Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22

Wątek: Kontrolka trakcji, odcinanie mocy przy dodaniu gazu.

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2016
    Posty
    13
    BMW
    BMW E38 728i
    Skąd
    Okolice Gdyni

    Post Kontrolka trakcji, odcinanie mocy przy dodaniu gazu.

    Witam.
    Używałem szukajki i przewertowałem milion tematów na związanych z ABS i ASC lub związanych choć trochę z moim problemem. Piszę to jeszcze przed podpięciem komputera do samochodu, bo być może ktoś miał podobnie jak ja.
    Bmw E38 728i, poliftowa 99 rok, automat.

    Otóż sytuacja ma miejsce drugi raz. Pierwszy raz był gdzieś w maju. Pierwsze cieplejsze dni.
    Auto podczas dojazdu do ronda po zrobieniu około 20km, po odpuszczeniu gazu poprostu zgasło. Zapaliły się kontrolki, wraz na stałe zapalonymi kontrolkami ABS oraz ASC. Auto odpaliłem na poboczu, ruszyłem, kontrolki się cały czas świeciły, i podczasu gdy puszczałem gaz auto gasło, a gdy naciskałem hamulec by go po tym zatrzymać pompa abs się załączała. Potem nie mogłem uruchomić auta przez około godzinę. Gdy uruchamiałem go z wciśniętym pedałem gazu do oporu auto odpalało, wkręcało się na około 4 tyś, i falowało pomiędzy 2 - 5 tyś obrotów. Puszczałem gaz, i gasło. Po godzinie postoju bez ruszania go, auto uruchomiłem bez problemu, pojechałem do domu i nic zupełnie się nie działo. Bez kontrolek. I to był jedyny raz kiedy tak się zachowało. Ale po tej sytuacji przez około miesiąc występował problem taki, że podczas jazdy dłużej niż 20min, zapalały się kontrolki ABS/ASC i prędkościomierz spadał na 0km/h. Niestety i i wtedy nie miałem złośliwie okazji zajechać nigdzie na diagnostykę.
    I od lipca do połowy listopada nic sie zupełnie nie działo. NIC.
    Połowa listopada tego roku.
    Środa - autem zrobiłem spokojnie około 200km, pozałatwiałem sprawy, wróciłem do domu i wszystko wporządku.
    Czwartek, godzina 5.30. W nocy było chłodniej, trzeba było skrobać szyby.
    Wsiadam do auta, odpaliło, po czym zaświeciły się kontrolki ABS/ASC, komunikat "Engine Failsafe Prog", po czym silnikiem zaczęło telepać jak starą ku**wą z padaczką (inaczej bym tego nie nazwał), po czym po dodaniu gazu wkręcił się i zgasł. I koniec. Silnik opdala tylko z gazem wciśniętym, chociaż i tak nie zawsze. Nie trzyma obrotów jałowych, a powyżej 1200rpm zaczyna nim telepać jakby miał zaraz wyskoczyć i bardzo mocno czuć benzyne z wydechu. Bez gazu wciśniętego gaśnie. Do tego nie zawsze słychać pompę paliwa - zdemontowana kanapa tylna i pierwsza pokrywa by było ją słychać czy pracuje. Niestety nie mam żadnego fachowca z komputerem do BMW (uniwersalny który miał kolega nie chciał się połączyć z moim pojazdem) a auto samo z siebie się nie przemieszcza. Filtr paliwa jest nowy, wymieniony z nudów, teraz na dniach. Jeśli ktoś coś jest w stanie naprowadzić na to gdzie szperać, bądz co warto sprawdzić przy okazji ewentualnych prac, byłbym wdzięczny, i wiem, że bez komputera się nie obędzie - w tym tygodniu powinien być, gdyż zamówiłem dla siebie program i kabel, bo warto to mieć poprostu.

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Bez diagnozy kompem nic nie wymyślimy bo wróżenie z fusów przyniosło by lepszy efekt niż fantazjowanie i strzelanie możliwymi problemami.
    Inpe musisz mieć bo bez tego ani rusz.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2016
    Posty
    799
    BMW
    e38 728, E39 523, E53 3.0i
    Skąd
    Świętokrzyskie
    Jedyne co może zrobić na chybił trafił to odłączyć akumulator i zewrzeć KLEMY minusową z plusową. Najlepiej na całą noc. Jak kolega wyżej napisał, inpe warto mieć chociażby dlatego żeby nie nabijać kieszeni komuś.

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2016
    Posty
    13
    BMW
    BMW E38 728i
    Skąd
    Okolice Gdyni
    Temat nie umarł póki ja żyje!

    Silnik: Błędy spisane z AutoCOM to
    169 Cewka zamykająca silnika biegu jałowego
    162
    59
    11

    Po skasowaniu wchodzi na stałe błąd 169 potwierdzony potem po przejściu na INPE. To że silnik biegu jałowego szlak trafia już by się zgadzało, bo czasem lubiał sobie na zimnym przygasać.

    Ale to co bardziej mnie interesuje to błędu w ASB/ASC. Niestety przypadkiem kolega skasował błędy zanim je odczytaliśmy, ale to co po chwili udało się odczytać to są dwa błędy:
    14 Valve-relay Error
    76 CAN DDE messageerror
    I te dwa błędy przez chwile namnożyły się do ilości powtórzen rzędu 240 razy. Prędkość zanotowania to 2.75km/h czyli z tego co mi się wydaje to wartosć która wchodzi zawsze na postoju czy jakoś tak, mogę się mylić. Nie udało nam się złapać sytuacji kiedy wszedłby Engine Failsafe Program, ale pojeździłem chwile wczoraj i się i on znalazł. Dziś na komputer i zobaczymy co się zapisało.
    Zgłaszał się również przekaźnik pompy paliwa, a błąd był zapisany bodajże właśnie w ABS/ASC przed kasowaniem.

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Ja bym zaczął od przekaźnika pompy - to tak najłatwiej

  6. #6
    Początkujący Użytkownik Awatar niedzwiedz78
    Dołączył
    Dec 2013
    Posty
    48
    BMW
    Bmw e38 750
    Skąd
    wrocław
    Witka miałem podobnie z tym że winny był czujnik abs auto normalnie przyspieszało ale kiedy wciskałem gaz do oporu to moc była ograniczona i muliło, żadnych innych błędów nie było.Czytałem gdzieś na internetach że jeżeli skrzynia wyłapie błędy z czujników abs to znaczy inną prędkość obrotową kół to sama ogranicza moment obrotowy ale to podobno.a i moja bunia to V12 wiec może tez zależy od modelu i silnika

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Jak świecą kontrolki i odcina gaz to obstawiam sterownik DSC, ale skoro jeszcze szarpie i błąd pokazywał przekaźnik pompy hmm w sumie hmm... przy awarii tego sterownik prędkościomierz również moze świrować

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2016
    Posty
    13
    BMW
    BMW E38 728i
    Skąd
    Okolice Gdyni
    Dziś wykonałem całkowite kasowanie błędów w całej pamięci samochodu. Po przejechaniu około 60km nie wszedł ani jeden błąd. A to nie dobrze, bo przedtem wchodziły jak pisałem, jeden za drugim. A zaznaczam, że nie zrobiłem nic mechanicznie przy nim od wczoraj. Teraz jeżdżę z komputerem w samochodzie, i w razie "W" odrazu się podłączam i patrzę o co mu chodzi. Następne podejście jutro rano, gdy auto zupełnie ostygnie.

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2016
    Posty
    799
    BMW
    e38 728, E39 523, E53 3.0i
    Skąd
    Świętokrzyskie
    14 Valve-relay Error
    Problem ze sterownikiem lub jego zasilaniem. Zazwyczaj jest to sterownik ale u Mnie był to bezpiecznik, gdzieś o tym pisałem... o tu w ostatnim poście:
    http://7er.pl/showthread.php/51263-B...%85d-ASC/page3

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Ja bym tam zaczął od wyczyszczenia przepustnicy i krokowca. poważnie.....;)

Podobne wątki

  1. [silnik] Psikniecie po gwałtownym dodaniu gazu m62b35
    Przez Matjag556 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 28-02-2017, 23:02
  2. [silnik] E32 735i przydławinie po lekkim dodaniu gazu
    Przez kal!ber w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 13-04-2016, 19:50
  3. strzał po raptownym dodaniu gazu m60b40
    Przez hektorek106 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 29-10-2012, 17:23
  4. Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 16-10-2012, 10:43
  5. dusi się po dodaniu gazu
    Przez jarek88 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 10-06-2012, 07:56

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •