Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Wątek: Uszkodzona skrzynia 740xd

  1. #1
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice

    Post Uszkodzona skrzynia 740xd

    Mam do kupienia 740xd przedlift i się zastanawiam, bo jak mówi sprzedawca skrzynia się ślizga ale niby normalnie jeździ. No i pytanie na jakie koszta się mam nastawić. Obstawiam hydrokinetyk ale moze za bardzo kieruje się objawem jak z manuala. Muszę jakieś widełki finansowe sobie wyznaczyć aby się to opłacało. Tylko pytanie jakie 5, 10 tyś ?
    Takie niedzielne moje przemyślenie - jakby ktoś się borykał z 8biegowym automatem w F to proszę o odpis :)

  2. #2
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Mieliśmy temat z konwerterem w 750i(4,4 biturbo). Regenerowany powodował wibracje. Dopiero montaż nowego rozwiązał wszelkie problemy.
    Nie było wyczuwalnego uślizgu sprzęgła, a falowanie obrotów typowe dla konwertera
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    A nie pamiętasz jakie koszta ? Jest możliwość że to to samo sprzegło ?

  4. #4
    Początkujący Użytkownik Awatar fishy
    Dołączył
    Nov 2017
    Posty
    5
    BMW
    BMW E90
    Skąd
    Gdynia
    Podbijam pytania. Potrzebuję pomocy. Ściślej rzecz biorąc nie ja tylko mój przyjaciel, ale przyjacielowi trzeba pomóc.
    Za dużo myślisz o głupotach.

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar HTN
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Skąd
    okolice Frankfurtu / Wrocław / Kotlina Kłodzka

    Post

    Jeśli to konwerter do 8HP, to konwerter jakieś 2.500-3.000zł (pseudo-nowy), uszczelniacz przy pompie ok. 50zł, do tego z 10l oleju średnio po 50zł/l (Ravenol) lub ok. 90zł (ZF) i reszta gratów przy jego wymianie: miska z 400-500zł. Można też za jednym zamachem wymienić uszczelniacz wału, jak już skrzynia ściągnięta - jakieś 200zł. Robota pewnie jakieś 2.000-3.000zł u kogoś, kto się lepiej zna. To tak na oko - pod 7.000zł całość wyjdzie, jeśli nie będziesz się o to troszczył, tylko dasz mechanikowi samemu zamawiać gdzie popadnie.

    Można i drożej to zrobić na wszystkim oryginalnym, bo całkiem nowy konwerter pod 9.000zł będzie kosztował.

    Przy 6HP masz podobnie, ale konwerter jest kilkaset zł tańszy.

    Ja ostatnio u siebie w 6HP wymieniałem, to poniosłem następujace koszty:
    - konwerter: 2375zł
    - olej Ravenol 6HP: 37zł x 10l = 370zł
    - uszczelniacz pompy: 39zł
    - miska zamiennik z filtrem SCT: 160zł
    - uszczelniacz wału silnika: 200zł
    - robota: 2 dni
    RAZEM: 3.144zł

    Do tego zestaw naprawczy mechatroniki:
    - adapter: 46zł
    - tulejki 4x: 75zł
    - tłoczki mechatronika 6x: 146zł
    - płyta uszczelniająca mechatronika: 265zł
    RAZEM: 532zł

    Z tego, co widzę na YouTube, mechatronikę 8HP "przewija się" podobnie, jak 6HP. Zakładam więc, że koszty będą podobne.


    Cytat Zamieszczone przez cursor Zobacz posta
    Mieliśmy temat z konwerterem w 750i(4,4 biturbo). Regenerowany powodował wibracje. Dopiero montaż nowego rozwiązał wszelkie problemy.
    Nie było wyczuwalnego uślizgu sprzęgła, a falowanie obrotów typowe dla konwertera
    Z tym przechodzę właśnie w swoim ten sam problem. Drugi konwerter już jest w drodze do mnie. Pseudo-nowy idzie na reklamację.
    Ostatnio edytowane przez HTN ; 04-01-2018 o 12:37

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar jaro5
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    2,688
    BMW
    F01 750i 540km 850N x-drive,ML 3,2CDI
    Skąd
    radom
    Ja jak szukałem Efki to prawie każda wibrowała.Jedną wjechałem nawet na servis i okazało się że tuleje gumowo-metalowe powyrywane w dyferku.
    było E21 316,E30 320,E32 730,E32 750,E34 540,E38 740i,E36 M3 3.0,E39 ALPINA 3.2.E65 745i, X3 3,0si

  7. #7
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,434
    BMW
    530e, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez jaro5 Zobacz posta
    Ja jak szukałem Efki to prawie każda wibrowała.Jedną wjechałem nawet na servis i okazało się że tuleje gumowo-metalowe powyrywane w dyferku.
    Coś jest na rzeczy. Moja miała to robione w maju zeszłego roku w ASO. Swego czasu widziałem też u swojego mechanika F01 730d na podnośniku z tą samą przypadłością.
    Ostatnio edytowane przez damned1 ; 05-01-2018 o 10:53

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik Awatar HTN
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Skąd
    okolice Frankfurtu / Wrocław / Kotlina Kłodzka
    Cytat Zamieszczone przez jaro5 Zobacz posta
    Ja jak szukałem Efki to prawie każda wibrowała.Jedną wjechałem nawet na servis i okazało się że tuleje gumowo-metalowe powyrywane w dyferku.
    Zależy, czy wibruje podczas jazdy, czy na postoju. Konwerter przeważnie wibruje na postoju (coś z nim jest nie tak i się rozważa). Chyba, że Lock-up'y zużyte, to wtedy wibruje przy przyspieszaniu, szczególnie na ciepłym oleju. Przy spokojnej jeździe np. 100km/h nie ma wibracji.

    Same wibracje mogą też leżeć w niewłaściwej pracy wtryskiwaczy i tutaj moje pytanie - jest jakaś opcja w ISTA, żeby sprawdzić stan wtryskiwaczy benzyny? Diesla sprawdza się wartościami korekcji, a benzyniak?
    Ostatnio edytowane przez HTN ; 06-01-2018 o 16:29

  9. #9
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    W obu silnikach jest informacja o korekcji cylindrów. Tyle, że nie zawsze to informacja o uszkodzonym wtrysku.
    Jak cewka niedomaga lub świeca to korekty też mogą się rozjeżdżać.
    W starszych silnikach przy problemach z VVT też potrafiło powodować duże korekty cylindrów
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2017
    Posty
    62
    BMW
    X6M , F02 750 iL x-drive
    Skąd
    Polska
    Odświeżę wątek - F 02 750 i , 2011 rok , skrzynia 6HP - autko wyjeżdża z garażu przy delikatnym przyspieszaniu w okolicach 40-50 km/h drżenie nadwozia jakbym po "tarce" jechał . Dalej przedział predkości 80-90 drżenie nadwozia bardzo delikatne , ale odczuwalne w postaci "buczenia" nadwozia. Powyżej 100km/h robi się przyjemnie żeby powrócić > 150 km/h. Zaznaczam , że jest na tyle delikatne ( poza tą "tarką " na zimnym oleju - później zdecydowanie lepiej ) iż dla kogoś kto "nie czuje" auta nie jest to raczej problemem. Jeszcze! No i mam dylemat bo wszystkie poduchy , podpora , tłumik drgań są o.k. Półosie ? Wg mojego doświadczenia wibracje byłyby odczuwalne w szczególności przy gwałtownym przyśpieszaniu i raczej w całym zakresie "ciągnięcia" . Konwerter ? Dodatkowo praca skrzyni też nie jest perfekt. Przed wymianą oleju i programowaniem lekko szarpała . Po jest zdecydowanie lepiej , ale np. w porównaniu do X6M ( ta sama skrzynia ) chodzi kiepsko . Myslę , że zaworki czyli wymiana tłoczkow nie zaszkodziłaby. A może jeszcze inne sugestie?

Podobne wątki

  1. [Mechanika] Uszkodzona skrzynia lub hydro
    Przez Mikołaj w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 01-07-2016, 11:26
  2. 740xd v 750xd ktory wybrac?
    Przez kocura_pl w dziale Seria F01 / F02
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 25-01-2015, 04:11
  3. Uszkodzona 750Li
    Przez Ftomay w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 09-02-2009, 08:03

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •