Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24

Wątek: Poważna awaria w trasie

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2016
    Posty
    245
    BMW
    BMW e65 740d
    Skąd
    Międzychód/Międzyrzecz

    Post Poważna awaria w trasie

    Witam Panowie,
    rok rozpoczął mi się od przykrej niespodzianki, moja bunia odmówiła posłuszeństwa w trasie.
    Zaczęło się od błędu alternatora, po chwili straciłem wspomaganie kierownicy oraz powyskakiwały wszystkie błędy świata. Zorientowałem się, że padł alternator, przestała pracować pompa wspomagania kierownicy a od spadku napięcia powyskakiwały te wszystkie błędy. Niestety po przejechaniu kilku km wyskoczył komunikat o zbyt wysokiej temperaturze silnika (Engine Hot), oczywiście natychmiast zjechałem na poocze, zgasiłem silnik i otworzylem maske. Okazało się, że spadł mi pasek, a co za tym idzie przestały pracować alternator, wspomaganie, a co najgorsze pompa wody i wentylator. Płyn chłodniczy wybiło górą. Na szczęście po ostudzeniu okazało się, że silnik pali od strzała i pracuje równo. Czy jest szansa, że po założeniu paska i uzupełnieniu płynów wszystko będzie jak dawniej, czy może mam się szykować na pękniętą uszczelkę pod głowicą??? Czy takie chwilowe przegrzanie pieca ma opłakane skutki czy raczej wszystko powinno wrócić do normy???
    Pozdrawiam.

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    110
    BMW
    E65 750i Individual + E30 318iCA
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez BarteG Zobacz posta
    Witam Panowie,
    rok rozpoczął mi się od przykrej niespodzianki, moja bunia odmówiła posłuszeństwa w trasie.
    Zaczęło się od błędu alternatora, po chwili straciłem wspomaganie kierownicy oraz powyskakiwały wszystkie błędy świata. Zorientowałem się, że padł alternator, przestała pracować pompa wspomagania kierownicy a od spadku napięcia powyskakiwały te wszystkie błędy. Niestety po przejechaniu kilku km wyskoczył komunikat o zbyt wysokiej temperaturze silnika (Engine Hot), oczywiście natychmiast zjechałem na poocze, zgasiłem silnik i otworzylem maske. Okazało się, że spadł mi pasek, a co za tym idzie przestały pracować alternator, wspomaganie, a co najgorsze pompa wody i wentylator. Płyn chłodniczy wybiło górą. Na szczęście po ostudzeniu okazało się, że silnik pali od strzała i pracuje równo. Czy jest szansa, że po założeniu paska i uzupełnieniu płynów wszystko będzie jak dawniej, czy może mam się szykować na pękniętą uszczelkę pod głowicą??? Czy takie chwilowe przegrzanie pieca ma opłakane skutki czy raczej wszystko powinno wrócić do normy???
    Pozdrawiam.
    Loteria :)

    Sent from my SM-A520F using Tapatalk
    EX: Audi 100 2.3 '84, Audi V8 4.2 '91, BMW E32 735iA '88, BMW E30 318i '90 Coupe, BMW E30 318i '94 Touring, BMW E65 745i '02
    JEST: BMW E30 318iAC '92, BMW E65 750i Individual '07

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2016
    Posty
    245
    BMW
    BMW e65 740d
    Skąd
    Międzychód/Międzyrzecz
    A czy to, że silnik odpala i równo chodzi to dobry znak czy niekoniecznie???

  4. #4
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,434
    BMW
    530e, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Raczej za szybko na wydawanie werdyktów. Musisz poddać auto "kwarantannie" i obserwować, czy się np płyny nie zaczęły mieszać. Paskudny pech. Powiem Ci, że po pierwszym zdaniu, wiedziałem, że to pasek jest winny, czyli że pompa wody przestała działać też.

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    1,245
    BMW
    730 V8 E32 ; E38 2.8 ; X2 X-drive 18d
    Skąd
    Warszawa
    To, że silnik zapalił od strzała i równo pracuje o niczym nie świadczy. To czy wszystko jest ok będziesz mógł stwierdzić dopiero jak trochę nią pojezdzisz. Tak jak pisze Damned musisz jej teraz pilnować, patrzeć czy płyny się nie mieszają i można też sprawdzić miernikiem czy spaliny nie dostają się do układu chłodzenia bo to też świadczy o tym że uszczelka jest walnięta. Ale może będziesz miał farta i nic się nie wydarzy czego ci z resztą życzę ;)

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2016
    Posty
    51
    BMW
    725tdsA, 730d e65, 530d e39
    Skąd
    szczecin
    Dlatego powinni uczyć podstaw mechaniki na kursie prawa jazdy, jak byś troszkę miał pojęcia od razu byś rozpoznał awarie i jej możliwe skutki....

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2018
    Posty
    2
    BMW
    E32
    Skąd
    Lębork
    Witaj,jeśli nie wlewałeś zimnego płynu do rozgrzanego sinika to powinno być ok,sam z siebie ma się schłodzić,no i jeśli za długo przegrzany nie był,oczywiście

    ..........................

    Cytat Zamieszczone przez marktds Zobacz posta
    Dlatego powinni uczyć podstaw mechaniki na kursie prawa jazdy, jak byś troszkę miał pojęcia od razu byś rozpoznał awarie i jej możliwe skutki....
    Daj spokój,po to jest forum,że jeśli masz wątpliwości to pytasz....czyż nie?


    Edytuj posty!!!
    Ostatnio edytowane przez Anatol ; 16-01-2018 o 19:57

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    110
    BMW
    E65 750i Individual + E30 318iCA
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Florian Zobacz posta
    Daj spokój,po to jest forum,że jeśli masz wątpliwości to pytasz....czyż nie?
    "Poszło mi wspomaganie, poszło mi ładowanie, choinka na desce, ale jadę dalej" - spoko podejście :) Sorry, ale przegrzanie poszło na własne życzenie. Nawet, jakby to tylko był pad alternatora to więcej niż paręnaście kilometrów byś nie przejechał - jedynym logicznym zachowaniem w takiej sytuacji jest telefon po lawetę.

    BTW. "Płyn chłodniczy wybiło górą." - Co dokładnie się stało? Miałeś obłoki pary, czy tylko trochę pociekło? I 2) który był komunikat o temperaturze - żółty czy czerwony? Bo jak tylko żółty a płyn poszedł lekko to raczej bym się bardzo nie martwił.
    Ostatnio edytowane przez .raven ; 15-01-2018 o 18:43
    EX: Audi 100 2.3 '84, Audi V8 4.2 '91, BMW E32 735iA '88, BMW E30 318i '90 Coupe, BMW E30 318i '94 Touring, BMW E65 745i '02
    JEST: BMW E30 318iAC '92, BMW E65 750i Individual '07

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2016
    Posty
    245
    BMW
    BMW e65 740d
    Skąd
    Międzychód/Międzyrzecz
    Byłem pewien że padł alternator i chciałem na samym prądzie z akumulatora dojechać do mechanika. Komunikat zapalił się czerwony i w tym momencie komputer zredukowal moc po czym znowu zapalił się tylko żółty. Zjechalem na pobocze i zgasilem silnik. Nadzieje mam w tym ze sam nie zgasl tylko ja go zgasilem a po ostudzeniu odpala i normalnie chodzi więc może nie jest tak źle.

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    110
    BMW
    E65 750i Individual + E30 318iCA
    Skąd
    Warszawa
    To masz loterię. Jeździj i obserwuj poziom płynu i oleju, patrz czy nie ma szlamu w zbiorniczku albo na bagnecie.

    Ja w 750 przeżyłem czerwony komunikat i rozsadzenie zbiorniczka z płynem spowodowane zwarciem na wentylatorze. Minął prawie rok i wszystko jest elegancko :)
    EX: Audi 100 2.3 '84, Audi V8 4.2 '91, BMW E32 735iA '88, BMW E30 318i '90 Coupe, BMW E30 318i '94 Touring, BMW E65 745i '02
    JEST: BMW E30 318iAC '92, BMW E65 750i Individual '07

Podobne wątki

  1. e38 spalanie w trasie takie jak w mieście
    Przez Tejo w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 03-06-2014, 07:51
  2. Szukam transportu na trasie A4 / Opole - Zgorzelec.
    Przez Sebek w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 11-02-2014, 11:07
  3. Mierzenie średniej prędkości na trasie i mandaty na tej podstawie
    Przez krazen w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 16-02-2011, 14:20
  4. Ile może spalić 728 na trasie Wrocław - Wołów
    Przez olejus w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 15-07-2009, 00:07

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •