Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Rozbieranie lampy w celu naprawy zwarcia - E65 730d polift

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2017
    Posty
    17
    BMW
    2006 730D
    Skąd
    Ballykelly/Irlandia Północna

    Post Rozbieranie lampy w celu naprawy zwarcia - E65 730d polift

    Panie i panowie moj problem jest nastepujacy - prawa lampa swieci tylko 1 zarowka kierunku. Sprawdzane wszystko do lampy i wyszlo ok. Po sprawdzeniu przejscia od pinow kostki lampy do stykow w lampie okazuje sie ze niedzialajacy kierunek musi miec przebicie bo sygnal z jednego styku wychodzi na 2 piny w kostce. Moje pytanie jest nastepujace - jak najlepiej rozebrac nierozbieralna lampe zeby to naprawic? Nie chcialbym wymieniac lamp bo posiadam Dynamic Xenon i ciezko to dostac (dodam ze wersja UK). Napewno sa tu na forum magicy ktorzy juz przerabiali podobne tematy. Pozdrawiam i z gory dzieki za wszelka pomoc

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN

    Post

    W PL wersja z UK nawet Dynamic xenon to koszt niewielki.

  3. #3
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Pooglądaj dobrze gniazdo żarówki kierunkowskazu. Z tego co pamiętam, podstawa ze stykami, jest na kilku zastrzaskach.
    Mnie udało się wycofać go w głąb lampy, bez rozklejania klosza.
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2017
    Posty
    17
    BMW
    2006 730D
    Skąd
    Ballykelly/Irlandia Północna
    Cytat Zamieszczone przez cursor Zobacz posta
    Pooglądaj dobrze gniazdo żarówki kierunkowskazu. Z tego co pamiętam, podstawa ze stykami, jest na kilku zastrzaskach.
    Mnie udało się wycofać go w głąb lampy, bez rozklejania klosza.
    Faktycznie sa zatrzaski i da rade uchwyt wycofac. Okazalo sie ze w obu lampach zasilajacy przewod byl przetarty i robil zwarcie z odblysnikiem xenonu. Zaizolowalem te przewody ale kierunek nie swiecil dalej - okazalo sie ze zwarcie uszkodzilo modul swiatel. Mialem inny modul (jak kupilem auto byl wsadzony zly modul, ktory wymienilem na wlasciwy) i po zalozeniu go kierunek zaczal normalnie dzialac. Dzieki za pomoc.

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2016
    Posty
    650
    BMW
    E66 750Li, E66 760Li, G31 530xD, G05 45E
    Skąd
    Poznań
    Wystarczył pewnie reset modułu świateł. Bo gdy wykrywa trwałe zwarcie odcina je trwale do resetu.

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2017
    Posty
    17
    BMW
    2006 730D
    Skąd
    Ballykelly/Irlandia Północna
    Robilem reset i niestety nic to nie zmienilo. Bledy pokasowane nic nie wracalo. Na spokojnje pomysle z tym jak bede mial czas i pogoda pozwoli. Narazie musi byc jak jest

  7. #7
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Cytat Zamieszczone przez LogiHuś Zobacz posta
    Wystarczył pewnie reset modułu świateł. Bo gdy wykrywa trwałe zwarcie odcina je trwale do resetu.
    Miałem taki przypadek w polifcie. Uszkodzony był układ na płytce, odpowiedzialny za to wyjście
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

Podobne wątki

  1. Klosz z lampy zwyklej dla lampy xenonowej - polift
    Przez kubaa.w w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 15-06-2015, 22:56
  2. [karoseria] lampy h7 polift
    Przez lumma1 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 05-06-2014, 12:01

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •