Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Problem z 750i (EML)

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2014
    Posty
    13
    BMW
    e38 728iA
    Skąd
    Szczecin

    Post Problem z 750i (EML)

    Witam, po dluzszej przerwie znów wrócilem do nałogu , jakim jest e38, tym razem 750i z 95r.

    Problem polega na tym, ze niestety zalalo mi puszkę ze sterownikami, zwazajac na to ze stalo sie to na zjezdzie z ronda, korek za mna, w tirem na czele ,trąbiącym, z tylu rozpłakana córcia , co zestresowalo mnie do konca,po dotoczeniu sie na zjazd , zabralem sie za szybkie wyciaganie sterowników, pomijając odpięcie aku w tym stresie i lejącym deszczu.
    Po dosłownie wytrzepaniu wody z wnętrza ich, podlaczylem , silnik odpalil normalnie (bezposrednio po zalaniu ,pracowala na jeden bank) ,
    ale kamień na serce powrocil gdy dodalem gazu a tu zero reakcji -tak tak, synchronizacja pedalu gazu rozjechala sie ....
    Auto na lawecie do mechanika , po przestaniu kilku dni, odebralem auto-niby wszystko w porzadku, jednak wywala komunikat-Motornotprogramm , lekko kuleje na jałowych obrotach , ale jezdzi okej. Mechanik powiedzial ze nie dal rady nic z tym zrobic.

    Wczoraj podpialem pod inpe, i w sterowniku EML siedzi błąd :



    byłem dziś znów , ani inpa, ani diss, ani kts, ani gutmann, niczym nie dalo rady zrobic adaptacji , wiec pytanie moje brzmi, czy któryś z kolegów ,doświadczonych w V12 , ma jakąś rade? czy sterownik eml podejdzie obojetnie jaki od przedliftowej z m73b54 ,czy musi to byc jakiś konkretny nr ?

    Dziękuje i pozdrawiam .
    Ostatnio edytowane przez bumer728 ; 18-10-2017 o 21:40

  2. #2
    Vip Vip Awatar melas
    Dołączył
    Aug 2013
    Posty
    278
    BMW
    CharlestizOB
    Skąd
    WrzeÂśnia
    Coś mi się wydaje że trzeba zrobić synchronizacje ewa i potem sprawdzić konfiguracje auta, przerabiam to ale się poddalem, dopiero gość koło Poznania postawił auto na nogi

    Ews z resztą sterowników
    Ostatnio edytowane przez tuczi77 ; 19-10-2017 o 08:53

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2014
    Posty
    13
    BMW
    e38 728iA
    Skąd
    Szczecin
    jakis namiar na goscia moge prosic? jestem ze szczecina wiec do poznania nie jest tak daleko

  4. #4
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Gdyby był problem z EWS to nie odpalisz silnika.

    DIS na jakim kablu używasz?


    Zdejmij rury dolotu, włącz zapłon i spróbuj lekko ruszyć motylem przepustnicy. Jeśli EML ma prawidłowe odczyty z danej przepustnicy to będzie cofał motyl do pozycji zero. Jeśli ruszysz nim bez problemu to ta przepustnica będzie uszkodzona.
    Miałem taki przypadek niedawno. Nie było możliwości zrobienia adaptacji. Dopiero wymiana przepustnicy, która "nie odbijała" na inną rozwiązał problem i auto zaczęło pracować prawidłowo
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2014
    Posty
    13
    BMW
    e38 728iA
    Skąd
    Szczecin
    Cytat Zamieszczone przez cursor Zobacz posta
    Gdyby był problem z EWS to nie odpalisz silnika.

    DIS na jakim kablu używasz?


    Zdejmij rury dolotu, włącz zapłon i spróbuj lekko ruszyć motylem przepustnicy. Jeśli EML ma prawidłowe odczyty z danej przepustnicy to będzie cofał motyl do pozycji zero. Jeśli ruszysz nim bez problemu to ta przepustnica będzie uszkodzona.
    Miałem taki przypadek niedawno. Nie było możliwości zrobienia adaptacji. Dopiero wymiana przepustnicy, która "nie odbijała" na inną rozwiązał problem i auto zaczęło pracować prawidłowo
    Dis na zwykłym jak inpa. A to nie głupie, bo mam też problem ze czasem przy przyspieszaniu na maks gazie jest objaw jakby na sekundę zaplon wyłączył,silnik odcina i po sekundzie dalej jedzie. Potrafi też tak kilka razy zaszarpac , myśladem z początku ze to wina kostki stacyjki ale zaplon w tych momentach jest. Na lpg to samo wiec pompę, filtr wykluczam

  6. #6
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Zwykły kabelek K-line nie połączy się z silnikiem, a to może mieć znaczenie przy kalibracji
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2014
    Posty
    13
    BMW
    e38 728iA
    Skąd
    Szczecin
    Gutmann tez poległ

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2014
    Posty
    13
    BMW
    e38 728iA
    Skąd
    Szczecin
    A wiec sprawdzałem przepustnice, obie odbijają, w takim razie pozostaje chyba jedynie sterownik eml. Spróbuje jeszcze odpiąć aku i zewrzec klemy na kilka minut.

Podobne wątki

  1. 750i problem po zakupie
    Przez PietrekGolab w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 71
    Ostatni post / autor: 20-10-2016, 09:01
  2. Problem z odpalaniem 750i
    Przez R.SŁOMIŃSKI w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-08-2014, 23:45
  3. e32 750i problem klimatyzacja
    Przez go_go w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 09-06-2014, 17:02
  4. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 18-01-2014, 18:53
  5. E38 750i '96r. i dziwny problem ze skrzynią
    Przez mariusz76a w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 02-06-2013, 17:38

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •