Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Poka¿ wyniki od 11 do 20 z 45

W±tek: 745D nierówna praca silnika na biegu ja³owym

  1. #11
    Pocz±tkuj±cy U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Apr 2017
    Posty
    41
    BMW
    745D 06'
    Sk±d
    Bochnia
    Odebra³em dzi¶ auto od mechanika, generalnie wymiana oleju po 9k km, filtr oleju i paliwa, olej z dolewk± Ceratec z Liqui Moly. No i te¿ z Liqui Moly Diesel Spulung choæ co do efektów tego jestem sceptyczny. Narazie opisywanych i chwalonych objawów zastosowania Cerateca nie widzê, ale po weekendzie doleje drug± butelkê bo jedna to ma³o z tego co widzia³em proporcje, a po drugie to dopiero po pewnym przebiegu widaæ, ¿e dzia³a z tego co s³ysza³em. Narazie silnik siê nie d³awi ale zobaczymy na mrozach. Przy okazji wysz³o, ¿e skrzynia siê poci. Wrzucê posta jak przejade jaki¶ dystans :)
    "Nie wiem co to jest ale to podniosê :D"

  2. #12
    Do¶wiadczony U¿ytkownik Awatar HTN
    Do³±czy³
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Sk±d
    okolice Frankfurtu / Wroc³aw / Kotlina K³odzka
    Cytat Zamieszczone przez Pavulon1 Zobacz posta
    Przy okazji wysz³o, ¿e skrzynia siê poci.
    Standard w naszych skrzyniach... Wymy¶lili sobie plastikowe miski... Dlatego ja siê nie partole i wszytko silikonujê. Wiem, wiem... ale ja z do¶wiadczenia sobie taki nawyk wyrobi³em i mam spokój.

    Cytat Zamieszczone przez Pavulon1 Zobacz posta
    OMy¶la³em o konwerterze, ale skoro to siê zaczyna na postoju, jak uk³ad jest rozsprzêglony...
    Te¿ mo¿e byæ. Sprzêg³o konwertera (lock-up) jest rozsprzêglone, ale nie oznacza to, ¿e wszystko z nim jest OK. Je¶li to konwerter, to powiniene¶ mieæ jaki¶ s³yszalny stuk przy spadku obrotów - wtedy bêdzie to wskazywa³o na nie. Mo¿e która¶ z ³opatek siê oberwa³a b±d¼ samo sprzêgie³ko jednostronne przy statorze siê co¶ posypa³o. Jakby¶ mia³ zapa³, to dosyæ ³atwo to sprawdziæ. Trzeba odkrêciæ ¶ruby od konwertera i pchn±æ go w stronê skrzyni (jest tam ok. 1cm osiowego luzu na wa³ku skrzyni). Wtedy odpalasz silnik i patrzysz co siê dzieje.

    Poczekajmy jednak na rezultaty po dodatku do paliwa...
    Ostatnio edytowane przez HTN ; 06-01-2018 o 18:59

  3. #13
    Do¶wiadczony U¿ytkownik Awatar miro
    Do³±czy³
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Sk±d
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Ja do HDI od ¿ony dodajê regularnie do paliwa olej 2T z liqui moly 1052. Kumple te¿ to stosuj±. W BMW 3.0d po stosowaniu tego oleju korekcje poprawi³y siê do warto¶ci wzorowych a by³y wrêcz tragiczne. Mo¿ecie poczytaæ sami a tematy w sumie s± na ka¿dym forum kazdej marki samochodu.
    http://www.mazdaspeed.pl/forum/viewt...30330&start=20
    https://www.citroen.org.pl/forum/pri...41feafb9e1aaa0

  4. #14
    Pocz±tkuj±cy U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Apr 2017
    Posty
    41
    BMW
    745D 06'
    Sk±d
    Bochnia
    Jak narazie nie zadrga³ motor ani razu, ale nie by³o du¿ych mrozów. Mo¿e faktycznie wymiana filtra da³a radê, wspomnê jeszcze jak bêd± mrozy jak sobie radzi. A tak swoj± drog± dzi¶ wymienia³em olej w skrzyni i okaza³o siê, ¿e poprzedni majster przyklei³ miskê olejow± na kleju do szyb bez uszczelki (!) i trzeba by³o miskê zdejmowaæ brech± (!) :| Ale porz±dek zrobiony.
    "Nie wiem co to jest ale to podniosê :D"

  5. #15
    Vip Vip Awatar melas
    Do³±czy³
    Aug 2013
    Posty
    278
    BMW
    CharlestizOB
    Sk±d
    Wrze¶nia
    Obstawiam wtryski. Gdy masz zimny i chodzi równiej wtedy dawki paliwa s± o wiele wiêksze i silnik jako tako wyrabia ale gdy dawki spadn± to piszesz ¿e ju¿ gorzej, przez gorsz± kondycjê wtrysków dochodzi do wypadania zap³onów. Teraz najlepiej sprawdziæ korekty na ja³owym jak pisz± ch³opaki no i dalej przelewy te¿. Podaj na których cylindrach s± najwiêksze korekty.

  6. #16
    Do¶wiadczony U¿ytkownik Awatar HTN
    Do³±czy³
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Sk±d
    okolice Frankfurtu / Wroc³aw / Kotlina K³odzka
    90%, ¿e wtryski. Podzia³a³ dodatek do paliwa, a nie wymiana filtra. Korekcje do sprawdzenia. W tej kwestii s± jednak rozbie¿ne informacje. Jedni mówi±, ¿e sprawdza siê je na zimnym motorze, inni, ¿e na ciep³ym, a ja proponujê w obu warunkach to robiæ.

    Kup sobie dodatki do paliwa. Tutaj bym raczej nie kombinowa³, z mojego do¶wiadczenia najlepsze jest Liqui Moly, choæ chêtnie poszuka³bym alternatyw, ¿eby sobie sprawdziæ. Mo¿esz zarzuciæ tego o nazwie "Spulung", a do codziennego tankowania dodawaæ dodatku "Speed". Oba przeczyszcz± Ci filtr, pompê wysokiego ci¶nienia i same wtryskiwacze + poprawi± smarno¶æ samego paliwa. Widzia³em te¿ jaki¶ ich dodatek do paliwa, który czy¶ci DPF, ale nigdy tego nie próbowa³em.

    Mo¿e masz po prostu zasyfione wtryskiwacze i mo¿e jeszcze trochê poje¿d¿± zanim zakwalifikuj± siê jednoznacznie do regeneracji. W przypadku V8 kilka z³ bêdzie to kosztowaæ. Kolega, który ma R6 za regeneracjê zap³aci³ 2.500z³, wiêc analogicznie powinno Ci zamkn±æ siê w 3.000z³. Tragedii nie ma. Jak policzysz ile oszczêdzi³e¶ na paliwie w relacji do benzyny, to i tak bêdziesz do przodu.

    Cytat Zamieszczone przez Pavulon1 Zobacz posta
    Narazie opisywanych i chwalonych objawów zastosowania Cerateca nie widzê, ale po weekendzie doleje drug± butelkê bo jedna to ma³o z tego co widzia³em proporcje, a po drugie to dopiero po pewnym przebiegu widaæ, ¿e dzia³a z tego co s³ysza³em.
    Nie wiem za bardzo czego siê spodziewasz. Ceratec jest ¶rodkiem tylko i wy³±cznie polepszaj±cym smarno¶æ. Efekty nie s± mo¿liwe organoleptycznie do zauwa¿enia. Rzekoma oszczêdno¶æ paliwa jest tak samo zauwa¿alna, jak miêdzy olejem 5W40 i 5W30.
    Ostatnio edytowane przez HTN ; 13-01-2018 o 16:45

  7. #17
    Do¶wiadczony U¿ytkownik Awatar miro
    Do³±czy³
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Sk±d
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Zgadzam siê ze wszystkim ale po jak± cholerê p³aciæ tyle za specyfiki je¿eli olej 2T liqui moly 1052 który kosztuje 40 z³ za litr robi tak± sam± a nawet lepsz± robotê wystarcza na 200-300 litrów gnojówki. Sprawdzcie swoje korekcje a potem zacznijcie stosowaæ ten olej do paliwa i po przepaleniu powiedzmy 100 litrów paliwa sprawd¼cie ponownie korekcje.
    Poczytajcie zagraniczne fora . To naprawdê dzia³a !

  8. #18
    Pocz±tkuj±cy U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Jun 2015
    Posty
    44
    BMW
    BMW E65 745i 2002
    Sk±d
    Sandomierz
    Koledzy ja mam podobny problem w 745i. Te¿ mo¿liwe ¿e u mnie wtryski bêd±?
    Tutaj link do mojego tematu:
    http://7er.pl/showthread.php?t=52129

    Wys³ane z mojego SM-G935F przy u¿yciu Tapatalka

  9. #19
    Do¶wiadczony U¿ytkownik Awatar HTN
    Do³±czy³
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Sk±d
    okolice Frankfurtu / Wroc³aw / Kotlina K³odzka
    U Ciebie bêdzie to raczej co¶ z powietrzem, bo cewki nowe. Twój temat bêdziemy jednak prowadziæ w tamtym w±tku, ¿eby nie mieszaæ.
    Ostatnio edytowane przez HTN ; 14-01-2018 o 13:28

  10. #20
    Pocz±tkuj±cy U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Apr 2017
    Posty
    41
    BMW
    745D 06'
    Sk±d
    Bochnia
    có¿, wtryski wtryskami, paliwo paliwem a po wymianie oleju w skrzyni efekt jakichkolwiek wibracji i czegokolwiek na postoju w ruchu i tak dalej ust±pi³ ca³kowicie. Ciep³y, zimny, stoi, jedzie, wszystko idealnie. Korekcje z tego co magik mówi³ s± w normie. Po wymianie oleju w silniku i zalewaniu tym wszystkim nie telepa³o nim tak jak wcze¶niej ale lekkie wibracje pozosta³y. Teraz tak jak mówie po wymianie miski, oleju i filtra automatycznej przek³adni chodzi lepiej ni¿ kiedykolwiek. Nie bêde siê spiera³ co to jest, co to mo¿e byæ albo co to mog³o byæ bo posiadam podstawow± wiedzê w tym zakresie, ale wiem tylko tyle, ¿e wszystkie objawy ust±pi³y. Jak narazie.
    "Nie wiem co to jest ale to podniosê :D"

Podobne w±tki

  1. Problem z m60b40 e34 Nierówna Praca na biegu Ja³owym
    Przez cartonik w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 27-02-2015, 19:07
  2. [silnik] Nierówna praca silnika na biegu ja³owym
    Przez daber w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 02-04-2012, 15:22
  3. Nierówna praca silnika
    Przez Kuki w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 03-09-2010, 22:38
  4. Nierówna praca silnika m60 e32
    Przez artur_diag w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 30-09-2009, 20:03
  5. Nierówna praca silnika 3,0 V8
    Przez Rymar w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 21-07-2008, 07:57

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów
  •