Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 42

Wątek: Opinia na temat kilku aut

  1. #31
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Sebek zawsze szybciej niż assistance

  2. #32
    Początkujący Użytkownik Awatar pixel1988
    Dołączył
    Jun 2014
    Posty
    72
    BMW
    E38 728i e30c m54b30 Ex. E93 330d e65 745i, E39 530d, E34 m50b25,
    Skąd
    gdańsk

    Post

    Cytat Zamieszczone przez Sebek Zobacz posta
    Jeżeli masz zamiar nim dłużej pojeździć zastanowiłbym się na Twoim miejscu nad wymiana rozrządu.
    Droga do Zgorzelca szybko leci :P

    jeżeli chodzi o wyciek, to przychodzi mi do głowy tylko przekładnia - jej nie ruszałem Andrzej też nie

  3. #33
    Początkujący Użytkownik Awatar bobibmw5
    Dołączył
    Jul 2016
    Posty
    67
    BMW
    e65 3.0d i e65 3.0d fl , F01 4.0d
    Skąd
    Bydgoszcz
    Gratulacje dobrego wyboru , auto sprawdzone co do roboty to do roboty , bardzo dobre założenie od początku poszło ( omijanie najniższych cen i szukanie okazji) .

  4. #34
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2018
    Posty
    20
    BMW
    E65 745 i
    Skąd
    Elbląg
    Cytat Zamieszczone przez Sebek Zobacz posta
    Samochód był u mnie na bardzo dużym serwisie i mogę tylko potwierdzić listę napraw którą podał pixel.

    W kwocie uszczelniania silnika są nowe uszczelniacze zaworowe.


    @zablocki.r


    Co takiego zostało źle wykonane ?

    Powinieneś się cieszyć ze trafiłeś na to auto ...

    Jeżeli masz zamiar nim dłużej pojeździć zastanowiłbym się na Twoim miejscu nad wymiana rozrządu.

    Gdybyś chciał to zrobić u mnie to możesz zadzwonić - 690 215 855.
    Mechanicy o których wspomniałem w tym poście, wzieli auto na podnośnik i zauważyli wycieki spod misy olejowej skrzyni biegów oraz spod silnika ale nie zlokalizowali miejsca. Co do ich zdaniem źle wykonanej roboty to misa olejowa skrzyni została zamontowana na starych śrubach (podobno nowe misy są na jakichś innych śrubach i są widoczne na niej wycieki), ewentualne wycieki lub pozostawienie zabrudzonego silnika po starych wyciekach. Stąd też zlecili najpierw umycie silnika aby sprawdzić skąd jest wyciek, jeśli w ogóle takowy istnieje. Ja na mechanice się niestety nie znam dlatego zleciłem oględziny mechanikowi którego znalazłem w google, a który specjalizuje się w BMW. Od momentu zakupu zrobiłem póki co tym autem 130 km i myślę że nie dam rady więcej zrobić tygodniowo ze względu na moją pracę. Co do rozrządu oczywiście tak jak zalecacie to zajmę się nim. Sebek na pewno się z Tobą skontaktuję, ale myślę że gdybym miał do Ciebie się wybierać to nie prędzej niż na wakacje. Mam do Ciebie jeszcze dalej niż pixel1988. W ten weekend zabieram się za światła (lewy xenon i oświetlenie tablicy), jeśli elektryk będzie miał czas to zajmie się radiem które podczas słuchania FM zaczyna wariować.

  5. #35
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Co do radia to najprawdopodobniej antena w tylnym lewym słupku.

  6. #36
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice

    Post

    Cytat Zamieszczone przez zablocki.r Zobacz posta
    Mechanicy o których wspomniałem w tym poście, wzieli auto na podnośnik i zauważyli wycieki spod misy olejowej skrzyni biegów oraz spod silnika ale nie zlokalizowali miejsca. Co do ich zdaniem źle wykonanej roboty to misa olejowa skrzyni została zamontowana na starych śrubach (podobno nowe misy są na jakichś innych śrubach i są widoczne na niej wycieki), ewentualne wycieki lub pozostawienie zabrudzonego silnika po starych wyciekach. Stąd też zlecili najpierw umycie silnika aby sprawdzić skąd jest wyciek, jeśli w ogóle takowy istnieje. Ja na mechanice się niestety nie znam dlatego zleciłem oględziny mechanikowi którego znalazłem w google, a który specjalizuje się w BMW. Od momentu zakupu zrobiłem póki co tym autem 130 km i myślę że nie dam rady więcej zrobić tygodniowo ze względu na moją pracę. Co do rozrządu oczywiście tak jak zalecacie to zajmę się nim. Sebek na pewno się z Tobą skontaktuję, ale myślę że gdybym miał do Ciebie się wybierać to nie prędzej niż na wakacje. Mam do Ciebie jeszcze dalej niż pixel1988. W ten weekend zabieram się za światła (lewy xenon i oświetlenie tablicy), jeśli elektryk będzie miał czas to zajmie się radiem które podczas słuchania FM zaczyna wariować.

    Pamiętaj że prawie kazde V8 w E65 sie poci :) I nawet jak uszczelnisz to za chwile znów gdzieś będzie :) Uwierz - mam takie auto 8 lat :)

  7. #37
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2018
    Posty
    20
    BMW
    E65 745 i
    Skąd
    Elbląg
    Cytat Zamieszczone przez miro Zobacz posta
    Co do radia to najprawdopodobniej antena w tylnym lewym słupku.
    Wariowanie polega nie tylko na gubieniu stacji a na całkowitym ściszeniu radia czy też wariowaniu systemu iDrive. Po włączeniu FM wychodzi z funkcji iDrive lub wchodzi w opcje w które nie wchodziłem.

  8. #38
    Doświadczony Użytkownik Awatar jaro5
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    2,688
    BMW
    F01 750i 540km 850N x-drive,ML 3,2CDI
    Skąd
    radom

    Post

    E65 V8 należy raz na jakiś czas umyć pod maską.Będzie to fajnie i estetycznie wyglądało.Po umyciu nic się nie dzieje z silnikiem.Zresztą każdy motorek trzeba wymyć co jakiś czas bo się syf robi pod maską.Ja poszedłem nawet dalej i ....... wymyłem zapyziały motor w F01.Zaryzykowałem,co mi tam.Też nic mu się nie stało,a wygląda jak by z salonu wyjechał.
    było E21 316,E30 320,E32 730,E32 750,E34 540,E38 740i,E36 M3 3.0,E39 ALPINA 3.2.E65 745i, X3 3,0si

  9. #39
    Początkujący Użytkownik Awatar pixel1988
    Dołączył
    Jun 2014
    Posty
    72
    BMW
    E38 728i e30c m54b30 Ex. E93 330d e65 745i, E39 530d, E34 m50b25,
    Skąd
    gdańsk
    elementy silnika były robione przy 267000 km zrobiłem wtedy na nich ok. 5000-6000, z tego co pamiętam musiałem dolać ok. 300 ml oleju
    z takich ciekawostek to 4000 km na samej benzynie spalanie ok. 13 l
    jak wracałem od sebka 140 km/h na tempomacie równe 10 l
    spalanie gazu po regulacji było ok. 14-16 lpg

  10. #40
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2018
    Posty
    20
    BMW
    E65 745 i
    Skąd
    Elbląg
    Dzisiaj jestem po wizycie u elektromechanika. Zależało mi na sprawdzeniu lewej lampy. Dlaczego nie świeci xenon. Do wymiany jest przetwornica. Przy rozbieraniu okazało się że mocowanie lewej i prawej lampy jest całkowicie rozwalone więc to jest do wymiany, lewego spryskiwacza reflektorów nie ma, zaś prawy ma połamane zaczepy. Więc to też jest do wymiany. Przy oględzinach auta, mam mały problem z odtwarzaczem CD od nawigacji. Odtwarzacz nie chce wypuścić płyty, a iDrive informuje że jest jej brak. Po podłubaniu w napędzie, odtwarzacz załapał płytę i w iDrive normalnie ją odczytało. Problem jest taki że płyta jest mocno sfatygowana i system bardzo długo myśli nim zacznie jakkolwiek działać. Wiem że ta nawigacja jest z 2015 roku, czyli już nieaktualna, ale chciałem się nią pobawić. Macie jakiś pomysł co mogłoby to być? Co znalazłem w schowku gdzie znajduje się nawigacja. Jest jakieś urządzenie, jakiś konwerter który ma w sobie z jednej strony wejścia na cinche a z drugiej wyjście również cinche. Wyjście idzie przewodem do kabiny samochodu, zaś wejście jest nie podpięte. Teraz moje pytanie związane z kategorią w której się znajdujemy. Jaki przetwornik polecacie? Elektryk mówił mi bym wystrzegał się zamienników bo one potrafią mocno namieszać w elektronice, to samo mówił o regenerowanych przetwornicach. Na allegro jest dużo przetwornic za ok 300 zł, szukając po numerze (5DV 008 290-00, BMW 5DV 158 710-00) i producencie "Hella", ale ja nie mam pewności co do oryginalności tych urządzeń. W autolandzie za przetwornice życzą sobie 900 zł. Czy polecacie taką przetwornice za 300 zł?

Podobne wątki

  1. Opinia na temat montażu radia 2din do e38
    Przez tymon w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 20-08-2018, 11:35
  2. [E32] Witam :) Nowy zapaleniec i poszukiwacz E32 opinia o kilku ogłoszeniach w sieci
    Przez Perkozj w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 02-11-2014, 11:19
  3. [diagnoza] Kodowanie kilku drobnostek, kto podpowie?
    Przez brunoz w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 02-09-2011, 13:47

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •