Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Poka¿ wyniki od 1 do 10 z 46

W±tek: Zasiêg ¶wiate³ mijania i drogowych

  1. #1
    Vip Vip Awatar damned1
    Do³±czy³
    Apr 2014
    Posty
    4,435
    BMW
    530e, 118i
    Sk±d
    Wroc³aw

    Post Zasiêg ¶wiate³ mijania i drogowych

    Cze¶æ,

    byæ mo¿e odczucie mocno subiektywne, ale mam wra¿enie, ¿e w mojej eFie mam s³aby zasiêg ¶wiate³. Przede wszystkim snop ¶wiat³a jakby by³ taki blady, ma³o przenikliwy. To samo tyczy siê ¶wiate³ mijania jak i drogowych. W E65 by³o duu¿o lepiej pod tym wzglêdem. Pytanko, czy ten typ tak ma, czy jaka¶ lipa w lampach siedzi? Ogólnie lampy s± w dobrym stanie, nie s± zmatowia³e ani wypiaskowane. Lampy mam adaptacyjne i pracuj± poprawnie góra/dó³ i lewo/prawo.

    jak to jest u Was?

  2. #2
    Vip Vip
    Do³±czy³
    Apr 2008
    Posty
    992
    BMW
    brak
    Sk±d
    Kwiatkowice
    Wed³ug mnie zacznij od wymiany ¿arników na nowe, bo pewnie pamiêtaj± jeszcze fabrykê. Jest du¿a ró¿nica na plus po zamontowaniu nowych markowych zamienników. Druga mo¿liwa przyczyna, to wypalone odb³y¶niki, ale ich regeneracja mo¿e byæ trudna. Nie wiem niestety jaki jest dostêp do nich przez klapki, w E60 da siê wyj±æ bez rozklejania lamp, w E65 ju¿ nie (bo za ma³a klapka), jak jest w F01 niestety pojêcia nie mam.
    Trzecia to za nisko ustawione ¶wiat³a, mo¿e trzeba je trochê podnie¶æ regulatorami przy lampach?

  3. #3
    Zaawansowany U¿ytkownik Awatar Pawliko
    Do³±czy³
    Jul 2011
    Posty
    931
    BMW
    Audi A5 Coupe 2.7 TDI S-line
    Sk±d
    Szczecin / Gryfice
    Blog
    4
    Wypalone odb³y¶niki? Tak szybko? Przeciez to nie jest stary samochód
    Ja stawia³bym na palniki. W poprzedniej E91 i obecnych E90tkach mamy takie ¶wiat³a, ¿e w nocy robi siê dzieñ :) a to 9cio letnie auta.
    By³y:
    VW Jetta A2
    Opel Astra G Caravan
    BMW E32 730i[*][*]
    VW Passat B5 Variant
    BMW E38 728iA
    BMW E39 535iA
    Audi A3 8P 2.0T++
    Audi A6 C6 2.7 TDI++ Quattro
    BMW E91 318d+
    VW Phaeton 3.2
    Astra GTC OPC Line
    Mercedes CLK W209 200K lift
    BMW E90 320dA 177KM 08'

  4. #4
    Vip Vip Awatar damned1
    Do³±czy³
    Apr 2014
    Posty
    4,435
    BMW
    530e, 118i
    Sk±d
    Wroc³aw
    No w³a¶nie w E65 wymieni³em zaraz po zakupie i nie mia³em nawet okazji przejechaæ siê na starych ¿arnikach w nocy. Tutaj prawa lampa np. jest nowa albo "prawie-nówka", bo by³o ma³e najechanie i w ASO to robili, wiêc odb³y¶niki raczej s± ok, bo by³aby zbyt du¿a ró¿nica miêdzy stronami. Mo¿e faktycznie zacznê od ¿arników, albo sprawdzê na stacji diagnostycznej, czy nie daj± zbyt w niebo.

  5. #5
    Do¶wiadczony U¿ytkownik Awatar miro
    Do³±czy³
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Sk±d
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN

    Post

    Nowa lampa w ASO jak by¶ kupowa³ jest bez ¿arników wiêc nawet jak wymieniali lampê to ¿arnik wsadzili ze starej lampy je¿eli ocala³. W ASO to nie s± ¿adne idea³y a wrêcz przeciwnie. Pewnie na fakturze nowy ¿arnik by³ ale tylko na fakturze. :)
    Wymieñ oba na nowe i bêdzie jak w dzieñ.

  6. #6
    Zaawansowany U¿ytkownik Awatar rexman
    Do³±czy³
    Jul 2015
    Posty
    586
    BMW
    e31
    Sk±d
    Irlandia

    Post

    Cytat Zamieszczone przez lukasz740 Zobacz posta
    ...
    Trzecia to za nisko ustawione ¶wiat³a, mo¿e trzeba je trochê podnie¶æ regulatorami przy lampach?
    Raczej wyregulowaæ. ¦wiat³a mijania (wg. kodeksu drogowego) powinny o¶wietlaæ drogê do 40 m.
    Zostañ dawc± szpiku kostnego... dkms.pl

  7. #7
    Vip Vip
    Do³±czy³
    Apr 2008
    Posty
    992
    BMW
    brak
    Sk±d
    Kwiatkowice

    Post

    Cytat Zamieszczone przez rexman Zobacz posta
    Raczej wyregulowaæ. ¦wiat³a mijania (wg. kodeksu drogowego) powinny o¶wietlaæ drogê do 40 m.
    O tym w³a¶nie mówi³em- wiadomo, ¿e nie chodzi³o o ustawienie ich na 100 metrów...

  8. #8
    Do¶wiadczony U¿ytkownik Awatar jaro5
    Do³±czy³
    Jun 2011
    Posty
    2,688
    BMW
    F01 750i 540km 850N x-drive,ML 3,2CDI
    Sk±d
    radom
    Cytat Zamieszczone przez damned1 Zobacz posta
    Cze¶æ,

    byæ mo¿e odczucie mocno subiektywne, ale mam wra¿enie, ¿e w mojej eFie mam s³aby zasiêg ¶wiate³. Przede wszystkim snop ¶wiat³a jakby by³ taki blady, ma³o przenikliwy. To samo tyczy siê ¶wiate³ mijania jak i drogowych. W E65 by³o duu¿o lepiej pod tym wzglêdem. Pytanko, czy ten typ tak ma, czy jaka¶ lipa w lampach siedzi? Ogólnie lampy s± w dobrym stanie, nie s± zmatowia³e ani wypiaskowane. Lampy mam adaptacyjne i pracuj± poprawnie góra/dó³ i lewo/prawo.

    jak to jest u Was?
    damnad1 a jak masz ustawione pokret³o od swiate³? Jak na auto to te ¶wiatla dziwnie sie zachowuj±,¶wieca na lewo i prawo i jeszcze inne do¶wietlaja zakrety.Po przekroczenu jakiejs tam prêdkosci swiec± juz normalnie.Ale i tak ja mam wra¿enie ¿e powinny swiecic mocniej.U zony w x3 e83 ¶wieca lepiej.Mam zmienione ¿arniki bo na starych byl dramat.Pewnie orgin by³.Zastanawiam sie nad zarnikami z servisu.Ale drogie.

    Wys³ane z mojego SM-G935F przy u¿yciu Tapatalka
    by³o E21 316,E30 320,E32 730,E32 750,E34 540,E38 740i,E36 M3 3.0,E39 ALPINA 3.2.E65 745i, X3 3,0si

  9. #9
    Vip Vip Awatar damned1
    Do³±czy³
    Apr 2014
    Posty
    4,435
    BMW
    530e, 118i
    Sk±d
    Wroc³aw
    Tak, je¿d¿ê na auto. A jak przestawisz na "ON" to zaczynaj± ¶wieciæ inaczej? Sprawdza³e¶ to kiedy¶? My¶lê, ¿e pakowanie siê w ¿arniki ORI mija siê trochê z celem, bo albo to s± jakie¶ HELLA, albo Bosch itp. Podjadê jutro na stacjê diagnostyczn±, ¿eby sprawdzili, czy nie ¶wiec± po krzakach, potem sprawdzê jeszcze ten tryb nie-auto i w ewentualno¶ci wymieniê ¿arniki.

  10. #10
    Do¶wiadczony U¿ytkownik Awatar jaro5
    Do³±czy³
    Jun 2011
    Posty
    2,688
    BMW
    F01 750i 540km 850N x-drive,ML 3,2CDI
    Sk±d
    radom
    Cytat Zamieszczone przez damned1 Zobacz posta
    Tak, je¿d¿ê na auto. A jak przestawisz na "ON" to zaczynaj± ¶wieciæ inaczej? Sprawdza³e¶ to kiedy¶? My¶lê, ¿e pakowanie siê w ¿arniki ORI mija siê trochê z celem, bo albo to s± jakie¶ HELLA, albo Bosch itp. Podjadê jutro na stacjê diagnostyczn±, ¿eby sprawdzili, czy nie ¶wiec± po krzakach, potem sprawdzê jeszcze ten tryb nie-auto i w ewentualno¶ci wymieniê ¿arniki.
    Ten 2 tryb to normalne xenony.Tylko sie poziomuja,a wi±zka ¶wiatla jest mocniejsza,bo wiazki ¶wiatel siê pokrywaj±.I w tej pozycji sprawdz ustawienie ¶wiate³.

    Wys³ane z mojego SM-G935F przy u¿yciu Tapatalka
    by³o E21 316,E30 320,E32 730,E32 750,E34 540,E38 740i,E36 M3 3.0,E39 ALPINA 3.2.E65 745i, X3 3,0si

Podobne w±tki

  1. jaki typ ¿arówek do ¶wiate³ drogowych ??
    Przez neo386 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 24-10-2016, 22:30
  2. [elektryka] FLA Asystent ¶wiate³ drogowych - instrukcja doposa¿enia
    Przez jaro_alfa w dziale instrukcje / schematy
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 15-06-2016, 21:46
  3. [elektryka] Kontrolka ¶wiate³ drogowych czy jest na desce?
    Przez klufa w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 23-11-2015, 11:30
  4. [elektronika] FERNLICHTASSISTENT- Asystent ¦wiate³ Drogowych kodowanie.
    Przez Elbich w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-04-2014, 07:54
  5. BMW E38 regulacja ¶wiate³ drogowych (d³ugich)
    Przez Baja w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 09-02-2014, 20:49

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów
  •