Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 30

Wątek: Warsztatowy dylemat

  1. #11
    Doświadczony Użytkownik Awatar jaro5
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    2,688
    BMW
    F01 750i 540km 850N x-drive,ML 3,2CDI
    Skąd
    radom
    Cytat Zamieszczone przez rexman Zobacz posta
    Mechanik linki może sobie zabrać, ale za poświęcony czas należy mu się zapłata. W końcu coś zrobił. To nic, że nie zadziałało.
    W dobrej wierze robił.
    Ale PIERDY piszesz.Bez zgody klienta na wymiane to może sobie stracony czas w pupcie wsadzić.Szkoda że nie myślał nad tym cały dzień,bo by stracił czas i chciał by kaske.
    było E21 316,E30 320,E32 730,E32 750,E34 540,E38 740i,E36 M3 3.0,E39 ALPINA 3.2.E65 745i, X3 3,0si

  2. #12
    Vip Vip Awatar melas
    Dołączył
    Aug 2013
    Posty
    278
    BMW
    CharlestizOB
    Skąd
    WrzeÂśnia
    Niestety MIRO nie ma zlecenia niema roszczenia.

  3. #13
    Vip Vip Awatar melas
    Dołączył
    Aug 2013
    Posty
    278
    BMW
    CharlestizOB
    Skąd
    WrzeÂśnia
    Papier z podpisem najważniejszy. Jeśli ci chodzi o końcową kweste postu.

  4. #14
    Doświadczony Użytkownik Awatar jaro5
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    2,688
    BMW
    F01 750i 540km 850N x-drive,ML 3,2CDI
    Skąd
    radom
    Cytat Zamieszczone przez melas Zobacz posta
    Niestety MIRO nie ma zlecenia niema roszczenia.
    Czyli może zabrać auto,bo nie ma zlecenia.
    było E21 316,E30 320,E32 730,E32 750,E34 540,E38 740i,E36 M3 3.0,E39 ALPINA 3.2.E65 745i, X3 3,0si

  5. #15
    ULA Vip Awatar tequila1909
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    3,382
    BMW
    E39 525iA ex. E32 735i, E32 735iAL, E38 728iA
    Skąd
    Jura KC
    Cytat Zamieszczone przez rexman Zobacz posta
    Mechanik linki może sobie zabrać, ale za poświęcony czas należy mu się zapłata. W końcu coś zrobił. To nic, że nie zadziałało.
    W dobrej wierze robił.
    Należy się ? Za co ? Za zrobienie czegoś innego bez konsultacji, no proszę Cię. Gdyby wymienił pół zawieszenia przy w/w robocie, bo tak by uznał za stosowne, to też ma dostać hajs ?

    Cytat Zamieszczone przez melas Zobacz posta
    Po pierwsze zajechałeś do niego z własnym towarem i z diagnozą nie zleciłeś mu naprawy tylko wymianę. Dlatego nie rozumiem dlaczego masz do niego preternsje
    A co w tym złego, że klient przyjeżdża z już zdiagnozowanym problemem ? Robisz co zlecił, bierzesz siano i tyle. Jak dalej nie działa to mówisz do gościa, że swoje zrobiłeś, i niech teraz płaci dalej za to i to, jak chciał wcześniej żeby usługa wyglądała tak a nie inaczej. Wiem, że czasami robisz 2 razy to samo, ale w końcu za roboczogodziny się bierze siano. Więc na co narzekać - jest klient jest hajs.

    Wiem o czym mówisz, każdego mechanika boli doopa jak klient przyjeżdża z własnymi częściami, na częściach idzie i 100% zarobić ;)
    Piszę to z tej samej strony 'barykady' co Ty, ale jak robisz coś więcej niż było uzgodnione ZAWSZE trzeba klienta poinformować.

    EDIT
    Nawet na głupie klocki trzeba robić zlecenie, dla własnego spokoju.
    Mr. Perfect 4 x K1 World Champion

  6. #16
    Vip Vip Awatar melas
    Dołączył
    Aug 2013
    Posty
    278
    BMW
    CharlestizOB
    Skąd
    WrzeÂśnia
    Dobra biorę się do roboty trza jakiegoś klienta ogołocić z kasy.

  7. #17
    Doświadczony Użytkownik Awatar jaro5
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    2,688
    BMW
    F01 750i 540km 850N x-drive,ML 3,2CDI
    Skąd
    radom
    Cytat Zamieszczone przez melas Zobacz posta
    Dobra biorę się do roboty trza jakiegoś klienta ogołocić z kasy.
    Może dam ci efke na wymiane oleju w silniku,a ty sobie wyjmiesz skrzynie biegów żeby dobry uszczelniacz wymienić.A.... i nie dzwoń do mnie,bo nie zarobisz..
    było E21 316,E30 320,E32 730,E32 750,E34 540,E38 740i,E36 M3 3.0,E39 ALPINA 3.2.E65 745i, X3 3,0si

  8. #18
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    1,245
    BMW
    730 V8 E32 ; E38 2.8 ; X2 X-drive 18d
    Skąd
    Warszawa

    Post

    Oczywiście, że trzeba klienta poinformować szczególnie jeśli chodzi o nie małą w końcu kasę jaką jest 800 zł. Co innego jakby chodziło o jakąś duprelę. Z drugiej strony jak już wymienił te linki, a piszesz, że po wymianie jest lepiej to może nie warto się awanturować tylko jakoś się dogadać. Co do cen części w warsztatach to ja wolę zawsze zapłacić nieco więcej i mieć gwarancję na tą część i usługę. Jak potem okaże się że część była wadliwa to warsztat będzie się bujał z reklamacją a nie ja. I za to właśnie płaci się więcej. Jak przyjeżdżasz ze swoimi częściami to warsztat za nie nie odpowiada.
    Ostatnio edytowane przez Słowik ; 31-01-2018 o 10:49

  9. #19
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2018
    Posty
    20
    BMW
    E65 745 i
    Skąd
    Elbląg
    Cytat Zamieszczone przez melas Zobacz posta
    Po pierwsze zajechałeś do niego z własnym towarem i z diagnozą nie zleciłeś mu naprawy tylko wymianę. Dlatego nie rozumiem dlaczego masz do niego preternsje
    Mam pretensje do nadprogramowego wykonania usługi która kosztowałaby mnie 800 zł za same części. To co napisałeś jest zero jedynkowe. Pojechałem z własnym towarem i zleciłem wymianę. Zero to nie robię tego jedynka to robię. Reszta jest ponad moje zlecenie.

    Cytat Zamieszczone przez melas Zobacz posta
    Nie wiem jakie to vito masz W638 czy 639 ale zarówno w jednym jak i drugim główki linek się wyrabiają potem ta wajcha od biegów lata po całej kabinie i wstecznego trzeba pół godziny szukać żeby na warsztat wjechać.
    Po drugie klient kupi część najgorszy shit byle cena byłą najniższa, potem by chciał gwarancję na wykonaną usługę. Proszę bardzo otwierajcie warsztaty i tak róbcie jestem pierwszy w kolejce na naprawę.
    Niestety sprzedajemy towar i usługę. Ciekawe czy do ASO zajedziesz z swoim sprzęgłem i zlecisz im wyminę potem jeszcze szczelisz focha że auto i tak źle chodzi?.
    To tak z drugiej strony Barykady!
    Wajcha od zmiany biegów nie latała po całej kabinie a była bardzo sztywna. Klient wybierając warsztat uważa Ciebie czy innego mechanika za profesjonalistę w wykonywaniu USŁUGI a nie w byciu HANDLOWCEM bo jak sama nazwa wskazuje prowadzisz WARSZTAT a nie SKLEP.
    Ad. po Twoje drugie. Wybierając części faktycznie nie wybieram tych z najwyższej półki. Do samochodu za 10 tys zł nie będę ładował linki za 400 zł sztuka gdzie mogę zdobyć linki wysokiej - średniej jakości za połowę ceny. Ale o tym niżej napiszę ze względu na opis zdarzeń dzisiaj związanych z owym mechanikiem.
    Co do Twojego NIESTETY... nie znam Ciebie i nie chcę Ciebie oceniać w przeciwieństwie do Ciebie i Twojej oceny mojej osoby mimo iż uogólniłeś swoją wypowiedź. Sprzedajesz części i usługę... ja od mechanika wymagam aby INFORMOWAŁ mnie o wszystkich czynnościach jakie zamierza zrobić w MOIM samochodzie. W moim przypadku nie było tej informacji. Ja nie postawiłem tego auta w celu zdiagnozowania usterki, a w celu wymienienia odpowiedniego komponentu auta. Jednocześnie nie chciałbym aby mechanik miał 200% marży za towar który zamówił. Bo jeśli tak ma być to dlatego ja wolę mieć swoją część a Ciebie proszę o prawidłowe wykonanie usługi za którą płacę. Nie żyjemy w kraju w którym wszyscy zarabiają kokosy. Ja Ci daje zarobić a Ty nie spraw abym stał się bankrutem i już więcej nigdy do Cb nie przyjechał. Prosta zasada.
    Co do tej drugiej strony barykady. Ja mam bardzo wiele empatii w sobie i na prawdę potrafię postawić się w wielu sytuacjach w jakich ktoś się znajduję. Ale złodziejstwa i oszustwa nigdy nie pojmę. Sam mam działalność i wiem jak to jest jak ktoś coś z Tobą negocjuje za wykonanie jakiejś usługi. Więc zaufaj mi nie muszę być mechanikiem aby widzieć to z Twojej strony. Ty nie lubisz być oszukiwany, tak i inni tego nie lubią. Idąc do sklepu po chleb, będąc już przy kasie, kasjerka Ci kasuje towar i mówi że masz zapłacić 102.5 zł. Płacisz to? Czy pytasz czemu tak dużo? Jeśli pytasz a kasjerka Ci odpowiada ze doliczyła Ci Jack'a Daniels'a bo jej to pasuje do chleba to czy płacisz dalej czy każesz jej się puknąć w głowę?

    Teraz przejdę do meritum sprawy. Otóż pojechałem dzisiaj do owego mechanika. Poinformowałem pana że ja nie chcę tej usługi, nie stać mnie na nią i kazałem mu wymontować nowe linki i założyć stare. Pan odparł po krótszej dyskusji nad zasadnością jego działania i nieprawidłowością jaką wykonał nie informując mnie o tym stwierdził abym zapłacił mu 500 zł i zabierał samochód. Na tą kwotę przystałem. Zostawiłem swojego pracownika i wspólnika u tego pana aby przypilnowali mechaników podczas składania mojego samochodu. Ja wróciłem po niespełna godzinie. W tym czasie co się okazało. Zastałem złamany kluczyk (scyzoryk) oraz zablokowane boczne drzwi na pakę. Jednocześnie pan dalej twierdzi (z małej litery pan z braku szacunku do tego gościa) że sprzęgło dalej trzeba wymienić bo biegi nie wchodzą. Wracając do kluczyka, wywiązała się mała kłótnia między nami, i spychologia. Że tak już było, że w tej chwili mój pracownik złamał kluczyk itd itp. Co się okazało po krótkim czasie tego pana pracownik przyznał się do winy. Podobno zgasł mu samochód i kierownica się za blokowała (???) i przekręcał kluczyk na siłę. Dziwnym trafem również te drzwi boczne nie działają, a tam ten kluczyk akurat nie działa. Suma sumarum, pan był zmuszony opuścić cenę na dorobienie nowego kluczyka. Ale co jest najciekawsze w tej sytuacji. Ja wsiadając do auta, sprawdzam skrzynie i okazało się że skrzynia jest w 90% sprawna. Czemu w 90% bo panowie mechanicy podczas składania skrzyni rozregulowali linki i biegów trzeba było szukać. Następną sprawą to cena linek. Zażądałem od pana paragonu za linki. Pan uciekał od tematu tłumacząc się że te ceny są dla niego i to jest jego paragon, ale zmuszony pokazał że ma, a tam cena widnieje 220 zł za linkę. Szanowny pan chciał na części zarobić prawie 100% wartości. Sprawa jest w toku bo auto stoi u innego mechanika na wyregulowaniu linek.

  10. #20
    Zaawansowany Użytkownik Awatar rexman
    Dołączył
    Jul 2015
    Posty
    585
    BMW
    e31
    Skąd
    Irlandia

    Post

    zablocki.r , po co zakładałeś ten temat, skoro wszystko wiesz najlepiej?
    Zostań dawcą szpiku kostnego... dkms.pl

Podobne wątki

  1. [audio/video] Logic 7 - dylemat
    Przez Drato w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 23-09-2016, 09:29
  2. Dylemat przy zakupie 7-ki
    Przez janus w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 29-01-2016, 06:35
  3. Dylemat silnikowy
    Przez Peter1200 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 20-10-2012, 08:41
  4. mam dylemat
    Przez hrabia81 w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 09-09-2008, 21:41
  5. Dylemat
    Przez Edzio_fan w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 03-06-2008, 20:06

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •