Strona 1 z 18 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 175

Wątek: Kupno BMW 730d / 740d

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2017
    Posty
    47
    BMW
    730d
    Skąd
    Polska

    Post Kupno BMW 730d / 740d

    Panowie zamierzam się kupnem BMW 730 d lub 740 d. W grę wchodzi tylko diesel. Obecnie jeżdżę Audi A6 z roku 2010 2.0 TDi CR 136 PH. Fajnie się sprawuje jednakże przebieg zbliża się już do 200 tys km i dlatego chciałem spełnić swoje marzenie o BMW 7 w serii F01.

    Dlatego też pytanie do fachowców i znawców tematu - czy warto ?

    Tyle powstało negatywnych opinii odnośnie tych silników. Benzyna w ogóle nie wchodzi w grę jak dla mnie tylko diesel. Od ok 11 lat miałem tylko Audi i ogólnie silniki nie robiły większych problemów...

    Czy ktoś może coś doradzić ??

    Myślałem nad BMW 730 d coś około 2011 - 2012 rok.....

  2. #2
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2017
    Posty
    47
    BMW
    730d
    Skąd
    Polska

    Post Kupno BMW 730d / 740d

    Panowie zamierzam się kupnem BMW 730 d lub 740 d.
    Obecnie jeżdżę Audi A6 z roku 2010 2.0 TDi CR 136 PH. Fajnie się sprawuje jednakże przebieg zbliża się już do 200 tys km i dlatego chciałem spełnić swoje marzenie o BMW 7 w serii F01.

    Dlatego też pytanie do fachowców i znawców tematu - czy warto ?

    Tyle powstało negatywnych opinii odnośnie tych silników. Benzyna w ogóle nie wchodzi w grę jak dla mnie tylko diesel. Od ok 11 lat miałem tylko Audi i ogólnie silniki nie robiły większych problemów...

    Czy ktoś może coś doradzić ??

    Myślałem nad BMW 730 d coś około 2011 - 2012 rok..... Czy polecacie takie coś, czy rzeczywiście 730d i 740d mają silniki "nie żywotne" ?
    Jak z zawieszeniami, bo wchodzi przecież w rachubę pneumatyka....z którą nie miałem do czynienia.

    Czy warto..................


    Będę wdzięczny za odpowiedzi

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Siemanko
    Z BMW tak jak z Audi. Jak kupisz zadbane ,uszanowane auto to bedziesz zadowolony a jak kupisz od kilera i niechluja to zamoczysz dupe i nie będziesz zadowolony. :)

  4. #4
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    A czy miałeś okazję przewieźć się F01?
    Jeśli nie, to od tego zacznij. Wtedy sam zdecydujesz czy warto. Zapewne uznasz, że warto ;)

    Silniki o które pytasz były też montowane m.in. w F10, co pozwala znaleźć czasem tańsze części.
    Z tego co słyszałem, to silnik N57 zaczynają mieć problemy z rozrządem podobnie jak N47. Różnica wynika z tego, że N57, to 6cyl, które jest znacznie lepiej wyważony, a więc nie ma takich naprężeń na rozrządzie jak 4cyl.

    Pozostałe problemy to EGR(tak samo jak w N47 i w wielu innych markach gdzie EGR jest z czujnikiem położenia), czasem wtryski i turbo, ale to zdarza się też w innych dieslach.
    Pozostałe kwestie typu zawieszenie itp. dotyczą każdej F01 tak samo
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2017
    Posty
    47
    BMW
    730d
    Skąd
    Polska
    Myślę że chyba warto kupić taką 7. Swego czasu w 2015 r szukałem E65 ale ciężko było coś fajnego znaleźć. Teraz jest podobnie.

    Wtedy wszyscy narzekali na klapki w kolektorze w E63 730d - potem opinie że F01 już rozwiązało ten problem. Z kolei F01 niby wadliwe wtryski (to że w benzynie to wiem) ale
    też grono ludzi narzekało na diesel że przepuszcza paliwo i rozrzedza olej silnikowy itp itd.........

    Stąd też zastanawiam się czy warto. No ale myślę że takie BMW do 160 tys km to chyba powinno pochodzić...........

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2017
    Posty
    47
    BMW
    730d
    Skąd
    Polska
    Odpowiadając na kolegi pytanie, owszem miałem taką okazję już nie raz, dlatego właśnie tak bardzo mi się spodobała. Już kiedyś przymierzałem się do E65 jednak
    ciężko było znaleźć coś fajnego....
    Dlatego zmieniłem póki co na zadbane A6 w kombi (ze względu na rodzinkę).
    Teraz jednak chciałem kupić w końcu F01 tylko właśnie opinie różne troszkę mnie zraziły. Ale chyba tak jak wcześniej w moim wątku na powitanie inny kolega napisał to kwestia utrzymania i zadbania itp.
    Nie chce się wierzyć żeby w aucie takiej klasy przy przebiegu 100-150 tys km były jakieś większe problemy......

    Odnośnie EGR i turbiny to znajome sprawy, w dieslu zawsze bywają problematyczne jednak wtryski to przyznam szczerze że praktycznie nigdy w poprzednich kilku Audi problemu np nie było. Raz uszczelnienia wymieniałem ale to były PD, natomiast chyba w Common Rail już tego problemu nie ma ?

    Czy pneumatyka bywa mocno uciążliwa w tych modelach ??

    Jakieś sugestie ??

    Jeśli chodzi o Warszawę co myślicie o tym egzemplarzu ?

    https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-se...-ID6yHpRH.html
    Ostatnio edytowane przez tuczi77 ; 08-05-2017 o 09:50 Powód: Edytuj swoje posty zamiast pisać jednego pod drugim.

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Jak najbardziej wnikliwa analiza autka przed zakupem. Z jakiego miasta jesteś ?

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2017
    Posty
    47
    BMW
    730d
    Skąd
    Polska
    Jestem z pomorskiego. Dokładnie okolice Gdyni.

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2017
    Posty
    47
    BMW
    730d
    Skąd
    Polska
    Fajnie byłoby uzyskać pomoc w kupnie w woj pomorskim, również rozważam jeszcze okolice Warszawy...

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2015
    Posty
    49
    BMW
    Bmw 750i G11
    Skąd
    Warszawa
    Ja posiadam f02 740i. Robiłem juz wtryski , zawieszenie i układ kierowniczy. Przelot 140 tyś. Nic nie jest dożywotnie i trzeba sie z tym liczyć. Tymbardziej w nowszych autach. Posiadam takze diesla takiego jak chcesz kupić w x6 , przelot 160 i w sumie zadnych poważnych problemów nie miałem z nim , jedynie raz z turbinka i tyle.

Podobne wątki

  1. [pozostale] Kupno 730d
    Przez KAMELEONV w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 21-05-2018, 12:31
  2. kupno 730D
    Przez BlooDi w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 15-04-2018, 07:49
  3. [E65] Kupno 730d, prośba o ocene i sprawdzenie wybranych egzemplarzy
    Przez jacek04 w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 30-07-2014, 16:50
  4. [pozostale] 730d czy 740d?
    Przez kijanka w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 07-05-2013, 18:33

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •