Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 24

Wątek: Poważna awaria w trasie

  1. #11
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2016
    Posty
    245
    BMW
    BMW e65 740d
    Skąd
    Międzychód/Międzyrzecz
    Autko odebrane od mechaniora. Przyczyną całego zamieszania była wytarta rolka, która spowodowała to, że pasek spadł. Mechanik wymienił rolkę, założył pasek, uzupełnił płyn chlodniczy i zrobił jazdę testowa. Moc silnika w normie, wkreca się na obroty bez żadnych problemów. Po ostrej jeździe płyn nie bulgotal, nie dymi na biało a poziom płynu chłodniczego ani nie wzrósł ani nie opadł. Wiec wszystko wskazuje na to ze dosłownie i w przenośni upiekło mi sie:) Jutro robie trase 70km to zdam relacje co i jak i czy wszystko na pewno ok.

  2. #12
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Jak dla mnie to ze stoickim spokojem podchodzisz do takich awarii tym bardziej w trasie ,no ale luzik....co tam.
    Jak nic się nie będzie działo ,czego Ci życzę to i tak skróciłeś silniczkowi żywot .

  3. #13
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2016
    Posty
    245
    BMW
    BMW e65 740d
    Skąd
    Międzychód/Międzyrzecz
    A co mam się powiesić na żyrandolu czy czego ode mnie oczekujesz??? Na chwile obecna silnik chodzi dokładnie tak jak przed awaria. Jutro jak zrobię trase to zobaczymy czy wszystko jest ok. Zdaje sobie sprawę ze lecialem 150km/h bez wlaczonego wentylatora i obiegu wody i ostro przegrzalem silnik ale co mam cofnąć czas???

  4. #14
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Kurcze,żeby szlo cofnąć czas to to ja chętnie bym z dwadzieścia lat cofnął
    Wiadomo ,że teraz to już po wszystkim ,tylko zdziwiła mnie Twoja reakcja a właściwie jej brak zaraz po oświeceniu choinki. Nawet jak na autostradzie to miało miejsce, to zjeżdżasz na pas awaryjny wystawiasz trójkąt i dzwonisz po pomoc.
    Bądźmy dobrej myśli ,że wszystko będzie dobrze z piecem i dalej będzie służył.

  5. #15
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2016
    Posty
    245
    BMW
    BMW e65 740d
    Skąd
    Międzychód/Międzyrzecz
    Trasa 70km za mną, wprawdzie bez szaleństw ze względu na pogodę, ale:
    a) brak dymienia na biało
    b) brak spalin w zbiorniczku wyrównawczym
    c) brak płynu na bagnecie olejowym
    d) samochód normalnie przyspiesza z pełną mocą
    e) poziom oleju i plynu w normie
    f) po jeździe płyn nie bulgota
    g) brak oleju w płynie
    Wiec wszystko wskazuje na to że chyba jest dobrze:)

  6. #16
    Doświadczony Użytkownik Awatar HTN
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Skąd
    okolice Frankfurtu / Wrocław / Kotlina Kłodzka
    Pierwsze objawy padniętej uszczelki, to najczęściej brak ogrzewania (zapowietrzony układ chłodzenia).

    Na wstępie - przegrzać silnik, żeby uwalić uszczelkę, to nie taka prosta sprawa, szczególnie takiego kloca, jak 4000ccm V8 i jeszcze w takich temperaturach powietrza, jakie mamy teraz - zimą. Bardziej niebezpieczne jest samo przegrzanie materiału. Będzie się objawiało to tym, że silnik bardzo szybko będzie osiągał temperaturę, co latem może powodować problemy z chłodzeniem. Widziałem kiedyś taki silnik, jak miałem kupić moje pierwsze e65 - przedliftowego 745i. Wybijał płyn po krótkiej mocniejszej jeździe.

    Niemniej jednak, nie ma co panikować. Teraz sobie lepiej olej wymień, żebyś wypłukaną przypaloną na ściankach smołę spuścił z układu.

  7. #17
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2016
    Posty
    245
    BMW
    BMW e65 740d
    Skąd
    Międzychód/Międzyrzecz
    Cytat Zamieszczone przez HTN Zobacz posta
    Pierwsze objawy padniętej uszczelki, to najczęściej brak ogrzewania (zapowietrzony układ chłodzenia).

    Na wstępie - przegrzać silnik, żeby uwalić uszczelkę, to nie taka prosta sprawa, szczególnie takiego kloca, jak 4000ccm V8 i jeszcze w takich temperaturach powietrza, jakie mamy teraz - zimą. Bardziej niebezpieczne jest samo przegrzanie materiału. Będzie się objawiało to tym, że silnik bardzo szybko będzie osiągał temperaturę, co latem może powodować problemy z chłodzeniem. Widziałem kiedyś taki silnik, jak miałem kupić moje pierwsze e65 - przedliftowego 745i. Wybijał płyn po krótkiej mocniejszej jeździe.

    Niemniej jednak, nie ma co panikować. Teraz sobie lepiej olej wymień, żebyś wypłukaną przypaloną na ściankach smołę spuścił z układu.
    Jasne, że olej zmieniam, wraz z całym osprzętem na pasku. Ogrzewanie jak działało tak dziala. Lecialem po S3 150km/h bez wentylatora i obiegu wody wiec wszystko wskazuje na to ze naprawdę miałem furę szczescia:)

  8. #18
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Będzie dobrze ale jak to mówią ''Niesmak pozostał " http://chillcafe.pl/kawal/2841-czesc...ys-do-nas.html

  9. #19
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2016
    Posty
    245
    BMW
    BMW e65 740d
    Skąd
    Międzychód/Międzyrzecz
    Panie Miro, poradź Pan lepiej czy przy wymianie zostać przy oleju 5w30 czy zmienić na 5w40 po takiej akcji??? Dotychczas stosowałem oryginał BMW i wymieniałem co 15tys, ale że autku stuknelo 350tys to chce zastosować Liqui Moly i zmieniac co 10 tys. Który z LM bedzie najlepszy dla mnie???

  10. #20
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    LM jest super. Lepiej wybrać nie mogłeś. Wiadomo ,że tanio nie będzie ale ten silnik jest tego warty. Ja bym lał 5W40 . Nie jestem zwolennikiem 5w30.
    EDIT Dodam ,że mam zamiar do mojego przy następnej wymianie wlać 5W50 tylko nie wiem jakiej firmy.
    Oleju ori BMW nie stosuj bo naprawdę nie jest to nic specjalnego. Ja też wymieniam co 10- 12 kkm.
    Ostatnio edytowane przez miro ; 18-01-2018 o 22:11

Podobne wątki

  1. e38 spalanie w trasie takie jak w mieście
    Przez Tejo w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 03-06-2014, 08:51
  2. Szukam transportu na trasie A4 / Opole - Zgorzelec.
    Przez Sebek w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 11-02-2014, 12:07
  3. Mierzenie średniej prędkości na trasie i mandaty na tej podstawie
    Przez krazen w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 16-02-2011, 15:20
  4. Ile może spalić 728 na trasie Wrocław - Wołów
    Przez olejus w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 15-07-2009, 01:07

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •