Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: Bmw e32 740

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    366
    BMW
    E32 730i m30b30, e32 740iA 1993r
    Skąd
    Ełk

    Bmw e32 740

    Jak w tytule. Ktos cos wie na temat tego auta?
    https://www.olx.pl/oferta/bmw-seria-...5-IDq58cL.html
    Ostatnio edytowane przez tuczi77 ; 23-11-2017 o 14:05

  2. #2
    ULA Vip Awatar tequila1909
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    3,382
    BMW
    E39 525iA ex. E32 735i, E32 735iAL, E38 728iA
    Skąd
    Jura KC
    Opis aukcji naciągany wg mnie, auto na weekendowe przejażdżki ale zamiast zająć się chłodnicą gość robi serwis gazu... To samo z PDC czy halogenami, takie pierdoły to wieczorem sama przyjemność przy piance podłubać. No i ogólne braki w częściach też widoczne ...Pamiętam, jeszcze tydzień temu były zdjęcia foteli - zmasakrowane jak by miały nalatane z milion. Na fotelach było widać pipeing, więc trzeba kumatego tapicera żeby to przy ewentualnej renowacji dobrze odwzorował, inaczej czar sonderserie może powoli pryskać.
    Trzeba by ją dobrze oblukać, bo na fotach (byłych i obecnych) nie wygląda zachęcająco, choć pokusa indyviduala z M60B40 pewnie spora :)
    Ostatnio edytowane przez tequila1909 ; 23-11-2017 o 13:14
    Mr. Perfect 4 x K1 World Champion

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar bombel89
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    1,234
    BMW
    E32 735iA 92' E39 528iAT 97'
    Skąd
    Białystok
    Jest aktywne ogłoszenie otomoto https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-se...-ID6ziOhz.html

    Fotel w złym stanie. To fakt.

  4. #4
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    fotele mnie zniszczyły...
    pozdrawiam Bartek

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Pawliko
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    931
    BMW
    Audi A5 Coupe 2.7 TDI S-line
    Skąd
    Szczecin / Gryfice
    Blog
    4
    Widać, że lalka, gość dba o czystość skóry :) zapewne "pjelengnowana kosmetykami z najwyszej pułki"
    Były:
    VW Jetta A2
    Opel Astra G Caravan
    BMW E32 730i[*][*]
    VW Passat B5 Variant
    BMW E38 728iA
    BMW E39 535iA
    Audi A3 8P 2.0T++
    Audi A6 C6 2.7 TDI++ Quattro
    BMW E91 318d+
    VW Phaeton 3.2
    Astra GTC OPC Line
    Mercedes CLK W209 200K lift
    BMW E90 320dA 177KM 08'

  6. #6
    yazg.o.t. Vip Awatar yaz
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    2,646
    BMW
    e2431gt
    Skąd
    inąd
    Blog
    14

    Post

    Panowie,
    wg mnie zbyt sceptycznie podchodzicie do auta z ogłoszenia.
    Moim zdaniem myśląc o nabyciu auta typu e32 patrzy się na ukryty potencjał danego egzemplarza, a nie jak na auto pt. wsiadam-jeżdżę-ma być wszystko ok.
    Naturalnie pomijam totalne gruzy, chyba, że ktoś ma materac wypchany sosem po brzegi.

    Z opisu wynika, że gość zadbał o mechanikę.
    Pozostaje kwestia pocącej się chłodnicy, ale być może to pocenie nie jest na tyle poważne, żeby zająć się nim na już.
    Nie jest napisane gdzie się poci. Trzeba zadzwonić i porozmawiać o szczegółach.
    Właściciel napisał, że auto jest dobrą bazą na klasyka i jak dla mnie te kilka niedociągnięć wymienionych w opisie i dodatkowo stan foteli to argumenty do negocjacji ceny.
    Odnowienie foteli to nie jest wielki problem, a robiąc to kiedy jestem właścicielem auta daje mi pewność, że będzie wykonane tak jak sobie tego życzę.

    Jak dla mnie to konkretne auto ma potencjał i z pewnością zadzwoniłbym do sprzedającego przygotowując wcześniej listę pytań.

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar bombel89
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    1,234
    BMW
    E32 735iA 92' E39 528iAT 97'
    Skąd
    Białystok
    To się zgadza. Najważniejszy moim zdaniem w aucie takim jak E32, to jest stan blacharki. Całą resztę można w mniej lub bardziej prosty sposób zmienić, wymienić, naprawić. Z silnikiem włącznie. Gorzej, jak nie ma go do czego przykręcić. Jeśli podłoga, progi są git, a tylko drzwi łapie, to spoko. Można myśleć. Istotne jest przy tym aucie, że to V8 i to duże, a nie małe no i lista wyposażenia. VIN zdecydowanie należy do szlachetnych, co sprawia że zgadzam się ze sprzedającym, że jeśli jeszcze ma rozsądną blachę, to dobra baza na klasyka. A w sumie to cena nie jest na dzisiejszy dzień jakaś kosmiczna. Parchy są sprzedawane w tej cenie. Lub niewiele mniej. Jedyne co, to trzeba uważać, żeby niepopełnić błędu przy oględzinach jakim jest zbyt wczesne odpalenie silnika. to się może źle skończyć. Kolega w ten sposób kupił mega trupa E34 530i, bo zakochał się w dzwięku v8.
    Ostatnio edytowane przez bombel89 ; 24-11-2017 o 10:35

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar JustBringIt#
    Dołączył
    Oct 2013
    Posty
    443
    BMW
    E38 728iA 99'
    Skąd
    OP

    Post

    Po zjechanym podłokietniku oraz tylko elemencie fotela wnioskuję, że auto ma jakieś 800k+ - moja przy przebiegu wg licznika 405tys. km nie miała śladu wytarcia czy to podłokietnik czy fotel, podłokietnik był jedynie taki troszkę uklepany ale nie nosił śladów zniszczeń.

    Mówicie "dobra baza"... BŁAGAM WAS !

    wgnieciona przednia tablica już świadczy o tym, że coś się działo - chyba, że w urzędzie komunikacji takie dostał... :D

    Auto nie ma shadowline ale ktoś nerki oraz listwę zderzaka (chrom) prysnął na czarno - to już świadczy o użytkowniku :)

    Z lewej strony widać, że maska jest równo z błotnikiem, z prawej jest wyżej i w ogóle jakoś dziwnie spasowana - zobaczcie tą przerwę między błotnikiem a maską - z jednej strony włożysz kciuk a z drugiej żyletkę - nie nawidzę takiej fuszerki... Poza tym maska do lakierowania ponownego bo wygląda tak jak moje boki w e36 (tragicznie)

    Zawieszenie z przodu siedzi albo jest jakiś "MTS gównik"...

    Ogólnie jak dla mnie każdy kto do takiej limuzyny wkłada obniżone zawieszenie powinien przemyśleć czy to auto dla niego. Niemieccy inżynierowie się pewnie na zawał przewracają jak widzą wyobraźnię ludzi...
    Chociaż po filmikach na YouTube z promocjami z Lidla straciłem wiarę w ludzi - Polecam dla beki na wieczór.

    Jak dla mnie stan nieakceptowalny - nadaje się do rozebrania na graty co najwyżej. A po stanie auta śmiem twierdzić, że amortyzatory EDC już mają nowego właściciela albo już są do regeneracji/wyrzucenia :D

  9. #9
    yazg.o.t. Vip Awatar yaz
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    2,646
    BMW
    e2431gt
    Skąd
    inąd
    Blog
    14
    Tu na forum nikt nie napisał, że to jest dobra baza, ja przynajmniej nie widzę.
    To słowa właściciela.
    Wgnieciona tablica świadczy o tym, że jest wgnieciona. Nic więcej po zdjęciach nie widać.
    Jak pomalowane nerki świadczą o użytkowniku, że jest malarzem?
    Listwy zderzaków są w kolorze auta, ponieważ jest to wersja individual.
    Źle spasowana maska kłuje w oczy tak samo jak brak lewego sprysku lamp, ale po to jest numer telefonu podany w ogłoszeniu żeby zadzwonić i dopytać o takie punkty.

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar jpj
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    763
    BMW
    E32/E46/4R
    Skąd
    PL
    Popieram to co pisze YAZ. Telefon w rękę i tyle. Jak ktoś jest świadomy, zainteresowany zakupem takiego samochodu to jedzie, ogląda, robi kosztorys w głowie, przedstawia swoją propozycję cenową i ewentualnie kupuje pamiętając o pakiecie startowym, który zawsze jest na poziomie 10k. Zanim kupiłem 3cie E32 to oglądnąłem masę sztuk w stanie akceptowalnym lub nie. Wybór końcowy zawsze zależy od tego co przyszły właściciel toleruje, na co ma pieniądze i co chce z tym autem zrobić. Czy E32 będzie robiło 3k rocznie, a może 30k, czy wraca do stanu fabrycznego, czy kombinuje z modami. Era E32 w ładnym stanie do 10k dobiegła końca, a tym bardziej z B40. Nie skreśliłbym tego 24 letniego wozu po zdjęciach z ogłoszenia. Jeżeli auto ma zdrową budę (najważniejsze), silnik to reszta pozostaje tylko kwestią zasobu portfela przyszłego nabywcy.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •