Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Odpowietrzanie układu hamulcowego E38 z systemem DSC - watpliwości

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar winmediacenter
    Dołączył
    Jul 2013
    Posty
    534
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    Sulejowek

    Post Odpowietrzanie układu hamulcowego E38 z systemem DSC - watpliwości

    Witam.

    Przymierzam się do tematu wymiany płynu hamulcowego. Chciałbym to wykonać zgodnie z zasadami aby odpowietrzyć dokładnie cały układ DSC.

    Z tego co wiem istnieje w INPA oraz w DIS opcja aktywowania procedury odpowietrzania. Czy ktoś z kolegów wykonywał taką operację i może podzielić się spostrzeżeniami i uwagami na co ewentualnie zwrócić uwagę i jakich błędów nie popełniać?

    Zasady podstawowe typu "zaczynamy od najdalej położonego" znam. Ciekawy natomiast jestem jak wygląda proces od podszewki oraz kolejność czynności (aktywacja elektrozaworów DSC, aktywacja pompy doładowującej)

    Zastanawiam się nad opcją Kompresora jako "popychacza" płynu.

    http://www.meeknet.co.uk/e38/E38_Brake_Bleeding.pdf - z tym dokumentem się zapoznałem ale liczę na jakieś uwagi od osoby doświadczonej w temacie.

    Pozdrawiam

  2. #2
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    93
    BMW
    E38
    Skąd
    Kielce
    Dwa razy odpowietrzałem swoją E38 730d z DSC u znajomego mechanika. Nie udało nam się zrobić tego inaczej niż z urządzeniem dobijającym płyn pod ciśnieniem 15psi i programem (KTS), który wymuszał działanie pompy/zaworów i instruował który odpowietrznik kiedy popuścić (oczywiście od prawego tyłu, ale w określonym czasie etc.)
    Jeśli się obawiasz i nie masz dostępu do urządzenia to możesz zablokować pedał hamulca, spuścić cały płyn i nie zapowietrzysz układu - na 90% nie będzie potrzeby użycia urządzenia

  3. #3
    Vip Vip Awatar kruger32
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    1,827
    BMW
    BMW e38 750 il audi a8 d3 4.2tdi exlusive
    Skąd
    Bielsko
    Cytat Zamieszczone przez rorafalki Zobacz posta
    Dwa razy odpowietrzałem swoją E38 730d z DSC u znajomego mechanika. Nie udało nam się zrobić tego inaczej niż z urządzeniem dobijającym płyn pod ciśnieniem 15psi i programem (KTS), który wymuszał działanie pompy/zaworów i instruował który odpowietrznik kiedy popuścić (oczywiście od prawego tyłu, ale w określonym czasie etc.)
    Jeśli się obawiasz i nie masz dostępu do urządzenia to możesz zablokować pedał hamulca, spuścić cały płyn i nie zapowietrzysz układu - na 90% nie będzie potrzeby użycia urządzenia
    Wymieniasz jak najbardziej sie da bez żadnych problemów robiłem 2 krotnie raz wymiana samego płynu a drugi gdy uġład hamulcowy był wymieniany na nowy od podstaw a wiec był całkiem pusty .


    1 Miejsce
    w konkursie na auto zlotu - Ślesin 2014 w kategorii E38

    3 Miejsce
    w
    konkursie na najładniejsze auto X VIP-owskiego zlotu 2015

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    93
    BMW
    E38
    Skąd
    Kielce
    Cytat Zamieszczone przez kruger32 Zobacz posta
    Wymieniasz jak najbardziej sie da bez żadnych problemów robiłem 2 krotnie raz wymiana samego płynu a drugi gdy uġład hamulcowy był wymieniany na nowy od podstaw a wiec był całkiem pusty .
    to napisz krok po kroku jak to robisz - samo wymieniasz nie wnosi zbyt wiele

    PS moja wypowiedź oparta jest na własnym doświadczeniu, podczas wymiany zacisków, przewodów, pompy, serwa

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2018
    Posty
    5
    BMW
    730d
    Skąd
    Warszawa
    Może odświeżę temat, po wycieku płynu hamulcowego praktycznie do zera(sparciałe przewody) i wymianie przewodów na tylną oś płyn nie idzie pod ciśnieniem. Może być to spowodowane nie odpowietrzoną pompą ABS/DSC za pomocą INPY?

    Pompa hamulcowa nowa, zaciski zregenerowane, po odpięciu DSC świeci się kontrola trakcji, po podłączeniu ABS/DSC/kontrola trakcji.

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar rexman
    Dołączył
    Jul 2015
    Posty
    579
    BMW
    e31
    Skąd
    Irlandia

    Post

    Dobrze jest mieć włączony zapłon w czasie odpowietrzania.

    Co do opcji aktywowania procedury odpowietrzania... swego czasu miałem okazję tego użyć. To były moje początki z INPĄ. Nie pamiętam teraz dokładnie hasła, ale pojawia się tam słowo "bleeding". Fajne uczucie, gdy pedał drży pod nogą i słychać pompę jak pracuje. Cykli jest kilka (nie pamiętam ile), ale czy coś się tak odpowietrza, czy tylko sprawdza szczelność układu hydraulicznego, tego nie wiem.
    Zostań dawcą szpiku kostnego... dkms.pl

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2018
    Posty
    5
    BMW
    730d
    Skąd
    Warszawa
    Z tego co wiem to otwierają się zawory w pompie ABS/DSC żeby płyn mógł wszędzie dobrze przepłynąć.

    Niby jedna pompa DSC, a teorii o odpowietrzaniu już z 5 słyszałem, eh...

  8. #8
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    a najlepsza od tego prawego tylnego koła...

Podobne wątki

  1. [diagnoza] [E38] podłączenie urządzenia z systemem Android - diagnostyka
    Przez Velocityraptor w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 22-05-2015, 20:31
  2. [hamulce] LSH80 serwomechanizm układu hamulcowego
    Przez rosomak79 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 14-08-2014, 18:20
  3. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 05-12-2013, 10:58
  4. [mechanika] Odpowietrzanie układu chlodzenia
    Przez MarekS w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 12-12-2011, 01:31
  5. [mechanika] odpowietrzanie układu chłodzenia
    Przez PawelM. w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 19-06-2010, 16:35

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •