Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 42

Wątek: Opinia na temat kilku aut

  1. #11
    Zaawansowany Użytkownik Awatar krzysiek89
    Dołączył
    Aug 2017
    Posty
    264
    BMW
    F01 740XD
    Skąd
    EPJ
    Może kolega pomyśli jednak o ropniaku 😄ja tez kupowałem z realnie pewnego źródła osoba prywatna ci trochę jednak auto miała ale jak to bywa mi nie pasowało to i owo robiłem pod siebie, oleje mimo ze były wymieniane to wymieniałem wszystko wraz z filtrami, tarcze były ok ale po 3 tyg jazdy bardziej ostrzej zaczęły bić toczenie nie pomogło wjechał zestaw z jurida , nowe opony zimowe letnie były wporZadku i jakieś inne pierdoły i suma się uzbierała. Oczywiście można by to pominąć i jeździć jak jest ale ja tak nie mogłem 🧐
    Ostatnio edytowane przez krzysiek89 ; 11-01-2018 o 20:44

  2. #12
    Vip Vip Awatar Dzuda
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    10,285
    BMW
    E32 735i ; MB 560 SEC 88'
    Skąd
    Sandomierz
    Ja też auto robiłem pod siebie (ale potrzebuje kombi) dlatego nie wymaga żadnego wkładu finansowego. Opony 20 prawie nowe, zimowe 17 to samo

  3. #13
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2018
    Posty
    20
    BMW
    E65 745 i
    Skąd
    Elbląg
    Dziękuję za taki odzew. Prócz to co na auto mam odłożone zaskórniaki. Jeśli wynegocjuję dobrą sumę to będę miał 1/3 sumy którą mam przeznaczyć na auto. Wiem że mógłbym kupić auto za 40 tys zł, ale wówczas zostanę z niczym na naprawy czy nawet na samo ubezpieczenie. Kowalski kupiłby auto za tyle ile ma pieniędzy, ja z doświadczenia wiem że auta trzeba szukać za tyle pieniędzy aby później nas było stać na ewentualne naprawy których może w ogóle nie być, ale ja wole czuć te bezpieczeństwo że mam zaplecze. Pewnie zastanawiacie się dlaczego uparłem się na te auto. Nie jestem na nie napalony i podchodzę do niego ze zdrowym rozsądkiem (tak można to nazwać bo i tak rozumem nie kupuje się E65). Znalazłem kontakt do jednego z poprzednich właścicieli. On wszystko to co robił opisywał na innym forum, wszystko było robione na tip - top. Ja skontaktowałem się telefonicznie z nim i przedstawiłem swoją sytuacje, On zaś powiedział jak zakończyła się jego przygoda z tym autem. Opowiedział że zna właściciela i wie że on również doinwestowywał auto i wszystko jest dokumentowane. Cała przygoda kończy się na momencie zakupu auta przez aktualnego właściciela. Ten zaś mówił że poprzedni właściciel wymieniał sprzęgło hydrokinetyczne. Pierwszy z właścicieli który tak bardzo dbał o te auto ma swój warsztat samochodowy zajmujący się BMW i to On właśnie powiedział mi że to właśnie mechatronika jest do roboty. Koszt 2800 zł u Niego w warsztacie i tyle jestem w stanie wydać za naprawę. Ja jestem za świeży na tym forum aby linkować inne forum do opisu wymian robionych w tym aucie. Wracając do meridum, na jutro umówiłem się do mechanika "Adam-Serwis" w Gdańsku, ten Pan z tego co wyczytałem zajmuje się właśnie beemkami. Jutro Was poinformuje jakie informacje uzyskałem po diagnozie w tym serwisie.

    Co do DIESLI, nie jestem ich przeciwnikiem ale też wielkim zwolennikiem również nie jestem. Ja mam niestety złe doświadczenia z dieslem stąd chęć zakupu auta na benzynę z gazem lub dołożeniem gazu. Nie mówię też stanowczego NIE dla auta jeśli ono jest w rzeczywistości w stanie w jakim piszesz. Myślę że barierą jaka by nas od spotkania dzieliła to na pewno odległość. Dzuda chyba że wybierasz się nad piękne Polskie morze ;)

  4. #14
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Życzę Ci spełnienia marzeń i zakupu tej swojej wymarzonej. Nie będę tu nic dopisywał, ale weź sobie najbardziej do serca post nr 8 kolegi @Sebek bo to co napisał jest najbardziej realistyczne.

  5. #15
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2018
    Posty
    20
    BMW
    E65 745 i
    Skąd
    Elbląg
    Cytat Zamieszczone przez miro Zobacz posta
    Życzę Ci spełnienia marzeń i zakupu tej swojej wymarzonej. Nie będę tu nic dopisywał, ale weź sobie najbardziej do serca post nr 8 kolegi @Sebek bo to co napisał jest najbardziej realistyczne.
    No właśnie to jest ta przewaga serca nad rozumem. Wszyscy naokoło odradzają tych aut. Nawet tu na forum ostrzegacie przed zakupem E65. Ale prawdę mówiąc każde auto się psuje. Jedno prędzej drugie później. E65 jest kosztownym autem, ale dla porównanie Audi A6 C6 również nie jest tanim autem w eksploatacji. A mniejszego auta niż segment E nie chcę schodzić. Myślałem również o SUVie, miałem okazję kupić Volvo XC90, ale to auto jest jeszcze bardziej kosztowne w eksploatacji niż Wasze E65. Poza tym Volvo XC90 i ten jego środek... to nie jest ten majestatyczny środek co w BMW. Jeśli któryś z kolegów chce sprzedać E65 i jest to auto doinwestowane to ja jestem w stanie się dogadać. Nie chcę tylko kupować "golasa" tak jak tu opisujecie jakie rodzynki trafiają się na otomoto.
    Ostatnio edytowane przez zablocki.r ; 11-01-2018 o 22:42

  6. #16
    ULA Vip Awatar tequila1909
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    3,382
    BMW
    E39 525iA ex. E32 735i, E32 735iAL, E38 728iA
    Skąd
    Jura KC

    Post

    Napisz do usera

    @dealer25

    Chciał sprzedać swoje E65 745i - auto warte zainteresowania sprzedawane za rozsądne siano.

    Nie wiem czy poszło, ale skrobnąć @ Cie dużo nie kosztuje ;)

    Good luck
    Mr. Perfect 4 x K1 World Champion

  7. #17
    Vip Vip Awatar dealer25
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,610
    BMW
    e66 750Li
    Skąd
    Wałcz
    Cytat Zamieszczone przez Dzuda Zobacz posta
    Chyba że kupuje się auto z pewnego źródła... na chwilę obecną moja 730d nie potrzebuje nawet 100zl dokładu a chętnych wielu nie ma. Żaden "pakiet startowy" nie obowiązuje tego auta. Nawet olej nie jest do wymiany....
    u mnie to samo, nikt jeszcze nie przyjechał tylko telefony na zamiany albo "Panie ile to pali w mieście" ehh :) nie sprzedawałbym ale musze kupic kombi myślałem o e61 535d w m paku

  8. #18
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN

  9. #19
    Początkujący Użytkownik Awatar pixel1988
    Dołączył
    Jun 2014
    Posty
    72
    BMW
    E38 728i e30c m54b30 Ex. E93 330d e65 745i, E39 530d, E34 m50b25,
    Skąd
    gdańsk

    Post

    Cześć, to jest moje byłe auto, byłem nim u Sebka w Zgorzelcu na bardzo dużym serwisie ok. 13 tyś zł (przez 1,5 roku wydałem ok. 20 tyś zł, Andrzej wcześniej wsadził podobną kwotę, jak go kupowałem to był jeden z droższych poliftów)

    uszczelnienie silnika 5100 do 5500 - zrobione w 2017 z wszystkimi uszczalkami
    naprawa rury układu chłodzenia 2200 do 2500 - zrobione w 2017
    wałek mimośrodowy - podczas wyjętego silnika nie było żadnych przetarć były w bdb stanie (Sebek mówił ze dużo gorsze były w 750 polifcie którego miał na warsztacie i miał ok. 180 k przebiegu)
    Oryginalna cewka zapłonowa 8 x 275 - wszystkie wymienione w 2016 albo 2015
    Wymiana oleju w skrzyni z wymiana elementów mechatronica 1800 do 2000 - zrobione w 2017 olej miska filtr uszczelka mechatronika i bodajże cały adapter
    Nowe sprzęgło hydrokinetyczne 2000 - zrobione w 2017
    wstawiłem z tyłu nowe wahacze lemfa, nowe sprężyny eibach pro kit i sporo innych rzeczy (wszystkiego już nie pamiętam bo mam kilka samochodów)
    w silniku jedyne co zostawiłem to nie wymieniłem rozrządu
    jeżeli chodzi o szarpanie z tego co pamiętam była raczej sprawa półosi, można jeszcze dolać trochę oleju bo po wymianie miska skrzyni była lekko zapocona, teraz mam e93 330d i skrzynia automatyczna pracuje bardzo podobnie (w E65 była płynniejsza przy wyższych biegach)

    Jak widzisz samochód bardzo kosztowny w serwisie, sporo rzeczy jest w nim zrobione więc ciężko to porównać do zapuszczonego egzemplarza.
    Ostatnio edytowane przez pixel1988 ; 14-01-2018 o 21:08

  10. #20
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2018
    Posty
    20
    BMW
    E65 745 i
    Skąd
    Elbląg
    A więc dokonałem zakupu tego samochodu. Jest kilka rzeczy w nim do zrobienia, m.in.:
    - Naprawa siedzenia kierowcy - jest przetarty boczek
    - Wyregulowanie bądź wymiana sterownika gazu. Na komputerze pokazuje problem z wtryskami, za sondą lambda wartości się podnoszą a przed sondą są stałe (lub na odwrót)
    - Nie świeci lewy xenon - w sobotę sprawdzę czy to wina przetwornicy czy sterownika. - komputer pokazuje problem poziomowania
    - Do wymiany tuleje
    - Z tyłu wahacz tylni dolny
    Na oględzinach auta wyszło że te wymiany o których wspominał pixel1988 są źle zrobione (tak twierdzą mechanicy z warsztatu o którym pisałem wyżej). Mianowicie są jakieś wycieki spod misy olejowej skrzyni biegów oraz spod silnika. Jeśli to było wymieniane to po umyciu silnika będzie czysty jeśli zaś dalej coś będzie ciekło to będzie wiadome skąd to cieknie i dalej będę umawiał się na uszczelnianie. Reasumując zakup, cena jest adekwatna do stanu auta. Najważniejsze dla mnie że pojawił się uśmiech na mojej twarzy od momentu posiadania auta. Co do kosztów jakie poniosę z czasem doprowadzając auto do stanu właściwego, jestem ich świadom. Ze swojej strony w tym poście pragnę Wam podziękować za pomoc.
    Ostatnio edytowane przez zablocki.r ; 15-01-2018 o 21:31

Podobne wątki

  1. Opinia na temat montażu radia 2din do e38
    Przez tymon w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 20-08-2018, 12:35
  2. [E32] Witam :) Nowy zapaleniec i poszukiwacz E32 opinia o kilku ogłoszeniach w sieci
    Przez Perkozj w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 02-11-2014, 12:19
  3. [diagnoza] Kodowanie kilku drobnostek, kto podpowie?
    Przez brunoz w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 02-09-2011, 14:47

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •