Pokaż wyniki od 1 do 1 z 1

Wątek: Witam wszystkim szczęśliwych posiadaczy!

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2017
    Posty
    4
    BMW
    e32 735i
    Skąd
    Jastrzębie

    Post Witam wszystkim szczęśliwych posiadaczy!

    Witam, w październiku stałem się posiadaczem dość wiekowej maszyny jaką jest e32 z 1986 roku. Silnik jaki napędza tego krążownika to m30b35 sprzęgnięty z manualną skrzynią biegów. Wyposażenie jakie posiada moja bawarka to, elektryczne podgrzewane oraz skórzane siedzenia. Tylna kanapa podgrzewana z elektrycznymi zagłówkami, wszystkie szyby w prądzie, szyberdach, elektryczna roleta tylnej szyby, rolety w szybach bocznych, szpera 25%, abs, drewno z paskiem, pakiet pełnego oświetlenia wnętrza, system HIFI, dodatkowy schowek w bagażniku, klimatyzacja dwustrefowa, lusterka elektryczne, spryskiwacze na lampy oraz halogeny przednie, dużę OBC z manetką i pewnie jeszcze coś o czym zapomniałem. Auto porusza się dość sprawnie, aczkolwiek poprzedni właściciel zamontował tu instalacje gazową w 2004 roku po sprowadzeniu jej do Polski. Miał je do 2016 roku. Instalacja jest drugiej generacji, przepływomierz do wymiany, były strzały.

    Auto nie jest wzorem w swojej klasie ale powoli się nim staje, chociaż droga do celu baardzo daleka i kręta.

    W aucie zmienione:

    Nowa wiskoza
    Nowe przewody
    Wszystkie filtry
    Olej valvoline 10w40 ( po zlaniu starego oleju wyeliminowałem problem pojawiającej się kontrolki smarowania, olej był jak woda)
    Nowe tłumik środkowy oraz końcowy
    Nowy miecz dmuchawy

    Ponadto czeka już instalacja sekwencyjna oraz sprawny przepływomierz, nowa uszczelka pokrywy zaworów, paski, uszczelniacze skrzyni biegów.

    W aucie brakuje prawego przycisku od podnoszenia tylnego zagłówka oraz bocznych trójkątnych rolet w szybach bocznych, poza tym wszystko oryginał aczkolwiek nie wszystko działa

    Bolączki mojego egzemplarza:

    Sprężarka klimatyzacji nie uruchamia się (panel sprawny)
    Tylna roleta nie działa
    Zagłówki nie reagują na polecenie przycisku ( Słychać moduł, być może to jego wina)
    Komplet narzędzi w schowku wymaga uzupelnienia
    Wyczuwalny luz przekładni kierowniczej, aczkolwiek nie jestem pewien co do stanu przedniego zawieszenia, nic nie puka i nie stuka aczkolwiek luzy mogą być.

    Usterki blacharsko lakiernicze:

    Podłoga pod tylną kanapą wymaga naprawy
    Tylne lewe i prawe nadkole


    Poza tym oryginał, nawet jeśli chodzi o felgi, dodam że jest to moja pierwsza seria 7 aczkolwiek mam już za sobą dwie e34 jedną e28 oraz jedną e36, moim marzeniem jest było i będzie e38, nie wiem co spowodowało u mnie zakup tego egzemplarza-silnik,wyposażenie.
    Jednym słowem, witam :)
    Ostatnio edytowane przez mateusz1911 ; 02-01-2018 o 17:06

Podobne wątki

  1. [E65/66] Witam szczęśliwych posiadaczy bmw
    Przez xxxjankes w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-07-2017, 20:25
  2. [E38] Witam wszystkich szczęśliwych posiadaczy 7ki ;)
    Przez giecik2 w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 63
    Ostatni post / autor: 18-01-2016, 11:24
  3. [E32] Witam szczęśliwych posiadaczy 7-ek :)
    Przez JacaBRD w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 02-12-2015, 22:55
  4. [E38] Witam wszystkich szczęśliwych posiadaczy 7er :)
    Przez Barrtek w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 26-07-2013, 19:23
  5. [E38] Witam wszystkich szczęśliwych posiadaczy 7er :)
    Przez krugerny w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 09-02-2011, 16:37

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •