Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 45

Wątek: 745D nierówna praca silnika na biegu jałowym

  1. #11
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2017
    Posty
    41
    BMW
    745D 06'
    Skąd
    Bochnia
    Odebrałem dziś auto od mechanika, generalnie wymiana oleju po 9k km, filtr oleju i paliwa, olej z dolewką Ceratec z Liqui Moly. No i też z Liqui Moly Diesel Spulung choć co do efektów tego jestem sceptyczny. Narazie opisywanych i chwalonych objawów zastosowania Cerateca nie widzę, ale po weekendzie doleje drugą butelkę bo jedna to mało z tego co widziałem proporcje, a po drugie to dopiero po pewnym przebiegu widać, że działa z tego co słyszałem. Narazie silnik się nie dławi ale zobaczymy na mrozach. Przy okazji wyszło, że skrzynia się poci. Wrzucę posta jak przejade jakiś dystans :)
    "Nie wiem co to jest ale to podniosę :D"

  2. #12
    Doświadczony Użytkownik Awatar HTN
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Skąd
    okolice Frankfurtu / Wrocław / Kotlina Kłodzka
    Cytat Zamieszczone przez Pavulon1 Zobacz posta
    Przy okazji wyszło, że skrzynia się poci.
    Standard w naszych skrzyniach... Wymyślili sobie plastikowe miski... Dlatego ja się nie partole i wszytko silikonuję. Wiem, wiem... ale ja z doświadczenia sobie taki nawyk wyrobiłem i mam spokój.

    Cytat Zamieszczone przez Pavulon1 Zobacz posta
    OMyślałem o konwerterze, ale skoro to się zaczyna na postoju, jak układ jest rozsprzęglony...
    Też może być. Sprzęgło konwertera (lock-up) jest rozsprzęglone, ale nie oznacza to, że wszystko z nim jest OK. Jeśli to konwerter, to powinieneś mieć jakiś słyszalny stuk przy spadku obrotów - wtedy będzie to wskazywało na nie. Może któraś z łopatek się oberwała bądź samo sprzęgiełko jednostronne przy statorze się coś posypało. Jakbyś miał zapał, to dosyć łatwo to sprawdzić. Trzeba odkręcić śruby od konwertera i pchnąć go w stronę skrzyni (jest tam ok. 1cm osiowego luzu na wałku skrzyni). Wtedy odpalasz silnik i patrzysz co się dzieje.

    Poczekajmy jednak na rezultaty po dodatku do paliwa...
    Ostatnio edytowane przez HTN ; 06-01-2018 o 19:59

  3. #13
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Ja do HDI od żony dodaję regularnie do paliwa olej 2T z liqui moly 1052. Kumple też to stosują. W BMW 3.0d po stosowaniu tego oleju korekcje poprawiły się do wartości wzorowych a były wręcz tragiczne. Możecie poczytać sami a tematy w sumie są na każdym forum kazdej marki samochodu.
    http://www.mazdaspeed.pl/forum/viewt...30330&start=20
    https://www.citroen.org.pl/forum/pri...41feafb9e1aaa0

  4. #14
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2017
    Posty
    41
    BMW
    745D 06'
    Skąd
    Bochnia
    Jak narazie nie zadrgał motor ani razu, ale nie było dużych mrozów. Może faktycznie wymiana filtra dała radę, wspomnę jeszcze jak będą mrozy jak sobie radzi. A tak swoją drogą dziś wymieniałem olej w skrzyni i okazało się, że poprzedni majster przykleił miskę olejową na kleju do szyb bez uszczelki (!) i trzeba było miskę zdejmować brechą (!) :| Ale porządek zrobiony.
    "Nie wiem co to jest ale to podniosę :D"

  5. #15
    Vip Vip Awatar melas
    Dołączył
    Aug 2013
    Posty
    278
    BMW
    CharlestizOB
    Skąd
    WrzeÂśnia
    Obstawiam wtryski. Gdy masz zimny i chodzi równiej wtedy dawki paliwa są o wiele większe i silnik jako tako wyrabia ale gdy dawki spadną to piszesz że już gorzej, przez gorszą kondycję wtrysków dochodzi do wypadania zapłonów. Teraz najlepiej sprawdzić korekty na jałowym jak piszą chłopaki no i dalej przelewy też. Podaj na których cylindrach są największe korekty.

  6. #16
    Doświadczony Użytkownik Awatar HTN
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Skąd
    okolice Frankfurtu / Wrocław / Kotlina Kłodzka
    90%, że wtryski. Podziałał dodatek do paliwa, a nie wymiana filtra. Korekcje do sprawdzenia. W tej kwestii są jednak rozbieżne informacje. Jedni mówią, że sprawdza się je na zimnym motorze, inni, że na ciepłym, a ja proponuję w obu warunkach to robić.

    Kup sobie dodatki do paliwa. Tutaj bym raczej nie kombinował, z mojego doświadczenia najlepsze jest Liqui Moly, choć chętnie poszukałbym alternatyw, żeby sobie sprawdzić. Możesz zarzucić tego o nazwie "Spulung", a do codziennego tankowania dodawać dodatku "Speed". Oba przeczyszczą Ci filtr, pompę wysokiego ciśnienia i same wtryskiwacze + poprawią smarność samego paliwa. Widziałem też jakiś ich dodatek do paliwa, który czyści DPF, ale nigdy tego nie próbowałem.

    Może masz po prostu zasyfione wtryskiwacze i może jeszcze trochę pojeżdżą zanim zakwalifikują się jednoznacznie do regeneracji. W przypadku V8 kilka zł będzie to kosztować. Kolega, który ma R6 za regenerację zapłacił 2.500zł, więc analogicznie powinno Ci zamknąć się w 3.000zł. Tragedii nie ma. Jak policzysz ile oszczędziłeś na paliwie w relacji do benzyny, to i tak będziesz do przodu.

    Cytat Zamieszczone przez Pavulon1 Zobacz posta
    Narazie opisywanych i chwalonych objawów zastosowania Cerateca nie widzę, ale po weekendzie doleje drugą butelkę bo jedna to mało z tego co widziałem proporcje, a po drugie to dopiero po pewnym przebiegu widać, że działa z tego co słyszałem.
    Nie wiem za bardzo czego się spodziewasz. Ceratec jest środkiem tylko i wyłącznie polepszającym smarność. Efekty nie są możliwe organoleptycznie do zauważenia. Rzekoma oszczędność paliwa jest tak samo zauważalna, jak między olejem 5W40 i 5W30.
    Ostatnio edytowane przez HTN ; 13-01-2018 o 17:45

  7. #17
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Zgadzam się ze wszystkim ale po jaką cholerę płacić tyle za specyfiki jeżeli olej 2T liqui moly 1052 który kosztuje 40 zł za litr robi taką samą a nawet lepszą robotę wystarcza na 200-300 litrów gnojówki. Sprawdzcie swoje korekcje a potem zacznijcie stosować ten olej do paliwa i po przepaleniu powiedzmy 100 litrów paliwa sprawdźcie ponownie korekcje.
    Poczytajcie zagraniczne fora . To naprawdę działa !

  8. #18
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2015
    Posty
    44
    BMW
    BMW E65 745i 2002
    Skąd
    Sandomierz
    Koledzy ja mam podobny problem w 745i. Też możliwe że u mnie wtryski będą?
    Tutaj link do mojego tematu:
    http://7er.pl/showthread.php?t=52129

    Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

  9. #19
    Doświadczony Użytkownik Awatar HTN
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Skąd
    okolice Frankfurtu / Wrocław / Kotlina Kłodzka
    U Ciebie będzie to raczej coś z powietrzem, bo cewki nowe. Twój temat będziemy jednak prowadzić w tamtym wątku, żeby nie mieszać.
    Ostatnio edytowane przez HTN ; 14-01-2018 o 14:28

  10. #20
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2017
    Posty
    41
    BMW
    745D 06'
    Skąd
    Bochnia
    cóż, wtryski wtryskami, paliwo paliwem a po wymianie oleju w skrzyni efekt jakichkolwiek wibracji i czegokolwiek na postoju w ruchu i tak dalej ustąpił całkowicie. Ciepły, zimny, stoi, jedzie, wszystko idealnie. Korekcje z tego co magik mówił są w normie. Po wymianie oleju w silniku i zalewaniu tym wszystkim nie telepało nim tak jak wcześniej ale lekkie wibracje pozostały. Teraz tak jak mówie po wymianie miski, oleju i filtra automatycznej przekładni chodzi lepiej niż kiedykolwiek. Nie będe się spierał co to jest, co to może być albo co to mogło być bo posiadam podstawową wiedzę w tym zakresie, ale wiem tylko tyle, że wszystkie objawy ustąpiły. Jak narazie.
    "Nie wiem co to jest ale to podniosę :D"

Podobne wątki

  1. Problem z m60b40 e34 Nierówna Praca na biegu Jałowym
    Przez cartonik w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 27-02-2015, 20:07
  2. [silnik] Nierówna praca silnika na biegu jałowym
    Przez daber w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 02-04-2012, 16:22
  3. Nierówna praca silnika
    Przez Kuki w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 03-09-2010, 23:38
  4. Nierówna praca silnika m60 e32
    Przez artur_diag w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 30-09-2009, 21:03
  5. Nierówna praca silnika 3,0 V8
    Przez Rymar w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 21-07-2008, 08:57

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •