Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Wątek: Zakup pierwszej e65 745i

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2018
    Posty
    8
    BMW
    E65 745i
    Skąd
    Piła

    Post Zakup pierwszej e65 745i

    Witam, jak w temacie przymierzam się do zakupu pierwszej e65. Wybór padł na 745i. Ze względu na ilość km jakie robię w ciągu roku preferuje gaz. Znalazłem opcje https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-se...-ID6zqm1k.html.
    Egzemplarz posiada jednostkę 4.4 w lpg. Z wstępnych info wynika, że ma problem z check engine ( wg właściciela który sprawdzał jest to problem z sonda lambda). Ze względu na to, że jest to moje pierwsze e65 proszę o opinie i podpowiedzi.

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Arman
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    775
    BMW
    740d F01
    Skąd
    Kraków
    Fotele na zdjęciach wyglądają jak nowe, myśle ze warto jechać oglądać.
    Check engine - problem absolutnie „codzienny” w przypadku instalacji LPG, tak wiec tym bym sie kompletnie nie przejmował, musisz fizycznie zbadać prace motoru, czy się wkręca ładnie w obroty, czy pracuje równo i tak dalej...
    A później podpiąć pod kompa i zbadać problem komputerem.

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2018
    Posty
    8
    BMW
    E65 745i
    Skąd
    Piła
    Właśnie jestem ugadany na poniedziałek i obejrzę te cudo :) Na co zwrócić szczególną uwagę przy zakupie? Czy można jakoś zaradzić na ten check engine?

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,603
    BMW
    740iA e-32
    Skąd
    Rawicz Wlkp
    Blog
    1
    Tak wywal LPG

  5. #5
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,434
    BMW
    530e, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Tak jak Ci już wcześniej pisałem. Na złych kołach stoi. Podany jest VIN. Możesz sprawdzić historię: bimmer check (szczegółowo - drożej), auto-records (ogólnikowo - taniej). Auto jest w dobrym stanie wizualnym i w dobrej cenie. Sprawdź auto pod kompem, czy nic złego się nie czai. Przeczytaj tematy o kupowaniu "E65" i typowych bolączkach tego silnika.

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Jak ja widze takie opony załozone to mi się odechciewa - albo debil albo założone jakieś śmietniki do sprzedania. Nie oglądał bym tego auta nawet.

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar jaro5
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    2,688
    BMW
    F01 750i 540km 850N x-drive,ML 3,2CDI
    Skąd
    radom
    Cytat Zamieszczone przez Arman Zobacz posta
    Fotele na zdjęciach wyglądają jak nowe, myśle ze warto jechać oglądać.
    Check engine - problem absolutnie „codzienny” w przypadku instalacji LPG, tak wiec tym bym sie kompletnie nie przejmował, musisz fizycznie zbadać prace motoru, czy się wkręca ładnie w obroty, czy pracuje równo i tak dalej...
    A później podpiąć pod kompa i zbadać problem komputerem.
    Co za brednie,że problem absolutnie codzienny przy LPG.Jakoś mi nie chce się wierzyć że to tylko sonda.ALE...... może tak być.Jak motor jest ok i gaz porawny i poprawnie zamontowany to nie ma możliwości,żeby Check się zapalał.Jakoś 5 lat latałem e65 na lpg i nigdy nie widziałem tego Check.
    było E21 316,E30 320,E32 730,E32 750,E34 540,E38 740i,E36 M3 3.0,E39 ALPINA 3.2.E65 745i, X3 3,0si

  8. #8
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,434
    BMW
    530e, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez Aldik Zobacz posta
    Jak ja widze takie opony załozone to mi się odechciewa - albo debil albo założone jakieś śmietniki do sprzedania. Nie oglądał bym tego auta nawet.
    Myślę, że raczej niewiedza. Sprzedawane z dwoma kompletami kół. Jeżeli letnie też są od 5er, to lipa. Strach tym jeździć będzie i trzeba byłoby doliczyć koszt opon w odpowiednim rozmiarze.

    Cytat Zamieszczone przez jaro5 Zobacz posta
    Co za brednie,że problem absolutnie codzienny przy LPG.Jakoś mi nie chce się wierzyć że to tylko sonda.ALE...... może tak być.Jak motor jest ok i gaz porawny i poprawnie zamontowany to nie ma możliwości,żeby Check się zapalał.Jakoś 5 lat latałem e65 na lpg i nigdy nie widziałem tego Check.
    Miałeś niski nalot i sondy były jeszcze w dobrym stanie. Też słyszałem, że "check engine" przy gazie to codzienność. Swoją drogą dziwna oszczędność, skoro potem przedwcześnie trzeba wymieniać sondy :)

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2018
    Posty
    8
    BMW
    E65 745i
    Skąd
    Piła
    Czyli istnieje prawdopodobieństwo, że przyczyna wyświetlanego błędu może tkwić w instalacji lpg?

  10. #10
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,434
    BMW
    530e, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Tak, jest duże prawdopodobieństwo. Gdybyś miał kogoś kto ogarnia temat, to w warunkach polowych da się to sprawdzić, o ile sprzedający się zgodzi.

Podobne wątki

  1. [E65/66] szukam pierwszej 7
    Przez blaszka w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 28-06-2015, 18:11
  2. Skrzynia szarpie przy pierwszej redukcji
    Przez charzun w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 30-12-2013, 16:41
  3. [E38] witam ! wkońcu stałem sie posiadaczem pierwszej e38
    Przez neo386 w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 20-12-2013, 15:19
  4. [E38] Witam, jestem nowy poszukuje pierwszej 7demki.
    Przez Pompix4 w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 02-05-2013, 22:24
  5. [silnik] Sanda lambda - błąd pierwszej sondy.
    Przez M@rcin w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 25-10-2011, 10:29

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •