Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 20

Wątek: 740i f01 2010r problem z hamulcami !!

  1. #11
    Doświadczony Użytkownik Awatar HTN
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Skąd
    okolice Frankfurtu / Wrocław / Kotlina Kłodzka
    Wybaczcie za łopatologię, ale zacznę od najprostszych rzeczy...

    1. Jak naciskasz hamulec i puścisz odpowietrznik, to leci płyn?
    2. Jak odkręcisz wężyk, to kapie z niego?
    ... dążę do tego, że wężyki mają przekrój może z 1mm. Łatwo jest zapchać syfem z nadkola.

    Jeśli strzelił wężyk, to na pewno przepompowany został płyn do zera ze zbiorniczka. Tym sposobem zapowietrzyła się pompa ABS. Żeby ją odpowietrzyć trzeba podpiąć ISTĘ - jak już ttrol pisał.

    Jak nic nie działa, to jeszcze trzeba samą pompę hamulcową sprawdzić (tą przy servo) - może się zatarła lub zakleszczyła. Wtedy jednak bardziej by hamował np. lewy przód i prawy tył.
    Ostatnio edytowane przez HTN ; 07-01-2018 o 13:08

  2. #12
    Doświadczony Użytkownik Awatar jaro5
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    2,688
    BMW
    F01 750i 540km 850N x-drive,ML 3,2CDI
    Skąd
    radom
    A jak mam pytanie.Powiedz mi jak w F01 strzelił przewód ???? mysiał być żle zamontowany i się przetarł.W e65 jeszcze nie strzelają przewody,a auto sporo starsze.
    było E21 316,E30 320,E32 730,E32 750,E34 540,E38 740i,E36 M3 3.0,E39 ALPINA 3.2.E65 745i, X3 3,0si

  3. #13
    Doświadczony Użytkownik Awatar HTN
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Skąd
    okolice Frankfurtu / Wrocław / Kotlina Kłodzka
    Cytat Zamieszczone przez jaro5 Zobacz posta
    A jak mam pytanie.Powiedz mi jak w F01 strzelił przewód ???? mysiał być żle zamontowany i się przetarł.W e65 jeszcze nie strzelają przewody,a auto sporo starsze.
    Pewnie sparciał (typowe dla przewodów elastycznych); choć mógł też być źle zamontowany - skręcony, ale wątpię.

    Ja ostatnio u siebie też wymieniałem, bo miałem popękane na zagięciach.
    Ostatnio edytowane przez HTN ; 06-01-2018 o 17:11

  4. #14
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Może to będzie śmieszne ale w tej KIA od kolegi męczyli się dwa dni i ni wuja nie było szans odpowietrzyć tyłu. U nich po prostu nie leciał nawet płyn ani grawitacyjnie ani pompowaniem pedału ani w żaden inny sposób.
    W końcu wpadli na pomysł aby zrobić to od dupy strony. Zaczęli wtłaczać płyn od strony zacisku. Auto hamuje jak nowe.

  5. #15
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2015
    Posty
    49
    BMW
    Bmw 750i G11
    Skąd
    Warszawa
    Pompa hamulcowa nowa , pompa abs podmieniona została na 2 inne jeszcze i dalej dupa , węzyki z tyłu ktore sie przetarły zostały wymienione na orginały. Elektronike na pompie abs zostały zaprogramowane. To jest gosc co ma sprzęt na miare aso , serwisuje praktycznie nowe auta tylko. Dzwonił do zaprzyjjaznionego aso w wawie i katowicach i powiedzieli ze to jest niemozliwe ze to nie działa jak opisal co zrobił. Z tego co mi powiedzial to 5 razy od A do Z sprawdzał i lipa..Dzwoniłem takze do Częstochowy goscia od bmw z polecenia kolegi ktory serwisuje tam swoje bmki , opisałem mu wszystko i powiedział ze to jest absurdalne co mówie i to powinno działać. Nie wiem panowie juz sam kazdy mówi ze powinno działac , 3 gosci w tym aso rozłozyło rece , auto jak stoi od 2 miechów ponad tak stoi ...to jest chyba jakis przypadek 1 na milion

    Tył nie hamuje w ogole , przod normalnie. powietrze z płynem nie wydostaje się lecz słychac je w układzie, pedał zachowuje sie nadal jakby zapowietrzony. Mam pytanie serwo ma znacznie jakies na to ? Gdy sie zacisnie węzyk gumowy przed zaciskiem pedał zachowuje sie jak nalezy , zaciski były wymieniane na nowe.
    Ostatnio edytowane przez tuczi77 ; 19-01-2018 o 19:08 Powód: Edytuj wcześniejszy post zamiast pisać jednego pod drugim

  6. #16
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Więc problem jest w zacisku. To ,że nowy to nic nie znaczy. Kup używany zacisk na aukcji i spróbuj w ten sposób. To już chyba i tak nie wielki koszt względem tych co poniosłeś.

  7. #17
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Mogę Ci dać namiar ale w Katowicach do znajomka co robi tylko bmw. Moze akurat !?

  8. #18
    Doświadczony Użytkownik Awatar HTN
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Skąd
    okolice Frankfurtu / Wrocław / Kotlina Kłodzka
    Ja tutaj widzę tylko jedną opcję - po kolei iść od pompy przy servo, odpinać i sprawdzać, czy daje ciśnienie. Najpierw odkręcić przy pompie hamulcowej. Nacisnąć, zobaczyć, czy obie sekcje leją. Później kolejny krok - na wężykach od pompy ABS - nacisnąć i sprawdzić czy leją. Pewnie nie, więc coś ze sterowaniem pompy lub mechanik powtarza ten sam błąd z każdą pompą ABS - zdarza się, więc warto dać to do innego mechanika - może robi coś ciut inaczej. Nie mówię, że mechanik zły, ale może teoria chaosu się wkradła - mały błąd przez który nie działa.

    Zacisk nie będzie miał nic do rzeczy, skoro w ogóle z całkiem wykręconych z zacisków wężyków nic nie leci. Chyba, że leci...??? Jak leci, to 100% zaciski do bani. Jak wciśniesz hamulec, to powinno ostro siknąć z wężyka. Te wcześniej podmienione najwyraźniej też były do dupy.
    Ostatnio edytowane przez HTN ; 18-01-2018 o 21:43

  9. #19
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    2,605
    BMW
    ....
    Skąd
    ...
    A może najzwyczajniej przewody są zatkane. Nie wiadomo jaki syf był wcześniej.

  10. #20
    Doświadczony Użytkownik Awatar HTN
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Skąd
    okolice Frankfurtu / Wrocław / Kotlina Kłodzka
    Mike, uporałeś się z problemem?

Podobne wątki

  1. [hamulce] Problem z hamulcami
    Przez sebol45 w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-07-2014, 10:06
  2. Problem z hamulcami e38 740ia 1994r
    Przez alpinaB12 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 09-02-2012, 12:47
  3. [mechanika] Nietypowy problem z hamulcami
    Przez Marecki7er w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 10-11-2010, 20:46
  4. Problem z hamulcami
    Przez koggi w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 20-05-2009, 13:43

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •