Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: e32 740iA problem ASR

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    5
    BMW
    e30
    Skąd
    Trójmiasto

    e32 740iA problem ASR

    Jest taki przypadek, że w aucie ciągle się pali ASR podczas ruszania auto nie ma mocy dopiero po rozpędzeniu sie auto odzyskuje moc. Nie zależne czy na Economicu czy na Sporcie zawsze rusza jak żółw. Jakis czujnik?? bląd komputera?? auto nie jest moje dopiero planuje je kupic i chciałbym sie dowiedziec czy duzy bedzie koszt naprawy takiego błędu.

  2. #2
    Vip Vip
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,947
    BMW
    było e32 m60, teraz pożyczam matiza od żony
    Skąd
    Kraków
    W sumie to pierwszy raz sie z tym spotykam

    Może to być cos w elektryce, trudno tak z palca wyssac trafną diagnozę.
    Najlepiej chwyc kogoś ze sprzętem diagnostycznym niech zczyta błędy (wystarczy laptop z oprogramowaniem typu carsoft , inpa... i interfejs).
    może sa tylko błędy.

    To że się auto słabo zbiera - ASR jest przy skrzyni, sprzężony z automatem - pewnie ma błędne odczyty że się koła prześlizgują.
    Okres i wypłata... jedno i drugie jest co miesiąc, a jak nie ma to znaczy, że ktoś was zdrowo wyruchał...

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    24
    BMW
    e38
    Skąd
    Łódź
    Mówiąc ASR zakładam, że masz na myśli ASC. Co prawda ja mam e32 735 ale u mnie lampka od ASC pali się cały czas od przekręcenia kluczyka więc wątpię żeby to było przyczyną słabych osiągów Twojego auta.

    Chyba, że masz na myśli "mruganie" (?)

  4. #4
    Vip Vip
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,947
    BMW
    było e32 m60, teraz pożyczam matiza od żony
    Skąd
    Kraków
    Masz rację - mój błąd z rozpędzenia, chodziło mi o ASC.

    Ale skoro u ciebie się cały czas pali lampka "ASC" na pulpicie, to sygnalizuje, że albo masz to wyłączone (jak wciśniesz przycisk właczenia ASC to kontrolka powinna zniknąć), albo niesprawne.

    A to że się auto słabo zbiera przy ruszaniu - to system ma błedne odczyty że koła się uślizgują i powoduje wysprzęglanie skrzyni - taki system antypoślizgowy.
    Okres i wypłata... jedno i drugie jest co miesiąc, a jak nie ma to znaczy, że ktoś was zdrowo wyruchał...

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    24
    BMW
    e38
    Skąd
    Łódź
    Obecnie bujam się drugą siódemką i widzę różnice między działającym ASC i niedziałającym ;)
    ASC załączone jest domyślnie - lampka się pali. W momencie użycia ASC lampka koło skrzyni biegów zaczyna mrugać a na BC pojawia się komunikat, że ASC zadziałało.

    Czasem mam komunikat ASC Defekt (jak słonko przygrzeje w główkę ;) i wtedy lampka nie pali się wogóle i nie można jej włączyć/wyłączyć.

    Jeżeli lampka Ci mruga to ASC na pewno zmniejsza moc silnika. Jak się nie świeci to na 80% wogóle nie działa. U mnie było to spowodowane tym, że poprzedni właściciel wepchną szperę (do e32 735i).

    Poza tym obniżanie mocy przez ASC odczułbyś w sposób następujący: jest moc i samochód ciągnie (przez sekundę, może dwie) po czym słabnie i zaczyna jechać spokojnie.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •