Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 21

Wątek: Podświetlenie przycisków panelu Klimy/Grzanie foteli

  1. #11
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2018
    Posty
    8
    BMW
    BMW E38 740i
    Skąd
    Kutno
    A ostatnio jak wyjmowałem ten panel niżej od grzanych foteli, PDC, itp to na chwile zaświeciły i zaraz zgasły

  2. #12
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2015
    Posty
    53
    BMW
    e38 740i
    Skąd
    Sławno
    Cytat Zamieszczone przez MIKII11 Zobacz posta
    A ostatnio jak wyjmowałem ten panel niżej od grzanych foteli, PDC, itp to na chwile zaświeciły i zaraz zgasły
    To już trochę lepiej brzmi:-). Problem leży w wiązce, lub wtyczce zasilającej panel klimy. Tam jest dosyć ciasno, a panele jak się wyjmuje, to przewody się prężą i mogły gdzieś się oskubać, lub we wtyczce naruszyć, bądź faktycznie luty naciągnąć
    , sprawdz je.

    Wysłane z mojego S60 przy użyciu Tapatalka

  3. #13
    Początkujący Użytkownik Awatar hacyy
    Dołączył
    Dec 2017
    Posty
    55
    BMW
    E38
    Skąd
    Janów Lubelski
    Mi też nie działa podświetlanie zielonych diodek. Panel sam w sobie działa bo słyszę zmiany kierunku nawiewu, jedynie podświetlanie ogrzewania szyby tył i przód ( ta dioda pomarańczowa) świeci po wciśnięciu..

    Kiedyś tu wróciłem z trasy to po ponownym uruchomieniu świeciły, bardzo słabo ale świeciły na zielono, przy włączeniu lub wyłączeniu świateł ledwo widać zmiany natężenia świecenia zielonych diód, poza tym przyciski u mnie słabo się podświetlają na panelu klimatronik i sterowania szybami, dodatkowo nie działa automatyczne podniesienie prawej przedniej szyby po całkowitym opuszczeniu, tylko trzeba trzymać przycisk do zamknięcia.

    Ja swój panel myślałem, że muszę kodować, ale po tym ostatnim incydencie i twoim opisie wnioskuję, że problem jest po stronie elektroniki panelu, ja swój oddam do dobrego fachowca, żeby mi posprawdzał, jak coś będę wiedział to odgrzeje kotleta :)

  4. #14
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2015
    Posty
    53
    BMW
    e38 740i
    Skąd
    Sławno
    I jak tam chłopaki, doszliscie już co z tym podświetleniem paneli ?.

  5. #15
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2018
    Posty
    8
    BMW
    BMW E38 740i
    Skąd
    Kutno
    U mnie jeszcze nie rozwiązane ;/ Raz działają, raz nie , a czasami mrugają. Ale na tą chwile nie mam czasu na to żeby zrobić ponieważ jestem w Niemczech. A macie pomysł co z tym fotelem podgrzewanym ?

  6. #16
    Początkujący Użytkownik Awatar hacyy
    Dołączył
    Dec 2017
    Posty
    55
    BMW
    E38
    Skąd
    Janów Lubelski
    Tak samo czekam na cieplejsze dni. Po zakupie nie świeciły, później świeciły, ostatnio znowu nie świeciły ale pod inpą sterowanie działa. Jak zrobie porządek z uwaloną żarówką w głowicy to wezmę się za panel i odgrzeje kotleta :)

    Wysłane z mojego LG-K220 przy użyciu Tapatalka

  7. #17
    Początkujący Użytkownik Awatar hacyy
    Dołączył
    Dec 2017
    Posty
    55
    BMW
    E38
    Skąd
    Janów Lubelski
    Odgrzewam kotleta, rozebrałem panel, elektryk jeden nie chciał sprawdzić panelu bo twierdzi, że trzeba z autem podjechać.. Pytanie jak sprawdzić sprawność tych diód w białym malutkim kwadraciku, na skraju panelu kwadraciku ?


  8. #18
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Samą diodę można sprawdzić multimetrem.
    Ustawiasz na multimetr na pomiar diody(wiele mulimetrów ma taką ikonkę). Odpowiednio podłączając multimetr do leda, powinien żarzyć się. Jeśli w obu kombinacjach nic się nie dzieje to może być dioda uszkodzona.



    Jakiś czas temu miałem przypadek w E46 gdzie częściowo panel klimy na podświetlało. Okazało się, że fabryka zapomniała położyć w jednym punkcie lutowniczym cyny :P
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  9. #19
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2014
    Posty
    64
    BMW
    735i
    Skąd
    Krk
    Mam to samo, pisałem już tutaj o tym ale nie nikt nie wiedział jak pomóc. Kupiłem drugi panel klimatronika i jest to samo, zielone diody nie świecą.

    Dało mi to do myślenia, że to chyba rzeczywiście jest wina wiązki. Czasem te diody świecą, czasem nie. Będę obserwował ten temat, może do czegoś wspólnie uda się dojść.

  10. #20
    Początkujący Użytkownik Awatar hacyy
    Dołączył
    Dec 2017
    Posty
    55
    BMW
    E38
    Skąd
    Janów Lubelski
    Spradzając miernikiem test diód, pomarańczowe świecą mocniej, zielone słabiej, ale świecą, na tym kończy się moja znajomość prądowa, udam się jutro do kolegi, którego prąd nie tyka :D i zobaczymy co on powie.

    Wymienione jakieś małe elementy odpowiadające za diody zielone i niestety zero reakcji, dalej nie świeci, ale wszystko działa..
    Ostatnio edytowane przez hacyy ; 13-07-2018 o 16:04

Podobne wątki

  1. podświetlenie przycisków sterowania tylnymi szybami.
    Przez rodzinabmw w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15-05-2011, 22:01
  2. grzanie foteli
    Przez puchacz w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 14-01-2011, 10:49
  3. Wymiana panelu przycisków wersja przed fl na po fl
    Przez artas270 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 27-03-2010, 20:39
  4. [ elektryka] podświetlenie panelu klimy i gong e38
    Przez misiosl w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 14-10-2009, 16:39
  5. Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 11-02-2009, 16:06

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •