Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 21

Wątek: Przyszły posiadacz (mam nadzieję)

  1. #11
    Zaawansowany Użytkownik Awatar niestepne
    Dołączył
    Oct 2013
    Posty
    774
    BMW
    e38 728i było jest e53 4.4 i e65 3.6
    Skąd
    Mława
    Cytat Zamieszczone przez impex Zobacz posta
    W przypadku aut typu E65,e38,w140,w221 nigdy nie można zakładać "Jakoś to będzie",nie ma co się martwić na zapas itp.Są to drogie auta w utrzymaniu,nie ma wyjątków..
    Chyba najlepsze podsumowanie.

  2. #12
    Zaawansowany Użytkownik Awatar krzysiek89
    Dołączył
    Aug 2017
    Posty
    264
    BMW
    F01 740XD
    Skąd
    EPJ
    Czy to diesel czy benzyna to nie będzie tanio nawet jak robisz małe przebiegi to nie oznacza że naprawy Cię ominą. Pamiętaj benzyna + gaz to również dodatkowy koszt utrzymania instalacji gazowej w dobrej kondycji tak by nie zajechać instalacji i silnika. Auta za 25 tys( z czystej ciekawości stanu) obejrzałem sam podczas szukania i bardzo daleko było im do ideału ! lepiej omijać bo możesz później tylko pracować na naprawy i narzekać jakie to e65 nie udane auta itp. Kupno z rozwaga i na chłodno, ja na start przy 3.0d miałem 5 tyś na bieżącą obsługę. Auto jest bardzo fajne i jazda nim sprawia mega przyjemność ale to musi być zadbana sztuka. Życzę powodzenia

  3. #13
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Tommo
    Dołączył
    Aug 2013
    Posty
    328
    BMW
    TTRS 438 KM i 617 Nm Lex RX450h
    Skąd
    Nowe Miasto nad Pilicą
    Młody, napalony, bez stałego źródła dochodu, potencjalny użytkownik starej limuzyny V8 marki premium za 25 tyś zł. To się nie może udać...

  4. #14
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Cytat Zamieszczone przez ekoiks Zobacz posta
    Witajcie! Planuję zakup E65, ale co z tego wyjdzie... to pokaże to forum.
    W moich rejonach widzę dużo młodych osób jeżdżących E65. Zastanawiam się czy to ja jestem taki bidny czy kupują furę i odmawiają sobie czegoś, czy mają hajs od rodziców, czy w ogóle te samochody nie są tak drogie w utrzymaniu jak wiele osób mówi. Z tego co wiem E60 są drogie w utrzymaniu i wiele osób się ich boi, a co dopiero E65 (chyba, że się mylę?).
    Sam mam 23 lata i chcę sobie sprawić E65 jako pierwsze auto. Oczywiście najlepiej V8 w gazie. Tata ma pełne zniżki, więc opłaty -60%, ale autko muszę i chcę kupić za własną kasę, no i je jeszcze utrzymać...
    Znajomy, co robi przy odszkodowaniach mówił, że lepiej kupić E65 po obcierce, najlepiej do 25 tysi. Najbardziej boję się tych wymian/napraw/serwisu. Gdybym miał pewność, że nie będę musiał wsadzić zaraz 10 000 zł to kupiłbym sobie jakąś fajną sztukę do 25 000 zł (więcej byłoby mi szkoda). Czy jest sens się w to pchać?

    Doradźcie proszę, bo mnie już szlag trafia. Wiem, że najlepiej sobie kupić i się przekonać, ale nie chcę wtopić, bo milionerem jeszcze nie jestem.

    PS. pewnie to istotne, robię malutkie przebiegi, a więc zużycie i koszty niższe, jak przejadę 10 000 km w ciągu roku to będzie dobry wynik.
    Przykro mi to stwierdzić, ale już mi Ciebie jest żal. Młody jesteś i naiwny trochę a może bardziej niż trochę i coś mi się czuje ,że to auto stanowczo nie dla Ciebie. Noooo ale próbuj .......człowiek się uczy na błędach a mając syna w Twoim wieku wiem z doświadczenia ,że wasze pokolenie najlepiej się uczy na swoich a nie cudzych błędach. :)

  5. #15
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,434
    BMW
    530e, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Utrzymanie E65 w bardzo dobrym stanie jest drogie, a w stanie nienagannym "sky is the limit". Ktoś gdzieś kiedyś taką zasadę napisał, że Twój budżet musi być gotowy udźwignąć w dowolnym momencie 2000 pln na jakąś nieplanowaną naprawę. Jeżeli spełnisz ten warunek, może nie będzie tak źle.

  6. #16
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    @Damned a np. naprawa ASB ? za 2k pln tego nie zrobisz a to element auta jak odbezpieczony granat. Nie wspomnę o problemach jakie może nieść za sobą N62. Ehhh to nie jest wszystko takie proste. E65 za 20 czy 25 tysi nie wróżą nic dobrego. Z reguły auto w tej cenie to coś co ktoś raczej chce się pozbyć z przyczyn jemu wiadomych.
    W wieku 24 lat na jego miejscu za 25-30 kzł kupiłbym Citroena C5 III 1.6HDI. Mega wygodne auto,serwis tani no ale....szpanu nie będzie przed kolegami. Audi A4 1.8t i takie temu podobne. Takie auta ogarnąć finansowo jak i serwisowo to 10% tego co może wpompować w E65. Chłopak młody więc ponosi go trochę fantazja jak i brak doświadczenia. Jego wybór. Życzę mu jak najlepiej.

  7. #17
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2015
    Posty
    84
    BMW
    E38 740iL, M4 F82 Competition
    Skąd
    Warszawa
    Według mnie to akurat do E38 z takim budżetem można podchodzić, ale to też ciężko. Ale do e65? Nie wyobrażam sobie kupić e65 za 25 tyś. Chyba że Ci auto potrzebne do tego żeby stało :)

  8. #18
    ULA Vip Awatar tequila1909
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    3,382
    BMW
    E39 525iA ex. E32 735i, E32 735iAL, E38 728iA
    Skąd
    Jura KC
    Witam na forum.

    Koledzy wyżej już pisali, utrzymanie będzie drogie, to racja. Ale z tym zakupem to już trochę inna bajka. Damned1 niedawno sprzedał swojego wieloryba za 30k, silnik z wszystkich bolączek miał wyleczony, cała reszta w aucie też była OK. W dziale sprzedam dealer25 wystawił swoją za nie wiele więcej - taka sama historia, silnik ogarnięty, reszta też OK. Jaro5 z tego co pamietam swoja też miał ogarniętą i poszła w okolicach 30k.

    Więc nie straszcie chłopaka, niech dołoży 5k i za 3 dychy kupi (przy odrobinie szczęścia) auto do jazdy. Przy takim egzemplarzu jak w/w 10k na start potrzebować nie będzie. Napisał, że przebiegi generuje małe, więc przy dobrych wiatrach takie auto mu długo posłuży i nie wydrenuje portfela.

    Pzdr dziewczęta ;)
    Mr. Perfect 4 x K1 World Champion

  9. #19
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,434
    BMW
    530e, 118i
    Skąd
    Wrocław
    @Miro: nie słyszałem w E65 o nagłych awariach skrzyń biegów. W większości wypadków albo siada konwerter, albo mechatronika, albo kosze, ale to da się wyłapać podczas oględzin. Zdrowe N62 nie sprawia problemów, zaniedbane a i owszem.

  10. #20
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2017
    Posty
    6
    BMW
    Kupuję!
    Skąd
    Kielce

    Post

    Nie chodzi o żaden szpan, wywalone na to mam :) Jeżdżę Sceniciem i nie mam z tym problemu, ale tylko dlatego, że jest praktyczny - nie podoba mi się w ogóle.
    Tak jak wspomniałem, nie podnieca mnie motoryzacja... Jadę gdzieś jak muszę, nie bujam się po mieście niepotrzebnie. A jak już to podobają mi się samochody typu stare Camaro lub Challenger (stąd zamiłowanie do dużych silników), które moim znajomym od E60 czy Passatów, disco polo w radiu i stania na parkingu 24h na dobę w ogóle się nie podobają.
    Ot co, E65 mi się podobają z BMW najbardziej i tyle. No ale cóż, sprowadziliście mnie trochę na ziemię - nie mam kasy nawet na starego trupa z końca produkcji. Inaczej, miałbym, ale nie na tyle, żeby w niego pchać.
    E38 odpada, za stare i jednak nie ta linia, szkoda byłoby mi kasy w niego pchać tym bardziej.

    Generalnie, zauważyłem, że dla każdego "mieć samochód zrobiony na tip top" oznacza co innego. Może by mi wystarczyło to 30 000 zł, żeby to auto sprawnie jeździło i niekoniecznie było zrobione na perełkę. Ciągle chodzi mi po głowie to auto...
    A mniej więcej co ile trzeba w niego wsadzać te tysiące monet? Kupię powiedzmy ten (jest niedaleko):
    http://allegro.pl/bmw-745i-e65-full-...005050663.html

    Zakładacie w nim w ciemno inwestycję 10000 zł? Okej, wsadziłbym w niego tyle i co, za 6 miesięcy powtórka z rozrywki czy mógłbym już nim się cieszyć kilka lat i tylko zalewać?
    PS. co o nim sądzicie tak na oko?

Podobne wątki

  1. [E38] Przyszły właściciel
    Przez gonzolot w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 02-07-2015, 12:43
  2. [E38] Przyszły posiadacz e38 FranciszekDolas
    Przez FranciszekDolas w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 09-02-2015, 21:40
  3. [E38] Siema przyszły posiadacz 7er
    Przez Orno94 w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 03-02-2015, 15:44
  4. [E65/66] Witam,jestem nowym użytkownikiem i mam nadzieję że zawitam tu na długo.
    Przez CHOROSZ64 w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 17-08-2012, 00:05
  5. [e32] Przyszły posiadacz 740
    Przez Sepi w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 02-08-2011, 14:04

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •