Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Problem z pracą silnika e65 735i

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2017
    Posty
    17
    BMW
    e65 735i
    Skąd
    Polska

    Problem z pracą silnika e65 735i

    Witam
    Prośba o pomoc w diagnozie BMW E65 735i N62B36
    Kilka dni temu zakupilem interfejs do diagnostyki auta, ponieważ od dnia zakupu świeciła się kontrolka check engine. Pomimo błędu silnik pracował równo oraz miał moc. Po podłączeniu INPĄ okazało sie że jest błąd czujnika położenia wałka rozrządu. Po zdjęciu osłon zauważyłem że czujnik nie był podłączony. Podłączyłem go skasowałem błąd i odpaliłem auto. Błąd czujnika już się nie wyświetlał. Po przejechaniu 300m silnik zaczą kuleć, bardzo nie równo pracować. Wyświetliły się dwa błędy misfire detection cyl 2 oraz misfire detection, checksum failure. Po odłączeniu czujnika silnik pracuje równo w pelnym zakresie obrotów i nie ma błędów wypadania zapłonu. Auto jest bez lpg. Czujnik położenia wymieniony na nowy. Cewki oraz świece pozamieniane miejscami. Po podłączeniu czujnika bez zmian - silnik nie pracuje równo. Co może być powodem takiego stanu rzeczy?

  2. #2
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2017
    Posty
    14
    BMW
    BMW E65 4.4 L 2002
    Skąd
    USTKA
    Mam ten sam problem . U mnie tez wyskakuje , czujnik polozenia walka . Z tym ze u mnie czasem pojawia sie komunikat .Obroty szaleja .

    Wysłane z mojego HTC Desire 825 przy użyciu Tapatalka

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2017
    Posty
    17
    BMW
    e65 735i
    Skąd
    Polska
    Za 4 tygodnie jestem umówiony w warsztacie na naprawę usterki. Są już pewne założenia co jest nie tak ale może ktoś z forum miał już taki problem i wie co może być przyczyną ???

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2017
    Posty
    14
    BMW
    BMW E65 4.4 L 2002
    Skąd
    USTKA
    Cytat Zamieszczone przez mechatronikaz1c Zobacz posta
    Za 4 tygodnie jestem umówiony w warsztacie na naprawę usterki. Są już pewne założenia co jest nie tak ale może ktoś z forum miał już taki problem i wie co może być przyczyną ???
    Sam jestem w trakcie ustalania diagnozy . U mnie wszystko sie zaczelo po wymianie water pipe . Odebralem auto zrobilem okolo 40 km i przy odpaleniu auta zaczela falowac skakac . Nie wiem czy cos zle podlaczyli , albo nie podlaczyli . Moze cos uszkodzili . Generalnie pierwsze podlaczenie komputera wskazalo na czujnik polozenia walka . Ale falowania ustaly z tym ,ze wywalil check . Za pare dni wrocily i tak ciagle .

    Wysłane z mojego HTC Desire 825 przy użyciu Tapatalka

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Panowie niestety ale N62 będzie się Wam jeszcze śnił po nocach. Dla mnie ten silnik był zrobiony na max 150kkm -200kkm a potem to studnia bez dna. Można ją jednak zasypać ale bardzo dużo monet to kosztuje. Dziwię się jak można E65 kupić bez porządnej diagnozy no ale pewnie na to sprzedający liczył odłączając wtyczkę z czujnika wałka.
    Tu macie ostatnią stronę tematu ale proponuję zacząć lekturę od str. pierwszej. http://7er.pl/showthread.php/33873-N...n62-e65/page16

Podobne wątki

  1. Mam problem z nierówną pracą silnika
    Przez patryczek1717 w dziale Seria e23
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 28-10-2018, 08:43
  2. M70B50 - problem z pracą silnika
    Przez kubosh w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 28-06-2014, 12:52
  3. 750 M73 1995r. Problem z równą pracą silnika
    Przez gawor89 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 28-03-2014, 22:08
  4. Problem z nierówną pracą silnika
    Przez patryczek1717 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-07-2012, 15:30
  5. Problem z pracą silnika
    Przez Zielonyz84 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 06-04-2010, 08:37

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •