Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 28

Wątek: Opony

  1. #11
    Vip Vip Awatar matsember
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    321
    BMW
    G21 320i, ex E65 745i
    Skąd
    Wrocław
    @HTN dlatego się tak szybko ścierają bo opona się klei do drogi i ma świetną przyczepność. Prosta zasada, albo opona ma przyczepność i się ściera szybko, albo się nie ściera ale do drogi się nie będzie tak kleić. Niestety coś za coś.

  2. #12
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2017
    Posty
    70
    BMW
    E65 745i
    Skąd
    Chrzanów
    Ja aktualnie mam zimowe Pirelli kupiłem z samochodem i fajnie się jeździ. Nie mogę narzekać;)

  3. #13
    Doświadczony Użytkownik Awatar HTN
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Skąd
    okolice Frankfurtu / Wrocław / Kotlina Kłodzka
    Cytat Zamieszczone przez kruger32 Zobacz posta
    Wiekszych bredni nie słyszałem przez 15 lat przerobiłem wszystki opony klasy premium tylko pirelki i continentale wywolywały uśmiech na twarzy
    A co dokładnie uważasz za brednię? Twierdzisz, że się nie ścierają w błyskawicznym czasie i że nie zbierają kamieni? Same dane techniczne pokazują 71dB hałasu, co też nie jest poziomem premium. Co niby wywołało u Ciebie taki uśmiech na Conti i Pirelli - też nie napisałeś, ale z pewnością nie była to cena. Nie sądzę, żeby można było w polskich warunkach w jakikolwiek sposób zobaczyć ich wyższość nad innymi oponami. Na torze to tak, ale nie w codziennej jeździe. Ja robię 30.000km rocznie, bardzo dużo autostradami, w różnych warunkach, często jadąc 200km/h i zauważyłem to, co napisałem powyżej. Nie miałem co prawda żadnych sytuacji podbramkowych poza hamowaniem 200-0km/h, ale to akurat nawet chińskie opony całkiem nieźle wykonują, nawet na mokrej nawierzchni. Nie zauważyłem jednak jakiegoś efektu "uśmiechu na twarzy" z racji tego jak opona jedzie. Chętnie wysłucham Twojej argumentacji zamiast bezpodstawnych zarzutów o bredzenie.

    Cytat Zamieszczone przez matsember Zobacz posta
    @HTN dlatego się tak szybko ścierają bo opona się klei do drogi i ma świetną przyczepność. Prosta zasada, albo opona ma przyczepność i się ściera szybko, albo się nie ściera ale do drogi się nie będzie tak kleić. Niestety coś za coś.
    Ziomek od opon mówił mi, że opony premium mają nieco inną mieszankę - bardziej miekką, przez co opona bardziej pracuje. Opony premium też łatwiej też się podobno ząbkują (koło podskakuje na nierównościach przy jeździe np. autostradą i przez to nierówno się wyciera; dlatego ważne jest też ciśnienie w oponie - zbyt wysokie też jest niekorzystne, bo potęguje ząbkowanie się opony), a runflat wyciera się na tyle nierówno, że najczęściej przy jeszcze sporym bieżniku na środku, pękają od wewnętrznej strony.


    Cytat Zamieszczone przez lukassolski Zobacz posta
    Cena przeliczając na polskie było 950zl za 4 praktycznie nowe opony 3000km przejechały. Dlatego zapytałem. Ja zimówki zakładam tylko na wyjazd do polski bo w Anglii śniegu nie uświadczysz.
    Cena faktycznie bardzo dobra. Nie sugeruj się tym, co ja piszę w tym przypadku. Pirelli letnie Pirelli ziomowej też się nie różnią. Sprawdzisz, to się podzielisz opinią.
    Ostatnio edytowane przez HTN ; 08-12-2017 o 21:50

  4. #14
    Vip Vip Awatar kruger32
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    1,827
    BMW
    BMW e38 750 il audi a8 d3 4.2tdi exlusive
    Skąd
    Bielsko
    Cytat Zamieszczone przez HTN Zobacz posta
    A co dokładnie uważasz za brednię? Twierdzisz, że się nie ścierają w błyskawicznym czasie i że nie zbierają kamieni? Same dane techniczne pokazują 71dB hałasu, co też nie jest poziomem premium. Co niby wywołało u Ciebie taki uśmiech na Conti i Pirelli - też nie napisałeś, ale z pewnością nie była to cena.


    Ziomek od opon mówił mi, że opony premium mają nieco inną mieszankę - bardziej miekką, przez co opona bardziej pracuje. Opony premium też łatwiej też się podobno ząbkują, a runflat wyciera się na tyle nierówno, że najczęściej przy jeszcze sporym bieżniku na środku, pękają od wewnętrznej strony.
    Brednią jest stawianie pirelki p zero z chińczyzną cicha bo twarda twarda znaczy c***..a opona klasy premium ma dbać o najwyższy poziom przyczepności a nie o portfel użytkownika ktoś kto kupuje 400konne auto za pół bańki ma drobne 5000 koła na opony raz w roku
    Ostatnio edytowane przez BOSS ; 18-12-2017 o 23:25


    1 Miejsce
    w konkursie na auto zlotu - Ślesin 2014 w kategorii E38

    3 Miejsce
    w
    konkursie na najładniejsze auto X VIP-owskiego zlotu 2015

  5. #15
    Doświadczony Użytkownik Awatar HTN
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Skąd
    okolice Frankfurtu / Wrocław / Kotlina Kłodzka
    Jak dla mnie słaby argument, bo ja nie kupuję po marce, tylko po własnościach użytkowych.
    Tak więc jeśli chodzi o Pirelli:
    - nie sprawdziłem własności trzymania się opony, bo nie jeżdżę z nadmiernymi prędkościami po zakrętach
    - zachowanie na mokrej nawierzchni przy szybkiej jeździe autostradą nie powoduje osiągania granic przyczepności, ale chińska opona też jej nie wykazywała
    - przy hamowaniu nie odczułem jakiegoś efektu "wow"
    - zbiera kamienie, przez co opona łatwo uszkadza bieżnik oraz wyrzuca te kamienie przy większych prędkościach uszkadzając lakier w okolicach kół, a może się to nawet skończyć, że pójdzie w szybę auta za mną
    - głośność jest niezadowalająca jak na oponę za 800zł; 71dB to poziom tanich opon (powinno być przynajmniej 69dB), a każdy decybel jest znacząco odczuwalny w kabinie
    - zużycie bardzo szybkie, co raz, że robi problem, bo jak ktoś naprawdę dużo jeździ, to musi się organizować, żeby kupić kolejny komplet
    - wygląda bardzo średnio: baloniasto - bieżnik jest zawinięty do środka opony, bok dosyć wystaje, co naraża oponę na uszkodzenie boku np. o krawężnik i ogranicza samą szerokość efektywną opony
    - po dłuższym postoju odkształca się tak samo, jak i inne tańsze opony

    Być może zauważenia kiedyś wyższość tych opon, ale jak na razie jestem krytyczny z racji na powyższe punkty. Inna sprawa, że mogę nie doczekać się ich zauważenia, bo przejechałem na niech jeden sezon i przypuszczalnie w połowie następnego będę musiał je wymienić. Szacuję, że wytrzymają jakiej 30.000km.

    Chińskiej jednak nie polecam, bo pod koniec drugiego sezonu zaczęła wibrować. Niemniej jednak wydaje mi się, że do cywilnych aut wystarczy w zupełności średnia półka cenowa.

    Na temat zachowań opon marki premium polecam forum Porsche. Tam chłopaki jeżdżą na torach i są w stanie powiedzieć najlepiej dlaczego dana opona jest najlepsza. Pierelli P Zero ustępowało tam sporo Michelin Pilot. Ja mam nieco odmienne warunki jazdy, więc mam też inne spostrzeżenia. Nie mam po prostu potrzeby strzelać do kaczki z armaty.
    Ostatnio edytowane przez HTN ; 09-12-2017 o 09:47

  6. #16
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Hahaha @HTN wiesz czemu @Kruger tak chojraczy ???? Bo kupił rok temu 4-letnie leżaki Pireli po 250 zł które mają w tym roku już 5 lat i normalnie zaczynają być twarde albo już są. http://7er.pl/showthread.php/49125-N...608#post533608
    Nooooo ... ale trzeba było wyższością w necie zaistnieć i dosrać komuś kto kupił chińczyka nowego za te same pieniądze ,niemniej jednak jest to jednak powód aby oskarżyć go o pisanie bredni no bo jak ktoś ,kto używa nowego chinczyka może być mądrzejszym od kogoś co kupił Pirelli .......cóż ze stare ale Pirelli Dla mnie to jest żałosne .

    Edit Przypomniała mi się jeszcze jedna historia jeżeli chodzi właśnie o Pirelli. Zięć szefowej mojej kupił sobie nowe oponki Pirelli na zimę 18" do F10. Felgi nowiutkie kupione w BMW Sikora . Po montażu na Hunterze w znanej firmie w Cieszynie i wykorzystaniu wszystkich możliwych opcji 2 koła wykazywały bicia prawie 18 kg a dwa mieściły się w dopuszczalnej normie 12 kg. Moje nowe Nexeny nie przekroczyły 3kg i to ani jedno z czterech kół .
    Dajcie sobie powiedzieć ,że przeświadczenie w tych czasach ,ze nazwa firmy wszystko załatwia jest błędne. Dwadzieścia ,no może piętnaście lat temu jeszcze coś znaczyła ale nie w tych czasach.
    Koreańczycy na pewno a Chińczycy coraz częściej bardzo dobrze odrabiają lekcje, czego nie można powiedzieć o reszcie świata.
    Więc jak mówi stare przysłowie :"Nie wszystko złoto co się świeci"
    Ostatnio edytowane przez miro ; 09-12-2017 o 21:56

  7. #17
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Pawliko
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    931
    BMW
    Audi A5 Coupe 2.7 TDI S-line
    Skąd
    Szczecin / Gryfice
    Blog
    4
    A ja kupuje nowe chińczyki i jestem zadowolony. Wystarczy nie pajacować na drodze i wiedzieć, gdzie jest granica przyczepności. Mamy je w domu w każdym samochodzie lato/zima i złego słowa nie powiem, choć tak jak mówię, rozwaga przede wszystkim.
    No i dwa lata gwarancji, zero problemów z wyważaniem, cisza podczas jazdy. W E90 zakładałem zimówki, felgi fabryczne dziewięcioletnie (18", jeżdże na dosc sztywnym zawieszeniu gwintowanym) - felga lewy przód nie ma ani jednego odważnika :)
    Były:
    VW Jetta A2
    Opel Astra G Caravan
    BMW E32 730i[*][*]
    VW Passat B5 Variant
    BMW E38 728iA
    BMW E39 535iA
    Audi A3 8P 2.0T++
    Audi A6 C6 2.7 TDI++ Quattro
    BMW E91 318d+
    VW Phaeton 3.2
    Astra GTC OPC Line
    Mercedes CLK W209 200K lift
    BMW E90 320dA 177KM 08'

  8. #18
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    1,245
    BMW
    730 V8 E32 ; E38 2.8 ; X2 X-drive 18d
    Skąd
    Warszawa
    Ja obecnie mam na 18" felgach opony Viking. Kupiłem je bo miałem je wcześniej w A6 Quattro i byłem zadowolony, a cena była bardzo dobra i nie chciałem kupować używek. No i gumy generalnie spisują się bardzo dobrze dopóki jest sucho. Jak jest mokro i wchodzę szybciej w zakręt nie czuję się na nich pewnie. Raz nawet zaliczyłem na łuku drogi pelny obrót. Na szczęście nic się nie stało. Dodam że nie raz wchodziłem w ten zakręt z takimi prędkościami. Wcześniej miałem na 16" Pirelli P7 i mimo że były balonami to jadąc w deszczu czułem się na nich zdecydowanie pewniej. Oceniam, że pod każdym względem były lepsze od Vikinga i chyba w przyszłym roku kupię jednak coś premium, prawdopodobnie Good Year F1 Assimetric. Generalnie zmierzam do tego, że każda guma nawet chińska radzi sobie niezle w dobrych warunkach jak jest sucho. Dobrą oponę można poznać właśnie w takich sytuacjach jaką opisałem, wtedy dopiero jest w stanie pokazać swoją klasę. Nie przemawia też do mnie argument: kupię chińskie gumy i po prostu będę jezdził wolniej. Dla mnie taki wóz jak BMW powinien mieć gumy z najwyższej półki ;) Chińczyki zostawmy autom typu Polo czy Yaris ;)

  9. #19
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2014
    Posty
    783
    BMW
    e65 730d
    Skąd
    UK

    Dla rozluźnienia atmosfery zdjęcie z niedzieli i niech ktoś mi powie ze Anglicy sa inteligentni.

  10. #20
    Doświadczony Użytkownik Awatar HTN
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Skąd
    okolice Frankfurtu / Wrocław / Kotlina Kłodzka
    To rasowy angielski drifter! :P

    Później taki na forum pisze, że Pirelli idą bez łańcuchów tak samo dobrze, jak z łańcuchami ;).

    Cytat Zamieszczone przez Słowik Zobacz posta
    Nie przemawia też do mnie argument: kupię chińskie gumy i po prostu będę jezdził wolniej. Dla mnie taki wóz jak BMW powinien mieć gumy z najwyższej półki ;) Chińczyki zostawmy autom typu Polo czy Yaris ;)
    ... a jakie paliwo tankujesz? :P
    Rozgraniczmy jeszcze, że M5 jest do zapierdalania, 7er jest do toczenia się. Każdy ma tutaj jednak swoje zdanie, każdy z nas ma inne warunki jazdy, więc każdy kupuje wg własnych potrzeb, umiejętności i przekonań.

    Ja lubie testować na swoim przypadku i dlatego czasami kupuję chińczyka, czasami Pirelli, a jak do tej pory najlepsza zimówka to była nowa nalewka za 120zł/szt. (głośna na asfalcie jak cholera, ale śnieg kopała z wydajnością pługa). Niemniej jednak jak dotąd wniosek jest jeden:
    Cytat Zamieszczone przez miro Zobacz posta
    "Nie wszystko złoto co się świeci"
    ... szczególnie, jak ktoś tego złota w ogóle nie potrzebuje.
    Ostatnio edytowane przez HTN ; 13-12-2017 o 15:58

Podobne wątki

  1. [opony] Jakie opony zimowe na felgi 15" do E32
    Przez LoOkas w dziale Felgi, opony, itp.
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 11-10-2013, 12:07
  2. [opony] Opony w dobrym stanie.SPRZEDAM LUB ZAMIENIE!!!
    Przez phdream w dziale Felgi, opony, itp.
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 03-04-2008, 23:58
  3. [opony] Opony Michelin Pilot CX i HX - jaka różnica?
    Przez Aldik w dziale Felgi, opony, itp.
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-03-2008, 18:42
  4. [opony] Opony zimowe w niemczech - obowiazek czy nie ?
    Przez Sebek w dziale Felgi, opony, itp.
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 15-03-2008, 03:01
  5. [opony] kupie opony uzywane 215x45 r16
    Przez oizo_pl w dziale Felgi, opony, itp.
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 25-02-2008, 21:39

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •