Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 21

Wątek: Zakup pierwszej e65 745i

  1. #11
    Doświadczony Użytkownik Awatar jaro5
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    2,688
    BMW
    F01 750i 540km 850N x-drive,ML 3,2CDI
    Skąd
    radom
    No to sondy trzeba zmienić i powinno być ok.Tak samo tyczy się świec,cewek i innych pierd przy silniku.Ale nie piszcie że od LPG wywala Cheka.......
    było E21 316,E30 320,E32 730,E32 750,E34 540,E38 740i,E36 M3 3.0,E39 ALPINA 3.2.E65 745i, X3 3,0si

  2. #12
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2018
    Posty
    8
    BMW
    E65 745i
    Skąd
    Piła
    Jaki serwis polecacie w Łodzi gdzie mógł bym sprawdzić te auto?

  3. #13
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Ja tam myślę ,że problem będzie z valvertoniciem jak to często ma miejsce w N62 z większym przebiegiem lub zdegradowana głowica przez gazownię.
    Jedynie dobra diagnoza przed zakupem bo potem będzie płacz i lament jakie to E65 jest ciulate auto, a portfel aż piszczy z bólu :)
    I żebym nie musiał znowu mówić :A nie mówiłem
    LPG działa destrukcyjnie na silnik i szukając oszczędności kupiłbym raczej auto bez tego ustroństwa i po pełnej diagnozie będąc pewny,że silnik jest zdrowy i się nadaje do montażu LPG sam bym zlecił taki montaż ......na Twoim miejscu bo ja bym tego nie założył

    Edit Dodam tylko ,że z tego co ja widzę fragment oparcia fotela kierowcy był wymieniany bo ma inny kolor a siedzisko zaczyna chyba już pękać pomału. Co do rozmiaru kół było już powiedziane
    Ostatnio edytowane przez miro ; 04-02-2018 o 22:10

  4. #14
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,434
    BMW
    530e, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Valvetronic wywala "check engine" na grubo. To o czym tu pisaliśmy, to tylko świecąca się ikonka na desce ale bez komunikatu.

  5. #15
    Początkujący Użytkownik Awatar bobibmw5
    Dołączył
    Jul 2016
    Posty
    67
    BMW
    e65 3.0d i e65 3.0d fl , F01 4.0d
    Skąd
    Bydgoszcz
    cena akuratna , wnętrze zdrowe,chyba że po malowaniu ( ja korzystałem w e38 ) też cud wyglądały . przebieg jeśli ! to nieduży,

  6. #16
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN

    Post

    Cytat Zamieszczone przez damned1 Zobacz posta
    Valvetronic wywala "check engine" na grubo. To o czym tu pisaliśmy, to tylko świecąca się ikonka na desce ale bez komunikatu.
    Jak mi padała a w sumie padała dopiero cewka to wywalał wszystko na grubo.
    Najdziwniejsze było to ,że zanim był podpięty do INPY to zdiagnozowany został Autelem i co dziwne błąd nie był zapisany w błędach stałych a tylko oczekujących, czyli sporadyczny. Bmw jednak oznajmiało to w sposób "na grubo"
    Na licznikach ikonka,między zegarami ikonka,na zegarze napis,na monitorze centralnym cały elaborat i oczywiście czerwone autko.
    I co powiesz na to Damned ?
    Sonda jest tylko czujnikiem czytającym skład spalin a skład spalin jest jak wiadomo uzależniony od składu mieszanki paliwowo powietrznej która może zostać zakłócona przez dosłownie każde urządzenie i osprzęt silnika jak i sam silnik.
    Poprawna diagnoza obowiązkowa przy zakupie takiego auta bo potem zostaje tylko płacz,lament i koszta naprawy.

  7. #17
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,434
    BMW
    530e, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Nie wiem, nie znam się, zarobiony jestem :)

  8. #18
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Cytat Zamieszczone przez damned1 Zobacz posta
    Nie wiem, nie znam się, zarobiony jestem :)
    Hahaha To tak w sumie jak ja. Miałem 5 minut przerwy to naskrobałem co nie co

  9. #19
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2018
    Posty
    8
    BMW
    E65 745i
    Skąd
    Piła
    Dziś auto sprawdziłem pod każdym kątem. I mogę śmiało powiedzieć, że check engine wyskakuje po załączeniu lpg ( oczywiście po wcześniejszym wykasowaniu błędu i pokonaniu kilkunastu km), wycieków płynu chłodniczego w newralgicznym miejscu nie było. Silnik został w ubiegłym roku uszczelniony(nowe uszczelnienie na zaworach i pokrywie) jedyne miejsce gdzie dostrzegłem że się poci to okolice filtra oleju. Zawieszenie w dobrym stanie. Skóra po renowacji( nowa skóra na fotelach podłokietnik malowany boczki także nowe.) Nie podobają mi się lampy widać że już przejechał kilka km więc wymagają odświeżenia.przrbieg sprawdzony tak jak i historia. Ogólnie myślę, że poprzedni właściciele dbali o auto,wiec podjęliśmy decyzję i zakupilismy długo wyczekiwany autko. Oczywiście wszystkie usterki których nie dostrzeglismy wyjdą w praniu. Póki co cieszę się nowym nabytkiem. Dzięki za podpowiedzi i sugestie :)

  10. #20
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,434
    BMW
    530e, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Gratulacje zakupu! Czyli było warte ceny :) a co to dokładnie za błąd był? Masz go gdzieś zapisanego?

Podobne wątki

  1. [E65/66] szukam pierwszej 7
    Przez blaszka w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 28-06-2015, 18:11
  2. Skrzynia szarpie przy pierwszej redukcji
    Przez charzun w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 30-12-2013, 16:41
  3. [E38] witam ! wkońcu stałem sie posiadaczem pierwszej e38
    Przez neo386 w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 20-12-2013, 15:19
  4. [E38] Witam, jestem nowy poszukuje pierwszej 7demki.
    Przez Pompix4 w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 02-05-2013, 22:24
  5. [silnik] Sanda lambda - błąd pierwszej sondy.
    Przez M@rcin w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 25-10-2011, 10:29

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •