Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 22

Wątek: Kontrolka trakcji, odcinanie mocy przy dodaniu gazu.

  1. #11
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2016
    Posty
    799
    BMW
    e38 728, E39 523, E53 3.0i
    Skąd
    Świętokrzyskie
    Ogólnie to ja bym nie pozwiązywał akurat w tym przypadku braku mocy i braku dsc. W tym wypadku wydaje mi się że to są dwa oddzielne problemy ;)

  2. #12
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    A ja tak. Jezeli jest problem z przepustnicą to zaraz są błędy z DSC.

  3. #13
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2016
    Posty
    13
    BMW
    BMW E38 728i
    Skąd
    Okolice Gdyni
    czerwony16, zabiorę się za sprawdzenie wg Twojego opisu. Milo że wspomniałeś o tym, dużo to ułatwi. Przy okazji wyjmę sterownik ABS/ASC w celu jego oględzin, pod kątem zimnych lutów czy czegoś w tym guście. Pracując przy rocznikowo podobnych Mercedesach również zauważyłem że sporadycznie, ale jednak potrafią pojawić się zimne luty. Daleko nie trzeba szukać - naprawiłem już zresztą usterkę z którą kupiłem auto, mianowicie wzmacniacz BM24 - zimne luty.
    Sprawdzę przejścia i połączenia, lub obecność wilgoci, gdyż miałem zapchany odpływ ze skrzynki - dlatego umarły wycieraczki. Po odetkaniu, wymianie przekaźnika i silnika wycieraczek wszystko hula jak ta lala.

    Wykonałem dziś pare testów przy pomocy INPY, a dokładnie sprawdzałem pracę silnika krokowego. Nie radzi sobie z utrzymaniem wolnych obrotów. Co prawda po wykonaniu ponownej adaptacji silnika i skrzyni trochę się auto uspokoiło, ale dalej ma problem z wolnymi obrotami. Wpadnie też nowa pompa paliwa na dniach, więc będę informował. Ale tak, poczynię kroki wg Waszych porad, i rozbiorę dolot w celu oczyszczenia go.

    Warto też zaznaczyć, że w pamięci modułu silnika pojawia się komunikat o braku komunikacji z modułem ABS/ASC. Co ciekawe, nie rejestruje on tego w pamięci "Error" a w pamięci "Shadow". Wyrzuca komunikat sporadycznie "engine failsafe program" podczas uruchamiania/gaszenia pojazdu, jednak nie ma to JUŻ wpływu na późniejszą pracę silnika.

    Dam znać jak się dokopie do czegoś.

  4. #14
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2016
    Posty
    13
    BMW
    BMW E38 728i
    Skąd
    Okolice Gdyni
    A więc temat dalej aktualny. Drążę temat, na tyle ile mogę. Brak własnego garażu niestety znacząco utrudnia prace przy aucie.

    Na tą chwilę, wykonałem:
    -demontaż i dokładne oględziny wzrokowe modułu silnika włącznie z jego bebechami
    -wymiana silnika krokowego na nowy
    -wymiana pompy paliwa
    -sterownik ABS/ASC zdemontowałem i dałem do fachowców do sprawdzenia, pod kątem ew. usterek. Chłopaki rozebrali moduł, sprawdzili, gdyż jak to mówili "znają temat tej partii sterowników, więc wiedzieli o co chodzi". I tym oto sposobem wykonali sprawdzenie, oraz zamontowali mój moduł do pojazdu z tym samym sterownikiem, i wynik był taki jakiego usłyszeć nie chciałem a się spodziewałem - sterownik bez żadnej skazy. Czyli tę opcję wykluczam.

    Generalnie na tą chwilę auto już wcale się nie przemieszcza. Silnik pracuje w normie wyłącznie na jałowych obrotach. Można się nim tylko toczyć na tyle ile pozwala "pełzanie" na D lub R. Usterki cały czas te same.

    Zniknęło jednak dziwne skakanie na obrotach na zimnym silniku, co było wynikiem już zmęczonego krokowca. Wyjąca pompa paliwa już nie wyje bo jest nowa.

    Teraz co się zmieniło po wymianach i diagnozach do tej pory?
    Zawężyłem krąg poszukiwań usterek. W module ABS odrazu po podłączeniu wygenerował się błąd "76 CAN DDE messageerror". Jest on cały czas, nie da się go skasować, czyli wnioskuję, że może być uszkodzona wiązka między ABS a DDE, i stąd całkowity brak komunikacji. Ale to będę sprawdzał w piątek, gdyż jadę trochę go porozbierać.

    Moduł silnika stale generuje wielokrotne błędy na PWG oraz MDK. Musiałem wykasować błędy przed ich spisaniem by mieć na świeżo bo odpinałem cały dolot w weekend i niestety przekręciłem kluczyk i miał od groma błędów. Po skasowaniu wchodzą stale następujące błędy:
    176 PWG-poti 2 Adaptation
    111 Signal PWG-poti potentiometer 2
    117 plausibilitaet signal PWG-poti 1 and 2
    130 Signal CAN ASC 1
    110 Signal PWG-poti potentiometer 1

    Nie ma pojęcia czy te błędy kiedyś wcześniej wchodziły. Odkąd moja Bawarka nie jeździ, to objawy się nie zmieniły, ale dopiero teraz, gdy już całkiem przestała jeździć to pojawiły się błędy na przepustnicę. Wcześniej ich nie było.
    Sytuacja nie jest dla mnie ani jasna ani klarowna. Musze wykonać jeszcze pare testów i posprawdzać wiązki elektryczne by nie wykładać 2tyś na nową przepustnicę, by się okazało że kabel gdzieś uwalony. Jeśli nie dokopię się do niczego ciekawego jak np. uszkodzone kable, to wyciągam moduł silnika i dam go jakimś fachowcom od sterowników do sprawdzenia ew. naprawy, oraz wyciągnę przepustnicę do jej oględzin, choć nie mam pojęcia czy z nią coś uda mi się zrobić.

    Mile widziane uwagi co do sprawy z przepustnicą, może ktoś coś kiedyś przy takich rzeczach robił, to chętnie posłucham/poczytam.

  5. #15
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    A ja dalej twierdzę ,ze wszystko wina przepustnicy. Albo padła albo jest tak zaje.ana że masakra. Przepustnice bywały awaryjne lecz czasami wystarczyło wszystko porozbierać ,wyczyścić i poskładać i ożywało jak nowe. Kup za parę zl używkę, zrób adaptację . https://allegro.pl/kategoria/silniki...p-aut-1-3-1003
    Jest też firma co naprawia ale to dużo więcej kasy kosztuje http://allegro.pl/przepustnica-bmw-e...916874323.html
    Ostatnio edytowane przez miro ; 11-01-2018 o 00:23

  6. #16
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2016
    Posty
    13
    BMW
    BMW E38 728i
    Skąd
    Okolice Gdyni
    Ok, to jak sugerujesz, tak poczynię. Zajmę się jutro tą przepustnicą, wyjmę ją, rozbiorę, i zobaczę jak to tam wygląda. Widziałem że są też dostępne potencjometry w InterCarsie do przepustnic.
    Dzięki za linki do aukcji. Jak się nie uda tej zreanimować domowymi sposobami, to kupię tamtą z aukcji a moją dam do regeneracji żeby mieć na zapas.

  7. #17
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Pamiętaj ,że bez adaptacji może nie ruszyć. Poszukaj w necie jak się ją robi dla M52

    Tak na szybko znalazłem taki prosty opis:
    Inpa: Silnik--->>> odczyt błędów -->>> F7 kasuje adaptacje
    Ostatnio edytowane przez miro ; 12-01-2018 o 07:07

  8. #18
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2016
    Posty
    13
    BMW
    BMW E38 728i
    Skąd
    Okolice Gdyni
    Na szczęście mam kompa z Inpą, także damy radę :D. Dzięki za info. Jutro napiszę co wyszło z dzisiejszej pracy, bo zaraz dopiero się za to zabieram.

  9. #19
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2016
    Posty
    13
    BMW
    BMW E38 728i
    Skąd
    Okolice Gdyni
    Więc tak. Piątek i sobota upłynęły pod znakiem biało niebieskiego śmigiełka na masce. Rozebrałem ponownie cały układ dolotowy (bez kolektora). Sprawdziłem trochę po łebkach co prawda bo nie mam schematów elektrycznych wiązkę silnika. Wymontowałem i w miarę możliwości rozmontowałem przepustnicę, ale bez odpowiedniej wiedzy i narzędzi wiele w niej nie wskurałem bo za wiele tam nie ma do rozbierania. Wyczyściłem ją aż ujrzałem własne odbicie w klapie. Sprawdziłem też wiązkę tą od ABS co idzie nad prawym przednim kołem pod kątem uszkodzenia, ale nic nie znalazłem.
    Wszystkie wtyczki które zdołałem dostrzec wypiąłem, psiknąłem kontakt sprayem do instalacji elektrycznych, pozapinałem, poskładałem dolot.
    Wymontowałem też moduł silnika, rozberałem go i sprawdziłem dokładnie pod kątem zimnych lutów. Wyczyściłem go i złożyłem. Zamontowałem do fury. Wtyczki oczywiście kontakt sprayem.
    Podłączyłem kompa po wszystkim, wykasowałem błędy. Posprawdzałem jeszcze pare rzeczy zanim go odpaliłem po raz pierwszy, i ciągle wchodziły jakieś dziwne błędy, tryb awaryjny skrzyni się nawet pojawił, ale po ponownym skasowaniu błędów, kilku krotnym włączeniu zapłonu, wykasowaniu wszystkich danych adaptacyjnych, odpaliłem poprostu fure. Wszedł jeszcze raz błąd na przepustnicę. Zgasiłem auto, wykasowałem błędy, wbiłem ponowną adaptacje. Odpaliłem auto, dałem mu pochodzić trochę, czasem podgazowałem. Pojechałem na jazdę próbną. Od wczoraj zrobione trochę ponad 100km i nic się nie dzieje. NIC. Żadnego błędu. Ale tak, żadnego żadnego. Auto pracuje jak zegarek. Pięknie przyspiesza, hamuje, skrzynia ożyła, pali ciut mniej, bo między 8.5 a 9.5L/100km. Zależy dokąd jadę bo na Kaszuberni jest dużo górek i dołków i kierunek jazdy często ma duże znaczenie :P.
    Auto odzyskało trochę mocy. Jedzie odczuwalnie lepiej.
    Nie mam zielonego pojęcia o co dokładnie chodziło. Kolega się śmieje, że paproszki/kurz miałem w module silnika, i to pewnie dlatego.
    Narazie nie będę nim jeździł do pracy jako daily, i przez pare dni poobserwuje. Dałem mu też zmarznąć na dworzu przy -11 stopniach, po czym odpalił od strzała i pojechałem nim do domu z warsztatu dzisiaj. Więc narazie jest wporządku.
    Moża tu z powodzeniem wysnuwać teorie spiskowe.

  10. #20
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Uwierz mi, że czyszczenie przepustnicy i adaptacja załatwiła sprawę.

Podobne wątki

  1. [silnik] Psikniecie po gwałtownym dodaniu gazu m62b35
    Przez Matjag556 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 01-03-2017, 00:02
  2. [silnik] E32 735i przydławinie po lekkim dodaniu gazu
    Przez kal!ber w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 13-04-2016, 20:50
  3. strzał po raptownym dodaniu gazu m60b40
    Przez hektorek106 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 29-10-2012, 18:23
  4. Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 16-10-2012, 11:43
  5. dusi się po dodaniu gazu
    Przez jarek88 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 10-06-2012, 08:56

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •