Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Poka¿ wyniki od 1 do 10 z 25

W±tek: dziwna wi±zka, pomocy

  1. #1
    Pocz±tkuj±cy U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Jul 2017
    Posty
    27
    BMW
    735iL
    Sk±d
    Gdañsk

    Post [elektryka] 735iL 2000r. dziwna wi±zka, pomocy

    Witam

    mam 3 problemy do namierzenia:

    1) xenon - poziomowanie, zadnych b³êdów a poziomuje siê tylko PRAWA lampa, podmienia³em lampy ( lewa z praw±) i tez poziomuje siê tylko PRAWA - wniosek , co¶ z wi±zk± i teraz pytanie czy kto¶ mia³ co¶ podobnego i jaki¶ pomys³ jak i gdzie tego szukaæ? je¶li nie to czy zmostkowanie wtyczki lewej i prawej lampy ( poziomowania) rozwi±¿e problem ?

    2) wyciagaj±c lampy znalazlem wi±zke która nie jest podpiêta do niczego, wychodzi to z wi±zki lampy prawej przedniej. s± tam 3 kostki (Lampa, poziomowanie i nieznana) mo¿e kto¶ pomo¿e i wyja¶ni do czego to ?
    fotka:



    3) w prawym b³otniku prezdnim znalaz³em w±¿ ( foto) za¶lepiony ¶ruba i opask±. pytanie od czego to jest, sprawdzi³em spryski reflektorów i s± pod³±czone natomiast nie psikaj±.
    by³em na z³omowcu gdzie maj± taka sama przed liftem i by³ ten sam w±¿ i tak samo za¶lepiony.
    Ostatnio edytowane przez Acnee ; 05-01-2018 o 17:22

  2. #2
    Pocz±tkuj±cy U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Jul 2017
    Posty
    27
    BMW
    735iL
    Sk±d
    Gdañsk
    kto¶, co¶ ?

  3. #3
    Pocz±tkuj±cy U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Aug 2017
    Posty
    38
    BMW
    E38 735 m62 manual
    Sk±d
    WLKP
    W±¿ nie wiem zalatuje druciarstwem a kabelek jest u mnie taki sam i te¿ jest lu¼ny. Kiedy¶ s³ysza³em ¿e jest od kierunków us albo od xenonu. Sprawdzê po kolorach w wds co to dok³adnie.
    Spryski najpro¶ciej sprawdzisz pompk± od materaca/rowerow± i odpinaj±c w±¿ (w³ó¿ do butelki). Pompke jak i zbiorniczek masz w prawym nadkolu.

  4. #4
    Pocz±tkuj±cy U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Jul 2017
    Posty
    27
    BMW
    735iL
    Sk±d
    Gdañsk

    Post

    dziêki kolego postaram siê uporaæ z problemem sprysków i tym druciarskim wê¿em bo strasznie mnie to irytuje.

    w ogole dziekuje za WDS nie mia³em pojêcia ¿e takie co¶ istnieje, do¶æ mocno siedze w Vagach a to moje pierwsze BMW. uda³o mi siê namierzyc taki schemat jesli chodzi o problem poziomowania lamp :



    schemat LWR i je¶li dobrze to rozumiem to obie wtyczki do silniczków poziomowania ( L i R) s± wyprowadzone z tych samych linii. 15 i 31. teraz moje pytanie czy mostkuj±c obie wtyczki mogê uszkodziæ LWR ? wtedy powinny oba xenony siê poziomowaæ.

    i czy uda³o ci siê namierzyæ co¶ o tej lu¿nej wtyczce ? @snorlax

  5. #5
    Zaawansowany U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Aug 2007
    Posty
    202
    BMW
    E38 740iA 97r
    Sk±d
    WSC
    Kiepsko widaæ wtyczkê, nie jest ona przypadkiem od AUC?

  6. #6
    Pocz±tkuj±cy U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Dec 2007
    Posty
    32
    BMW
    By³o E32 730iA, E38 730d, jest E65 730d 2002
    Sk±d
    EKU
    Wtyczka jest do AUC sensora. KL15 to 12V po stacyjce KL31 to masa KL30 sta³y plus etc... Trzeba siê nauczyæ normy DIN na elektrykê samochodow± wtedy cyferki bêd± jasne. To nie s± numery styków. Zwróæ uwagê, ¿e LCM ma tak± przejrzyst± budowê i posiada dwie wtyczki z wyj¶ciami ze stopni koñcowych. Jedna jest od prawej, druga za¶ od lewej strony auta. Przyj¿yj siê dobrze temu schematowi. Z³±cza w WDS to X(numer). Nie znam lepszego programu ze schematami ni¿ WDS.

  7. #7
    Do¶wiadczony U¿ytkownik Awatar jaro5
    Do³±czy³
    Jun 2011
    Posty
    2,688
    BMW
    F01 750i 540km 850N x-drive,ML 3,2CDI
    Sk±d
    radom

    Post

    Ten w±¿ to od sprysku lamp jest.Z jednej strony jest pod³±czony pod spryskiwacz i przechodzi do drugiego.Nastêpnie jest trójnik i do pompki idzie.Czêsto siê urywaj± te trójniki ze staro¶ci.Wtedy kto¶ za¶lepia ¿eby nie psika³o.Pytanie czy wypio³ wtyczkê od pomki,bo mo¿e siê ona spaliæ na takim druciku....
    by³o E21 316,E30 320,E32 730,E32 750,E34 540,E38 740i,E36 M3 3.0,E39 ALPINA 3.2.E65 745i, X3 3,0si

  8. #8
    Pocz±tkuj±cy U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Jul 2017
    Posty
    27
    BMW
    735iL
    Sk±d
    Gdañsk
    co do pompki to smialo mogê stwierdziæ ¿e by³bym pe³en podziwu gdyby to kto¶ odpi±³ i wykaza³ siê gramem umys³u. Staram siê doprowadziæ auto do stanu idealnego i do sza³u doprowadzaj± mnie takie pierdo³y :P

    sprawdza³em w WDS ale wtyczka z AUC jest 4 pinowa, a moja ze zdjêcia ma 2 piny (lub 3 jutro sprawdze dok³adnie)

    czy kto¶ rzuci okiem na te schematy i powie mi czy moge zmostkowaæ te wtyczki z lamp ¿eby nie rozgrzebywaæ calego auta ?
    Ostatnio edytowane przez Acnee ; 06-01-2018 o 22:12

  9. #9
    Pocz±tkuj±cy U¿ytkownik Awatar marcin8891
    Do³±czy³
    Feb 2016
    Posty
    90
    BMW
    E38 740iL
    Sk±d
    Bia³ystok
    Cytat Zamieszczone przez Acnee Zobacz posta
    2) wyciagaj±c lampy znalazlem wi±zke która nie jest podpiêta do niczego, wychodzi to z wi±zki lampy prawej przedniej. s± tam 3 kostki (Lampa, poziomowanie i nieznana) mo¿e kto¶ pomo¿e i wyja¶ni do czego to ?
    fotka:

    Mi ta wtyczka wygl±da na tak± od czujnika parkowania. Masz PDC w aucie?

  10. #10
    Pocz±tkuj±cy U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Jul 2017
    Posty
    27
    BMW
    735iL
    Sk±d
    Gdañsk
    PDC jest ale dzia³a bez zarzutu, wtyczki z PDC s± ciut inne, no i najwa¿niejsze ze ta wtyczka wychodzi prosto z wi±zki prawego xenona :P

Podobne w±tki

  1. [elektryka] wi±zka silnika
    Przez konradmic w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 27-09-2016, 19:41
  2. [silnik] Dziwna praca na zimnym silniku POMOCY!!!!!!!!!!!!!!!
    Przez Marcin19 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 28-04-2013, 20:52
  3. Wi±zka z baga¿nika
    Przez phmb w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 28-11-2010, 17:49
  4. [ zawieszenie] dziwna diagnoza serwisu POMOCY!!!
    Przez anio³77 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 28-04-2009, 14:37
  5. dziwna praca na benzynie...pomocy
    Przez jabollo w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 13-02-2009, 20:40

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów
  •