Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 16 z 16

Wątek: Uszkodzona skrzynia 740xd

  1. #11
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,434
    BMW
    530e, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Sprawdź, czy jak dociążysz mocno auto (+200-300kg), to efekt się pogłębia. To nie będzie raczej skrzynia, bo możesz w trybie manualnym na sąsiednich biegach też uzyskać to buczenie. Prawdopodobnie dyfer albo półosie.

  2. #12
    Doświadczony Użytkownik Awatar HTN
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Skąd
    okolice Frankfurtu / Wrocław / Kotlina Kłodzka
    Mój konwerter wibrował też tylko przy lekkim przyspieszaniu. Jak mocniej depnąłem, to nic nie było. U mnie jednak na ciepłym oleju było to bardziej odczuwalne. Też kombinowałem z półosiami, ale skończyło się na konwerterze.

    U Ciebie mogą to też być opony. Większość 7er, że względu na ciężar, zaraz po ruszeniu lekko wibruje. Później opony nabierają pierwotnego kształtu wszystko wraca do normy.

    Buczenie bardziej wskazuje na wał. Krzyżak, podpora i flex dysk przy skrzyni jest sprawdzone, więc może wał zgubił odważnik lub źle go skręcili przy wymianie łożyska podpory i jest teraz w stanie niewyważonym?
    Ostatnio edytowane przez HTN ; 28-03-2018 o 10:46

  3. #13
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,434
    BMW
    530e, 118i
    Skąd
    Wrocław
    W F01 są dwa łączniki elastyczne wału (flex dysk) na obu końcach. Oryginalnie były stalowe z gumowymi tulejami (a przynajmniej ten przy skrzyni). Z jakiegoś powodu teraz je wymieniają na klasyczny łącznik. W F01 zrywają się poduszki trzymające dyfer do budy. Pytałem czy efekt się wzmacnia w miarę obciążenia auta. Tak było u mnie. Poprzedni właściciel zerwał tuleje trzymające most i w ASO wymienili wszystkie 3 sztuki + łącznik wału od strony dyfra. Jak dzwoniłem do niego w sprawie tego buczenia, to mi powiedział, że on niczego nie słyszał, bo słuchał muzyki. W sumie jak jeździł sam, byłem mu w stanie uwierzyć. Koniec końców na auto wjechała nowa ORI podpora (stara wyglądała na dobrą), nowy łącznik wału do skrzyni (zamiennik), nowe tuleje centrujące wał (są na obu końcach wału). Buczenie nasilające się pod wpływem ciężaru auta ustało. Jest jednak dalej nieznaczne w okolicach 100-110km/h i tak jak piszesz 150+.

    Buczenie jest podobne do tego:
    https://www.newtis.info/tisv2/a/en/f...eos/1VnXro7jSt

    więc ja obstawiam dyfer. Co ważne, po wymianie tych części co mówiłem, buczenie nie wzmaga się wraz z obciążeniem auta, więc da się normalnie podróżować, choć mam to na liście do dalszej diagnostyki.

  4. #14
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2017
    Posty
    62
    BMW
    X6M , F02 750 iL x-drive
    Skąd
    Polska
    Poduchy , podpora , łączniki - o.k. Półosie ? Hm..... to nie ten objaw , ale... Zastanawiałem się również nad walem i jego właściwym wyważeniem bo to też może być . Ze skrzynią jest jakiś problem - mam porównanie z identyczną w X6M . Niby zmiana w miarę płynna , ale nie tak do konca. Laik powie - czepiasz się , ale mnie szlag trafia jak auto nie chodzi perfekt. Chyba zacznę więc od konwertera i zaworków w mechatronice. Trochę na temat regeneracji sprzęgła poczytalem i opinie są różne . Zdarza się , że po regeneracji są wibracje czyli regeneracja , a w zasadzie wyważenie kiepskie. Jak trafię na taką sytuacje i skrzynia znowu w dół? Macie wiedzę ile wołają za reanimację konwertera do efki 750 , a ile kosztuje nowy?

  5. #15
    Doświadczony Użytkownik Awatar HTN
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Skąd
    okolice Frankfurtu / Wrocław / Kotlina Kłodzka
    Nowy nowy to pewnie z 8.000zł. Regenerowany podobno przez ZF coś koło 2.500zł (LINK), ale ja taki odesłałem, bo wibrował jak cholera. Nie chcieli mi oczywiście uznać reklamacji, ale widzieli, że mam dobre argumenty, to odpuścili i oddali kasę. Teraz mam świeżo założony regenerowany i śmiga, aż przyjemnie. Bynajmniej jak na razie.

    Popatrzcie jak wyważył to podobno ZF:
    Ostatnio edytowane przez HTN ; 29-03-2018 o 11:47

  6. #16
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2017
    Posty
    62
    BMW
    X6M , F02 750 iL x-drive
    Skąd
    Polska
    A gdzie regenerowałeś ?

Podobne wątki

  1. [Mechanika] Uszkodzona skrzynia lub hydro
    Przez Mikołaj w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 01-07-2016, 11:26
  2. 740xd v 750xd ktory wybrac?
    Przez kocura_pl w dziale Seria F01 / F02
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 25-01-2015, 04:11
  3. Uszkodzona 750Li
    Przez Ftomay w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 09-02-2009, 08:03

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •