Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 43

Wątek: Badania techniczne pojazdu 2018

  1. #1
    Początkujący Użytkownik Awatar bobibmw5
    Dołączył
    Jul 2016
    Posty
    67
    BMW
    e65 3.0d i e65 3.0d fl , F01 4.0d
    Skąd
    Bydgoszcz

    Post Badania techniczne pojazdu 2018

    Miałem przyjemność wczoraj być na przeglądzie po nowemu z roboczym autem kangurem.
    Oczywiście wynik negatywny:-jaja

    Podjeżdzam , diagnosta najpierw zabiera dowód , za chwilę opłata. Potem bierze auto - wjeżdza , paczy paczy , woła. Idziemy do kompa , wypisuje i mówi " wynik negatywny " a co się dzieje pytam , "wyciek oleju , zagrożenie ekologiczne , auto do naprawy". Wyciek , dopiero robiłem rozrzad było ładnie sucho. i też z nim poszedłem pod auto , no jest mokra miska-fakt , ale żeby wyciek , toż auto już z 15min stoi na kaflach i jakoś nie kapie nic-mówię. A Diagnosta na to , " bo jest zimno to nie kapie" . Dobre-przecież auto jest nagrzane-40km właśnie zrobiłem. To nic , wynik będzie negatywny i kropka.

    Teraz dalej:
    14dni na naprawę i proszę wrócić spowrotem do nas.Jak będzie zrobione zweryfikujemy (40pln) i dopiero podbijemy. OK
    Jeśli Pan nie wróci do 14dni do nas to koszt przeglądu znowu 99+40pln za weryfikację usterki zdiagnozowanej.OK
    Jeśli Pan zrobi weryfikację na innej stacji to też 99+40pln za weryfikację usterki zdiagnozowanej.OK
    Jeśli Pan nie zrobi weryfikacji z przegladem do 30dni to już tylko na centralną diagnostykę powiatową do Gniezno po przegląd.- 268pln.

    Nie wiem czy to poprawi stan aut na naszych drogach, może trochę , chyba więcej starych aut będzie jeżdzić bez przeglądów . Takie sobie te zmiany.
    Ostatnio edytowane przez bobibmw5 ; 17-01-2018 o 09:43

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar krzysiek89
    Dołączył
    Aug 2017
    Posty
    264
    BMW
    F01 740XD
    Skąd
    EPJ
    Ja jade dzisiaj ciekawę co wyjdzie u mnie

  3. #3
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    wiem, że to trochę denerwujące, ale powiem Wam szczerze, że takie właśnie przeglądy były lata temu jak mieszkałem w USA i nie było zmiłuj. Nie zdałem przez nieszczelną uszczelkę korka wlewu paliwa.

    pożyjemy, zobaczymy jak to wyjdzie
    pozdrawiam Bartek

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar krzysiek89
    Dołączył
    Aug 2017
    Posty
    264
    BMW
    F01 740XD
    Skąd
    EPJ
    Tak ale jeżeli to wyeliminuje skutecznie strupy które jeżdżą po drodze to jak najbardziej jestem na tak, ale żeby nie było tylko tak ze będą robić na złość , jesteś pewny ze wycieku nie ma a możliwe ze ścieka pozostałość po naprawie ? wychodzi na to ze będzie trzeba myć silnik po takim zabiegu :) Ja właśnie mam lekko mokry od spodu ale to było spowodowane przez dziurawy przewód od powrotu oliwy z turba do silnika po za tym zero wycieków dlatego jestem sam ciekaw jak to przejdzie w oku diagnosty dam znac.

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar krzysiek89
    Dołączył
    Aug 2017
    Posty
    264
    BMW
    F01 740XD
    Skąd
    EPJ
    Dodając wydaje mi sie ze na małych wioskach / miejscowosciach taki przeglad + butelka wódki (przysłowiowo) załatwi sprawe wycieku znam takie stacje u siebie w okolicy

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN

    Post

    Ja jestem jak najbardziej za szczegółowym badaniem technicznym. Trzeba wyeliminować te strucle które stwarzają zagrożenie i niszczą środowisko. Czasami się włos na głowie jeży jak widzę czym ludzie jeżdżą.
    Ja wiem ,że nie wszystkich stać na dobre auta i ich utrzymanie ale sorry.....albo niech kupi auto klasę niższe i będzie go stać na serwisowanie i naprawy albo nie ma autka wcale i jezdzi komunikacją miejską.
    Diagności coraz bardziej będą się bali stracić swoje posady bo to niezła fucha jest i w tym tylko nadzieja ,że będą przeprowadzać badania restrykcyjnie.
    Będzie jak za PRLu. Pojedzie się autem ponaprawianym na przegląd a nie tak jak teraz do znajomego z 0,7l albo 5 dych więcej.

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar krzysiek89
    Dołączył
    Aug 2017
    Posty
    264
    BMW
    F01 740XD
    Skąd
    EPJ
    Moje zdanie jest że do konca sie tego nie weliminuje zawsze znajdzie sie czarna owca co po znajomości podbije przegląd w złomie rozlatującym sie od rdzy. chyba ze z czasem sie coś zmieni Oby sie tak stało

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Tommo
    Dołączył
    Aug 2013
    Posty
    328
    BMW
    TTRS 438 KM i 617 Nm Lex RX450h
    Skąd
    Nowe Miasto nad Pilicą
    Cytat Zamieszczone przez bobibmw5 Zobacz posta
    Miałem przyjemność wczoraj być na przeglądzie po nowemu z roboczym autem kangurem.
    Oczywiście wynik negatywny:-jaja

    Podjeżdzam , diagnosta najpierw zabiera dowód , za chwilę opłata. Potem bierze auto - wjeżdza , paczy paczy , woła. Idziemy do kompa , wypisuje i mówi " wynik negatywny " a co się dzieje pytam , "wyciek oleju , zagrożenie ekologiczne , auto do naprawy". Wyciek , dopiero robiłem rozrzad było ładnie sucho. i też z nim poszedłem pod auto , no jest mokra miska-fakt , ale żeby wyciek , toż auto już z 15min stoi na kaflach i jakoś nie kapie nic-mówię. A Diagnosta na to , " bo jest zimno to nie kapie" . Dobre-przecież auto jest nagrzane-40km właśnie zrobiłem. To nic , wynik będzie negatywny i kropka.

    Teraz dalej:
    14dni na naprawę i proszę wrócić spowrotem do nas.Jak będzie zrobione zweryfikujemy (40pln) i dopiero podbijemy. OK
    Jeśli Pan nie wróci do 14dni do nas to koszt przeglądu znowu 99+40pln za weryfikację usterki zdiagnozowanej.OK
    Jeśli Pan zrobi weryfikację na innej stacji to też 99+40pln za weryfikację usterki zdiagnozowanej.OK
    Jeśli Pan nie zrobi weryfikacji z przegladem do 30dni to już tylko na centralną diagnostykę powiatową do Gniezno po przegląd.- 268pln.

    Nie wiem czy to poprawi stan aut na naszych drogach, może trochę , chyba więcej starych aut będzie jeżdzić bez przeglądów . Takie sobie te zmiany.
    Poprawka kosztuje 20 zł.
    Centralna diagnostyka? Jakaś bzdura...

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar rexman
    Dołączył
    Jul 2015
    Posty
    579
    BMW
    e31
    Skąd
    Irlandia

    Post

    Cytat Zamieszczone przez bobibmw5 Zobacz posta
    ... chyba więcej starych aut będzie jeżdzić bez przeglądów . Takie sobie te zmiany.
    Jazda bez przeglądu to proszenie się o problemy. Na pewno ubezpieczyciel to wykorzysta w razie nieszczęśliwego zdarzenia.
    Zostań dawcą szpiku kostnego... dkms.pl

  10. #10
    yazg.o.t. Vip Awatar yaz
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    2,645
    BMW
    e2431gt
    Skąd
    inąd
    Blog
    14

    Post

    Cytat Zamieszczone przez Tommo Zobacz posta
    Poprawka kosztuje 20 zł.
    Centralna diagnostyka? Jakaś bzdura...
    Poprawka kosztuje od 13 do 36PLN, w zależności od krytyczności usterki.
    Co do centralnej diagnostyki to nie jest to wcale bzdura.
    Chcąc przekonać się o tym w brutalny sposób, pojedź na przegląd po więcej niż 30dniach od jego terminu.
    Diagnosta odeśle Cię na jedną z państwowych SKP Transportowego Dozoru Technicznego.
    Jak dobrze pamiętam, docelowo ma ich być ca. 20 na cały kraj, a teraz jest chyba jedna na województwo i jeszcze są to prywatne stacje wyznaczone przez starostwa czy innego członka.
    Żeby było ciekawiej, na taką "państwową" SKP trzeba dostarczyć jakoś auto, bo teoretycznie, bez przeglądu, nie można jechać.
    Czyli auto na lawetę i przegląd może spokojnie odciążyć kieszeń o 500-600pln.

    Ja ostatnio robiąc przegląd w DE dostałem bana za złe ustawienie świateł mijania (diagnosta tego nie skorygował na miejscu) oraz za brak gazu w zbiorniku, podczas kiedy było go ponad pół zbiornika.
    Dla odniesienia do sytuacji przedstawionej przez autora.
    Diagnosta wypisał również, że mam zapoconą miskę skrzyni i że trzeba się tym zająć w przyszłości ze względów ochrony środowiska.
    Ale napisał również, że nie jest to przeszkodą w przejściu przeglądu.
    Ostatnio edytowane przez yaz ; 17-01-2018 o 14:37

Podobne wątki

  1. Wysyłka kalendarzy 2018
    Przez tuczi77 w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 12-01-2018, 18:38
  2. [zawieszenie] Badania techniczne a EDC - jak wplywa na wyniki?
    Przez Michal750 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 12-05-2013, 18:37

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •