Strona 6 z 12 PierwszyPierwszy ... 45678 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 114

Wątek: Wypadanie zapłonu 3.6 v8 na 1 cyl.

  1. #51
    Początkujący Użytkownik Awatar spider19447
    Dołączył
    Aug 2017
    Posty
    99
    BMW
    e65 735i
    Skąd
    Poznań
    Cytat Zamieszczone przez damned1 Zobacz posta
    Napisałem trochę nieprecyzyjnie. W każdym czujniku są dwa potencjometry. Czyli jak jeden niedomaga, to drugi teoretycznie powinien to wykryć. To co koledze się dzieje to właśnie mogą być początki VVT. Wystarczy, że przytkał się przewód dostarczający olej na wałki i od tego momentu niewiele czasu trzeba do pierwszych objawów.
    ?
    Może to też być pierdoła w postaci padającego sterownika od VVT. Taki przypadek chyba też już na forum był. Jeżeli czujesz, że to jednak czujniki to wymieniaj śmiało, najwyżej wymienisz dobre na nowe, albo dobre na dobre.
    No dobra a biorąc pod uwagę że jest rozwalony wałek albo dzwigienki na 1 banku to skąd ten 7 cyl

  2. #52
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,434
    BMW
    530e, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Tutaj czysto spekuluję, ale może tak być, że niepoprawna praca grupy cylindrów, powoduje pracę innego w sekwencji, bo komputer na bieżąco dobiera dawki paliwa dla poszczególnych cylindrów.

    Jak masz możliwość, to zamień czujniki miejscami i zobacz, czy błędy przejdą na drugą głowicę, tylko uważaj, żeby sobie tych czujników nie połamać przy ściąganiu pokryw zaworów. Ja osobiście radziłbym sprawdzić najwięcej ile się da na "zamkniętym" silniku, a dopiero potem sięgnąć po bardziej radykalne środki jak podmiany czujników, czy wymiany wałków.

    Sprawdź elektronicznie czy wszystko jest ok.

  3. #53
    Początkujący Użytkownik Awatar spider19447
    Dołączył
    Aug 2017
    Posty
    99
    BMW
    e65 735i
    Skąd
    Poznań
    Pytanie moje brzmi co jeszcze da rade sprawdzić elektronicznie ? Chyba jedynie test tolerancji VVT bo w zasadzie samochód działa poprawnie w trybie awaryjnym czy test ten określi co jest przyczyną czy czujnik czy może dźwigienki pośrednie na tych cyl się wytarły ?? Bo doszedłem do takiej konkluzji że w sumie gdyby czujnik źle działał to chyba wywalało by na wszystkich cyl w całym banku bo pomiar był by błędny w różnych fazach na różnych cyl ?

    Chyba że moje myślenie jest błędne cholernie ciężko ugryźć ten temat żeby nie wymieniać wszystkiego ..


    Po tygodniu jeżdżenia na wypiętych czujnikach takie błędy




    Może to coś pomoże ustalić...
    Ostatnio edytowane przez spider19447 ; 29-04-2018 o 10:01

  4. #54
    Vip Vip Awatar melas
    Dołączył
    Aug 2013
    Posty
    278
    BMW
    CharlestizOB
    Skąd
    WrzeÂśnia
    Troszkę do tematu się dołączę czujnik położenia valve nie działa na zasadzie potencjometrów wzajemnie się kontrolujących. Po drugie jeśli układ valve przejdzie adaptacje dolnego i górnego położenia to elektrycznie jest wszystko sprawne, z reguły gdy wchodzi w tryb przy jakiś obrotach to z reguły bardziej problem mechaniczny.

  5. #55
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,434
    BMW
    530e, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez melas Zobacz posta
    Troszkę do tematu się dołączę czujnik położenia valve nie działa na zasadzie potencjometrów wzajemnie się kontrolujących. Po drugie jeśli układ valve przejdzie adaptacje dolnego i górnego położenia to elektrycznie jest wszystko sprawne, z reguły gdy wchodzi w tryb przy jakiś obrotach to z reguły bardziej problem mechaniczny.
    Małe sprostowanie. Nie potencjometry, a czujniki kątowe. Zapraszam do lektury:
    http://www.micro-tronik.com/learning...-valve-timing/

  6. #56
    Początkujący Użytkownik Awatar spider19447
    Dołączył
    Aug 2017
    Posty
    99
    BMW
    e65 735i
    Skąd
    Poznań
    Kolejne kilka dni pojeździłem na wypiętych czujnikach VVT i dzisiaj kiedy stałem trochę w korku w trakcie przyspieszania wywaliło mi redukcje mocy silnika i przy starcie z pod świateł auto nie miało w ogóle siły jechać na wolnych chodziło ok jak tylko wduszałem gaz od razu bulgotanie i zero siły ledwo się doturlałem na pobocze podpiąłem kompa którego też na szczęście miałem i błędy pokasowałem auto znowu zaczęło jeździć cały czas mówimy o wypiętych czujnikach VVT i co mnie zdziwiło najbardziej pojawiły się błędy wypadania zapłonu na 1 i 7 cyl mimo braku aktywnego VVT ??? Co dalej z tym fantem robić ??
    Dziwi mnie fakt że samochód po skasowaniu błędów jeździ "dobrze" a po kilku dniach rozstraja się do takiego stopnia że praktycznie nie chce jechać wcale ...



    Ostatnio edytowane przez spider19447 ; 07-05-2018 o 17:07

  7. #57
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,434
    BMW
    530e, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Ile już w sumie zrobiłeś kilometrów z tą usterką i ile na wypiętym VVT? Jeździsz spokojnie, czy raczej ciśniesz auto?

  8. #58
    Początkujący Użytkownik Awatar spider19447
    Dołączył
    Aug 2017
    Posty
    99
    BMW
    e65 735i
    Skąd
    Poznań
    Od ostatniego kasowania błędów zrobiłem około 300km z czego 150 miasto i 150 trasa jeżdżę raczej spokojnie po mieście bo ciągle korki są praktycznie max 80 a trasę to tak koło 160 leciałem

  9. #59
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,434
    BMW
    530e, 118i
    Skąd
    Wrocław
    A ile w sumie zrobiłeś odkąd masz błędy. Jaki zalałeś olej i czy wlewałeś jakieś dodatki do niego? Np, żeby nie dymił, nie ciekł itp?

  10. #60
    Początkujący Użytkownik Awatar spider19447
    Dołączył
    Aug 2017
    Posty
    99
    BMW
    e65 735i
    Skąd
    Poznań
    AAAA od kiedy wywaliło pierwszy raz wypadanie zapłonu przejechałem około 10k km na wypiętym vvt ok 800 km olej wymieniałem na 0W30 nie jakiś tani tylko był jeden z droższych ale marki nie pamiętam a żadnych dodatków nie dolewałem auto nie puszcza ani jednej chmurki na niebiesko miałem mały wyciek spod pokrywy ale jak sprawdzałem stan VVT od razu wymieniłem uszczelkę i jest gitara

Podobne wątki

  1. Wypadanie zapłonu 728i
    Przez luzaks1109 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 25-07-2016, 09:20
  2. [silnik] e65 4.4 wypadanie zapłonu
    Przez robert788 w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 09-01-2016, 07:50
  3. Wypadanie zapłonu.
    Przez Baranek w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 11-12-2015, 18:41
  4. Wypadanie zapłonu
    Przez wojtekdu w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 30-07-2014, 21:06
  5. [silnik] Wypadanie zapłonu na zimnym N62
    Przez hubbimakow w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 10-01-2014, 19:52

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •