Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: Dziwne zachowanie wskaźnika paliwa

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    112
    BMW
    e65 745i
    Skąd
    jesteś ?

    Post Dziwne zachowanie wskaźnika paliwa

    Witam

    Od długiego już czasu mam dziwny problem ze wskazaniem paliwa przez co nie potrzebnie władowałbym się w regenerację zbiornika. Zauważyłem to całkiem przypadkiem robiąc test na zegarach. Problem jest tego typu, że wskazanie wskazówki paliwa totalnie nie pokrywa się z tym co pokazuje w teście. W teście waha się pomiędzy 24 litrów a 26 litrów i jest stałą wartością. Powiedzmy, że wg mojego obliczenia pije ok 5 litrów PB na tydzień codziennego jeżdżenia wobec tego jest Ok, ale nie pokrywa się totalnie ze wskazówką. W momencie gdy np na tej fotce poniżej jest "TNK" od 24 do 26 litrów to wskazówka wskazuje minimalnie za 0 albo w ogóle rezerwę. Wygląda jakby wskazówka żyła swoim życiem, niby się rusza w tę i z powrotem ale jest strasznie dziwnie, tak jakby zaniżała o jakieś ponad 20 litrów. Jeden taki majster naprawiał mi piksele w zegarach i jak robię test nr2 to wszystkie wskazówki dochodzą do max a ta od paliwa do 60 litrów, zawiesza się - czeka na resztę wskazówek i wracają dopiero do 0.

    Ostatnio edytowane przez hubabuba ; 18-10-2017 o 14:10

  2. #2
    yazg.o.t. Vip Awatar yaz
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    2,645
    BMW
    e2431gt
    Skąd
    inąd
    Blog
    14

    Post

    Każda wskazówka ma swój silniczek krokowy.
    Majster od pixeli zapewne ściągał wskazówki.
    Być może ośka silniczka wskazówki paliwa wysunęła się z silniczka podczas zdejmowania wskazówki.
    Ew. przy zakładaniu wskazówki została ona krzywo założona i haczy o cyferblat.
    Może być również tak, że wskazówka została założona w złej pozycji, "za późno" i dlatego zaniża wskazanie poziomu paliwa.
    Wklej zdjęcie wskazówki paliwa na wyłączonym silniku.
    Ostatnio edytowane przez tuczi77 ; 18-10-2017 o 15:24

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    112
    BMW
    e65 745i
    Skąd
    jesteś ?
    Wg mnie wskazówka na wyłączonym zapłonie jest zdecydowanie za nisko. Idzie coś z tym teraz zrobić ? Zdarza się po kilkudziesięciu kilometrach, że wskazówka pokazuje te +20 litrów ale w rzeczywistości np. wg test nr 6 jest wtedy o 15 litrów więcej, pokazuje TNK : 0/36 więc wskazówka mimo wszystko dalej znacząco zaniża przez co robi ze mnie głupka :D



  4. #4
    yazg.o.t. Vip Awatar yaz
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    2,645
    BMW
    e2431gt
    Skąd
    inąd
    Blog
    14
    Masz rację, że jest za nisko.
    Naturalnie, że można to poprawić. Trzeba ściągnąć wskazówkę i ponownie ją założyć.
    Bez podłączonego zasilania silniczek nie stawia oporu i sprężynka, która jest na ośce silniczka za mocno ją "ściągnęła" w lewo
    Najlepiej gdyby szpec od naprawy pixeli miał możliwość podpięcia zasilania pod licznik zanim założy ponownie wskazówkę.
    Wtedy silniczek ustawi się na pozycji 0.

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    112
    BMW
    e65 745i
    Skąd
    jesteś ?
    Czyli samemu nie warto się za to zabierać pomijając "majstra" ?

  6. #6
    yazg.o.t. Vip Awatar yaz
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    2,645
    BMW
    e2431gt
    Skąd
    inąd
    Blog
    14
    Można samemu.
    Ale jeżeli majster nawalił to niech poprawia.

    Można cienkimi szczypcami zablokować ośkę silniczka i spróbować obrócić wskazówkę na właściwe miejsce.

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    112
    BMW
    e65 745i
    Skąd
    jesteś ?
    Dałoby radę ściągnąć tą wskazówkę podkładając np nożyczki czy widelec pod wskazówkę ?

  8. #8
    yazg.o.t. Vip Awatar yaz
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    2,645
    BMW
    e2431gt
    Skąd
    inąd
    Blog
    14
    Nie radziłbym takich praktyk.
    W dużej mierze przypadków najpierw wysunie się ośka z silniczka niż zejdzie sama wskazówki z ośki.
    A to oznacza konieczność wymiany silniczka.
    Jeżeli majster od pixeli zdejmował wskazówki (99% że to robił) to teraz wskazówka może zejść łatwiej, ale mimo to nie robiłbym tego przez podkładanie i wypychanie wskazówki.
    Możesz cienkimi szczypcami zblokować ośkę silniczka i delikatnymi ruchami próbować wyciągnąć wskazówkę ku górze.
    Ew jak napisałem wcześniej, zblokować ośkę szczypcami i próbować obrócić wskazówkę na właściwą pozycję.

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    112
    BMW
    e65 745i
    Skąd
    jesteś ?
    Czy ośka/silniczek obraca się do pewnego momentu i ma opór ? bo może dałoby się poprostu przekręcić w prawo całą wskazówkę do oporu aż stanie silnik i przekręcić jeszcze bardziej, wówczas powinna przekręcić się sama wskazówka. Chyba, że to nie działa tak jak myślę.

  10. #10
    yazg.o.t. Vip Awatar yaz
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    2,645
    BMW
    e2431gt
    Skąd
    inąd
    Blog
    14
    Na ośce jest delikatna sprężynka, odpowiadająca za powrót ośki/wskazówki na pozycję 0.
    Jeżeli będziesz chciał zrobić tak jak napisałeś to zniszczeniu może ulec sprężynka, ponieważ ośka nie ma punktu max, po przekroczeniu którego już nie będzie się obracać. Wtedy sprężynka może zostać przekręcona tak, że się zwichruje i pozamiatane.
    Popatrz na poniższy film i będziesz widział jak łatwo można narobić dodatkowych strat.
    Naturalnie nie chcę demonizować, bo temat jest wykonalny w zaciszu domowym tylko trzeba wiedzieć jak się do niego zabrać.

Podobne wątki

  1. dziwne zachowanie N42
    Przez krzywy191 w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-09-2016, 21:12
  2. 730iA Brak reacji wskaźnika paliwa
    Przez Patrykus w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 17-01-2014, 14:22
  3. [elektryka] dziwne zachowanie
    Przez jarogmur w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 21-02-2013, 23:13
  4. dziwne zachowanie LPG.
    Przez maniakowy w dziale LPG / CNG
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 14-04-2008, 15:13
  5. dziwne zachowanie
    Przez jorgen w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 20-08-2007, 00:21

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •