Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Poka¿ wyniki od 1 do 10 z 17

W±tek: Wymiana Lamp przednich w E32

  1. #1
    Pocz±tkuj±cy U¿ytkownik Awatar cziko1979
    Do³±czy³
    Sep 2012
    Posty
    66
    BMW
    E32 740ia
    Sk±d
    warszawa

    Post Wymiana Lamp przednich w E32

    Witam Wszystkich
    chce wymieniæ lampy przednie ale nie do koñca wiem jak ? Czy trzeba ¶ci±gaæ zderzak ?
    ( jedni mówi± ¿e tak drudzy ¿e nie )

    Nie chcê nic po³amaæ a niestety nie mogê znale¼æ instrukcji do wymiany lamp .
    proszê pomó¿cie jakim¶ linkiem .


    Z góry dziêkujê

  2. #2
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Do³±czy³
    Oct 2008
    Posty
    12,241
    BMW
    E32 740iA
    Sk±d
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Nie ma potrzeby ¶ci±gania zderzaka. Odkrêæ i zdemontuj te plastikowe okulary/maskownice, a potem masz 4 wkrêty od przodu, 1 od ¶rodka (o ile kto¶ wcze¶niej go ju¿ nie odkrêci³, a nie ze wzglêdu na kiepski dostêp, nie zakrêci³ z powrotem) i jeszcze jedna ¶ruba na klucz 8 przy kierunkowskazie. I masz lampy w rêkach.

    Tutaj msza filmik z E34, wiêc w zasadzie to samo.

  3. #3
    Pocz±tkuj±cy U¿ytkownik Awatar cziko1979
    Do³±czy³
    Sep 2012
    Posty
    66
    BMW
    E32 740ia
    Sk±d
    warszawa
    dziêki kolego . na Was zawsze mo¿na liczyæ.
    z pozdrowieniami

  4. #4
    Pocz±tkuj±cy U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Aug 2017
    Posty
    62
    BMW
    E32
    Sk±d
    Tczew
    Nie za bardzo uda³o mi sie znalezc w±tek a i nie widze opcji jak za³ozyc nowy ale do rzeczy.

    Czy macie jaki¶ patent na monta¿ ¶wiate³ dziennych DRL w miejscu halogenów.
    Generalnie chodzi o to by je zast±piæ ale tak by nie rzuca³y sie zbytnio w oczy po ich wy³±czeniu wzgledem orygina³u i wygl±da³y przyzwoicie.

  5. #5
    Zaawansowany U¿ytkownik
    Do³±czy³
    May 2010
    Posty
    963
    BMW
    e32 m30b35
    Sk±d
    zachpom kalisz pom
    Blog
    1
    Kup modul drl i zrob jak wsszystkie bmw 30% drogowych

  6. #6
    Do¶wiadczony U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Aug 2008
    Posty
    2,603
    BMW
    740iA e-32
    Sk±d
    Rawicz Wlkp
    Blog
    1
    prosze Ciê tylko nie drl w e32 jak to kurde bêdzie wygl±daæ po cholerê Ci ¶wiat³± dzienne nie mo¿esz na normalnych je¼dziæ jak cz³owiek??

  7. #7
    Pocz±tkuj±cy U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Aug 2017
    Posty
    62
    BMW
    E32
    Sk±d
    Tczew
    Drogowe odpada, wygladac to bedzie dziwnie. Jest ma³o legalne zreszt±.

    Mozna jezdzic na zwyk³ych ale zastanawiam sie nad czyms dyskretnym z drl.

    Opcja montazu takich led nad zderzakiem odpada.
    Ale co jak by zakupic porzadne led, odciaæ od góry z 2cm klosza przeciwmgielnego (jednoczesnie rezygnujac z jego funkcjonalnosci) i umiesciæ tam dobrej jakosci drl.

    Nie rzuca³o by cie to w oczy, a i tez nie wyglada³o jak choinka bo by³o by spasowane w miejscu fabrycznego halogenu.

  8. #8
    Zaawansowany U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Mar 2015
    Posty
    175
    BMW
    e32 735
    Sk±d
    Szczytno

    Post

    Jacob81 - wyt³umacz mi proszê po co Ci takie wynalazki? Serio pytam, widzê pe³no aut ze "¶wiat³ami do jazdy dziennej", ale niestety nie u¿ywa ich nikt z moich znajomych i nie mam mo¿liwo¶ci zapytaæ. Po co kto¶ w³a¶ciwie chce montowaæ takie ¶wiat³a w aucie? Moim zdaniem to bardziej dziadowanie ni¿ ekonomia, bo chyba ka¿dego normalnego cz³owieka staæ na ¿arówki. Lampy siê niszcz±? Te¿ na pewno nie w jakim¶ ogromnym tempie, a poza tym nawet kupno drugich to nie jest maj±tek...

    W ogóle jako¶ dra¿ni± mnie tacy kierowcy. Powinno to byæ jako¶ unormowane, jakie ledy i gdzie mo¿na montowaæ, bo to co wyczyniaj± niektórzy z tymi ¶wiat³ami to tragedia. Ledwo mru¿±ce siê ledy, gdzie¶ na dole zderzak - przecie¿ to dla naszego wspólnego bezpieczeñstwa masz byæ widoczny z daleka. A mózg cz³owieka ju¿ tak dzia³a, ¿e skoro wszyscy je¿d¿± na ¶wiat³ach, to pod¶wiadomie szukamy ¶wiate³. Jak ich nie ma, to mózg w róznych sytuacjach mo¿e nie od razu zauwa¿yæ pojazd...

    Ostatnio edytowane przez jacek44 ; 13-12-2017 o 21:12

  9. #9
    Zaawansowany U¿ytkownik Awatar Nowiq
    Do³±czy³
    May 2012
    Posty
    252
    BMW
    e32
    Sk±d
    Hajnówka

    Post

    Ile ludzi tyle opinii. Te¿ nie wiem po co to kto¶ montuje jak i tak b¼dzi to gorzej ni¿ postojówki, trzeba jeszcze za to zap³aciæ, zamontowaæ, a potem wygl±da jak wygl±da. Markowe kosztuj±, ale ¶wiec±. Ale nie mój cyrk i nie moje ma³py :P Najwa¿niejsze, ¿e dla w³a¶ciciela pojazdu siê podoba i go nie widaæ. A co do wyjêcia lamp to osobi¶cie zdejmujê kratkê i wypinam reflektor z mocowañ. Jest pewnie ryzyko, ¿e co¶ siê mo¿e po³amaæ, ale jeszcze nic nie po³ama³em po kilku razach.

  10. #10
    Vip Vip
    Do³±czy³
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Sk±d
    Bielsk Podlaski

    Post

    jedyne sensowne wyt³umaczenie jazdy na drl jest to aby nie wypalac ksenonu w starym aucie, wiadomo ze stare lampy wy³adowcze niszcz± reflektor itp, ale w e32? czy szkoda zwyk³ej zarówki? po co wygladac jak wiesniak? To chyba takie polskia "zawi¶æ" ka¿± mi jezdzic na swiat³acz, AAA zamotuje ledy i bedzie po mojemu, i nie bede w³aczal swiatel, ale ich oszuka³em i wygra³em. Pamietam czasy jak 10 lat temu na swiatlach jezdzilo sie od pa¼dziernika do marca czyli pol roku i nikt nawet nie myslal o diodach, po nowelizacji przepisów nagle wysyp ledów i innych udziwnieñ. Ha nawet pamietam akcje jak wprowadzono przepis jazdy to w³asciciel pewnego auta, nie pamietam juz jakiego zrobi³ zdjecie zapalonego swiat³a, wydrukowal i naklei³ na reflektor. Podziwiam za upór .



    update.

    znalaz³em http://demotywatory.pl/4151362/Wydrukuj-sobie-swiatla

    ps.

    jedynie, JEDYNIE w e31 pomysla³ bym o swiatlach drl aby nie otwierac lamp,
    Ostatnio edytowane przez krzywy191 ; 17-12-2017 o 23:31

Podobne w±tki

  1. [karoseria] uszczelka lamp przednich
    Przez orzel_man w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 07-12-2015, 12:54
  2. Demontaz lamp przednich
    Przez GRABA730i w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 04-06-2013, 16:52
  3. Polerowanie szkie³ lamp przednich w e32
    Przez Marecki7er w dziale TUNING
    Odpowiedzi: 43
    Ostatni post / autor: 19-02-2013, 10:35
  4. Ramki lamp przednich
    Przez tuczi77 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 30-07-2010, 18:22
  5. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 26-10-2009, 21:32

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów
  •