Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: Dziwnie działanie ogrzewania oraz inne tematy związane z autem :)

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    175
    BMW
    e32 735
    Skąd
    Szczytno

    Post Dziwnie działanie ogrzewania oraz inne tematy związane z autem :)

    Witam :)

    Jakiś czas temu uzupełniłem swój temat powitalny http://7er.pl/showthread.php/41625-W...%C3%B3w-7er-pl , ale chyba nie zostało to jakoś odnotowane na forum, bo odzew zerowy :) Opisałem tam pokrótce historię swoich prac przy moim e32 ;) Prace nadal trwają i to dość intensywnie, dlatego żeby nie robić bałaganu chciałbym żeby wszystkie pytania związane z moim samochodem były zawarte w jednym temacie :) Także zapraszam wszystkich do swojego tematu powitalnego (link powyżej) :) Mam nadzieję, że znajdę pomoc na tym prawie finiszowym etapie prac :)


    1 Wczoraj wymieniałem nagrzewnicę (behr, bez klimatyzacji), ponieważ moja rozszczelniła się zeszłej zimy i delikatnie sobie podciekała - od marca dolałem około ~400ml płynu. Wymiana przebiegła bezproblemowo :) Pomyślałem, że pojeżdżę jeszcze kilka dni ze zdjętą obudową i będę obserwował wszystkie połączenia, czy aby na pewno nigdzie nie cieknie ;p Tylko jest tak sytuacja - kiedy ustawię temperaturę nawiewu na przykładowo 22 stopnie, to pięknie grzeje, przez jakiś czas, a potem leci już chłodne powietrze. Jak podniosę temperaturę na pokrętle, to po chwili znowu leci gorące, a za jakieś 5-10 minut znowu chłodne. Jedynie na maksymalnym ustawieniu grzeje non stop bez żadnych przerw. Gdzie leży problem?

    2. Skoro już mam to rozebrane co przydałoby się posprawdzać, aby potem oszczędzić sobie rozbierania wszystkiego na nowo?

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN

    Post

    Cytat Zamieszczone przez jacek44 Zobacz posta
    Tylko jest tak sytuacja - kiedy ustawię temperaturę nawiewu na przykładowo 22 stopnie, to pięknie grzeje, przez jakiś czas, a potem leci już chłodne powietrze. Jak podniosę temperaturę na pokrętle, to po chwili znowu leci gorące, a za jakieś 5-10 minut znowu chłodne. Jedynie na maksymalnym ustawieniu grzeje non stop bez żadnych przerw. Gdzie leży problem?

    2. Skoro już mam to rozebrane co przydałoby się posprawdzać, aby potem oszczędzić sobie rozbierania wszystkiego na nowo?
    Wszystko jest OK. Tak to działa. Auto uzyskuje zadaną temp. w kabinie i czujniki dają sygnał do sterownika który zamyka elektrozawory. Jak temp w kabinie spadnie to znów będzie grzał. Jak dasz na full ogrzewanie to wtedy grzeje non-stop.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    175
    BMW
    e32 735
    Skąd
    Szczytno
    A czy wiesz może gdzie znajdują się te czujniki oraz jak je sprawdzić? Bo ja mogę zimą otworzyć wszystkie okna, może być 1 stopień w samochodzie na plusie, pokrętło ustawione na 20 i nadal będzie dmuchać zimnym dopóki nie zwiększę temperatury na np 22 ;)

  4. #4
    yazg.o.t. Vip Awatar yaz
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    2,646
    BMW
    e2431gt
    Skąd
    inąd
    Blog
    14
    Doprecyzuj z jakich nawiewów leci jakie powietrze.
    Konkretnie pytam o nawiewy, z których najpierw leci ciepłe powietrze, a po upływie 5-10min leci zimne.
    e32 ma tak rozwiązane ogrzewanie, że ciepłe powietrze leci tylko na szyby i na nogi.
    Są nawiewy, z których leci tylko zimne powietrze i takie, z których leci powietrze o temperaturze atmosferycznej.
    Poczytaj np. TEMAT o zimnym nawiewie.
    Jest tam schemat pokazujący skąd i jakie powietrze jest dmuchane.

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    175
    BMW
    e32 735
    Skąd
    Szczytno
    Cytat Zamieszczone przez yaz Zobacz posta
    Doprecyzuj z jakich nawiewów leci jakie powietrze.
    mam na myśli nawiew na szybę, oraz nawiew na nogi. Chociaż w tym momencie mam zdjętą pokrywę obudowy nagrzewnicy (widzę ten grzejnik i moge go dotknąć) i również zachowuje się w ten sam sposób - nagrzewnica raz robi się gorąca, a za 10 minut chłodna. Jak podkręcę trochę temperaturę to znowu gorąca i tak ciągle.

    poza tym Yaz, w linku który zamieściłeś, jest na schemacie pokazane, że z nawiewów na desce leci zarówno zimne i ciepłe powietrze - u mnie to nie działa. Tam dmucha tylko zimne, obojętnie jak przestawię to na tym pokrętne NAD radiem. Od czego to zależne?
    Ostatnio edytowane przez jacek44 ; 08-11-2017 o 16:18

  6. #6
    Leszek VIP Vip Awatar siudema
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    1,833
    BMW
    było e32 m30b35 II89r będzie ...?
    Skąd
    Trzebnica -DeTRoit
    Witam
    Do wyczyszczenia sensor temperatury w panelu sterowania,elektro zawory regeneracja.
    Sprawdź pompkę pod elektrozaworami,bo jak znam życie skończyła źywot
    Lepiej stracić sekundę w życiu , jak życie w ciągu sekundy






    http://dachy-trzcinowe.pl/

  7. #7
    yazg.o.t. Vip Awatar yaz
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    2,646
    BMW
    e2431gt
    Skąd
    inąd
    Blog
    14
    Cytat Zamieszczone przez jacek44 Zobacz posta
    mam na myśli nawiew na szybę, oraz nawiew na nogi. Chociaż w tym momencie mam zdjętą pokrywę obudowy nagrzewnicy (widzę ten grzejnik i moge go dotknąć) i również zachowuje się w ten sam sposób - nagrzewnica raz robi się gorąca, a za 10 minut chłodna. Jak podkręcę trochę temperaturę to znowu gorąca i tak ciągle.
    W takim razie przyjrzałbym się elektrozaworom. Może się przycinają w którejś pozycji.
    Cytat Zamieszczone przez jacek44 Zobacz posta
    poza tym Yaz, w linku który zamieściłeś, jest na schemacie pokazane, że z nawiewów na desce leci zarówno zimne i ciepłe powietrze - u mnie to nie działa. Tam dmucha tylko zimne, obojętnie jak przestawię to na tym pokrętne NAD radiem. Od czego to zależne?
    Może silniczki klap u Ciebie nie działają? Ich pracą steruje IHKA.

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    175
    BMW
    e32 735
    Skąd
    Szczytno

    Post

    Silniczki klap mogę w tej chwili obserwować i widzę, że one działają. Problem jest tylko z jednym silniczkiem, bo go nie ma. Ktoś kiedyś wsadził ręce i wyłamał uchwyt - wydaje mi się, że jest to silniczek odpowiedzialny za ciepły nawiew na twarz - a przynajmniej tak to wygląda

    chodzi o silnik numer 3 z tego zdjęcia http://bmwe32.masscom.net/johan/ihka...r_motors_1.jpg u mnie go po prostu nie ma. Z tego co widzę, to on otwierał i zamykał klapki od ciepłego nawiewu na twarz (mogę się mylić).


    Sensor temperatury znajduje się w sterowniku nawiewów? Jeśli tak to go poszukam (będę tez lutował żarówki, bo jedna nie świeci). Elektrozawory również zregeneruję :)

  9. #9
    yazg.o.t. Vip Awatar yaz
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    2,646
    BMW
    e2431gt
    Skąd
    inąd
    Blog
    14
    Silniczki mogą działać, problem może być w tym, że cięgna idące od silniczków do klapek mogą być pęknięte i wtedy klapa się nie otwiera.
    TUTAJ masz pokazany przykład uszkodzonych takich cięgien/łączeń.
    Silnik nr 3 odpowiada za ruch klapy miksującej powietrze po stronie pasażera.

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    175
    BMW
    e32 735
    Skąd
    Szczytno
    U mnie jest ewidentnie problem z doprowadzaniem ciepłej cieczy chłodzącej do nagrzewnicy. Osiąga ona wysoką temperaturę, po chwili wychładza się znacząco. Czy to jest problem w elektrozaworach, czy szukać gdzie indziej?

Podobne wątki

  1. [elektryka] Brak ogrzewania tylnej szyby oraz podświetlenia przełączników szyb z tyłu
    Przez JustBringIt# w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 57
    Ostatni post / autor: 20-12-2014, 15:01
  2. E61 N53B30 trzęsie calym autem oraz brak mocy. kody z inpa
    Przez mcdziubek w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 03-04-2014, 18:16

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •