Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Poka¿ wyniki od 1 do 10 z 20

W±tek: nierówne obroty, d³awienie sie na postoju 745i filmiki ista b³êdy

  1. #1
    Pocz±tkuj±cy U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Jun 2015
    Posty
    44
    BMW
    BMW E65 745i 2002
    Sk±d
    Sandomierz

    Post nierówne obroty, d³awienie sie na postoju 745i filmiki ista b³êdy

    Witam. Pacjent e65 745i 2002r pb+lpg. nierówna praca silnika wystepowala wczesniej (auto pracowalo tak jakby nie na wszystkie gary i charakterystycznie pufalo z wydechu) (wymienia³em swiece, cewki) i w koncu okaza³a sie sonda lambda po stronie pasazera, wymieni³em i cacy wszystko gra. Teraz auto na zimnym pracuje odpowiednio, obroty 500/700. Gdy auto sie rozgrzeje na postoju ( D z wcisnietym hamulcem) auto ma obroty 500 i sie wahaj± 100/200 i opadaj± (filmik nr 1), wystepuj± podczas tych wahañ drgania/wibracje silnika oraz wystêpuje takie przyd³awianie siê silnika (np gdy jade w korku) Tak samo gdy wciskam P, w momencie wci¶niecia obroty opadaj± do 400 i powracaj± do 500. Czasem sie zdarza ze wzrastaj± do 700 i auto super pracuje.

    Podpi±³em auto pod iste, lecz ja nie ogarniam tych wartosci (fimik nr 2).

    Filmik nr 1 https://www.youtube.com/watch?v=txbJ...ature=youtu.be
    Filmik nr 2 https://www.youtube.com/watch?v=uous...ature=youtu.be
    B³êdy


    Przegl±da³em forum i nic nie znalaz³em. Moze kto¶ mia³ podobny problem. Dziêkuje z góry za pomoc

  2. #2
    Vip Vip Awatar damned1
    Do³±czy³
    Apr 2014
    Posty
    4,434
    BMW
    530e, 118i
    Sk±d
    Wroc³aw
    A wp³ywa to jako¶ na komfort jazdy? Ja w swojej E65 mia³em podobnie, ale raz na jaki¶ czas. Ciê¿ko by³oby mi to nagraæ, bo zdarza³o siê sporadycznie. Takie wahniêcia mog± mieæ ró¿ne przyczyny. Nieszczelny dolot, przep³ywka, cewki, rozrz±d, padaj±cy konwerter. Dopóki komputer czego¶ konkretnego nie wypluje, to ciê¿ko stwierdziæ co to na 100% jest.

  3. #3
    Pocz±tkuj±cy U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Jun 2015
    Posty
    44
    BMW
    BMW E65 745i 2002
    Sk±d
    Sandomierz
    Mo¿e i nie wp³ywa, lecz ja jestem taki ¿e wszystko musi byæ tak jak powinno. Konwerter wymieniany.
    Spróbujê mo¿e wymieniæ sondy po drugiej stronie. Trochê w ciemno. Ja to widzê tak gdy auto odpalamy sondy nie pracuj± i silnik pracuje dobrze, gdy siê ju¿ rozgrzeja to podaj± warto¶ci zle i wystêpuja takie wahania. To tylko moje podejrzenia. Dlatego piszê tutaj i proszê o wasz± pomoc.

    Wys³ane z mojego SM-G935F przy u¿yciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez karol34424 ; 30-11-2017 o 00:25

  4. #4
    Pocz±tkuj±cy U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Apr 2017
    Posty
    41
    BMW
    745D 06'
    Sk±d
    Bochnia
    Tak jak Karol pisa³e¶ w moim w±tku, obieca³em ¿e jak odkryje ¼ród³o to siê podzielê. A wiêc w przysz³ym tygodniu upcha³em siê na termin do zaufanego magika, który beat± od pocz±tku siê zajmowa³ i jak okre¶li przyczynê to napiszê. W rozmowie z nim wskaza³, ¿e to problem z pomp± Vacum. Nie wdaje siê w dyskusje bo nie mam o tym pojêcia. Ale zastanawiam siê, prosze o¶wieæcie nieco ch³opaka b³±dz±cego w ciemno¶ci, czemu podejrzewacie konwerter je¶li takie podskakiwanie obrotów ma tak¿e miejsce na biegu ja³owym? Ja zauwa¿y³em u siebie, ¿e dzieje siê to coraz czê¶ciej, g³ownie jak silnik osi±gnie temperaturê optymaln±, bo na zimnym beata chodzi jak nowa. Pozdrawiam, Karol je¶li ustalisz co¶ przede mn± podziel siê, plix :) trzymam kciuki
    "Nie wiem co to jest ale to podniosê :D"

  5. #5
    Pocz±tkuj±cy U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Jul 2017
    Posty
    21
    BMW
    E38
    Sk±d
    Warszawa
    Jakie¶ nowe ustalenia?

  6. #6
    Pocz±tkuj±cy U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Jun 2015
    Posty
    44
    BMW
    BMW E65 745i 2002
    Sk±d
    Sandomierz
    W najbli¿szym czasie my¶lê przeczyscic przep³ywomierz i wymieniæ drug± sondê przed katalizatorem od strony kierowcy.
    Teraz ju¿ lekkie temperatury na minusie i dzi¶ to ju¿ siê tak powa¿nie auto dlawilo przy doje¿dzniu do skrzy¿owania czy w korku. Denerwuje mnie to. Da siê sprawdziæ wtryski w ista?

    Wys³ane z mojego SM-G935F przy u¿yciu Tapatalka

  7. #7
    Do¶wiadczony U¿ytkownik Awatar HTN
    Do³±czy³
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Sk±d
    okolice Frankfurtu / Wroc³aw / Kotlina K³odzka

    nierówne obroty, d³awienie sie na postoju 745i filmiki ista b³êdy

    Co ja bym sprawdzi³:
    1. Przep³ywomierze sprawdziæ w ISTA (tam masz jakie¶ warto¶ci powinny byæ, a jakie s± zmierzone).
    2. Kompresja. Na gêstym oleju jest lepsza.
    3. Sondy mo¿na w ciemno wymieniæ, bo drogie to nie powinno byæ.
    4. Sprawdziæ wszystkie podci¶nienia, ale nie wizualnie, tylko odpi±æ i dmuchaæ.
    5. Wtryski podobno sprawdza siê tak, jak w dieslu. Znajdziesz na YouTube.
    6. Nie wiem jak wygl±da przepustnica w 745i, ale w Mercedesie kiedy¶ wyciera³y siê ¶cie¿ki po³o¿enia klapy i inne powodowa³y w³a¶nie takie objawy.

    Ogólnie, takie cyrki, ¿e obroty s± zbyt nisko dziej± siê, jak jest gdzie¶ lewe powietrze, którego nie zmierzy³ przep³ywomierz. To, ¿e faluje, to efekt korygowania tego nadmiaru powietrza, wychwyconego przez lambdê. Przyczyn mo¿e byæ jednak multum... Konwerter to ma³o prawdopodobny scenariusz.

    Wtryski najpro¶ciej sprawdzisz dolewaj±c dodatku do paliwa. Jak s± lekko zdech³e, to powinno tym sposobem wyj¶æ - usterka bêdzie z dodatkiem mniej dokuczaæ. U Ciebie, to raczej ma³o prawdopodobne.

    Masz te¿ LPG. Bardzo czêsto siê zdarzaj± takie rzeczy, jak co¶ z LPG jest nie tak. Na benzynie i na LPG wystêpuje ten problem? Gazownik sprawdza³ instalacje, czy gdzie¶ np. przy kolektorze ssacym nie ma nieszczelno¶ci?
    Ostatnio edytowane przez HTN ; 14-01-2018 o 13:45

  8. #8
    Do¶wiadczony U¿ytkownik Awatar miro
    Do³±czy³
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Sk±d
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Te¿ w³a¶nie mia³em zapytaæ czy masz lpg ?
    Odepnij MAF na próbê i sie przejed¼.

  9. #9
    Pocz±tkuj±cy U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Jun 2015
    Posty
    44
    BMW
    BMW E65 745i 2002
    Sk±d
    Sandomierz
    Mam lpg, ale na benzynie jest to samo. Dzisiaj tak obroty wzrasta³y i opadaly ¿e bez wcisniecia peda³y gazu auto jecha³o i zwalnialo, takie szarpanie silnika poprzez wahania obrotow. Stan±³em i odpialem wtyczkê od przep³ywomierza i auto zaczê³o pracowaæ równo na nieco wy¿szych obrotach Ale równo. Podpialem wtyczkê i auto zgas³o. Chyba bêdzie problem z tym przep³ywomierzem?

    Wys³ane z mojego SM-G935F przy u¿yciu Tapatalka

  10. #10
    Do¶wiadczony U¿ytkownik Awatar HTN
    Do³±czy³
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Sk±d
    okolice Frankfurtu / Wroc³aw / Kotlina K³odzka
    ISTA i sprawdziæ przep³ywki. Ewentualnie wymieniæ nawet na u¿ywki i bêdziesz wiedzia³. Mo¿esz na próbê przeczy¶ciæ, ale mi osobi¶cie jeszcze nigdy to nie pomog³o.

Podobne w±tki

  1. [silnik] Problemy z silnikiem w 735i - B³êdy i filmiki.
    Przez gba w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 18-09-2015, 18:35
  2. [silnik] Nierówne obroty, dymienie i sw±d paliwa
    Przez Wiesiek w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 14-03-2014, 19:13
  3. nierówne obroty
    Przez kpl29 w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 09-12-2012, 22:02
  4. [elektryka] E38 M60B30 - dwa problemy - trakcja, nierówne obroty.
    Przez darkman w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 08-06-2011, 20:45
  5. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 25-02-2010, 15:59

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów
  •