Poka¿ wyniki od 1 do 5 z 5

W±tek: PDC - którêdy wi±zka?

  1. #1
    Pocz±tkuj±cy U¿ytkownik Awatar Osama
    Do³±czy³
    Jul 2017
    Posty
    96
    BMW
    E38 730i Manual
    Sk±d
    Kraków

    Post PDC - którêdy wi±zka?

    Witam, mam pytanie a zarazem pro¶bê o dok³adne opisanie którêdy idzie wi±zka od czujników PDC przód, kupi³em ca³y ori komplet, okaza³o siê ze wi±zki od modu³u i przycisku ju¿ mam co mnie zdziwi³o bo by³em przekonany ¿e bede musia³ wszystko od zera montowaæ bo w VIN nic nie by³o ¿e pdc bylo albo ze wi±zka jest rozszerzona, wiêc tylko wpi±³em kostki i wszystko ¶miga i gong sygnalizuje dzia³anie PDC, zosta³a mi tylko kwestia przeci±gniêcia kabli czujników od zderzaka przez kabinê do baga¿nika i st±d pytanie którêdy to mam zrobiæ ¿eby by³o jak z fabryki, mo¿e ktos ma jakie¶ fotki, fotorelacji nie znalaz³em ani ¿adnych info, przy okazji zapytam którêdy wpu¶ciæ kable od tylnych czujników ¿eby nie rozbieraæ ca³ego bagaja dla znalezienia otworu.
    Z góry dziêki.

  2. #2
    Vip Vip Awatar melas
    Do³±czy³
    Aug 2013
    Posty
    278
    BMW
    CharlestizOB
    Sk±d
    Wrze¶nia
    Orygina³ ma kabel z przedniego zderzaka po prawej stronie pod nadkolem jest przymocowany i dolatuje do zbiorniczka od p³ynu tu siê ³±czy z wi±zk± od zbiorniczka a wcze¶niej od abs i nad zbiorniczkiem jest przelotka i wlatuje do kabiny dalej wraz z g³ówn± wi±zk± prawy próg leci a¿ do ty³. Musisz rozebraæ nadkole prawy s³upek próg przedni tylni kanapê ca³± pó³kê tyln± i prawy boczek w bagaju. Do tylnych czujników wszystkie plastiki na tylnej belce. No i zderzaki te¿ trzeba pozwalaæ. Chyba wszystko

  3. #3
    Pocz±tkuj±cy U¿ytkownik Awatar Osama
    Do³±czy³
    Jul 2017
    Posty
    96
    BMW
    E38 730i Manual
    Sk±d
    Kraków
    Dziêki wielkie za pomoc, wszystko pod³±czone jak z fabryki tylko jest jeden problem, jak jeszcze mia³em przednie czujniki zwiniête w k³êbek w kabinie a ty³ pod³±czony na gotowo to przy w³±czeniu czujników by³ ca³y czas ci±g³y piszczacy sygna³ z przedniego gongu a dioda ca³y czas ¶wieci³a czyli prawid³owo, dzi¶ pod³±czy³em ju¿ wszystko na gotowo i po wrzuceniu wstecznego biegu tylny gong zacz±³ tykac jak bomba a przedni zasygnalizowa³ b³±d bo piszcza³ ci±gle przez jakie¶ 3sekundy po czym zamilk³ i dioda od pdc zaczê³a mrugaæ, czy przez zepsuty tylny gong mo¿e nie dzia³aæ pdc? Gong by³ niby sprawny i z e39, ale w porównaniu do przedniego to skrzeczy a nie piszczy i co sekundê nawet jak wrzucê inny bieg, przestaje jak wylacze pdc. Ca³a wi±zka by³a ori, wtyczki wszêdzie by³y ja tylko wpi±³em modu³, gong i przycisk i przeci±gn±³em kable. Czujniki wszystkie sprawdzone i ka¿dy dzia³a i pstyka pod palcem.
    Ostatnio edytowane przez Osama ; 21-11-2017 o 21:15

  4. #4
    Vip Vip Awatar melas
    Do³±czy³
    Aug 2013
    Posty
    278
    BMW
    CharlestizOB
    Sk±d
    Wrze¶nia
    Jaka¶ diagnoza by siê zda³a

  5. #5
    Pocz±tkuj±cy U¿ytkownik Awatar Osama
    Do³±czy³
    Jul 2017
    Posty
    96
    BMW
    E38 730i Manual
    Sk±d
    Kraków
    PDC zdiagnozowane przez inpe, ka¿dy czujnik pokazuje poprawnie przeszkodê wiêc wzi±³em siê za sprawdzenie b³êdów na pocz±tku wywali³o ich sporo skasowalem i pdc dzia³a, sprawdzam prZednie czujniki i gong normalnie sygnalizuje przeszkodê, poszed³em do tylnych przylozylem rêkê do pierwszego i pdc zapiszczalo ci±g³ym sygna³em i zaczê³o sie znów cykanie tylnego gongu, pod³±czy³em znów inpe i sprawdzi³em b³êdy, pokaza³o jeden skasowalem i pdc znowu dzia³a, wiêc ponownie idê do tylu i przyk³adam rêkê do kolejnego czujnika i znów to samo, dziwna sprawa bo z tego co wywnioskowalem co¶ jest z tylnymi czujnikami albo tylnym gongiem bo od pocz±tku jego d¼wiêk mi nie pasowa³, czy przez niego mo¿e wywalaæ b³±d? Co mogê jeszcze sprawdziæ?

Podobne w±tki

  1. [elektronika] kanapa ty³ wi±zka.
    Przez turek w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 25-02-2013, 16:46
  2. [elektryka] wi±zka do silnika M60
    Przez Zator w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 30-05-2012, 20:14
  3. Wi±zka kabli
    Przez czykita w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 25-01-2012, 19:27
  4. Którêdy kabel od anteny CB ???
    Przez Maniekk w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 44
    Ostatni post / autor: 16-12-2010, 14:45
  5. Wi±zka z baga¿nika
    Przez phmb w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 28-11-2010, 16:49

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów
  •