Strona 7 z 12 PierwszyPierwszy ... 56789 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 114

Wątek: Wypadanie zapłonu 3.6 v8 na 1 cyl.

  1. #61
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,438
    BMW
    520i, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Kurcze, czyli już ściągałeś pokrywy. Może Cię czekać jeszcze jedno ściąganie.

    Jest taki techniczny dokument o Valvetronicu:
    https://sfsa.org/tutorials/leverarm/BMWValve.pdf

    Na stronie 7 piszą:
    Dokładność wykonania dźwigienek pośrednich to +/- 0.05mm (czyli 50 mikronów). Dźwigienki są podzielone na 6 klas dokładności, gdzie każda ma rozpiętość 8 mikronów (obecnie zredukowane z tego co wiem do 2 klas). Niewiele trzeba przytrzeć dźwigienkę (kolega Twin to przerabiał), żeby silnik zaczął wariować, a nadal dźwigienka wyglądałaby na taką w idealnym stanie.

    Moja hipoteza jest taka, że możesz mieć problem ze smarowaniem góry silnika i przycierają Ci się dźwigienki, lub olej jednak nie smaruje tak jak trzeba. Jeżeli problem zacznie się nasilać i przenosić na inne cylindry, gdzie nadal będziesz jeździć na odpiętych czujnikach VVT, to ja bym obstawiał właśnie to.

    PS najpopularniejsze oleje to 5w30, 5w40 i 0w40.

  2. #62
    Początkujący Użytkownik Awatar spider19447
    Dołączył
    Aug 2017
    Posty
    99
    BMW
    e65 735i
    Skąd
    Poznań
    Cytat Zamieszczone przez damned1 Zobacz posta
    Kurcze, czyli już ściągałeś pokrywy. Może Cię czekać jeszcze jedno ściąganie.

    Jest taki techniczny dokument o Valvetronicu:
    https://sfsa.org/tutorials/leverarm/BMWValve.pdf

    Na stronie 7 piszą:
    Dokładność wykonania dźwigienek pośrednich to +/- 0.05mm (czyli 50 mikronów). Dźwigienki są podzielone na 6 klas dokładności, gdzie każda ma rozpiętość 8 mikronów (obecnie zredukowane z tego co wiem do 2 klas). Niewiele trzeba przytrzeć dźwigienkę (kolega Twin to przerabiał), żeby silnik zaczął wariować, a nadal dźwigienka wyglądałaby na taką w idealnym stanie.

    Moja hipoteza jest taka, że możesz mieć problem ze smarowaniem góry silnika i przycierają Ci się dźwigienki, lub olej jednak nie smaruje tak jak trzeba. Jeżeli problem zacznie się nasilać i przenosić na inne cylindry, gdzie nadal będziesz jeździć na odpiętych czujnikach VVT, to ja bym obstawiał właśnie to.

    PS najpopularniejsze oleje to 5w30, 5w40 i 0w40.
    A te dźwigienki pośrednie biorą udział w pracy silnika kiedy VVT jest odłączony ??

  3. #63
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,438
    BMW
    520i, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Biorą. One są elementem "napędu" zaworów dolotowych.

    Tutaj filmik:
    https://www.youtube.com/watch?v=jc6lxUL4sgc

    Po odpięciu VVT wałek mimośrodowy (zielony na filmie) przestawił się w pozycję max i w niej cały czas tkwi.

  4. #64
    Początkujący Użytkownik Awatar spider19447
    Dołączył
    Aug 2017
    Posty
    99
    BMW
    e65 735i
    Skąd
    Poznań
    Kilka dodatkowych pytań

    1 Czy wymieniać tylko na niedziałających cyl. ?
    2 czy używane czy nowe ?
    3 czy trzeba blokować rozrząd jak w przypadku wymiany wałka ?

  5. #65
    Zaawansowany Użytkownik Awatar twin7
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    731
    BMW
    E65 735i + E65 730d
    Skąd
    Szczucin-Antwerpen
    Możesz sprawdzić tylko na tych co są błędy ale nowe kupisz tylko w komplecie.
    Ogólnie radzę nowe wszystkie a jak wałek vvt jest bez rys kraterów i innych ubytków to będzie już ok

    Dzwigienki są jakby wytlaczane i nie tylko zużywają się mechanicznie ale też się odksztalcaja
    Nie trzeba ściągać walka do wymiany ale będzie trochę roboty i możesz przy nowych dzwigienka oberwac widełki co trzymają sprezyne
    Najlepiej wyjąć kasetę

    Druga opcja porostu podmien na tych co są błędy i sprawdź czy ok
    Uważaj na czujnik vvt przykrecany do kasety vvt bo jest drogi
    Ale jak coś mam ;)

  6. #66
    Początkujący Użytkownik Awatar spider19447
    Dołączył
    Aug 2017
    Posty
    99
    BMW
    e65 735i
    Skąd
    Poznań
    Właśnie test tolerancji jeszcze muszę zrobić on powinien wykazać w 100% że te dźwignie są rozwalone ??

    Jest gdzieś opis jak kok po kroku zrobić ten test w INPA ?? Bo nie znam się na tym za bardzo i jakich wyników oczekiwać ??

    I jeszcze jedno pytanie dlaczego na wyłączonym VVT zapłon zaczyna wypadać dopiero po kilku dniach jazdy nie od razu skoro jest to usterka mechaniczna ??

    Czy da się na otwartej pokrywie obrucić wałkiem tak żeby sprawdzić jak wygląda po drugiej stronie chodzi mi o szukanie ubytków na wałku ??
    Ostatnio edytowane przez spider19447 ; 07-05-2018 o 20:18

  7. #67
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,438
    BMW
    520i, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Mówienie "wyłączony VVT" to duże uproszczenie. W rzeczywistości VVT ustawia wałek mimośrodowy do takiej pozycji, aby zawory ssące maksymalnie się otwierały. Coś mi mówi, że nie otwierałeś linków, które Ci podesłałem, bo tam to wszystko jest opisane i pokazane. Zapłon zaczął wypadać dopiero po kilku dniach, bo tak jak pisałem, być może jest to problem ze smarowaniem. Dźwigienki pośrednie są cały czas w jednej pozycji (patrz filmik). Obracający się wałek ssący cały czas je popycha i wyciera w jednym miejscu.

    Żeby obrócić wałkiem musisz zakręcić całym wałem korbowym.

  8. #68
    Początkujący Użytkownik Awatar spider19447
    Dołączył
    Aug 2017
    Posty
    99
    BMW
    e65 735i
    Skąd
    Poznań
    Cytat Zamieszczone przez damned1 Zobacz posta
    Mówienie "wyłączony VVT" to duże uproszczenie. W rzeczywistości VVT ustawia wałek mimośrodowy do takiej pozycji, aby zawory ssące maksymalnie się otwierały. Coś mi mówi, że nie otwierałeś linków, które Ci podesłałem, bo tam to wszystko jest opisane i pokazane. Zapłon zaczął wypadać dopiero po kilku dniach, bo tak jak pisałem, być może jest to problem ze smarowaniem. Dźwigienki pośrednie są cały czas w jednej pozycji (patrz filmik). Obracający się wałek ssący cały czas je popycha i wyciera w jednym miejscu.

    Żeby obrócić wałkiem musisz zakręcić całym wałem korbowym.

    Oglądałem wszystkie linki które dałeś czaje to że VVT bez sterowania działa cały czas na podniesionym wałku ale kurde ze ten cholerny zapłon nie wypada ciągle jest dziwne ...
    Z tego co piszesz wnioskuje że kiedy jeździłem te 800km na wypiętych czujnikach VVT dźwigienki przez brak smarowania zajechały się w tej jednej płaszczyźnie i przestały dopychać rozumiem że problem braku smarowania może występować punktowo na każdą dźwignie osobno bo idąc dalej tym tropem to powinny się zajechać na każdym garze wszystkie dźwignie a nie tylko te które od samego początku nie działają ?

    Sorry że tak wnikam głęboko w snucie różnych hipotez ale nie chciał bym wywalić kilku tysięcy na coś co po złożeniu nie naprawi problemu i wolę wszystko wnikliwie przeanalizować... biorąc pod uwage że mechanikiem nie jestem a po ostatniej diagnozie u mechanika chyba wolę do tego podejść samemu w wolnym czasie ...

    Właśnie jeszcze na ile jest to skomplikowana operacja widziałem filmy jak ktoś wyciąga te dźwignie ale na wyjętej kasecie ja chce to wykonać bez wyciągania kasety ma ktoś może materiały jak to robić bez wyciągania kasety ?

    to podejdzie ?

    http://allegro.pl/bmw-5-6-7-x5-4-4-n...286761571.html

    http://allegro.pl/dzwigienki-zaworow...949356780.html

    http://allegro.pl/dzwigienka-zaworow...249383951.html
    Ostatnio edytowane przez spider19447 ; 08-05-2018 o 17:17

  9. #69
    Zaawansowany Użytkownik Awatar twin7
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    731
    BMW
    E65 735i + E65 730d
    Skąd
    Szczucin-Antwerpen
    Ja tak zapytam
    Widziałeś jak wygląda tu układ smarowania?
    Dwie rurki nad każdym wałkiem z dziurkami wielkości igły nad każdym zestawem dzwigienek
    Jak się któraś zatka co prawdopodobne to brak smarowania i lipa
    Ale to wszystko widać na gole oko
    Nic się nie zatrze przez odpiete siłowniki
    Zrób test tolerancji i wymień dzwigienki kompletami po 2 tam gdzie największe wartości
    Jak zadziała to wymień wszystkie dzwigienki i będzie spokój lub do żyda.

  10. #70
    Początkujący Użytkownik Awatar spider19447
    Dołączył
    Aug 2017
    Posty
    99
    BMW
    e65 735i
    Skąd
    Poznań
    Cytat Zamieszczone przez twin7 Zobacz posta
    Ja tak zapytam
    Widziałeś jak wygląda tu układ smarowania?
    Dwie rurki nad każdym wałkiem z dziurkami wielkości igły nad każdym zestawem dzwigienek
    Jak się któraś zatka co prawdopodobne to brak smarowania i lipa
    Ale to wszystko widać na gole oko
    Nic się nie zatrze przez odpiete siłowniki
    Zrób test tolerancji i wymień dzwigienki kompletami po 2 tam gdzie największe wartości
    Jak zadziała to wymień wszystkie dzwigienki i będzie spokój lub do żyda.
    Jeszcze pytanie odnośnie tej rurki od smarowania to jest zdejmowalny element jak to udrożnić ??? Bo jak da rade wolał bym to i tak przy okazji przeczyścić na wszelki wypadek... Albo druga opcja czy da rade jakoś na otwartej pokrywie sprawdzić czy ten olej kapie z tych rurek ?? Jak bym zdjął cewki i zakręcił kilka razy to dopompuje ???
    Ostatnio edytowane przez spider19447 ; 08-05-2018 o 17:28

Podobne wątki

  1. Wypadanie zapłonu 728i
    Przez luzaks1109 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 25-07-2016, 09:20
  2. [silnik] e65 4.4 wypadanie zapłonu
    Przez robert788 w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 09-01-2016, 07:50
  3. Wypadanie zapłonu.
    Przez Baranek w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 11-12-2015, 18:41
  4. Wypadanie zapłonu
    Przez wojtekdu w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 30-07-2014, 21:06
  5. [silnik] Wypadanie zapłonu na zimnym N62
    Przez hubbimakow w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 10-01-2014, 19:52

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •