jako usterka amortyzatorów EDC.

  2. #22
    Vip Vip
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    992
    BMW
    brak
    Skąd
    Kwiatkowice

    Post

    To, o czym pisał jaro5 może mieć sens. W przypadku pompy dającej słabe ciśnienie w układzie prawdopodobnie stabilizatory aktywne działają z małą siłą- stąd poprawa w odczuciach z jazdy po wymianie pompy na nową, bo auto może stać się bardziej usztywnione w zakrętach (nowa pompa= większe ciśnienie w układzie hydraulicznym= większa siła działania DD).

  3. #23
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2017
    Posty
    418
    BMW
    BMW 740i F01
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez lukasz740 Zobacz posta
    To, o czym pisał jaro5 może mieć sens. W przypadku pompy dającej słabe ciśnienie w układzie prawdopodobnie stabilizatory aktywne działają z małą siłą- stąd poprawa w odczuciach z jazdy po wymianie pompy na nową, bo auto może stać się bardziej usztywnione w zakrętach (nowa pompa= większe ciśnienie w układzie hydraulicznym= większa siła działania DD).
    czy pompa od wspomaganie odpowiada również za ciśnienie w aktywnych stabilizatorach?

  4. #24
    Vip Vip
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    992
    BMW
    brak
    Skąd
    Kwiatkowice
    Jeżeli w F01 nie zmieniła się koncepcja aktywnych stabilizatorów i nie stały się elektryczne (jak np. jest w Lexusach), to, podobnie jak było w E65 czy E60, za działanie DD odpowiada pompa wspomagania. Wtedy układ hydrauliczny wspomagania kierownicy oraz DD jest wspólny. Stąd łatwo podczas wycieku ze stabilizatora zajechać pompę. Ciekawe, jak to zostało rozwiązane, gdy wspomaganie jest elektryczne (przekładnia zintegrowana z silnikiem, jak na załączonym wcześniej obrazku). Wtedy może stabilizatory DD też są elektryczne. Albo silnik przy przekładni odpowiada tylko za opcję Active Steering, czyli zmienia kąt skrętu kierownicy, w zależności od prędkości auta (takie rozwiązanie było już w E60).

  5. #25
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2017
    Posty
    418
    BMW
    BMW 740i F01
    Skąd
    Warszawa
    Wspomaganie w F01 jest chyba elektryczno-hydrauliczne, na 90% z tego co sprawdzałem. Z tego co tu widać to stabilizatory DD w F01 jest hydrauliczny:

    https://www.realoem.com/bmw/pl/showp...diagId=31_0828

    Więc możesz mieć rację z tym silnikiem elektrycznym na przekładni, może odpowiadać tylko za Active Steering

  6. #26
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,434
    BMW
    530e, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez lukasz740 Zobacz posta
    Jeżeli w F01 nie zmieniła się koncepcja aktywnych stabilizatorów i nie stały się elektryczne (jak np. jest w Lexusach), to, podobnie jak było w E65 czy E60, za działanie DD odpowiada pompa wspomagania. Wtedy układ hydrauliczny wspomagania kierownicy oraz DD jest wspólny. Stąd łatwo podczas wycieku ze stabilizatora zajechać pompę. Ciekawe, jak to zostało rozwiązane, gdy wspomaganie jest elektryczne (przekładnia zintegrowana z silnikiem, jak na załączonym wcześniej obrazku). Wtedy może stabilizatory DD też są elektryczne. Albo silnik przy przekładni odpowiada tylko za opcję Active Steering, czyli zmienia kąt skrętu kierownicy, w zależności od prędkości auta (takie rozwiązanie było już w E60).
    Jest tak jak w E65. W przypadku 100% przekładni elektrycznej pompa jest tylko do stabilizatorów. W G11 masz elektryczne stabilizatory. Tam w ogóle wszystko jest już elektryczne :D

    Cytat Zamieszczone przez mk37475 Zobacz posta
    Wspomaganie w F01 jest chyba elektryczno-hydrauliczne, na 90% z tego co sprawdzałem. Z tego co tu widać to stabilizatory DD w F01 jest hydrauliczny:

    https://www.realoem.com/bmw/pl/showp...diagId=31_0828

    Więc możesz mieć rację z tym silnikiem elektrycznym na przekładni, może odpowiadać tylko za Active Steering
    To aż sam się przyjrzę swojej. Ja mam intergral Front Active Steering ale wydaje się mi, że przekładnia jest hydrauliczna.

  7. #27
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2017
    Posty
    418
    BMW
    BMW 740i F01
    Skąd
    Warszawa
    Też mam Integral Active Front Steering i Dynamic Drive do tego...na pewno jest pompa, bo namierzyłem zbiorniczek od płynu do wspomagania. Ale jest też moduł elektryczny, przynajmniej tak wygląda :)

  8. #28
    Doświadczony Użytkownik Awatar HTN
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Skąd
    okolice Frankfurtu / Wrocław / Kotlina Kłodzka

    Post

    Tak z ciekawości sprawdziłem ile kosztują nowe EDC i EDC z DD, czyli Adaptive Drive.
    - zwykłe sprężynowe to tak: ok. 3.000zł/szt. i one idą z Dynamic Drive, jak kolega pisał w pierwszym poście
    - EDC: już 7.000zł sztuka i co ciekawe, wygląda na to, że cena dla AD jest taka sama; różnica jest tylko w stabilizatorze i sterowniku VDC.
    Na co jeszcze się natknąłem i co chciałbym od Was się dowiedzieć. Widzę na listach, że tylko Long ma EDC. Krótkie wersje są na sprężynie z Dynamic Drive. Jak jest u Was?

  9. #29
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,434
    BMW
    530e, 118i
    Skąd
    Wrocław
    HTN wszystko pokręciłeś. Nie ma zwykłych amorów w F01. Masz tylko EDC (cena około 3200 za sztukę), w nich występuje standardowa sprężyna. DD to tylko i wyłącznie aktywne stabilizatory i nie wpływa to na rodzaj użytych amortyzatorów. NIVO jest w standardzie we wszystkich longach (pre-LCI i LCI) i wersjach krótkich LCI. Za dopłatą było dostępne tylko i wyłącznie w 760i pre-LCI.

  10. #30
    Doświadczony Użytkownik Awatar HTN
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Skąd
    okolice Frankfurtu / Wrocław / Kotlina Kłodzka
    Ah, OK, OK... Już skumałem - po prostu EDC to amorek ze zmienną geometrią tłumienia, niekoniecznie sprężynowany pneumatycznie. W e65 przecież przednie są też na sprężynie, a są EDC lub AD.

    Cytat Zamieszczone przez damned1 Zobacz posta
    DD to tylko i wyłącznie aktywne stabilizatory i nie wpływa to na rodzaj użytych amortyzatorów.
    A widzisz... W e65 były inne amorki pneumatyczne jak miałeś Dynamic Drive, a inne jak DD nie było. Różniły się tym, że te z DD (dokładnie AD = EDC + DD) od góry miały dodatkowy przewód. Myślałem, że W F też tak jest, a nie jest :).
    Ostatnio edytowane przez HTN ; 18-02-2018 o 14:48

Podobne wątki

  1. [ zawieszenie] dynamic drive
    Przez wern w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 118
    Ostatni post / autor: 15-11-2020, 00:29
  2. [zawieszenie] Błąd Dynamic Drive
    Przez Drato w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 20-11-2016, 15:50
  3. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 10-03-2016, 12:44
  4. [zawieszenie] dynamic drive
    Przez piterrjc w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 01-05-2012, 07:04
  5. [zawieszenie] Jak rozpoznac czy mam Dynamic Drive w e65.
    Przez Bartek760i w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 31-07-2011, 11:23

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •